התפקדות מאורגנת למפלגות – לא בהכרח שחיתות

איחוד הרשויות בהר הכרבמל, התגלה כלא מוצלח במיוחד. דליית אל כרמל ועוספייה התאחדו, וכעת רוצות להיפרד. במאבק המתנהל, מתגלה כוחה של ההתפקדות המאורגנת, ועל אילו מפלגות אפשר להשפיע

"על-מנת להבריא את כלכלת ישראל, לפני כשש שנים איחדו את שני הכפרים הדרוזים האומללים והעניים, דליית אל כרמל ועוספייה, לעיר אחת שנתנו לה את השם הכי מרשים בין שמות ערי ישראל,עיר הכרמל. עיר הכרמל נולדה באונס כפייתי, ללא תכנון, ללא מחשבה וללא כל מטרה וכיוון. סתם לקחו שני כפרים עניים ועשו מהם כאילו עיר, אך העובדות מראות ששני כפרים אלו נהפכו לכפר גדול אשר הצטרף למועדון הכפרים הדרוזים האחרים. בתוכנית האיחודים של הבראת כלכלת ישראל היו הבטחות חלומיות כמו הרחבת תוכניות המתאר, הקמת אזורי תעסוקה, מענקים למיניהם, עידוד השקעות, מענה למצוקות הדיור ועוד. במשך חמש שנות האיחוד עיר הכרמל לא זכתה לשום דבר מכל אלה, למרות שניהל אותה ראש עיר חרוץ שיש לו קשרים ידידותיים עם כל שרי ממשלת ישראל. חוץ מהבטחות והסתלקות מהבטחות, העיר לא קיבלה כלום מהממשלה ומצבה אף הלך והחמיר עד שבדוח בנק ישראל משנה שעברה, וכן באחד המחקרים של מרכז מחקר ומידע של הכנסת, נקבע שהאיחוד נכשל. בעוספייה במיוחד נתנו לאיחוד הזה הזדמנות של כשלוש שנים, וכשהבנו ששום דבר לא השתנה ומצבנו הולך ומחמיר, קמה לה קבוצת אנשים מכל צבעי הקשת הפוליטית-חברתית יחד עם אנשים ללא עמדות פוליטיות, והחליטה לעשות מעשה ולפרק את האיחוד הכפוי הכושל תחת הסיסמה "כן, אנחנו יכולים". ידענו שהדרך ארוכה, קשה ומייגעת. ידענו שהמאבק שלנו הוא נגד ממשלה ונגד שר פנים מתנשא, מאיים, צעקן ועקשן. ידענו שיהיו הרבה דמעות ואכזבות. ידענו שמתוכנו יפעלו נגדנו ויחבלו במאמצינו, אך יחד עם כל זאת סימנו את המטרה ויצאנו לדרך. 

המגרש שלנו הוא בכנסת. המאבק הוא מצד אחד בתוך הכנסת עצמה, ומצד שני גיוס כל הגורמים שיש להם השפעה על חברי הממשלה וחברי הכנסת. …. ידענו שמפלגות העבודה, הליכוד, ש"ס ויהדות התורה יתמכו במאבקנו עד הסוף, וזה בזכות הפעילים הדרוזים שיש להם השפעה במפלגות האלה. ידענו גם שקדימה היא זו שתתנגד לנו ותנסה להכשיל אותנו מפני ששר הפנים הוא חבר קדימה, פעילי קדימה הדרוזים וקבלני טפסי ההתפקדות מתנגדים לפירוק האיחוד, והשפעתם והאיומים שלהם בבחירות הפנימיות עזרו להם לחבל במאמצים שלנו."  

המאבק פורסם כאן

Print Friendly, PDF & Email

Tags: , , ,

Leave a Reply