חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

שלי יחימוביץ' – האם תקבלי את דין התנועה או תפרשי?

נושאים מכתבים, פוליטי ב 30.10.08 5:08

בהמשך להתנגדותה הנחרצת של ח"כ שלי יחימוביץ', לכוונה לשריין מקומות ולבטל את הפריימריס  במפלגת העבודה, פונה אליה איתי אשר ושואל כיצד תנהג היא, והאם תמליץ לחברי המפלגה להגיש תביעה ייצוגית

חה"כ יחימוביץ' שלום.

 

רציתי לשבח אותך על התבטאויותייך הנחרצות נגד שיריונים מטעם אהוד ברק, נגד ביטול הפריימריס ונגד איחוד עם "קדימה".

 

תמיד אזכור כי היית נחרצת בהתנגדותך גם כאשר עלה נושא איחוד הרשימות בעבר (לשם השוואה, חברייך לסיעה מלכיאור ונוקד היו נחרצים הרבה פחות וקולט אביטל אפילו בעד). עם זאת, אני חייב לציין שיש צדק רב בדבריו של השר בנימין בן אליעזר (פואד) בנושא הקרבה האידיאולוגית בין המפלגות בתחום המדיני. אני אף מתרשם שבציר זה "קדימה" בראשות ציפי לבני ממלאת את מקומה של מפלגת העבודה ההיסטורית, בעוד אהוד ברק מזכיר לי יותר את דמותו של אריק שרון הצעיר, החישוקאי חוטף המיקרופונים ממרכז הליכוד, שדאג לסכל כל יוזמה מדינית משמעותית.   

 

יתרה מכך, הזנחת נושא שכר המינימום ונושאי זכויות עובדים (בייחוד עובדי קבלן וחברות כ"א) ע"י הנהגת המפלגה הנוכחית גורמים לי לתהות: האם רשימת "העבודה" בראשות ברק היא באמת יותר סוציאל-דמוקרטית באופן מובהק מרשימת "קדימה"? לך באופן אישי יש עשרות הישגים נפלאים להציג לציבור בפריימריס, אבל אולי אין זה מספיק כדי לאזן את מקדמי ההפרטות במפלגת העבודה (פואד בחברת החשמל, שלום שמחון באגרקסקו ויצחק הרצוג במעונות לחוסים) ולהצדיק את הבחירה בפתק "אמת".    

 

שאלותיי על כן:

 

1. כיצד תנהגי אם יוחלט לבסוף לבטל את הפריימריס ו/או לאחד כוחות ברגע האחרון עם מפלגת "קדימה", האם תקבלי את דין התנועה או תפרשי מן המפלגה?

 

2. האם היית ממליצה לי כאזרח בעל עמדות ס"ד להצביע לרשימה מאוחדת של "העבודה" ו"קדימה"? אולי עדיף במקרה זה להצביע למרצ או "ישראל חזקה" במקום להכניס לכנסת את הקפיטליסטים המובהקים רוני בר-און וציפי לבני, שלא לדבר על חשודים בשחיתות כצחי הנגבי ומורשעים בעבירה (ללא קלון…) כחיים רמון.

 

3. מה תמליצי לחברי המפלגה המבקשים למנוע את ביטול הפריימריס? האם איום בתביעה ייצוגית להחזרת דמי החברות יכול להועיל? 

בברכה,  

איתי אשר 

חבר מפלגה  

 

נערך על ידי מערכת עבודה שחורה
תגיות: , , , , ,

3 תגובות

 1. יהושע בן משה :

  לדעתי אין זה נכון להגיש לחבר כנסת הקרוב ללבנו מבחן אמריקאי, המבטה מגמות אישיות.מה שצריך זה להציע דרכים ולפעול בעד קיום הפריימריס וביטול השיריונים.
  לפרוש ?? אין זה הזמן.

 2. חבר של שלי :

  כבר ראיתי כמה מכתבים שלך לשלי שגובלים ממש בהטרדה, אני מקווה מאוד שהיא לא עונה לך עליהם כי אם היא הייתה עונה לא היה לה זמן לחוקק את כל החוקים המצויינים שלה. הכי מוזר שאתה בוחר להטריד דווקא את החכית היחידה שהובילה את ההתנגדות לביטול הפריימריס. אני חושב שזה מפספס את המטרה הטובה של האתר הזה. פעם ראיתי הנחיות מאוד טובות של שלי בעצמה איך כותבים מכתב לחכים ושרים כדי להשפיע בלי להיות נודניקים אני מציע שתפרסמו את זה באתר. אני אחפש את זה בעצמי.והדבר העיקרי שאני לא מבין, אתה רוצה ששלי תיפרוש על כל דבר שלא מוצא חן בעיניך??? שדווקא שלי תפרוש??? זה מה שרוצים באתר הזה??? תפסיקו להיות מוזרים.

 3. איתי :

  1. אני כותב למי שבעיני נתפס כבן שיח. מטבע הדברים דווקא חברי הכנסת החיוביים בעיני, אלה שאבחר בהם בפריימריס, מקבלים ממני מיילים (ולא פואד למשל).

  2. הנחיות המבוססות על הטיפים של שלי מתפרסמות גם כאן.
  http://www.blacklabor.org/?page_id=1794

  נדמה לי שמכתב זה עונה לקריטריונים ואינו מטריד, אך את זה ישפטו אחרים ולא אני.

  3. איני מבקש מש"י לפרוש על כל שטות, אך לדעתי הבעיה הגדולה ביותר של "האנשים הטובים" שמצטרפים להנהגת מפלגת העבודה היא ההתקרנפות. כדי "להשפיע מבפנים" יש השלמה שקטה עם החלטות ותהליכים שאותם אנשים בדיוק היו נלחמים נגדם בחירוף נפש אילו היו בחוץ. בהדרגה האנשים הטובים הללו מאבדים את היכולת שלהם לגייס תמיכה מבחוץ ובעצם נבלעים במערכת שאותה ביקשו לשנות. מאוד לא הייתי רוצה שזה יקרה לשלי יחימוביץ' אם כי סימני מחלת הקרנפת בהחלט ניכרים – התמיכה בחולדאי מעסיק עובדי הקבלן הגדול מת"א, המיילים שמבקשים מאיתנו להחמיא לשמחון (מפריט אגרקסקו), שתיקה רועמת בנושא שכר המינימום ורמות המיסוי וכן הלאה.

  השיטה שבה תומכי פוליטיקאי מסוים
  מוכנים לסלוח לו (לפחות פומבית) על כל דבר היא גרועה מאוד, כי כך אנו תורמים את חלקנו להשחתה ולהתקרנפות. עלינו לשמש כמצפן אידיאולוגי (פומבי) דווקא לאלו שיש לנו ציפיות מהם.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.