חוף סירונית בנתניה – נגזל מהציבור

בבוקר יום ו' 10.08, התאספו, בהתרעה קצרה,  בחוף סירונית בנתניה עשרות פעילים זועמים במטרה לעצור את עבודת הדחפורים בחוף. לטענת הפעילים, השטח הוא שטח ציבורי שנגזל מהתושבים על-ידי יזמים פרטיים בעזרתה האדיבה של עיריית נתניה

אודי חן, רכז רכז פעילויות ציבוריות בארגון מגמה ירוקה:  "להתחיל את העבודות בשטח בזמן שמתנהל הליך משפטי שעדיין לא הוכרע – ×–×” לשים לצחוק את בית המשפט ואת תושבי נתניה שיחיו עם התוצאות גם אחרי שהיזם יגזור את הקופון שלו ויעלם."

 

   צילומים: חנה קופרמן, הפורום הישראלי לשמירה על החופים

 

פעילי מגמה ירוקה, פורום החופים וועד הפעולה נגד שער הים ותושבים רבים נוספים זועמים על כך שבמרחק של כ 100 מטר מהים, על מצוק הכורכר נבנה בימים אלו מגדל בן 45 קומות וחניון

ל 640 כלי רכב.

למרות שבית המשפט העליון קבע שמן הראוי לשמוע את התנגדויות התושבים בבית המשפט המחוזי-  החליטו היזמים לקבוע עובדות בשטח! הדחפורים עובדים סביב השעון והורסים את הצוק שעליו נאבקים התושבים.

פרויקט זה אשר הינו בעל השלכות סביבתיות מרחיקות לכת, עומד לקום על שטח שהיעוד שלו עפ"י החוק הינו לשמש לצרכי ציבור, שטח ציבורי פתוח של טיילת, מתקני ספורט וקיוסק.

בדרך לא דרך, זלג השטח לידיים פרטיות, לידי היזם שמואל סגל, יחד עם חברת נצב"א ובשיתוף מלא של עיריית נתניה.

הרס הצוק, יביא להשלכות גיאולוגיות קשות של הטבע באזור, יהרוס את חולות הים ואת הבריכה ההיסטורית, יחסום את האוויר השמש והנוף לתושבי העיר וייצור עומס תחבורתי בלתי סביר בנוסף על העומס התחבורתי הרב הקיים כבר היום באזור. מלבד זאת שהמבנה המפלצתי יכער את העיר, הוא גם יטיל צל על חוף "סירונית", עד שעה 12:00 בכל יום, והמתרחצים בים לא יוכלו ליהנות מקרני השמש.

חנה קופרמן, הפורום הישראלי לשמירה על החופים: "עבודות הבניה בחוף סירונית מתנהלות בקצב מטורף, סביב השעון! ברור שהיזמים רוצים להגיע למצב שהצוק ייהרס לחלוטין לפני שיהיה על כך דיון בבית המשפט המחוזי – זאת בכדי לקבוע עובדות בשטח"

עו"ד עידית טויסטר אלוני, תושבת נתניה ושותפה לוועד הפעולה כנגד שער הים מוסיפה: "מדובר בשטח ציבורי עליו היית בנויה בימים יותר טובים הברכה העירונית של נתניה, השטח ניתן ליזמים ללא תמורה ע"י עיריית נתניה, זאת פשוט שערוריה."

לפרטים נוספים:

אודי חן -             052-3128080       מגמה ירוקה

חנה קופרמן-             052-5869229       פורום החופים הישראלי
קישור לאתר המאבק עם מידע נוסף:

http://www.terredisrael.com/shaar-hayam-netanya-2.php

 

מגמה ירוקה- מובילים אקטיביזם סביבתי, היא עמותת המתנדבים הסביבתית הגדולה בארץ, המקדמת שינוי סביבתי באמצעות אקטיביזם ופיתוח מנהיגות סביבתית. העמותה מבוססת על אלפי סטודנטים וצעירים מתנדבים הפרוסים במעל עשרים תאים ברחבי הארץ, מתל חי בצפון ועד אילת בדרום.

מגמה ירוקה פועלת במגוון דרכים: פעילות ישירה לא-אלימה והפגנות, פעילות לובי ברמה הארצית והמוניציפאלית, פיתוח מעורבות קהילתית, חינוך הדורות הבאים לאקטיביזם סביבתי. מגמה ירוקה הינה עמותה א-מפלגתית הנתמכת ע"י תרומות.

Print Friendly, PDF & Email

Tags: , , , , ,

2 Responses to “חוף סירונית בנתניה – נגזל מהציבור”

  1. לקסי הגיב:

    האם אין כאן ביזוי בית המשפט?

  2. שושי פולטין הגיב:

    עברתי במקום הבוקר. כבר בשעה מוקדמת העבודות היו בעיצומן, דחפורים, משאיות עבדו במרץ.
    לא רק ביזוי בית המשפט מטריד אלא ובעיקר התעלמות הרשות המקומית…

Leave a Reply