אנטנות סלולריות מסכנות את הציבור למרות זאת ממשיכים להתקינן ללא אישור

אנטנות סלולריו הותקנו בחולון ללא ידיעת הדיירים וללא אישורם באמצעות שימוש בארונות החשמל ברכושם המשותף. נציגי חברת הוט סיפק מידע שקרי לתושבים בשעה שהתקינו את האנטנטות, ואת הדיירים העמידו בפני עובדה מוגמרת בלי אפשרות להתנגד ולמנוע את הסכנה

מאת: איתן קלינסקי

   חברות "מירס" ו"הוט" הונו דיירים בחולון

מצערת אותי מציאות , שאמא לתאומים בני שלושה חודשים באה לגור בדירה בבניין , וללא כל התראה מוקדמת מוצאת לפתע בערבו של יום אחד את החדר של התאומים ממוקם כשלושה מטרים ממתקן סלולרי  .

האם לא נשמרה הזכות לאותה אם לדעת טרם כניסתה לדירה מה עומד להתרחש בקיר ובחלון הסמוך לחדר ילדיה . לצערי, מסתבר , שבמציאות הישראלית הזכות הזו נמנעת ממנה .

האם לא נשמרת הזכות לקשישים חולים לדעת מראש , טרם כניסתם לדירה , שעומדים לשנות את יעדי השימוש בדירה הסמוכה לדירתם .

לתומי , הבנתי שכל אזרח רשאי לקבל הסבר איזו עבודה מתבצעת בארונות , בהם עוברים מערכות החשמל והתקשורת של הבניין בו הוא גר .

לתומי , הבנתי עד היום , שהארונות הם רכוש משותף של כל הדיירים , ולא ניתן לעשות בהם שימוש ללא הסכמת לפחות 75% של הדיירים  . אך מסתבר שטעיתי .

מצער אותי ואת כל הדיירים ברחוב ברקן 22 בחולון , שאני משמש להם פה , כי התשובה שניתנה להם על ידי כל הטכנאים , הלבושים בחולצות של חברת "הוט" ביום שני 8.7 , כי הם רק משדרגים את מערכת הקליטה של החברה . מסתבר , שהייתה זו תשובה שקרית , שניתנה גם על ידי מי שהציג עצמו כמנהל עבודה .

למעשה בסופו של יום עבודה התמקמו שתי מפלצות סולאריות , שני מתקנים של "בריאות טובה" מוסוית  בעצי פלסטיק . למרות שבבוקרו של אותו יום נאמר לנו , שרק מתקינים גינה בדירת הגג של אחד הדיירים .

כאזרח במדינת ישראל אני מודע לצורך של חברות הסלולר להתקין מערכות קליטה . חשוב , שמשרדי הממשלה הנוגעים בדבר יעשו הכול כדי לסייע בידם . אך מה שמצער אותי מאוד כאזרח זה השימוש בנורמות שקריות במגע בין חברת הון ובין האזרח  .

קשה לי כאזרח לקבל את ההסבר , שבבניין בו אני גר , רק משדרגים את הקליטה של חברה בשם "הוט" , ולמעשה מתקינים לנו מערכות "בריאות" של  חברת "מירס".

מצער , שחברות "מירס" ו"הוט" מפעילות נורמות , שצחנת הונאה של ציבור אזרחים הופכת לסמל ולתמרור דרך  .

אני מבקש להודות לד"ר איזבלה אפיק , מהיחידה לאיכות הסביבה, שהבהירה לדיירי רחוב ברקן 22 שמהכבלים של החשמל , שהועברו ברכוש הציבורי של הבניין כדי להתקין את המערכת של חברת "מירס" , קיימת סכנה לבריאות הציבור , כי במערכת הזו יש קרינה של E.L.F. .

לא ייתכן שחברת "מירס" באמצעות טכנאי חברת "הוט" ישתמשו בארון החשמל , המהווה רכוש משותף של כל הדיירים , בלי לקבל לפחות את הסכמת 75% מהדיירים .

מתיאור המיקרו של ההתרחשות ברחוב ברקן 22 בחולון , אני מקבל תמונת מקרו כואבת , לפיה תאוות ממון של חברת הון אינה בוחלת בשימוש בכל אמצעי המרמה לאזרחים שלווים .

אני בז לתאוות הון בלתי מרוסנת של חברה סלולרית ולתאוות בצע כסף של משפחה , שהשכירה להם את המתחם הפרטי שלה , בהציגם מצג שקרי לדיירי הבניין .

Print Friendly, PDF & Email

Tags: , , , , ,

One Response to “אנטנות סלולריות מסכנות את הציבור למרות זאת ממשיכים להתקינן ללא אישור”

 1. ארטור הגיב:

  אני לא עורך דין ,אך אני אנסה לתת כיווני התנגדות מכמה זוויות.

  א . אם העיריה היתה נותנת זכויות בניה ל 2 קומות נוספות על הגג ,האם אתה יודע שהזכויות שיכות לכלל הדיירים ולא לבעלי הגג? זאת אפילו שהבניה תעשה על הגג שלהם .
  ובאותה אנלוגיה ,אם נוצרה אפשרות מסחרית להרויח מהצבת אנטנה על הגג ,נכון שהגג שלו ובטוח שהוא הראשי שצריך להסכים ,אך לא נראה לי שהפעלת עסק מסחרי מעל ראשכם כמטרה שלא הוגדרה בחוק התכנון והבניה (מטרת מגורים )אינה דורשת הסכמת 75% מדיירי הבניין .
  זאת ועוד ,שלמטרת ההתקנה המסחרית ,מגיעה חברה אשר משתמשת ברכוש המשותף (ארונות) של הבניין ללא הסכמה .
  ב .אל תתנו לאיש לדווח על האנטנה כמו השכרת דירת מגורים אלא על השכרה מסחרית שאז יש לשלם מע"מ,מס הכנסה מלא ,ואם אינו עובד אז גם ביטוח לאומי ומס בריאות ,זה אולי עובר למצב של אי השתלמות.
  ג .תבהירו לו שביום שירצה למכור מס שבח יתבע ממנו לשלם מיסים גבוהים(מאות אלפים של שקלים ) ולא יוכל להתנער מהם כי הנכס הניב הכנסה מסחרית שאינה מגורים ואז אין פטור ממס שבח .ושימחוק את האפשרות שמס שבח לא ידע מהעניין .
  ד .אני סולד מכאלה שבטוחים שמותר להם להשתין על כולם בגלל שהם קנו את הפנטהאוז ,ההתנהלות שאני מציע לפחות תמחוק להם את האפשרות לישון בשקט

Leave a Reply