חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

אילן גילאון והאגודה לזכויות האזרח נגד חקירות פעילי המחאה

נושאים חדשות, רווחה ושירותים חברתיים ב 17.06.12 0:23

המשטרה עוצרת פעילים חברתיים וחוקרת אותם על תוכניות המחאה שלהם לקיץ הקרוב. ויקי וענונו, פעילה חברתית החברה ב"מעברה" הנלחמת למען דיור ציבורי וזכויות דיירי הדיור הציבורי, נעצרה לחקירה על ידי משטרת ירושלים.  ח"כ אילן גילאון מנסה לעזור

 קבוצת "המעברה" הפיצה תגובתה לתופעה:

"למרות הוראת השר לביטחון פנים להפסיק את חקירת הפעילים החברתיים בנוגע לתכניות המחאה בקיץ, זימנו ….. שוטרים ממשטרת ירושלים את ויקי וענונו פעילה בקבוצת המעברה לחקירה.

לשכת השר נתנה הוראה לא להגיע לחקירה אך המשטרה התעקשה בטענה שמדובר בחקירה בנושא פעילות בעבר. יש לציין שויקי וענונו אינה מואשמת ולא קיימות נגדה האשמות מהעבר.

ח"כ אילן גלאון דיבר בטלפון עם החוקר אלי כהן שהבטיח לו אישית שלא מדובר בחשדות עתידיות, למרות האמור וההבטחה ויקי נשאלה בחקירתה בנוגע להפגנת השכונות המתוכננת למחרת היום והואשמה בפעילות לא חוקית, החוקרים דרשו להגיע לביתה לחיפוש ללא צו. ויקי אפשרה למשטרה לערוך את החיפוש כדי להוכיח את חפותה.

המשטרה לא מצאה שום עדות לפעילות לא חוקית ובכללם הלפידים לכאורה שטענו שהיא מכינה להפגנת השכונות שתתקיים מחר.

אנו רואים בחומרה את ניסיונות המשטרה לטרפד את זכותם הדמוקרטית של אנשי השכונות למחות נגד האפליה המתמשכת כלפיהם וניסיונות ההפחדה והאיומים שהם מפעילים כלפי פעילים חברתיים כגון גב' ויקי וענונו,……"

עו"ד לילה מרגלית, ראש תחום זכויות אדם בהליך הפלילי באגודה לזכויות האזרח התייחסה לחיפוש המשטרה בביתה של הפעילה החברתית ויקי וענונו בירושלים:

"השר לביטחון פנים הבהיר …… בתקשורת, כי זימון פעילי המחאה לחקירות אינו מקובל עליו. אולם נראה כי המשטרה טרם הפנימה את הפסול החמור שבהתנהלותה. במדינה דמוקרטית, המשטרה אינה חוקרת פעילים על ההפגנות המתוכננות על ידם, וודאי שאינה מבקשת לחפש בבתיהם כדי לאתר ציוד העשוי לשמש להפגנות. אם למשטרה יש חשדות קונקרטיים לפעילות פלילית המצדיקה חיפוש בביתו של אדם, שתתכבד ותבקש צו חיפוש בבית המשפט. זימון פעילה חברתית לחקירה, בניסיון לחלץ ממנה 'הסכמה' לעריכת חיפוש בביתה ללא כל עילה, הוא  פסול מכל וכל".

לקריאה נוספת:

הבהרה לפעילים בעניין זימון לתחנת המשטרה

הזכות להפגין – מידע שימושי

ניידת אקספרס/ עושים חיפושים במעברה

ניידת אקספרס/ רכבת תקלה מגיעה לבית המעצר

מסעו של תמיר חג'ג' לקראת אוהל ב-1 ליולי

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.