חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

ראובן ריבלין, לצבא לא נלך גם אם ישרפו את בתינו

נושאים זכויות אדם, מכתבים ב 30.07.12 0:00

אלנתן כותב מדם לבו ליו"ר הכנסת, חה"כ ראובן ריבלין, ומקבל תשובה מהירה לפיה עמדתו אינה מייצגת את רוב הציבור החרדי, שאינו חפץ בהיבדלות

אני אדם חרדי, בוגר ישיבות ליטאיות, אברך כולל, המשתייך לזרם הליטאי,  ואני פונה אליך כאדם הגון תרתי משמע – ישר, ובעל היגיון, נושא גיוסינו לצבא הוא בראש הכותרות, ומשום מה את התשובה האמיתית אנו לא שומעים מאלו שאמורים לייצג אותנו ולכן אני פונה אליך באופן עצמאי.

אנו הציבור החרדי רוצים באופן חד משמעי וברור להתבדל!

אנחנו לא חלק מהתרבות הישראלית הקיימת כיום בציבור הרחב, התרבות הישראלית –המערבית , לדעתנו, הינה תרבות פרוצה, כפרנית, בזה לאלוקים ולתורתו, ולכל דבר שבקדושה, ואנחנו לא חלק מזה, אנחנו חיים בארץ ישראל כי זו הארץ המובטחת לנו מאת האלוקים ע"פ התורה, ולכן אנחנו נמצאים כאן בדין, זה הבית שלנו, אך המוסדות השלטוניים של מדינת ישראל ובעיקר בית המחוקקים הישראלי, מבחינתנו, הוא כבית עבודה זרה, ומסיבה פשוטה, אלוקים נתן לנו תורה, התורה הינה ספר החוקים לעם היהודי, זה ספר חוקים שנחקק ע"י הבורא, וכאן קם לו "בית מחוקקים ישראלי" המונה 120 חברי כנסת ומחוקק לו חוקים, ומכריז שמעתה, לא מעניין אותם מה החליט האלוקים, אלא מה שהם מחוקקים- זה מחייב, מה שלא חוקק כאן –לא מחייב, ולא רק זאת אלא שהם עוד מחוקקים חוקים הפך דעת התורה, חוקים שנוגדים את מהותו של העם היהודי, חוקים  המתירים זנות וכל מיני תועבות בשם ה"חופש". עצם קיומו של מוסד זה, מבחינתנו הוא חילול ה', וזלזול בכל דבר קדוש, ולכך גם מסיבה זו יש הנמנעים מלתת יד ולהשתתף בבחירות כדי לא להיות שותפים חלילה בדבר זה, אלא שמרן ה"חזון איש" קבע שיש להשתתף בבחירות, לא מתוך הזדהות חלילה, אלא בכדי לנסות ולהציל מן הארי והברדלס, שלא יחוקקו חוקים שיורידו את כלל ישראל לטמיון.

אני יודע שהשקפת עולמך היא שונה, ולא באתי כאן לנסות ולהתווכח על כך,  באתי לומר את דברי בענין הגיוס.

ראשית שיהיה ברור אין כאן נושא מעשי אם נלך לצבא או לא, כי לצבא אנו לא נלך גם אם ישרפו את בתינו, ונשב בכלא אנו ומשפחותינו, כמו שלא נחלל את השבת גם אם הבית עולה באש, ולא נאכל חזיר אם יתנו לנו קנסות ענק,גם כאן לא נשנה את דרכנו בגלל שאיזה קבוצה של אנשים כופרים, גלויי ראש ומחללי שבת תחליט על חוק שכזה, זה ברור. כל הנושא כאן זהו הויכוח העקרוני וצורת הענישה.

ועל זה באתי לומר את דברי, לצבא לא נלך, לא רק מי שלומד תורה, לא זו הסיבה המרכזית בכלל, גם מי שעובד לפרנסתו יעשה הכל שלא ללכת לצבא, ולמה? כי הצבא הוא כור היתוך חילוני – ישראלי, ואנחנו לא רוצים בשום פנים ואופן להיות חלק מחברה זו אנחנו לא רוצים חלילה להתערות בתרבות הישראלית,  זו  לא תרבותנו, אנחנו עם לבדד, לא רוצים להיות ככל העמים, לא ולא,  לא רוצים לשיר כמותם, לא לדבר כמותם, לא להתלבש כמותם ,ולא לצחוק כמותם, כלום, אנחנו עושים הכל כדי ליצור התבדלות מאותה תרבות, וזו זכותנו המלאה
{ אפילו שאנחנו לא ערבים}

לתת יד לביטחון גרידא? מכיוון שלמעשה צהל נלחם באויבנו ומסייע לביטחוננו, כמובן שאנו רוצים להושיט יד ולסייע בדיוק כמו שאם צבא ארה"ב יגן עלינו וילחם בעדינו נשמח להושיט יד ולסייע, היחס שלנו לצה"ל הוא כמו צבא ארה"ב – [לא בתור צבא יהודי או משהו כזה, כי זה לא הוא]  אבל במצב הקיים שלעזרה ולהושטת היד הזו רוצים שנתערה בציבור, שנעבור דרך הרוח החילונית שנושבת בצבא – היו לא תהא, מי יתן שם פקודה לחלל שבת, בתואנת פיקוח נפש? אדם גלוי ראש? או משהו מהרבנות הצבאית שאנו כציבור את הבשר שלהם לא אוכלים, הכשר הרבנות – לא סומכים עליו רוב הציבור שלנו, אז בהלכות שבת נסמוך עליהם? הם יגידו לנו מה מותר בשבת ומה לא? איך ישב יהודי חרדי בצבא ליד מחללי שבת בפרהסיה שלפי ההלכה היהודית אסור לו לחלל את השבת עליהם?

עד היום היה כאן נוהג של כל איש בדרכו שלו, וכל אחד חי על פי השקפת עולמו מבלי להתערב בשל זולתו,  כעת הרוח נושבת ליצור כאן כפיה חילונית, דבר שכבר ארע כאן בעבר בקום המדינה עם אנשי עדות המזרח,  אני קורא לך לעצור את הדבר,  וכאיש אחראי למנוע כאן מלחמות מיותרות.

תודה רבה

אלנתן

תשובת לשכת יו"ר הכנסת:

שלום רב,

פנייתך התקבלה בברכה בלשכת יו"ר הכנסת.

באופן עקרוני איננו מתנצחים או מתווכחים בנושאים מהותיים בדוא"ל. אנו מכבדים את פנייתך אך סבורים מתוך הכרות שדעותיך לא מייצגות את מרבית הציבור החרדי.

בברכה,

חיים נריה

לשכת יו"ר הכנסת.

 

נערך על ידי מערכת עבודה שחורה
תגיות: , , ,

2 תגובות

 1. אחד :

  אם גם לא תיקחו שום תקציב מהמדינה כולל שימוש בכבישים שסללה המדינה, צנרת וכן הלאה, אין שום בעיה. מאחר ואתם אזרחים ונהנים משירותי המדינה (כן אפילו כביש או מדרכה מסודרת) אתם חייבים לקחת חלק שווה בהכל. אני לא חסיד של גיוס חובה אבל אם זה המצב אז חובה לכולם. גם אין לי בעיה שיגייסו את הערבים אבל אז נראה את הישראלים הגזענים, בקרוב טייס קרב מטייבה וראש אמ"ן מפורדייס.

 2. שלמה :

  אתה לא צריך ללכת לצבא לא לעבוד לא לשלם מיסים לא להכיר במדינה אלא לחיות לפי הבנתך.
  מדינת ישראל הוקמה כמדינת מקלט לעם היהודי לא בהכרח למי שמאמין או דתי אלא לאילו שנולדו יהודים ואיתרע מזלם ונלדו ברשע בגלל שהם יהודים, יש לי שאלה בשבילך.
  היכן הייתה היישות האלוקית שלך שאתה כל כך דבק ושומר ומגן על קיומה בזמן שרצחו 6 מיליון אנשים באירופה? אל תספר לי את הסיפור שהם לא שמרו שבת וכד' כי גם יהודים חרדים נשרפו שם.
  לצערנו מדינת ישראל בגלל שיטת הבחירות מאפשרת לכם לציבור אנטי ציוני שטוען שהוא מייצג את היהדות ואני טוען שאתם מייצגים עבודת אלילים כי לדוגמא לרקוד עם ספר היסטורייה שזה סתם דפים עם אותיות זה מעשה של משוגע שצריך אישפוז תלך לעבוד תרוויח את כספך ביושר תשלם מיסים תלך לצבא ותהיה אדם נורמטיבי לא פרימיטיבי
  בנוסף אתה גם לא מכיר במדינה מסרב לשרת בצבא לעבוד לשלם מיסים למה אני צריך להאמין שאילו נורמות חיים של יהודים וערכים שלנו כעם והפרדוקס הוא שהמדינה הדפוקה הזאת משלהת לכם כלכלה מלאה ל 2 מיליון טפילים וזה ממש כך ומנציחה את הפרימטיביות והבערות מסיבות של שרידות אידואולוגית לא מפריע להם לשדוד אותנו הרוב הדומם כדי שתוכל לפרנס אותכם עלוקות וערפדים חבל שאם מוציאים שם רע ליהדות וטוענים לשלמות טוהר וערכים אין לכם כלום להציע חיים של בטלה ניוון עם רפות שכל וזה מזכיר לי התנהגות של משרת הודי אצל השליט הבריטי בהודו המילה כן אדוני והשתעבוד למשהו שהוא בגדר של אויות על דף וכרוך זה גובל קצת בשגעון ותגיע לי שלא?

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.