אופק חדש בגנים – ארוחת הצהריים מתעכבת והילדים נפגעים

אורית כהן, אם לילדה בגן עירוני, כותבת לראש עיריית ירושלים, מר ניר ברקת, בנושא ההשלכות של עיכוב ארוחת הצהריים לאחר הארכת יום הלימודים בגן במסגרת "אופק חדש". להלן המכתב ותגובת משרד החינוך

לכבוד

ראש עיריית ירושלים

מר ניר ברקת

א.נ,

 הנדון : ארוחת צהריים לילדי הגנים

מאז רפורמת אופק חדש ארוחת ילדי הגנים נדחית לשעה 14:00, לאחר הליכתם של הילדים שלא נשארים לצהרון. מכאן יוצא שכל הילדים יושבים לאכול מאוחר מדי. שעת האוכל איננה סבירה לאדם הבוגר, לא כל שכן לילדים קטנים שגופם מתפתח וצומח.

 כאשר בררתי בגנים מה עושות הגננות התברר כי אין להן מה לעשות אל מול המצוקה. חלקן מנסות לסתום לילדים את הרעב, עד לזמן הארוחה ב- 14:00, במתן פרוסת לחם או פרי. ברור שלא מדובר בתזונה בריאה לילדים.

 המעבר הוא קשה במיוחד לילדי גיל 3, שעד כניסתם לגן העירייה אכלו בסביבות 11:30, ולאחר מכן ישנו שנת צהריים. כעת נמנעות מהם הן הארוחה והן השינה. זהו מתכון להתדרדרות מצבם הגופני של הקטנים.

אחרי ככלות הכל ילד רעב הוא ילד שלא מתפקד, ילד שמגיע לסף רגשי נמוך, והדבר פוגע בו ובסביבה.

 משיחה שערכתי עם חברה שגרה בנהרייה התברר לי, כי שם העירייה החליטה לממן ארוחת צהרים לכלל הילדים, בין אם הם נשארים לצהרון ובין אם לאו.

קודם לכן ההחלטה הייתה כי הורה שלא משאיר את ילדו לצהרון משלם תשלום סמלי עבור ארוחת צהריים.

 רפורמה בתזונת ילדי הגן היא דבר נדרש. אשמח אם עיריית ירושלים תרים את הכפפה ותוביל לשינוי בתחום זה. הדבר יהווה צעד חשוב של העירייה לטובת האוכלוסייה הצעירה, העובדת ומשלמת הארנונה, שהעירייה מקדישה מאמצים רבים כדי למשוך לעיר.

 בכבוד רב,

אורית כהן

תגובת משרד החינוך:


Tags: , , ,

One Response to “אופק חדש בגנים – ארוחת הצהריים מתעכבת והילדים נפגעים”

  1. […] מנח"י לחינוך הקדם יסודי בעיריית ירושלים, עונה למכתב ששלחה אורית כהן בנושא הזנת ילדים וכותבת שהנושא לא על הפרק. היא מפנה את הנושא למשרד […]

Leave a Reply