חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

משה כחלון, הגן עלינו מהטרדות טלפוניות ע"י עסקים

נושאים מכתבים, משפט ופלילים ב 1.08.12 23:43

עפרה כותבת לשר התקשורת, אחרי שמאסה בהצפת הפרסומות בטלפון, ומבקשת תיקון לחוק הקיים בנושא

17.7.12

לכבוד:      כבוד שר התקשורת – מר משה כחלון

הנדון:    הצעה לטיפול  ולמציאת פתרון  מתאים, לבעיית ההטרדות הטלפוניות של אזרחים תמימים,

            ע"י גופים  מסחריים,  בחסות  מספרי  טלפון   חסויים.

 אני רוצה להציג בעיה ומקווה, שבסיוע  שלך, של חברי כנסת נוספים ואנשי תקשורת,  ניתן יהיה לטפל בה ולפתור אותה.

 קיים חוק בזק ואחד הסעיפים בו, הוא סעיף  30,  שמיועד להגן על האזרחים,  מפני התקפות פרסומת של אנשי עסקים וחברות מסחריות, שפולשים לביתם בלי הפסקה, באמצעות טלפון חסוי ופרסומות מסחריות, בשעות ושונות משונות במשך  ימים, חודשים  ושנים, מבלי שהאזרח יוכל להתגונן,  בפני ההטרדות  האלה.

החוק למיטב ידיעתי וע"פ מה שנמסר ע"י המשטרה, פרוץ ומחורר ולכן אינו נותן תשובה והגנה אמיתית,  לאזרחים.

לדוגמה: חברה מסחרית ,שהשיגה את הטלפון הפרטי שלי בבית, שמה הקלטה ממספר חסוי ומטרידה אותי כבר ימים רבים,   במשך שנים ואין לי אפשרות להתלונן עליה, או לתבוע אותה, כנגד ההטרדה הזאת.

כדי להתגונן  מפניה, אני צריכה לדעת את מספר הטלפון, שמטריד אותי. מכיוון שזה מספר חסוי, רק המשטרה יכולה לפנות לחברת הטלפון ולבקש להסיר מהטלפון הזה את החיסיון שלו, אבל ע"פ דברי קצין בכיר במשטרת עכו,

חברות הטלפון דורשות מהמשטרה, לשלם להן  סכומים גדולים,  מ"התקציב החסר תמיד" של  המשטרה,

כדי שיהיו מוכנות "בטובן"   לחשוף את מספר הטלפון של חברה מסחרית, שעוברת בצורה בוטה על החוק.

כי זאת חברה  עבריינית,   ע"פ החוק הישראלי.

זו דרישה אבסורדית מאין כמוה. חברות הטלפון מגינות על העבריינים, שמטרידים את האזרחים וכדי לחשוף את המספר החסוי שלהם, דורשות להתעשר ע"ח המשטרה והאזרחים.

זה שיתוף פעולה פסול ומושחת ביותר, שקיים בין עבריינים שלשם כך מבקשים מספר חסוי ובין חברות הטלפון, שנותנות לעבריינות הזאת חסות ועזרה, תמורת אתנן כספי  מכובד.  אותו  הליך נדרשת המשטרה לעשות  גם  עבור  חשיפת מספרי טלפון חסויים, של ארגוני פשע, רוצחים, אנסים  וכו'.

טלפון חסוי,  נועד להגן על אזרח מפני הטרדות ולא להגן על פושעים ועבריינים ולהקל את מלאכת העבריינות שלהם וכנ"ל גם לגבי חברות מסחריות, שעוברות ביודעין על החוק, בחסות מספרי הטלפון החסויים  שלהם.

החוק מועל בתפקידו, אם הוא מגן על עבריינים. הסרת מספר חסוי, צריך שתעשה רק אחרי בדיקה יסודית ואישור של המשטרה, אבל אין סיבה להגן בחוק על עבריינים ועוד להתעשר מזה וזה המצב היום, ע"פ דברי אותו קצין משטרה.

חברות הטלפון, רוצות להרוויח פעמים.  פעם אחת תשלום מיוחד, על הסדר של חיסיון,  אל מול  מספרים מסוימים, בלבד, שהעבריין, בוחר, שלא יוכלו לזהות את המספר שלו, וכך  להגן על עצמו ועל מעשי העבריינות שלו באמצעות הטלפון הזה   ופעם שניה תשלום גבוה מהמשטרה, עבור חשיפת המספר החסוי,  של העבריין.

כך בזכות   "שיתוף הפעולה המופלא הזה"  בין חברות טלפון ועבריינים, נמנע, או נעשה  יקר וקשה הרבה יותר, תפקידה של המשטרה, להגן על האזרחים, מפני כל סוגי העבריינים, רוצחים, אנסים, שודדים וסתם חברות מסחריות, שמרשות לעצמן, להתעמר באזרחי המדינה, בחסות ובסיוע חברות הטלפונים, שרצונן להתעשר, מעוור את עיניהן, עד כדי פגיעה חמורה שלהם, באותם אזרחים ישרים והגונים, שהם בעצם הרוב הגדול של  הלקוחות שלהם.

אין סיבה להגן על עבריינים ולדרוש כסף עבור הסרת החיסיון של מספר הטלפון שלהם, ע"י חברות הטלפון.

החוק צריך לאפשר מספר טלפון חסוי, רק למי, שאינו  נעזר ע"י המספר החסוי הזה, לביצוע עבירה על החוק.

זאת ההגדרה, שהחוק צריך להסדיר ולפתור.   מספר חסוי, אסור, שיסייע ויקל על  ביצוע פשעים, בישראל ובחו"ל.

ובוודאי שאסור, שכתוצאה מביצוע הפשע בחסות המספר החסוי, יתעשרו, חברות הטלפון ויסייע ויעזרו בכך לפושעים,

לפגוע באזרחים הגונים, בישראל ובחו"ל. [ כל  סוגי ומיני  "עוקצים פיננסים", נעשים גם בחסות, מספרי טלפון חסויים ].

 את מעגל הקסמים הזה צריכים לפרוץ,  לעזור  להוקיע ולקעקע  אותו.  חברי הכנסת, העבירו את סעיף  30 בחוק בזק, רק לא דאגו, לאפשר ליישם אותו.    הסרת חיסיון של מספר הטלפון, שמסייע לביצוע עבירה, חייב להיות, ללא תשלום לחברות הטלפון. אחרי בדיקה ואישור של  המשטרה. לא מתקבל על הדעת, שחברות טלפון  שנתנו מספר חסוי לעבריינים, אחרי בדיקת המשטרה, ידרשו תשלום עבור הסרת החיסיון ובכך גם יתעשרו וגם יעודדו את הגברת הפשיעה בארץ.  כאשר יש בידי המשטרה הוכחות, לשימוש לרעה, ולביצוע עבירה על החוק, שנעשה בסיוע מספר טלפון חסוי. צריכה  להתבצע הסרה מידית של החיסיון וקנס מידי על  המזמין של מספר הטלפון  החסוי, למטרת ביצוע פשע.  [ כך ייגבה  התשלום הגבוה, מהעבריין ולא מהמשטרה.   יתכן  שהקנס הכספי יועבר לחברות הטלפון, רק אחרי סיום המשפט, בהרשעה ].

 אולי, חברות הטלפון,  לא  חייבות לדעת, מתי משתמשים במספר החסוי, למטרות ביצוע פשע, אבל כאשר המשטרה, פונה אליהם, אחרי בדיקה ומבקשת את הסרת חיסיון מספר הטלפון, אין סיבה, שחברת הטלפון תתעשר, מכך שסייעה, בלא יודעין, להגברת הפשיעה, בישראל.  היא חייבת להסיר את החיסיון מעל המספר, ללא כל דרישה לתשלום, על כך.  תפקיד חברות הטלפון, לסייע לפעילות המשטרה ולהתנצל בפני האזרחים, שנפגעו  מהשימוש הפסול והלא חוקי, שנעשה במספר החסוי, ע"י מי,  שהזמין אותו.

 כל דרך אחרת, הופכת את חברות הטלפון, לשותפות לפשע. כך צריך להגדיר זאת החוק וכך צריך להציג זאת, בתקשורת.   תהליך התאמת החוק, יכול לקחת מספר חודשים. עד אז, תפקיד התקשורת הוא: להציג את המצב כך,

שחברות הטלפון, יצטרכו לבחור, מרצונן הטוב, לוותר על הרווח שלהן, כאשר המשטרה פונה אליהם להסיר חיסיון של מספרי טלפון של עבריינים, או  להיות מוצגות בציבור, כמסייעות, הפעם ביודעין, לעבריינים, תמורת בצע כסף ופועלות אז,   בניגוד לטובת הציבור, בישראל.

בברכה,

עפרה (שאר הפרטים רשומים במערכת)

נערך על ידי מערכת עבודה שחורה
תגיות: , ,

תגובה אחת

  1. יואב :

    הצעת חוק: לחייב עסקים להתקשר ללקוחות ממספר גלוי

    http://room404.net/?p=41049

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.