חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

השרים אשמים והממשלה צריכה להתפטר

נושאים איכות השלטון, דעות ב 21.06.12 22:17

למה צריכה הממשלה להתפטר ובמיוחד שר הפנים ח"כ אלי ישי ושר האוצר ח"כ יובל שטייניץ
מאת: נעמי חייצין טלטש

על הציניות ועל המרושעות ועל האחיזה בקרנות המזבח – רק על אלה צריכים אלי ישי ושטיניץ ללכת ובעצם כל הממשלה השנייה של נתניהו

בסרטון שנועד להקדים תרופה למכה, שלא נשאל כאן כמה עלה ומי מימן אותו, מעלה אלי ישי טענה שנודף ממנה ריח של בשר פיגולים. כן.

בסרטון מוצגת שריפת ענק באוסטרליה שמערך כיבוי האש שם לא הצליח להשתלט עליה. תמונה זו באה להוכיח שגם מערך חדיש ומשוכלל ביותר לא יכול לכבות שריפות גדולות. באמת? האם יודע אלי ישי להגיד בוודאות כמה  שריפות כובו וכמה אסונות כן נמנעו באוסטרליה רק בזכות מערך נכון ולא פרטצ'י (כולל ציוד וכוח אדם, ובהנחה שהמצב באוסטרליה ראוי לשמש דוגמה)?  האם ישי בטוח שאותו מערך אוסטרלי היה נכשל בכרמל כפי שנכשל המערך הישראלי? על סמך מה? האם גם באוסטרליה קורים כדברים  מהסוג הבא – "ביום השריפה היו בידי כוח הכיבוי האווירי 20 טון של חומר מעכב בעירה, זאת אף על פי שהדרישה למלאי שעת חירום הוא 250 טון. כמות החומר לא הספיקה אפילו ליום הראשון של השריפה". איזה ממשלה מרשה הפקרות כזאת? מי אחראי על הפיאסקו הזה?  אולי זה בכלל היחצן שהפיק את הסרטון? יתכן שמלאי מספיק של מעכבי בעירה לא היה מונע את התפשטות השריפה לממדיה המפלצתיים. יתכן. אבל אף ממשלה אחראית לא עושה ניסויים בעניינים כאלה תוך סיכון חיי אדם. ואף אלי ישי לא יכול לטעון בוודאות שמלאי מספיק  לא היה משנה דבר.  

הרי באותה נשימה טוען אלי ישי שהוא היחידי שהזהיר מפני קטסטרופה ודרש לחדש את הציוד. למה לחדש אם ממילא זה לא עוזר, כפי שבא להוכיח הסרטון שטרח להפיק? אבל את אלי ישי לא מבלבלים עם הסתירות ש"בכתב ההגנה" שלו, שנועד לכסות את ערוותו מכל הכיוונים. למעשה, דבר לא מבלבל אותו.  דבר גם לא מבלבל את הסופרטאנקר בצורת ממשלה שאין לה סוף, שמהלכת על חבל דק ומהמרת על חיי אדם בכל תחומי החיים. צריך כל אדם מן הישוב להאזין לדבריה של שלי יחימוביץ בישיבת וועדת הפנים – "העיצומים בשירותי הכבאות. פרוטוקול מס' 69. יום חמישי, 03.09.2009"  http://www.youtube.com/watch?v=_p1sS9fEaS8&feature=player_embedded , כדי להבין שיש לנו עסק עם ממשלה פירומנית שמשחקת באש תרתי משמע.

על שיטת הייבוש של המגזר הציבורי, שעליה מנצח שר האוצר בשליחות שר העל לקלקלה, ניתן לקרוא בפירוט באתר "עבודה שחורה" http://www.blacklabor.org/?page_id=25288 . אלא שהפעם, מעשה שטן, הצליחה השיטה מעל ומעבר למשוער. הפעם לא מדובר בייבוש בחינוך וברפואה, שם ההשלכות ההרסניות מתגלות בהדרגה ובצורה ספוראדית ולך תוכיח את הקשר לפני שזה מאוחר מדי. כאן היה אירוע חד פעמי שחשף את עכוזי הסופרטאנקר ללא כחל וסרק. אבל רק לכאורה. במקום שבו למושג האחריות יש איזה תוקף, במקום שבו הבושה משחקת איזה תפקיד, רק המלאי החסר של מעכבי הבעירה היה גורם לשרי הממשלה למלא פיהם מים ביראת כבוד כלפי מבקר המדינה, שלא לדבר על התפטרות.  אבל לא בממשלת הסופרטאנקר.

סוללה של דוברים מטעם שר האוצר הגדירה את דו"ח המבקר כהזוי, בלי אף דקדוקי דיפלומטיה. שורה של כלכלנים, רובם יוצאי חלצי האוצר לדורותיו, חתמה על מנשר שנטפל למשפט בדו"ח ושהוצא מהקשרו, כדי להסביר לנו מה? ששיטת הייבוש מוצדקת אפילו כשמדובר בדיני נפשות. כן, זהו סדר העדיפויות של הסופרטאנקר.
ושר האוצר? תבינו את זה גבירותי ורבותי – אם הממשלה החליטה לקצץ ולייבש ולחתוך את מערך כיבוי האש עד כדי סיכון מוכח לחיי אדם, מוטלת על שר האוצר החובה לקיים את גזר דין המוות הזה. מה רוצים ממנו וממשרדו שמכין את התקציב המייבש? באמת מה רוצים? שיצביע נגד? שיבקש מפקידיו להציע תקציב אלטרנטיבי? שיתפטררררר?

כתב ההגנה החצוף על שטייניץ, אולי מצליח להסית ממנו מעט את הזרקור, רק כדי להאיר את הממשלה כולה בזרקור חזק יותר. כי אם הטיעון הוא  ששר האוצר "בסך הכל" מבצע את מדיניות הייבוש של הממשלה, המסקנה המתבקשת היא – כל הממשלה הזאת צריכה להתפטר. זה כמובן לא יקרה. מי שמתנהל בציניות מלכתחילה ומצפצף על כבוד האדם, לא יתפטר עד שלא יעיפו אותו מהכיסא.

האם זה יקרה בבחירות הבאות? הנה תגובה כביכול הזויה על מאמר שפורסם ב"עבודה שחורה לאחר השריפה: "אז נניח שיתגשמו הפנטזיות, והשריפה תעורר גל מחאה עצום ברחובות שיגרום להקדמת הבחירות ולהדחתו של ביבי". תגובה 8  http://www.blacklabor.org/?p=25426. החלק הראשון של הפנטזיה בעצם היה למציאות. אסור לאבד את התקווה ואסור להסיר את העיניים מהכדור. הממשלה הזאת צריכה ללכת. והיא ת- לך.

ודרך אגב, אני עדיין מחכה לתשובתו של אלי ישי http://www.blacklabor.org/?p=28547

נערך על ידי לקסי
תגיות: , , , , ,

12 תגובות

 1. מיכאל לינדנבאום :

  ממשלת פושעי ההפרטה בראשות ביבי אחראית לכל התאונות ,המחדלים,והתהליכים שהורסים את החברה בישראל ןהופכים אותה למדינת עולם שלישי.

 2. ל רפי :

  אוסף של השתלחויות שטוטיות בממשלה שאין להן כמעט כל קשר לאסון השריפה, ועוד פחות מכך לאובדן חיי האדם בה.
  העובדה שישראל לוקה במינהל ציבורי ידועה כבר שישה עשורים! אין צורך בדו"ח מבקר לשם כך. העובדה שישראל אינה יכולה להתמודד כלכלית בעת ובעונה אחת עם כל משימותיה, ידועה בערך אותו פרק זמן. אין לכך דבר וחצי דבר עם דו"ח המבקר. העובדה שמישהו בישראל החליט, עוד בטרם גובש ומומש פתרון חלופי לתפעול מטוסי כיבוי ע"י ח"א להשבית את טייסת הכיבוי שלו, היתה ידועה עוד לפני האסון ולא נעשתה בימי ממשלת נתניהו. בדו"ח המבקר היה זה צריך להיות אחד הנושאים המרכזיים, בגלל חשיבותו המכרעת באירוע הכרמל.
  העובדה שכל האבידות בנפש נבעו משגיאות בשיקול דעת ובהתנהלות משברית של פיקוד המשטרה, השב"ס ומערך הכיבוי בישראל, בעיקר באזור הצפון – היתה ידועה כבר ביום הראשון של השריפה.
  וזו רק ההתחלה…
  במילים פשוטות: חברים, תפסיקו לבלבל את המוח. אינכם חייבים לאהוב את נתניהו, אבל ככל שתהזו יותר וככל שהדברים המיוחסים לו יהיו מצוצים מן האצבע יותר, כפי שהדבר מתרחש במאמר זה – כך תקטן השפעתם הציבורית ויגדל הגיחוך שאתם מעוררים.

 3. לקסי :

  אכן השתלחות שטותית… בדברי הכותב שמעלי.
  השתלחות של חסיד…
  מה עוד יידרש לחסידים כאלה כדי להבין שהרבי הוא חלול ושאין לסמוך עליו יותר מאשר על קנה רצוץ הבא בכף וּמְנַקְּבָה.
  חסידים כאלה הם מי שאין לבלבל אותם בעובדות שמא תפגענה באמונתם.
  תהי נשמתם של שלומי אמוני נתניהו בחיים. לא, איני מיחל חלילה למותם, אדרבא יחיו באמונתם.

  רק שלא יסכנו בה, בלהבת אמונתם היקדת, לא את היער ולא את החיים הפרטיים שלהם ושל כל האחרים.

 4. מנחם לוריא :

  ל רפי,

  הפלאת הפעם.

  השוטרת שבגללה פרץ הפיאסקו כבר איננה בין החים היא נהרגה באירוע.

  מדינת ישראל קיימת רק ממאי 2008 ותחדל להתקיים בנובמבר 2013. כל מה שלפני ואחרי זה הם,זה משהו אחר זה לא קשור למלך נתניהו.

  נתניהו הוא ראש הממשלה שלי מכוח הדמוקרטיה (זו שעוד יש פה).
  בשבועיים האחרונים אני מגלה שהוא מפשל חופשי לגמרי – פעם אחת פישל בקשר לקבלת החלטות בעניין המשט ובפעם השנייה פישל כאשר לא הנהיג.תיכלל,פיקח,הקצה משאבים ודירבן לפעול בקשר למצב הרעוע של כבוי האש. (הא כן סליחה ביבי – הוא מצא בגוגל את הסופר-טנקר…לא הוא? עוזר שלו? לא נורא הפרטים לא ממש חשובים) בתוקף הנסיבות האלה,כראש הממשלה שלי,אני דורש ממנו לפנות את הכיסא.מיד. עכשיו!

  הטיעון שהקוסם נתניהו קוסם אבל אין ביכולתו לעשות את הקסם שלדבריך:"העובדה שישראל אינה יכולה להתמודד כלכלית בעת ובעונה אחת עם כל משימותיה, ידועה בערך אותו פרק זמן." – באמת?

  160 מליון דולר הקצה הנשיא אובמה לרכישת מערכת וולקן פלנקס. מדובר המערכת ליירוט טילים קצרי טווח שנמצאת בשימוש חיל הים הישראלי. מדובר במערכת מבצעית פעילה ורבת הישגים שמופעלת על ידי צבא ארה"ב. המערכת אמורה לתת פיתרון לחפיצים קצרי הטווח שעפים מעזה לכוון עוטף עזה – ממש ברגעים אלה. 160 מליון הדולר אינם הלוואה אלה מתנה ממשלם המיסים האמרקאי – יש וולן פלנקס בעוטף עזה. הקוסם עשה משהו…?

  בשלוש הזדמנויות שונות הממשל האמרקאי העביר החלטה בקונגרס ובסנט לממן 9 כיפות ברזל כולל תחמושת (בעלות של כמליארד דולר על חשבון משלם המיסים האמרקאי לא מלווה לא כלום – מתנה מהדוד סאם) יש בישראל היום 3 כיפות פעילות והרביעית נמצאת בהליך קליטה ובמסגרתו מיועדת לפעילות מבצעית כולל ברגעים אלה. איפה עוד 9 כסף הקוסם הביא איפה הכיפות…(ברזל)?

  נכון,המנהל הציבורי בישראל לא ידוע ביעילותו שלא לדבר על יושרו. אתה צודק זה כל כך ידוע ולכן למה להעסיק שופט בדימוס והרבה מאוד עוזרים שיבקרו את מה שכל כך ברור.
  לא צריך מבקר מדינה אנחנו יודעים שהסקטור הציבורי רשלן בשביל זה יש את הקוסם ביבי שמעביר הכל לסקטור הפרטי שם- שם אין צורך במבקר מדינה. המבקר הנוכחי מסיים תפקידו בעוד שבוע שמשהו יאמר לקוסם (רפי אתה מתנדב) שלא צריך אנחנו יודעים הששלטון רשלן מושחת ככה הוא נולד ב 48.

  "ויגדל הגיחוך שאתם מעוררים" שמח לשמוע שנוספו לתארים שלי גם תואר של ליצן. אותי מאוד מעניין מי מגכך אולי בעלה לשעבר של אהובה שבגלל הרשלנות שלה עצמה נספתה בשריפה. אולי הפועל בנפצע אתמול בתוך המיגונית בתוך המפעל בעוטף עזה כי הוולקן פלאנקס;לא פה? אולי קצין מג"ב שחטף רסיסים מהגרד לפני יומיים כי הכיפה לא יירטה? או אולי צוחק עלי הטייקון שיקנה את המשדרים של עידן+ ויבקש ממני להיות מנוי שלו – או אולי צוחק מהדברים פה נהג קטר הרכבת שפגע אתמול באוטובוס בגלל גיאומטריה גרועה של הכביש הציבורי שאפילו שר התחבורה,שביקר במקום כמה ימים קודם לכן,הזדעזע ועשה מעשה – המשיך לבלוס את הבורקסים ולהתעסק בשינוי שיטת הבחירות.

  אני יכול להראות לך עוד הרבה ישראלים שצוחקים עלי ועל הדברים שאני כותב – אני כותב והם מרווחים מליונים ויש להם,אפילו,זמן להתעסק בהינדוס צורת השיער שלי לרבות תיספורות יזומות.

  נו טוב. נפסיק פה ונחזור לשבת בקהל שצופה במעשי הקסמים של הקקוסם ביבי מלך ישראל.

  ול. רפי: אם הקסם לא מצליח,מה עושים? לא מביאים קוסם אחר….

  מנחם.

 5. משתמש אנונימי :

  תופעה מחפירה שמאפיינת את הדיון הציבורי באסון השריפה, היא השימוש הציני בהרוגי האוטובוס, כדי "להרחיק את העדות" (הרוצה לשקר ירחיק עדותו").

  באסון הזה איבדו רבים את ביתם ואת רכושם. מי שלא חווה כדבר הזה ואף םחות ממנו, מי שלא חווה את השריפה המלחכת את שולי ביתו ועומדת עוד מעט לכלותו, מוטב לו שיהיה זהיר בדבריו.

  כל האסונות שגרמה השריפה הזאת הם תוצאה של הכאוס שנוצר כתוצאה מהעדר היכולת להתמודד עם השריפה כבר בתחילתה.

  דו"ח המבקר מצביע בדיוק על מצעד הגורמים שגרמו לכך. הבולט שבהם:
  תת-תקצוב של מערך הכיבוי, וחסימת עירוי נוזלים למערכת הכיבוי המיובשת – דהיינו התקציב שאושר כדין (!) כדי לתקן במעט את תוצאות הדיטה החריפה שנכפתה על ה"סוס" שהמשיך לעבוד גם אחרי שיובש ויובש ויובש- העירוי הזה נחסם ע"י פקידים שבצעו מהצד השני של הצנרת את האידיאולוגיה של ראש הממשלה ושר האוצר (במילים מוכרות יותר : "יתנו- יקבלו"). התניית העברת הסכום שאושר, בריפורמה שלא הוחלט עליה בשום מקום בצורה מסודרת ושלכל היותר היתה בשלב של טיוטה, היא מעשה נבלה.
  אין זו דרכו של המבקר להשתמש בביטויים כאלה. אבל זהו המצב כפי שעולה ממצרף העובדות, שעליו אין חולק, אפילו לא הגאון שהחליט להכתיר את הדו"ח בביטוי ההזוי "הזוי".

  מדובר כאן במדיניות ולא ברמת השירות הציבורי. כבר ראינו שכאשר רוצים, השירות הציבורי יודע לעבוד טוב יותר מהשירות הפרטי. זה הכל שאלה של רוח המפקד.

 6. נעמי :

  אני קוראת מעת לעת את תגובותיו של ל. רפי, אבל הפעם, כפי שמציין מנחם, הפליא ל.רפי לעשות.

  לפי ל. רפי

  הסתירות המוכחות בסרטון ההגנה על אלי ישי – השתלחויות שטוטיות.
  דברי האזהרה החמורים של שלי יחימוביץ – השתלחויות שטותיות.
  המאמר של יפתח גולדמן שבו גם מופיעה התגובה המצוטטת – השתלחויות שטותיות
  דו"ח מבקר המדינה – בודאי ובודאי השתלחויות שטותיות.

  אז לידיעתו של ל. רפי. לכבוד יחשב לי להימנות עם המכובדות והמכובדים שאת דבריהם הגדרת בהבל פיך כהשתלחויות שטותיות.

  הסיבה לתגובה על דברים שספק אם ראויים לתגובה, היא התמיהה – מדוע טרח ל. רפי להגיב בצורה כמו ילדותית שאיננה מאפיינת אותו בדרך כלל? מדוע טרח לשלוח תגובה שרק מחזקת את מה שניסה להפריך?

  האם ייתכן שהפעם, אפילו לל. רפי אין משהו רציני להגיד נגד דברים נכוחים ומוכחים?

 7. מנחם לוריא :

  נעמי,

  ל.רפי הפליא הפעם אבל רחוק הוא עדיין לא הלך.

  אולמרט (היה פעם רוה"מ כזה) שבא מאותה אסכולה טען שמבקר המדינה רודף אותו על רקע אישי/פוליטי/חרדתי/כפייתי והינה מסתבר שטלית תכולה הוא (אולמרט) ממש לא וזה בלשון המעטה.

  אחד המאפינים של שלטון שיש הרבה מילים יפות לתאר אותו אבל אחת ברורה – איננו דמוקרטי, היא להאניש תופעות ולהעניש בני אדם.

  הטבע שחבט בנו והפיח את השריפה הוא אינו אלא מעשה שטן.
  מבקר שחושב ששר האוצר מנהיג מדיניות שמעדיפה את האג'נדה הפוליטית הפרטית שלו על פני התפקיד הממלכתי וטובת העם – המבקר – הזוי.
  המדינה לא יכולה לממן את כל הצרכים שלה ומי שחושב אחרת הוא שוטה.
  הממשלה סיפחה דה-פקטו את יו"ש ממי שאומר את זה הוא ניאו ציוני עוכר ישראל וסמולאני הזוי כדי חולה נפש.(השגיאה במקור)

  אני חושב שהבנת. ברגע שמשהו מעלה ביקורת שאין המענה לה פשוט ואין רצון/יכולת או כל דבר אחר לקחת אחריות אז המשהו הזה הוא עוכר העם.

  קוראים לשיטת הממשל הזו פאשיזם. חוקרים (באקדמיה השמאלנית הלא שפויה חולת הנפש – כמובן) סבורים שבישראל הונהג משטר ניאו פאשיסטי שדוגל בכלכלה ניאו ליבראלית, שביחד עם המדינה מעמיד בראש סדרי העדיפות את הדת והלאום שקשור בה.

  נשמע, אולי, הזוי. בחיי היום יום זה רחוק מלהיות הזוי.

  אי אפשר להתמודד, ובטח שלא לתקן, טענות כמו שהאש היא תופעת טבע מעשה ידי השטן, שמבקר המדינה אינו אלא אדם הזוי (אני, אגב מכיר אותו אישית. הזוי? הזוי הוא בוודאי שלא), שכל מי שמעלה דיעה אחרת הוא אויב העם וצריך להשליך אותו לכלא או להטיל בו מום אם לא פיזית את לפחות מילולית על מנת להרחיקו מהשיח הרצוי.

  אולי אני הפכתי הזוי, נרדף, נשתבשה דעתי? אולי. אבל מכירים אחת בשם דפני ליף. היא עושה משהו שהשלטון פה לא מעוניין בשום אופן שיקרה אז את הערב האחרון היא בילתה במעצר שבמדינה דמוקראטית לא היה קורה בניאו פשיסטית דווקא כן.

  יש עוד המון דוגמאות מן השיח הציבורי על כך שכל מי ששונה, שחושב אחרת ממה שחושב המלך ביבי הידוע גם בכנוי הקוסם – אז הוא סוטה לא נורמאלי חולה בנפשו וכו וגו.

  רק במדינה שאיננה דמוקראטית ושהיא ניאו פאשיסטית ומקדשת את הדת יכול אדם להכנס לארץ כדין ואחרי תקופה לשמוע שבגלל צבע עורו הוא מסוכן, אנס, מפיץ מחלות ולכן יכלא בגטו שאפילו אישור ועדה לתיכנון ובנייה לא מצליח לעבור.

  רק במדינה כזו הומוסקסואל הוא גבר שבגיל 40 יתאבד ולסבית היא אחת שעברה הפלה. רק במדינה כזו כשיש רעידת אדמה מתרץ אותה שר/ח"כ בכך שזו תוצאה של משכבי זכר וחבר כנסת אחר מתרץ אותה באי שמירת השבת.

  רק בשלטון ניאו פאשיסטי (נאור בשביל מי שחושב שיש דבר כזה) אין תחבורה ציבורית בשבת כי זה יפגע בסטאטוס קוו ואחרי כן יפגע במועסקים אלא שהמועסקים בענף כבר מזמן אינם בני דת משה. בישראל – רובם לא.

  במדינה שאיבדה את הדמוקרטיה שלה והפכה לניאו פאשיסטית יכול להגיע אדם ובתגובה לכתבה לכתוב:" אבל ככל שתהזו יותר וככל שהדברים המיוחסים לו יהיו מצוצים מן האצבע יותר, כפי שהדבר מתרחש במאמר זה – כך תקטן השפעתם הציבורית ויגדל הגיחוך שאתם מעוררים." כי כל מי שכותב משהו שאיננו עולה בקנה אחד עם דברי הלל ושבח לראש המדינה, שמש העמים העומד בראשה, יקיר האל ושליחיו האפוסטולים מבניין הרבנית הראשית (להמשיך….) רק במדינה כזו ביקורת כזו יכולה להישמע. ולא, ל.רפי לא המציא את זה הוא רק מצטרף להרבה אחרים שמאמינים בדיוק כך ושכותבים בדיוק כך גם בעניין השריפה בכרמל גם בעניין המרמרה וגם בעניין דו"ח מלחמת אירן ישראל (כן זה עוד לא קרה אבל את הדו"ח אפשר לכתוב – העתק הדבק מדוח המרמרה ולגוון בדוח ועדת אגרנט)…

  🙁

  היום גולג קציעות שמור לשחורים מפיצי מחלות ואונסי בנות,כשיגמרו איתם יבוא תורן של משתלחות שטוטיות ולבסוף של מתנגדי משטר.

  נתראה בקציעות… 🙁

  מנחם.

 8. נעמי :

  מנחם
  ל.רפי מצטרף או כל אפשרות אחרת, לועס כמו רבים את ביטול טייסת הכיבוי של צה"ל כאילו אין לביטול הזה שם בשפה העברית – ה-פ-ר-ט-ה. ברגע שקוראים להפרטה בכל מיני שמות שונים ומשונים מטשטשים את העובדה שיש פה שיטה ולא סתם ליקוי במנהל ציבורי (שזה בעצמו שם קוד שבא להצדיק הפרטה).

  מטוסי כיבוי אזרחיים פעלו בזמן השריפה. כמה הם מקצועיים? את השאלה הזו אפשר לשאול על כל הפרטה.

  אבל חומרים מעכבי בעירה – לא היו להם! (בסופו של דבר הביאו ממצרים).
  על ההפקרות הזו צריכים האחראים לשלם. כי נטילת אחריות היא אחת הדרכים להתמודד עם הפקרות.

  מצד שני מנחם – אתה צודק זו לא ההפקרות היחידה. ולכן צריך פה אלטרנטיבה, וצריך להתגייס כדי לחזק אותה. אין דרך אחרת.

 9. לקסי :

  סדנא דארעא חד-הוא.
  מה שעשתה ההפרטה לכיבוי האווירי.
  לא כאן, שם… בארה"ב.
  Fire Threat Up as Vintage Air Arsenal Shrinks

 10. מנחם לוריא :

  בואו נבדוק את השאלה הזו:מדוע דווקא עכשיו ודווקא בדו"ח על השריפה בכרמל מכניס המבקר את נושא האחריות המיוחדת – אותה דרישה מעוררת פלוגתא.

  מבקר המדינה נבחר על פי חוק יסוד מבקר המדינה. בוחרת אותו הכנסת לשבע שנים והוא אחראי לבקר את פעולות הרשות המבצעת קרי – הממשלה. את הדו"ח שלו הוא מגיש לשולחיו קרי ליו"ר הכנסת.

  מן הסתם לאדם,מיכה לינדנשטראוס,שנושא במשרה יש אגנדה פוליטית כלשהי ברם כמבקר המדינה אין לו סמכות להביע את דעתו האישית ו/או את האגנדה הפוליטית שלו.

  המבקר הנכחי נושא במשרתו מיולי 2005 ויסיים אותה בעוד כשבועיים.

  מה קרה פה מאז יולי 2005 שהמבקר בדוח האחרון שלו בוחר להכניס נושא כה שנוי במחלוקת כמו האחריות ורמת האחריות של שרי הממשלה – זכרו הוא מבקר את פעילות הממשלה.

  כדי להמחיש את הטיעון שלי אקח שתי דוגמאות לשני אירועים שקרו פה בתקופת כהונתו של המבקר הנוכחי – ובאמצעותם אנסה להסביר מדוע הכניס את נושא האחריות – דווקא לדוח האחרון שלו.

  הערת אגב: אמרתי שאני מכיר את המבקר הנוכחי אבל לא רק שלא שאלתי למה התכוון ולא ביקשתי רשות אלא שהדברים שנכתבים הם על דעת עצמי או אם תרצו – הניחוש שלי טוב כמו כל ניחוש אחר של כל אדם אחר.

  ובכן:

  המערכת הבנקאית בישראל היא מערכת עצמאית ששייכת לסקטור הפרטי ובבעלותו ובנק ישראל משמש כרגולטור. הא? כן? ובכן לא ממש. מדינת ישראל הלאימה את הבנקים בשנות התשעים עקב משבר ונשארה עד היום בעלת הבית של בנק לאומי.

  70% מהגוף שלנו כבני אדם (ללא הבדל דת גזע או מין) הם מים. בלי מים נמות לאט וביסורים. מים הם משאב טבעי – לא מיצרים אותם אלא משתמשים ומפיקים אותם מתוך מה שהטבע נתן (גשם או ים מלוח שאת מימיו מתפילים). מאחר ומים הם משאב טבע לאומי ומאחר ובלעדיו הלאום יעלם ימחה וביסורים – הרי שבריא שהמדינה תספק את המשאב הזה לאזרחיה.
  רק 20% מספקי המים בישראל 2012 הם בבעלות המדינה כל השאר הם בבעלות פרטית.

  נחזור לבנק: האם העובדה שמדינת ישראל היא בעלת הבית של הבנק אי פעם הואילה לנו האזרחים. התשובה היא לא. הבעלות של המדינה על הבנק הואילה לגליה מאור שממפקחת על הבנקים שבמשמרת שלה אירע משבר המניות שבעקבותיו הולאם הבנק – אותה גליה מאור הפכה למנכ"ל הבנק. מלבד מאור הממשלה "דחפה" לבנק מקורבים או כאלה שהמלך רוצה ביקרו. לנו האזרחים לא יצא דבר וחצי דבר מהבעלות שלנו על בנק לאומי.

  מים? מעבר לעובדה ש 80% מהמשאב הלאומי שנקרא מים נמצאים בידיים פרטיות אנחנו האזרחים,ממנים,בנוסף למסוי,את עלות ההפקה וההולכה של המים לבתים שלנו – כלומר אנחנו משלמים פעמיים/כפול על אחד ממשאבי הטבע שבלעדיהם לא נוכל לשרוד יותר מיממה אחת. והכסף הולך לכיס הפרטי של היזם ולא לקופה המשותפת.

  עכשיו נקשור את הדברים לדוח של מבקר המדינה בעניין השריפה בכרמל: נתתי רק שתי דוגמאות,בדו"ח יש עוד כמה וכמה דוגמאות לאופן שבו מתבצע הליך העברת הסמכויות והחובות של המדינה לידיים פרטיות (יבוש והפרטה בלשונינו). למבקר אסור לומר ששיטת הייבוש,תלייה ומכירה לטייקון בנזיד עדשים – אסור לו לומר דבר כזה כי זו אמירה פוליטית ואין לו שום סמכות או זכות להביע בדוחות שלו את עמדתו הפוליטית ולכן הוא עושה את במסגרת הנתונה קרי: שר האוצר,שר הפנים,שר המשטרה,שר הבריאות/ראש הממשלה/שר בעל לכלכלה אתם כולכם קחו בשחשבון שישנה לכם אחריות כלפי כלל אזרחי המדינה ובמסגרת האחריות הזו טובת הכלל עולה על טובת מרכז הליכוד ומעל לאגנדה הפוליטית שלכם ולכן – עליכם לבצע איזון נאות בין מימוש האגנדה הפוליטית לבין הדאגה לצרכים המינמאליים של אזרחי המדינה באמצעות המדינה וכדי שתבחינו בין השניים אזי – אם נכשלתם בלהגיש לאזרחי המדינה אחד מצרכיהם המינימאליים האגנדה הפוליטית שלכם הולכת לצד והאחריות האישית תופסת את מקומה.

  במקרה דנן: נכשלתם בהפרטת מערך כבוי האש,ולא רק אלא גם – השירות הכה חיוני לאזרחי המדינה לא מתפקד ולכן אתם נושאים באחריות אישית בלתי מפחתת לפיאסקו הזה.

  מה עושה מי שנושא שאחריות אישית ונכשל? את זה המבקר לא אמר זו איננה סמכותו. הדרישה לפטר את המעורבים איננה אמירה של המבקר אלא היקש סביר של השיח הציבורי.

  רגע לפני שמפנה המבקר את משרדו הוא אומר לנו האזרחים: שבעתי מכל אותן הישתמטויות של המדינה מאחריות לדברים שהיא צריכה לספק – ובמקום לספק היא מעבירה את לידיים פרטיות או סתם מיבשת. אבל אינני יכול לומר את זה ואינני יכול לעשות דבר בקשר לזה ולכן בכלי הביקורת ומופנים לידיעת הציבור הוכל כלי בקרה נוסף שמבדיל בין האחריות של השר לספק את המינימום של שירות ממשרדו לאזרח או באמצעות המשרד או,אפילו,באמצעות הסקטור הפרטי ורק יוודא שהשירות ניתן בדיוק כפי שהיה צריך להינתן אילו היה המדרש הממשלתי נותן אותו – אם לא השר נושא באחריות אישית לכך. פשוט.ברור. קל לביצוע.קל לאיבחון ובאמת שנמאס כבר מהתירוץ שנקרא הפרטה כי זו לא הפרטה אלא הזנחה ודאגה לשכבה מאוד צרה של אזרחים במדינה על רקע מפלה של דת, הכנסה, עמדת כוח ושאר מריעין בישין.

  בעוד לא הרבה שעות נדע,כולנו כל אזרחי המדינה, האם ממשלת נתניהו היא באמת ממשלת ישראל או שהיא חברה לתפעול המדינה (בע"מ שהוקמה למטרות רווח בלבד) שמתפעלת אותה לטובתם של בעלי המניות שהם טייקוניה של הארץ,כמה רבנים המיצגים קבוצות מיעוט,ולביתם של המנכ"לים בחברה שפעם הייתה,בעצם,ממשלה שניהלה את המדינה,או שבאמת זו ממשלה שמנהלת את המדינה בשביל אזרחיה – באשר הם….

  מנחם.

 11. משתמש אנונימי :

  "הסיבה שהאוצר עמד על רגליו האחוריות בעניין הכבאות היתה כפולה: כספית ואידיאולוגית.

  כספית: מדובר בהוצאה גדולה של מאות מיליוני שקלים.

  אידיאולוגית: הרי מדובר בהלאמה. האוצר מאמין בדת ההפרטה. פתאום אומרים לו שהפיתרון הוא הפוך, הלאמה. זה היה מבחינתו אסון"

  ומכיוון שתוספת תקציבית אושרה ע"י שטייניץ ועל כך אין וויכוח, ומכיוון שהוויכוח הוא על טענת המבקר שאסור היה להתנותה בריפורמה – נשאלת עכשיו השאלה – מישהו באמת התכוון לריפורמה?
  למה מתכוונים כשאומרים ריפורמה?
  לשלילת זכות ההתאגדות של הכבאים?

 12. משתמש אנונימי :

  http://www.blacklabor.org/?p=25419

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.