חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

מחאת האוהלים שנה אחרי: מחירי הדירות עלו ב 3% בממוצע

נושאים חדשות, שיכון ושלטון מקומי ב 11.07.12 1:05

ב' זה עדיין אוהל. מחירי הדירות אמנם ירדו בתל אביב ב 2-4%,  אבל בחישוב כלל ארצי, המחירים עלו ב 3% מאז הקיץ האחרון. גיאוקרטוגרפיה ניתחה את הנתונים הרשמיים ומביאה אותם לפניכם. הוצאות הדיור הם המרכיב הגדול ביותר בעוגת ההוצאות המשפחתית, והחלק הזה ממשיך לגדול

גיאוקרטוגרפיה: מחירי הדירות גבוהים ב-3% יותר מאשר בפרוץ המחאה החברתית

 

מראשית המחאה ירדו מחירי הדירות בתל-אביב, בפתח תקווה, באר-שבע ורחובות, בכ-2-4%, באשדוד, בת-ים, בני ברק ונתניה ירדו יותר מ-5%. המחירים עלו בין 2-3% בירושלים, חולון. בחיפה, רמת-גן וראשון לציון המחירים נשארו דומים

בחודש האחרון מחירי הדירות בישראל נותרו כמעט ללא שינוי בהשוואה לחודש קודם. מחיר ממוצע של דירה העומדת למכירה עומד על כ-1.17 מיליון ₪. עליית המחירים בשוק הנדל"ן התמתנה בחצי השנה האחרונה של 2011 ואילו המחצית הראשונה של 2012 אופיינה בחזרת היושבים על הגדר לשוק ובעליית מחירים מחודשת.

בסה"כ לא ירדו מחירי השוק בתקופת המחאה ואפילו הם עלו בכ-3% בממוצע שנתי (יולי 2011-יוני 2012).

מראשית המחאה ירדו מחירי הדירות בתל-אביב, בפתח תקווה, באר-שבע ורחובות, בכ-2-4%, באשדוד, בת-ים, בני ברק ונתניה ירדו יותר מ-5%. המחירים עלו בין 2-3% בירושלים, חולון. בחיפה, רמת-גן וראשון לציון המחירים נשארו דומים.

"המחאה כמעט ולא השפיעה על השוק אלא עצרה את הביקוש", אומרת היום ד"ר רינה דגני, מנכ"ל קבוצת גיאוקרטוגרפיה. "הביקוש פחת והיום מסתמנת חזרה אל השוק, אולם מספר העסקאות בשוק בחודשים האחרונים נע סביב 7,500 עסקאות מכל הסוגים לעומת כ-8,500 בחודשים שלפני המחאה".

 

 

השפעת תנועת המחאה על מספר העסקאות

 

תנועת המחאה, כאמור, הקטינה את מספר העסקאות. ההאטה בשוק נבעה מצד אחד מפעולות הממשלה ומצד שני מתוך ציפייה של הציבור לירידת מחירים על רקע הפשרת קרקעות על ידי המינהל.

"נוצר מצב של ישיבה על הגדר, אולם גם על הגדר יש מקום מוגבל וככל שעובר הזמן ומתיישבים עליה יותר משקי בית, הראשונים שהתמהמהו ברכישה חוזרים לשוק. בחודשים האחרונים ניכרת התעוררות מחודשת שמקבלת ביטוי בגידול מספר העסקאות, בגידול של לוקחי המשכנתאות וכאמור גם בעליית מחירים.

"במאי האחרון חל גידול ניכר במספר העסקאות בשוק, והגיע לכ-8,900 עסקאות בחודש לעומת כ-6,200 עסקאות באפריל. הגידול אינו מלמד בהכרח, על מה שיקרה בעתיד, בייחוד לאור כוונת המוחים לחזור לרחובות. ממוצע העסקאות מתחילת השנה עומד על כ-7,500 יחידות בחודש, שהם כ-90,000 יחידות בשנה, נמוך בכ-10,000 ממספר העסקאות הממוצע בשנים 2007-2010.

 

נערך על ידי יוחאי
תגיות: ,

תגובה אחת

  1. 3% ויותר האדישות עולה לנו ביוקר :

    […] מחירי הדירות ממשיכים לעלות, ואין אפילו הבטחה לשינוי, בדמות ממשלת צללים של מפלגת העבודה למשל, או מרד שכירויות המוני. ק. טוכולסקי מסביר את מחיר האדישות […]

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.