חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

בחיפה יחלקו אויר נקי

נושאים בריאות ואיכות סביבה, מידע על פעילויות, שיכון ושלטון מקומי ב 24.05.12 0:11

בשבועות האחרונים הכריז המשרד לאיכות הסביבה, כי חיפה והקריות עומדות להיות מוכרזות כאזור מוכה יזהום אויר, שהינו תוצאה ישירה של כמויות המזהמים האדירות שנפלטים מהמפעלים במפרץ חיפה. במגמה ירוקה החליטו לצאת לפעולת חירום ולחלק אויר נקי לתושבי חיפה במרוץ המדרגות שיתקיים בעיר

ביום שישי הקרוב, ה-25 במאי בשעה 07:00 בבוקר, יתקיים בחיפה מרוץ המדרגות שיחל בעיר התחתית ויסתיים במרכז הכרמל.  האנשים שישתתפו במרוץ, ישמחו לקבל בנקודת הפתיחה שברחוב הנמל והסיום שבגן האם, לא רק בקבוקי מים, אלא גם בלוני אויר נקי, שאותם יחלקו להם פעילי מגמה ירוקה, כחלק מהמאבק במזהמים במפרץ חיפה.  הספורטאים והתושבים שיסיימו את הפעילות הגופנית הקשה יקבלו מפעילי המגמה , מלבד האויר הנקי, גם הסבר על איכות האויר בחיפה שאותו הם שאפו בחוזקה לאורך מסלול הריצה.  אנשי התקשורת מוזמנים לדוכן של מגמה ירוקה שימוקם בכניסה לגן האם, ולהצטייד באויר נקי.  אגב, אחת מנותני החסות למירוץ היא באופן אירוני חברת בז"ן, המפעילה של בתי הזיקוק במפרץ חיפה, מהמזהמים היותר משמעותיים באזור.

בתחילת המרוץ וגם במהלכו, יציגו פעילי המגמה נתונים לרצים ולתושבים, על שיעורי התחלואה המדאיגים באסטמה ובסרטן שנמדדו באזור חיפה והמפרץ. תחלואה הנגרמת ע"י נשימת מזהמים מסוימים שנפלטים מהמפעלים במפרץ חיפה.

פעילי מגמה ירוקה גם יטלו חלק במרוץ עם בלונים שעליהם ירשמו שמות של חלקיקים מזהמים, שעד היום לא מנוטרים בבדיקות של איכות אויר, למרות שהם נחשבים מסוכנים ביותר.

"פעילויות מבורכות כגון ארגון ימי מרוץ בחיפה, חייבות להתבצע יד ביד עם פעילויות שיחייבו את הבעלים של מפעלי התעשייה הכבדה במפרץ להפחית משמעותית את זיהום האויר שמפעליהם פולטים.

חוק "אויר נקי" שנכנס לתקפו לפני כשנה וחצי (ב-1 בינואר 2011), עדיין לא מיושם כמעט כלל. מסוגי החלקיקים המסוכנים מנוטרים בתחנות בדיקת איכות האויר ברחבי המפרץ וחיפה, רק שבעה סוגים, בעוד ש-28 סוגי מזהמים אחרים אינם מנוטרים. עיריית חיפה כמו הממשלה, יכולה להטיל קנסות על בעלי מפעלים מזהמים, ופגיעה בכיס תביא לתוצאות ולשיפור איכות האויר, באזור שהמשרד להגנת הסביבה עומד להכריז עליו בקרוב כאזור מוכה זיהום אויר. לראש עיריית חיפה, שהוא יו"ר איגוד הערים לאיכות הסביבה, יש את הכוח לעשות את השינוי" – אביב זלץ, פעיל ודובר מגמה ירוקה בחיפה.

נערך על ידי לקסי
תגיות: , , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.