חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

מרצ: התפקדו והצטרפו לשמאל של ישראל

נושאים חדשות, פוליטי ב 12.08.12 0:20

מרצ פתחה מפקד להרחבת ורענון השורות שבסופו יתקיימו בחירות לראשות הפורומים השונים. כל חותמי העצומות, המפגינים והמוחים, שהבינו שחוקים מחוקקים בכנסת, ומהפכה דמוקרטית מתרחשת בקלפי, מוזמנים להתפקד ולהשפיע. 

שורה של גזירות הנחיתה עלינו הממשלה השבוע – העלאת מיסים, קיצוצים בשירותים חיוניים ועוד. אבל היו דווקא כאלה שזכו לתוספת תקציב נדיבה: ההתנחלויות והישיבות קיבלו השבוע (גם השבוע, ליתר דיוק) העברות כספים משמעותיות. על חשבוננו.

כאילו שלא די בכך, גם כלפי החברות העשירות ביותר בישראל גילתה הממשלה רוחב יד חסר תקדים וניסתה לתת להן הנחה על שיעור המס בו הן חייבות (מה שקרוי חוק ה"רווחים הכלואים" אך נכון יותר לכנות חוק השוד הגדול).

מרצ פתחה השבוע בקמפיין (שחברת גוגל סירבה לפרסם) נגד החוק, שעבר השבוע בקריאה ראשונה, ונעשה כל מה שביכולתנו כדי למנוע את שוד הקופה הציבורית. חיתמו על העצומה והפיצו אותה – כי אפשר להניח בביטחון מלא שאם תבקשו הנחה מפקיד השומה תזכו לגיחוך או למבט מלא תמיהה.

אמנם קיץ וחם ולח, אבל אנחנו לא בחופש, השבוע מרצ פתחה מפקד להרחבת ורענון השורות שבסופו יתקיימובחירות לראשות הפורומים השוניםהצטרפו אלינו, צרפו את חברכם וחברותכם לשמאל של ישראל – מרצ

שלכם/ן

זהבה גלאון

נערך על ידי גליה
תגיות: , , , , , ,

3 תגובות

 1. חקלאי :

  הפלגנות של מרצ תחסל את השמאל!

 2. מעין דותן :

  אם מרצ חפצת חיים וחפצת מתפקדים היא צריכה לעשות שלושה דברים:

  1. לפתוח את הבחירות ליו"ר ולרשימה לכנסת באופן מיידי לכל המתפקדים. החלטה כזאת תעודד התפקדות ותגדיל אותה משמעותית.

  2. להתמקד אסטרטגית עד הבחירות הקרובות בהעברת קולות מיאיר לפיד והמרכז האמורפי לחיקה של מרצ. לבוחרים אלו מרצ יכולה להציע עמדות תקיפות בנושאי דת ומדינה כשבמקביל תחשוף את העובדה שבנושאים החברתיים-כלכליים לפיד משרת את העשירים.

  3. לפתחה של מרצ בתקופת גלאון רובצת הסכנה תמיד של "יציאה מהגדר". ההתבטאות האחרונה של גלאון העידה על כיוון כזה. ההתבטאות גרסה שאולמרט הוא גרוע מביבי שכן הוא תמך בשתי "מלחמות מיותרות" לדבריה.

  ההתבאטות הזו של גלאון היא גם טעות כשלעצמה אבל גם טמטום פוליטי מבחינה טקטית.

  ראשית, מרצ תמכה בראשיתם של שתי המלחמות הללו מסיבות מוצדקות. הגנה על תושבי הדרום לאחר אלפי רקטות שנורו עליהם ושמירת ההרתעה בגבול הצפוני אינן "מיותרות". אפשר כמובן להתווכח על הדרך שבה נוהלו המלחמות וכיצד היה נכון לסיים אותן אבל עצם היציאה אליהם לא רק שלא היתה "מיותרת" אלא הייתה הכרחית. אני מקווה שגם גלאון יודעת שהמלחמה היא המשך המדיניות באמצעים אחרים.

  שנית, מבחינה פוליטית גלאון מרחיקה כאן את המרכז הפוליטי בשני אופנים – גם כאשר היא נותנת העדפה לביבי על פני אולמרט וגם כאשר היא יוצאת נגד מלחמות שנתפסות כמלחמות מגן על אזרחים ומכנה אותן "מיותרות".

 3. מיכאל לינדנבאום :

  מר"צ החפצת חיים כשמאל,"שוכחת" לחלוטין את מה שמגדיר איש שמאל וסוציאליזם דמוקרטי והיא שלילת פשע ההפרטה .
  ההפרטה נמשכת במדינה זאת מאז 1977 (ה"שידוך" המפורסם בין ארליך הליברלי-ליכודי עם מילטון פרידמן).

  וביתר שאר, מאז תוכנית הייצוב של 1985.

  ב1985 חברו יחד תלייני העבודה המאורגנת ואבירי ההפרטה ,פרס הניאו-ליברל מהעבודה,ושמיר ומודעי אנשי ימין התאצ'ריסטי בשלטון.

  מר"צ מדברת על רווחים כלואים,על ריכוזיות(גם גיא רולניק הניאו-ליברל מדה-מרקר),על גזירות,על חיסול מדינת הרווחה,ולעולם לא על הסיבה לכל זאת..

  ה ה פ ר ט ה ! ! !

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.