חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

בחירות ליו"ר המשמרת הצעירה במפלגת העבודה – רועי שינדלר

נושאים דעות, פוליטי ב 10.06.12 0:52

ביום חמישי 14 ביוני יבחרו חברי ועידת המשמרת הצעירה את יו"ר המשמרת. לפי הידוע, מתמודדים שניים: מיכל בירן, המוכרת לציבור, ורועי שינדלר. רועי היה יו"ר המשמרת הצעירה בקרית גת, שימש היועץ המשפטי של המשמרת ובעל  תפישת עולם מגובשת ורחבה

מאת: ערן חרמוני

עוד סיבות להצביע לרועי שינדלר

ב-14.06.2012 יידרשו חברי וועידת המשמרת הצעירה לבחור את יו"ר המשמרת הצעירה לשנתיים הקרובות.

הנני פעיל מזה מספר שנים במשמרת הצעירה ואף היה לי הכבוד לשמש בתפקיד יו"ר המשמרת הצעירה בשנים 2004-08,  ומשכך מיותר לציין עד כמה המשמרת הצעירה יקרה לליבי.

 יתירה מזו, אני מאמין כי המשמרת הצעירה הנה בעלת חשיבות ייחודית וייעודית בשורות המפלגה, וממילא קיימת משמעות גדולה לבחירות לתפקיד יו"ר המשמרת הצעירה.

בבחירות הנ"ל בכוונתי להצביע בעבור רועי שינדלר.

גילוי נאות: אני רואה ברועי חבר ושותף פוליטי קרוב.

גילוי נאות נוסף: אני מכיר כל כך טוב את רועי שינדלר, עשייתו, פעילותו, עמדותיו ואופיו,  כדי שארצה לתמוך בו-בזכות ולא בחסד.

הכרתי את רועי לפני כ-7 שנים בעת שהייתי יו"ר המשמרת הצעירה. היו בחירות בסניפים ורועי התמודד לתפקיד יו"ר המשמרת הצעירה בקרית גת. למיטב זכרוני הצביעו בבחירות בקרית גת כ-90 חברים ולתפקיד היו"ר נבחר אלון כנעני.

אולם למרות שלא נבחר, רועי המשיך ביתר שאת את עשייתו במשמרת הצעירה בקרית גת, כיבד את הכרעת הבוחר והמשיך לפעול בעקביות ובנחישות במשמרת הצעירה. ב-2007 רועי נבחר ליו"ר המשמרת הצעירה בקרית גת.

במסגרת פעילותו רועי הוביל קבוצה רחבה, איכותית וערכית של צעירים בקרית גת אשר עסקו בפעילות ברמה העירונית וגם ברמה הארצית של המשמרת הצעירה.

אני זוכר כיצד הפעילות שהוביל רועי משך זמן בקרית גת היוותה מוקד משמעותי של התייחסות, כללה אתר אינטרנט מקומי ודינאמי שמשך גולשים רבים והשפיע על סדר היום המקומי וכן מאבקים עירוניים שהיו גם בעלי משמעות אידיאולוגית ברמה הלאומית, כמו המאבק המוצלח כנגד ניתוקי מים למשפחות חייבות וקשות יום.

בד בבד, חברי המשמרת הצעירה בקרית גת לקחו חלק פעיל בפעילויות הארציות השונות של המשמרת הצעירה.

התרשמתי מאד מיכולתו של רועי להוביל קבוצה משמעותית ורבת משתתפים של צעירים ובעיקר מיכולתו להפוך את המשמרת הצעירה של מפלגת העבודה לגוף תוסס ורלוונטי בעיר אשר אחוזי התמיכה בה במפלגת העבודה לא גבוהים במיוחד.

אין זה דבר של מה בכך. היכולת המוכחת של רועי לקיים פעילות מפלגתית משמעותית בקרית גת ולפתוח למפלגת העבודה דלתות בקרב ציבוריים אשר אינם נמצאים לרוב במפלגה, מהווה מבחינתי מרכיב משמעותי ביותר בערך המוסף הכולל שיש לרועי.

אך נדמה כי לא ניתן להתעלם מאופיו המיוחד של רועי אשר נרתם תמיד בהתנדבות מלאה לפעילות ועשייה, מחפש בכל עת את המחבר על המפריד, ויודע להכיל, לשתף ולאפשר לחברים וזרמים שונים לבוא לידי ביטוי.

רועי שימש בשנתיים האחרונות היועץ המשפטי של המשמרת הצעירה והיווה את אחד הגורמים המרכזיים בהנהגתה.

מעבר לעשייה הברוכה של רועי, התרשמתי מאד מהאינטליגנציה הרגשית של רועי, והיכולת שלו לייצר שיג ושיח וליתן לרבים וטובים תחושה של שייכות. אכן כישוריו אלו של רועי באו לא אחת לידי ביטוי כאשר נקרא לדגל ונדרש לפשר ולגשר בין ניצים במשמרת הצעירה ועשה כן בכוונות טובות, רגישות, תבונה וחוכמה.

רועי פעיל במפלגה ובמשמרת הצעירה זמן רב ובהתנדבות מלאה. כמי שמכיר אותו היטב ואף מרבה לשוחח עימו, אני יודע שיש לרועי תפישת עולם מגובשת בכל הנושאים המרכזיים שעומדים על סדר היום הציבורי, ויש ביכולתו להנהיג את המשמרת הצעירה כך שתמשיך לשמש חוד החנית של המפלגה ,וגם תוכל לקדם במפלגה דיונים והנפת דגלים בנושאים חשובים ונוספים כגון: יחסי דת ומדינה, תהליך השלום, קידום הפריפריה וכו'.

לרועי ישנה תפישת עולם סוציאל-דמוקרטית ומחויבות חברתית אמיתית, אולם התרשמתי מאד אף מהעובדה כי רועי למיטב הבנתי איננו רואה במאבקים החברתיים ככאלו המתמודדים במשחק סכום אפס עם מאבקים עקרוניים וחשובים אחרים הנוגעים בתהליך המדיני, בסדר יום אזרחי וכו', אלא מזהה את הצורך לראות במאבקים השונים ככאלו הכרחיים ומשלימים אחד את השני.

אני מאמין כי רועי מהווה שילוב מנצח של מי שיש לו תפישת עולם מגובשת ורחבה במכלול הנושאים החשובים, רקע משמעותי בעשייה ובפעילות אשר הוכיחה גם יכולת לפתוח דלתות למפלגה בפריפריה, ואופי משתף ודמוקרטי שיאפשר לחברים וזרמים מגוונים ושונים במשמרת הצעירה להרגיש שייכות אמיתית ולבוא לידי ביטוי.

אין לי ספק כי רועי שינדלר יהיה יו"ר משמרת צעירה מצוין שיוביל משמרת ערכית, פעילה, בועטת ודמוקרטית והכל בשום שכל, בלב פתוח ובנפש חפצה.

בברכה,

ערן חרמוני

מזכיר סניף מודיעין-מכבים-רעות

נערך על ידי דליה
תגיות: , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.