חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

מנחי האוניברסיטה הפתוחה: די לפיטורים בכל סמסטר

נושאים זכויות עובדים ותעסוקה, עלו ברשת ב 6.11.08 6:00

האוניברסיטה הפתוחה מפטרת מדי סמסטר את המנחים ומעסיקה אותם מחדש עם פתיחת הסמסטר הבא. 600 מנחים ומרכזי הוראה הקימו ועד תחת ארגון "כוח לעובדים" ופתחו במשא ומתן עם ההנהלה על שדרוג שכרם והענקת קביעות

כ-600 מנחים ומרכזי הוראה באוניברסיטה הפתוחה, פתחו באחרונה במשא ומתן עם הנהלת האוניברסיטה על שיפור בתנאי העסקתם, שלא עודכנו לטענתם למעלה מעשר שנים, ועל קבלת קביעות.

המנחים, שהתארגנו תחת ארגון העובדים "כוח לעובדים, טוענים שלא יהיו מוכנים לצורת ההעסקה הזמנית, שמשמעותה פיטוריהם מהעבודה בכל סמסטר והעסקתם מחדש בסיומו. המנחים והרכזים דורשים גם להגדיל את היקף המשרה שלהם ולהעניק להם פנסיה וקרן השתלמות.

אם בעבר ניסו באוניברסיטה הפתוחה להצניע את נוכחות המנחים במקום, ולשדר תדמית של מוסד אקדמי שמאפשר לסטודנטים ללמוד מרחוק – הרי שכיום 85 אחוזים מהסטודנטים לומדים בכיתה עם מנחה. מספר עובדי ההוראה באוניברסיטה עומד על כ-1,200, כאלף מנחים, והשאר רכזים. בשונה מהמרצים הבכירים והזוטרים באוניברסיטאות האחרות, עובדי האוניברסיטה הפתוחה לא היו מאוגדים עד כה, ותנאי העסקתם היו ירודים מאלה של אנשי הסגל במוסדות ההשכלה הגבוהה האחרים.

לקריאת הכתבה המלאה – אתר שקוף

 

נערך על ידי מערכת עבודה שחורה
תגיות: , , , , , ,

2 תגובות

 1. עמי וטורי :

  כמה תיקונים וקצת מידע בלי להישמע חס וחלילה קטנוני. סניף עובדי האוניברסיטה הפתוחה של כוח לעובדים מונה למעלה מ 600 חברים. לכן כוח לעובדים הוא האירגון היציג של 1200 עובדי ההוראה באו"פ וכוועד נציגות העובדים מטעם הסניף מיצגת את כל 1200 העובדים.
  הסניף השני בגודלו סניף עובדי רשת מרפאות ש.י.ל.ה צומח בימים אלו בקצב מהיר ביותר. הוא מונה כמה מאות חברים ואני מקווה שבקרוב מאוד ישתווה בגודלו לסניף האו"פ.
  כמו כן מטפלות משפחתוני הת.מ.ת המתארגנות דרך כוח לעובדים כאיגוד של סניפים בכל רחבי הארץ. בקבוצת סניפי מטפלות הת.מ.ת יש מספר חברים שעולה או משתווה לזה של חברי סניף האו"פ.
  יחד עם הסניף הכללי וסניפים קטנים כמו גן המדע במכון ויצמן. כוח לעובדים מתקרב כרגע במהירות ליעד של 2000 חברים משלמי דמי חבר עד לסוף השנה.

 2. איתי :

  עמי, מדבריך נדמה לי שהמס' האחרון הוא 20000 ולא 2000

  אני חושב שהדיווח המעודד ראוי לידיעה נפרדת ומכובדת ולא לטוקבק.

  בפרט, הייתי רוצה לשמוע בדיווח התייחסות לחידוש חברות.

  מטבע הדברים, העובדים החלשים ביותר (מאבטחים, מלצרים, עובדי ניקיון) הם במקרים רבים עובדים זמניים. השאלה האם סטודנט שעובד היום באבטחה/מלצרות וחבר בכוח לעובדים יהיה חבר בארגון גם בעוד חמש שנים לאחר שיסיים את התואר ויעבוד בעבודה אחרת היא קריטית מבחינת הכוח הציבורי של הארגון. שאלה זו קשורה להזנחה המתמשכת של העובדים החלשים ע"י ההסתדרות – כי זה פשוט לא היה משתלם להשקיע בהם.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.