חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

קרית שמונה, מאבק ציבורי הביא לשינוי

נושאים חדשות, שיכון ושלטון מקומי, תכנון ובניה ב 24.05.12 0:13

אפשר גם אחרת.  פעילי מגמה ירוקה במכללת תל-חי נאבקו על תפקוד היחידה הסביבתית בקרית שמונה, נפגשו עם ראש העיר – נסים מלכה – וגרמו לשינוי בהפעלת היחידה

From: מגמה ירוקה אצבע הגליל
Date: April 26, 2012 11:32:42 PM GMT+03:00

Subject: יחידה סביבתית קריית שמונה

שלום לכולם,

מתחת לאף הירוק שלנו בעיירה הנחמדה קרית שמונה ישנו מחדל סביבתי!!!

בעריית קרית שמונה  פועלת כיום יחידה סביבתית שיחד עם אגף שפ"ע אחראים לתת מענה לסוגיות הסביבתיות  כגון: אשפה ולכלוך ברחובות, מטרדי ריחות, חזות העיר ושטחי ציבור מוזנחים (פארק הזהב) ועוד.

לצערנו הרב היחידה הסביבתית סובלת ממחסור בכוח אדם, וחלק מהעובדים בה אינם מוכשרים מבחינה מקצועית. יש לציין כי המשרד להגנת הסביבה מתקצב את פעילות היחידה בהיקף של 3 משרות מלאות (עמדה מעולה לבוגרי מדעי הסביבה ). 

אך תקציב זה אינו מגיע ליעדו.

וכאן אנחנו נכנסים לעניין.
בשבוע הבא אנחנו יוצאים במבצע איסוף חתימות ענק!!  אנו רוצים לאסוף 1000 חתימות של תושבי העיר על מנת ליצור לחץ ציבורי על ראש העיר כדי שידאג להקצאת המשאבים המיועדים ליחידה הסביבתית ולאיושה על ידי אנשי מקצוע.

אנו זקוקים לעזרתכם באיסוף החתימות- אז אנא השתבצו בקישור הזה.
אל תשארו אדישים- ביחד נשנה את פני העיר!

חברי מגמה ירוקה
תא תל חי

"לעולם אל תטילו ספק בכך שקבוצה קטנה של אזרחים יכולה לשנות את העולם. בפועל זה הכח היחיד שעשה זאת אי פעם", מרגרט מיד : )

אלי, רכז מגמה ירוקה באצבע הגליל 0524345765

והמענה  

ראש העיר הכריז- עובד מקצועי ליחידה הסביבתית

ביום ראשון האחרון נפגשו פעילי מגמה ירוקה ונציגי התושבים עם ראש עיריית קרית שמונה, מר ניסים מלכה, בדרישה להפעיל את היחידה הסביבתית באופן מקצועי ושקוף. מתוצאות הפגישה: הכרזה על העסקת עובד מקצועי ביחידה הסביבתית.

במסגרת המהלך לקידום היחידה הסביבתית בקרית שמונה נפגשו נציגי מגמה ירוקה ונציגי התושבים עם ראש העיר, מר ניסים מלכה, ביום ראשון האחרון, 20/5.

בפגישה הוגשה לראש העיר עצומה, חתומה בידי יותר מ-1000 תושבי קריית שמונה, הקוראת לראש העיר להסדיר את העברת הכספים ליחידה הסביבתית. עילי מגמה ירוקה העלו בפני ראש העיר את המחסור בכוח אדם מקצועי ואת "היעלמות" הכספים שמעביר המשרד להגנת הסביבה לטובת היחידה הסביבתית.

הפגישה התנהלה בנועם, ראש העיר הצהיר על חשיבות נושא הסביבה בעיניו, ועל קליטת עובד נוסף ליחידה המקצועית, שהפעם יהיה איש מקצוע, בעל ידע בנושא הסביבתי. נקבענ פגישת המשך עם נציגי היחידות בעיריה ועם מנכ"ל העיריה על מנת להציב יעדים ליחידה הסביבתית ולפעול לקידומם.

פעילי מגמה ירוקה פועלים רבות בשיתוף עם היחידה הסביבתית ולמענה ורואים בחומרה את המחסור בכוח אדם ובמשאבים ביחידה, שפוגע בפעילותה המקצועית ובאיכות החיים של תושבי העיר והסביבה. בנוסף, מגמה ירוקה פועלת להשבת ועדת איכות הסביבה לפעילות סדירה "אנו קוראים לועדת איכות הסביבה בקרית שמונה להצטרף לפעולתנו ולהיות גורם מבקר ומעודד ליחידה הסביבתית, זו האפשרות שלנו, התושבים להשפיע על איכות חיינו" אומר רכז מגמה ירוקה בתל חי אלי בריף, שהשתתף בפגישה עם ראש העיר ביום ראשון. פגישה של נציגי מגמה ירוקה עם תושבים המעוניינים לפעול בנושא ולהיות שותפים תתקיים ביום שישי הקרוב,  25/5 בפרלמנט העירוני.

חברי מגמה ירוקה, קוראים לראש העיר לעמוד בהתחייבותו ולהעסיק גורם מקצועי במשרה מלאה ביחידה הסביבתית. באופן כזה, היחידה תהיה מקצועית יותר, תשפיע יותר על מהלכים בעירייה, ותגרום לקרית שמונה להיות פנינת הצפון- כמו שראוי לה.

נערך על ידי לקסי
תגיות: , , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.