חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

רון חולדאי, אל תגבה דמי הפגנה מהמחאה החברתית

נושאים דעות, שיכון ושלטון מקומי ב 21.06.12 0:55

עיריית תל-אביב קבעה תעריף להפגנות בעיר.  העלות יכולה להגיע עד 17,000 שקלים.  איתן קלינסקי קורא לראש העיר רון חולדאי ותובע שלא להחיל תשלום זה על מפגיני תנועת המחאה החברתית-כלכלית.  זו אינה התנהגות סוציאל דמוקרטית, הוא כותב

 

סוציאל דמוקרטיה ישראלית שמספסרת בדמוקרטיה

רון חולדאי, ראש עירית תל אביב, חבר במפלגה סוציאל דמוקראטית, מספסר בנכס יקר – בדמוקרטיה. רון חולדאי קבע תעריף, שיכול להגיע עד  17.000 שקלים. תעריף מופקע, תעריף מרקיע שחקים למי שמבקש לממש זכות דמוקרטית להבעת מחאה ברחובות העיר תל אביב.

לרון חולדאי לא מובן, שאחד מביטויי הדמוקרטיה זו זכות טבעית השמורה לאזרחים המבקשים להתכנס בכיכרות העיר כדי לתת ביטוי למחאה או לחילופין להבעת הזדהות, ואין להתנות את ביטויי הזכות הזו בסולם מחירים, ובוודאי שלא במחיר שצחנת שרירות לב עולה ממנו.

כאמור, בעיר תל אביב נקבע תעריף מיוחד למימוש זכות המחאה  – והתעריף יכול לטפס ולהגיע ל-17.000 שקלים חדשים עבור התכנסות בכיכר רבין.

לתומי הבינותי, שהבעת מחאה אינה רק זכות השמורה למי שיכול לממנה בשלמונים. אבל ראש העיר החבר במפלגה סוציאל דמוקראטית בישראל הוכיח, שהזכות הטבעית להבעת מחאה שמורה רק למי שיכול לממנה במחיר מופקע. אגב, לרון חולדאי שמורה הזכות להפגין רוחב לב של פטרון ולוותר על התמורה הכספית.

מוסכם עלי, שעל מארגני המחאה לבקש התר מהמשטרה. חייב להיות תיאום עם משטרת התנועה כדי לווסת את התנועה ברחובות הכרך כאשר מתנהלת עצרת המונים בככר העיר או מתקיימת הפגנה. אך בעיר תל אביב מתנהלת מציאות קפקאית, כשזכות היוצרים שמורה רק לרון חולדאי.

במציאות הקפקאית אנחנו עדים לגילויי אדיבות של המשטרה הנכונה להעניק את ההיתר המבוקש, אך היא מתנה את מתן ההיתר בהסכמת עיריית תל אביב. עיריית תל אביב תתן את ההיתר המבוקש, אם המארגנים יעמדו בלוח המחירים המופקעים, שנקבעו על ידי רון חולדאי לשימוש במרחבים הציבוריים הפתוחים.

כבר צוין, שראש עיריית תל אביב הוא חבר במפלגה סוציאל דמוקראטית אך מה שנשאר לנו הוא רחוק מלהיות סוציאל ועוד יותר רחוק מלהיות דמוקרטיה.

תל אביב ידעה הפגנות, שהביאו לכיכרותיה מאות אלפי אזרחים בצמתי חיים מאוד משמעותיים, שתקצר היריעה מלפרטן כאן. נזכיר רק את עצרת ההמונים נגד אלימות, שהביאה לכיכר מאות אלפי אזרחים מכל הארץ, ושהסתיימה ברצח ראש ממשלה. שלמה להט, ראש עיריית תל אביב דאז, לא גילה להט אנטי דמוקראטי, ולא דרש סכומי עתק למימון הביטוי הדמוקראטי של מאות אלפי אזרחים מכל הארץ, שבאו לתל אביב להביע את מחאתם נגד האלימות.

במקום להעצים את הביטוי הדמוקראטי, שמביא לכיכרות העיר תל אביב מאות אלפי אזרחים מכל קצות הארץ החליט רון חולדאי לנקוט צעד אנטי דמוקראטי ולקבוע לוח מחירים מופקע.

האלו הם פניה של הסוציאל דמוקרטיה בישראל ???

נערך על ידי לקסי
תגיות: , , , , ,

6 תגובות

 1. א. קוריאל :

  רון חולדאי הוא פסאדה של סוציאל-דמוקרטיה. הוא מנהל בת"א-יפו מעין מדינת סעד לפי הדגם האמריקאי. מדינת סעד היא מדינה קפיטליסטית ונאו-ליברלית לכל דבר, שדואגת לזרוק כמה פירורים לעניים ולמסכנים ביותר – כדי שלא ימרדו בשיטה.
  ההפרטה של המרחב הציבורי התל-אביבי, החל מהעברת אירועים ציבוריים לרשותן של תאגידים ועד מכירת השטח הציבורי למפגינים – היא רק עוד צעד קטן בקפיטליזם הסיעודי של מדינת ת"א.

 2. דליה :

  האם אפשר לקבל מידע מה בדיוק עשה רון חולדאי בעניין? ידוע לי שכדי להפגין נדרש אישור משטרתי. האם חולדאי רוצה לגבות מס ממבקשי האישור להפגנה?

 3. איתן קלינסקי :

  לדליה

  רון חולדאי בנדיבות "סוציאל דמוקראטית" -שאין בה סוציאל ואין בה דמוקרטיה – דורש סכומי כסף ממארגני הפגנת המחאה עבור השימוש במרחב הציבורי.

  המשטרה מתנה את האישור שלה באישור של העיריה . העיריה מתנה את האישור במקרים רבים בתשלומי כסף.

  העיריה מרבה להתעקש על תשלומי כסף , ולעתים היא גם מוותרת .

  דליה, אני אומר לך בידיעה , ששלמה להט , לא היה להוט כמו רון חולדאי ולא דרש פרוטה אחת עבור השימוש במרחב הציבורי , שהביא לככר מלכי ישראל מאות אלפי אנשים למחאה נגד האלימות .

  המרחב הציבורי הוא של הציבור . שימוש בו חייב להיות חינם .
  לא ייתכן שהשימוש להבעת מחאה ציבורית יהיה מנת חלקו רק של מי שיכול לממנה.

  דליה , מצאתי לנכון להבליט שמדובר בראש עיר המשתייך ךמחנה סוציאלדמוקראטי , ומכאן האכזבה הרבה .

 4. דליה :

  האם חוקי שראש עירייה יבקש דמי הפגנה? מה אומרת על כך מועצת העירייה?

 5. נעמי קליין :

  איתן , אתה עושה הנחה גדולה להתנהגות השערוריתית של מפלגת העבודה .
  לשלי יחימוביץ נוח שרון חולדאי תומך בה לכן גברת יחימוביץ אינה קורעת אותו על ההתנהגות הברוטאלית שלו בדבר גביית כספים עבור שימוש במרחב הציבורי.
  כמו ששלי שתקה על שימוש בדירת פאר לצרכי עופר עיני , היא שותקת לנוכח אלימות של חולדאי נגד המחאה החברתית.
  לעטוף את הכיעור במלים מנומסות ובכתבה מנומסת זה לא מאבק .

 6. איתן קלינסקי :

  למגיבה נעמי שלום

  לא היה מקום לתקוף את שלי יחימוביץ בנושא גביית כספים בעיר תל אביב עבור השימוש במרחב הציבורי .

  כשאין לנו ידיעה מה עמדתה , זה אינו הוגן לתקוף אותה .

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.