חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

זכויות מאבטחים – מה קורה כשהחברה הפסידה במכרז?

נושאים זכויות עובדים ותעסוקה, שומרים על השומרים ב 4.07.12 0:20

חברות שמירה מחליפות זו את זו באופן תדיר בעקבות מכרזים, ומה מצב העובדים? עו"ד ירון נאור עונה לשאלת מאבטח, ומסביר גם מתי החוק מעניק לעובדים זכות ל"התפטרות בדין מפוטר" המעניקה פיצויי פיטורין
שלום ירון, שמי X. אני מאבטח מוסדות לימוד.
השאלה שלי היא כזאת, החברה שאני עובד בה כיום הפסידה במכרז  ביישוב Y לחברה אחרת.
1. ברצוני להשאר במקום עבודתי ביישוב Y. החברה שכיום אני עובד בה אומרת שאם אני אעבור לחברה החדשה אני מאבד את כל הזכויות שלי וכמו כן את הפיצויים שלי .
2 מהן הזכויות שלי במקרה הנ״ל?
נאמר לי ע״י החברה החדשה שאני זכאי לקבל את כל הפיצויים שלי וכל הזכויות שלי עוברות מהחברה הישנה לחברה החדשה, ובנוסף הוותק שלי נשאר רק 4 השנים האחרונות.
תודה, X.
תשובת עו"ד ירון נאור:
X שלום רב,

אכן מקרה נפוץ. במקרה בו חברת שמירה נאלצת לעזוב מקום בו היא סיפקה שירותי שמירה מסיבות כאלו ואחרות כגון הפסד במכרז קיימות מספר אפשרויות. הראשונה: היא מציעה לכל העובדים אשר עבדו עמה באתר מקום עבודה חלופי. אם מקום העבודה החלופי הוא באותם תנאי שכר, באותן שעות עבודה ובמרחק סביר מהאתר בו עבד העובד (פחות מעשרים ושבעה קילומטר) אזי קיימת הצדקה לטענת החברה שהיא לא פיטרה את העובד ואין גם הרעת תנאים מוחשית, קרי העובד לא יכול לטעון בנסיבות כאלו שיש הרעה בתנאי העסקתו. אלא אם כן שעות העבודה והשכר שונים ממה שהיו באתר העבודה שבו עבד עם החברה עד כה.
בעוד חוק פיצויי פיטורים קובע כי בעת חילופי מעבידים באותו מקום עבודה המעביד האחרון הוא זה שישלם לעובד את פיצויי הפיטורים ואת שאר זכויותיו עם סיום העסקתו במידה והמעסיק הקודם לא שילם את זכויותיו, הרי שצו הרחבה בענף השמירה קבע כי המעסיק אשר העסיק את העובד בטרם התחלפו המעבידים הוא זה שישלם את מלוא זכויות העובד לרבות דמי הודעה מוקדמת ופיצויי פיטורים.
קביעה זו נבעה מכך שבעבר נפלו עובדי חברת השמירה בין הכיסאות בשעה שחברה בה עבדו הפסידה את  המכרז ונאלצה לעזוב את האתר בו היא פעלה  ואילו החברה החדשה התכחשה לזכויות העובדים אותם היא קלטה לשורותיה.
באשר  למקרה דנן אם החברה שבה עבדתם לא תציע לכם הצעת עבודה במרחק סביר באותו סכום כסף ובאותם שעות פרוש הדבר שאתם יכולים להתפטר בדין מפוטר ועל החברה לשלם את כל זכויותיכם לרבות פיצויי פיטורים דמי הבראה ופדיון דמי חופשה בכל מקרה.
מתוך הכירי את ענף השמירה, החברה בה עבדתם לא "תתנדב" לשלם לכם את זכויותיכם והדבר יהיה כרוך במאבק משפטי.
אני מקווה שבעניין זה אני טועה.
ירון
נערך על ידי מערכת עבודה שחורה
תגיות: , , , , , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.