חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

ההסתה נגד אפריקאים היא הפרד ומשול

נושאים זכויות אדם, כלכלת בית, פוליטי ב 23.05.12 1:33

הרומאים טבעו את מטבע הלשון: "הפרד ומשול".  כך שלטו, סכסכו בין קבוצות ומנעו איחוד נגדם.  הם מפחדים שם בממשלה מחידוש המחאה החברתית ולכן מפנים אצבע מסיתה נגד החלשים ביותר כאן, הפליטים מאפריקה
מאת: ק. טוכולסקי

אם אין לחם שיאכלו גזענות

התקפות הגזענות של הקואליציה עברו את גבול הטעם הרע וגם את גבול הבחילה.  אין ספק ששרי ממשלת ישראל ובכירי הקואליציה הפיקו את מירב התועלת מביקוריהם ביד ושם ומלימודי השואה, הם הפכו לאנטישמיים. לא בהרבה מקומות בעולם שרים וחברי כנסת של מפלגות ימין מרכז ידברו כאחרוני גלוחי הראש. עד לאחרונה הסתפק הימין הישראלי בשנאת האוכלוסייה הילידית ובזריעת פילוג בין חלקי החברה הישראלית. היום לנוכח גזירות כלכליות קשות שהולכות ומתקרבות ועומדות לנחות על ראשו של הציבור, בוחרת ממשלת ישראל ומיטב דובריה בכנסת (דני דנון, אופיר אקוניס, מירי רגב) לנסות שוב ולאחד את העם כנגד הזרים החיים בתוכנו.

אם אין לחם תאכלו גזענות, זאת תמצית המדיניות הממשלתית, זאת התשובה הניצחת של ביבי הקוסם וחבר עושי דבריו הנאלחים, המע"מ יעלה המזון מתייקר ואיתו גם הדלק החשמל הגז והמים, השכר נשחק וכולנו עבדי קבלן, הפנסיות נמחקות לאיטן, כל חסכונותינו טובעים עם ספינות שודדי הים של הטייקונים בסערות שוק ההון והממשלה מצאה את הפיתרון, הסתה גזענית.

אם אין לחם תאכלו גזענות, כי התפקיד להסית את החלש נגד היותר חלש היה לאורך כל ההיסטוריה תפקידם של משרתי האליטה, התפקיד של האויב האמיתי של העם והמעמד, זה מה שביבי וישי עושים עכשיו. מסיתים את ההמון הנרצע והמפוחד כנגד מהגרי העבודה ומבקשי המקלט החיים בתוכנו. שלוש ומשהו שנים הם כבר בשלטון והם לא עשו דבר לא בשביל לעודד עבודת ישראלים במקצועות עתירי זרים לא בשביל להפסיק את יבוא העבדים מחו"ל ולא בשביל לעצור את כניסתם של מבקשי מקלט ומהגרי עבודה מגבול מצריים, אבל עכשיו הם יוצאים להתקפה והם מסיתים.

וזה עובד, העיתונות הצהובה מבליטה פשעים של זרים למרות שהסטטיסטיקה לא מראה שהם פושעים באופן יוצא דופן.  התגובות היסטריות, פתאום כל הזרים הם אנסים שעוגבים על בנות ישראל הכשרות, האוזניים שומעות עברית והצליל של הטרמינולוגיה שטריימרי, אנטישמי.  אווירת פוגרום מרחפת באוויר וכולם שוכחים את המע"מ ואת החשמל, את השחיקה של השכר, את ההתייקרות של הדירות, את ההנחות המבישות לבעלי הון שמשקיעים בשטחים, את הפערים ההולכים ומתרחבים. במקום לטפל בכל אלו מציגה לנו הממשלה תעמולה אנטישמית-גזענית המכוונת כנגד אפריקאים. זה מה שיש להם להציע לנו.

אם אין לחם תאכלו גזענות, ככה מפוררים את המעמד, ככה מסיתים חלש בחלש, ככה מרחיקים את הדיון הציבורי מצדק חברתי ובעיות קיום של יום יום. זה היה התפקיד של האנטישמיות בגולה וזה התפקיד של שנאת הזר כאן, בין מי שתבע את הביטוי "היהודים הם אסוננו" לבין הדני דנונים למיניהם לא עובר קו דק, הם פשוט אותו דבר. ראשי הכישלון של המציאות הישראלית, מחריבי החברה הם החותרים תחת יסודות הסולידריות החברתית, הם הפורמים את רקמתה של המדינה והמוצצים את לשד כל מי שאינם עשירים בה.  הם רוצים שנשנא את העני והמנוצל, את האפריקאי שמוכן לעבוד בשביל פרוטות ולחיות כמו כלב העיקר שיהיה לו כסף לשלוח הביתה. ומי מסית אותנו נגד הזר, משרתי הון מדושני עונג וחסידי תורת הגזע של הימין, הם רוצים שנפחד ונשנא ונריב בתוכנו במקום להלחם בהם.

הקיץ הזה יהיה קשה, ארוך ומתיש והממשלה הזו תיתן לנו אלימות וגזענות ולא צדק חברתי ושלום, אז כשהם מניחים שבמקום לחם נאכל גזענות צריך להילחם בהם, במסיתים משרתי ההון והלאומנות, במי שהופכים את ישראל למצודה של נבערות גזענות וחושך, הממשלה הזו פועלת לא רק כנגד מהגרי עבודה ומבקשי מקלט חסרי ישע, היא פועלת נגד העם באמצעות הסתה נגד מהגרי עבודה ומבקשי מקלט חסרי ישע ועלינו להילחם לצידם של המותקפים בכדי להגן על עצמנו.

נערך על ידי לקסי
תגיות: , , , , , , ,

14 תגובות

 1. שוקי :

  מדויק.

 2. א. קוריאל :

  בתזמון מפתיע, בדיוק באותו זמן שבו החזית עם אירן מתקררת, ונראה שמדינות המערב בדרך להסכם עם הרפובליקה האסלאמית על עצירת תכנית הגרעין הצבאית – נמצא אויב חדש.
  נתניהו וחבר מרעיו הבינו שלא יוכלו לנפנף מולנו בדחליל האירני בזמן הקרוב, ולכן חייבים להסיט את האש למקום אחר. והנה, נמצא פתרון נוח: הזרים. שלטון ההון והביטחון מאמץ בקלות רבה רטוריקה גזענית ומבחילה, והכל כשר כדי שלא נשים לב איך גונבים לנו את המדינה ואיך ממשיכים לשעבד את העניים ולדרדר לעוני את מעמד הביניים.
  לא נשאר לנו אלא לצאת לרחובות, שוב.

 3. מיכאל לינדנבאום :

  נכון שמאכילים גזענות במקום לחם.
  לא פחות נכון שמהגרי עבודה אלה פוגעים בפרנסה של האוכלוסייה הישרלית המקופחת ביותר,וגם לתחושת חוסר בטחון קיומית.
  הייתי מציע למתייפיפים לקלוט ברמת-אביב,כפר שמריהו,סביון וארסוף
  את הגל הגואה של חסרי הכל מאפריקה.
  הנדיבות הזאת על חשבון הישראלים המקופחים והמדוכאים,היא צביעות לשמה.
  לא אתפלא שעניי ישראל,יאמרו,ובמידה רבה של צדק-"האשכנזים המתנשאים האלה,לא רק שדופקים אותנו ,אלא שולחים לנו את החרא של העולם".

 4. שי כהן :

  טוכולסקי צדק!

 5. שי כהן :

  מיכאל גם אתה צודק, אבל אותה ממשלה שמשתמשת עכשיו במבקשי המקלט והפרנסה מאפריקה היא זו שאפשרה את כניסתם לארץ ונמנעה מלטפל בעניין

 6. ציוני מודאג :

  צודק..צודק..יישרכח

  אל תקלו ראש בבעיית מהגרי העבודה.

  הם פוגעים פגיעה אנושה במגזרים החלשים במשק.

  ליד ביתי ישנו סופר מרקט שהחליף 4 עובדים ישראלים בעובדים מאפריקה.

  שדברתי עם אחת מהבעלים היא הסבירה לי :

  "מה אתה רוצה האפריקאים עושים הכל, באים ב 6 בבוקר נשארים כמה שאני רוצה, אין שעות נוספות אין חופשות…."

  אסור לשמאל הציוני לחשוב שמדינת ישראל יכולה לפתור על גבה את הבעיות של אפריקה.

  אנחנו מחוייבים מוסרית לשלוח עזרה, להקים אולי חוות חקלאיות, להשתתף בכוחות בינלאומיים שתורמים לפתרון בעיית הפליטים באפריקה.

  אפילו מדינות עשירות מאתנו כמו הולנד דנמרק סוגרו את השערים ומגרשות מהגרי עבודה.

  עניי עירך קודמים, כשנבין גם את זה,
  נחזור להנהגת המדינה.
  יצחק רבין ז"ל הבין זאת היטב.

 7. ק. טוכולסקי :

  מיכאל
  בין העובדה שלא צריך לשלב באופן חופשי את מבקשי המקלט ממצריים בשוק העבודה ובין העובדה שיש חשיבות בויסות אזורי מגוריהם וכן בהקמת מחנות פליטים להם לבין העובדה שממשלת ישראל שבעצמה אחראית לפיזור האוכלוסיה שלהם ולמתן הזכות לעבוד בלא זכויות להם אין קשר.

  אני לא חושב שצריך לתת להם היתרי עבודה ולא חושב שצריך לאפשר להם לשכור דירות בכל מקום אבל אני יודע שמי שלא מפגינים נגדו הם המעסיקים, מוקדי המגורים שלהם נמצאים בערים שהפריטו את שירותי הניקיון והקבלנים לקחו להם עבדים מאפריקה לעבוד. למה נגד ההפרטה הזו והקבלנים האלו לא מפגינים? להפגין נגד הזר העובד חסר הישע זאת חוכמה מאוד קטנה.

 8. לקסי :

  (גם) הדג הזה מסריח מלמעלה.
  שלטון ההון משתמש בהם להתעשרות.
  שלטון ההון משתמש בהם להפרד ומשול
  שלטון ההון משתמש בהם להפחד ומשול*

  ______________
  * הזכויות על זה לשטרסלר

 9. משתמש אנונימי :

  טוכולסקי, תגובה 7 היתה צריכה לדעתי להיות חלק מהפוסט.
  מה שבאמת חסר זה מידע פחות או יותר מסודר על שוקי העבדים שמתנהלים פה על גב המהגרים.

  ובכלל כמו בהרבה דברים בחיים – מישהו משכיר להם את המגורים שבהם הם מצטופפים ומשלמים פר מיטה.

  גם בשכונות החלשות יש אופורטוניסטים שמסתכלים מה עושה ראש הדג ואומרים לעצמם, מה אני פראייר?

  מי שפורק אוטובוסים בגינת לוינסקי ומשאיר את ה"סחורה" לטיפול כוחות השוק, הוא כמובן הכתובת הראשונה.
  אבל ה"כתובת", במקרה הזה ממשלת נתניהו, היא צלופח שיודע לחבר לעצמו כל הצלחה וגם להרוויח מכל כישלון.

 10. עמית-ה :

  לבושתי הרבה יש לנו היום ראש ממשלה ולא מעט נבחרי ציבור שמסיתים בכדי שיבחרו בהם.
  הנבחרים האלו הם חלאת המין האנושי.
  לעצם הבעיה, מה שצריך לעשות הוא לספק להם תנאי מחיה הומניים ובזמן שהם מחכים כאן לשלום במדינתם או לקליטה במדינות אחרות ללמד אותם.
  צריך ללמד אותם כמו שלימדו פעם את אנשי העולם השלישי לפני שאפריקה הפכה לפח של פסולת רעילה (מהעולם הראשון) וספק מחצבים זולים.
  צריך להכשיר אותם בחקלאות, בתעשייה, ברפואה, בניהול ובמקצועות אקדמיים.
  צריך לתת להם כלים שיועילו לארצם כשישובו אליה ולא יבואו על חשבון עניי עירנו שגם להם אנחנו חייבים יחס הומני.

 11. ניר רייזלר :

  גל ההסתה המתלהמת ורוויית שנאת הזרים נגד מהגרי העבודה בישראל מעורר קבס במיוחד כשהוא נעשה במדינת הלאום של העם שסבל ועודנו סובל מסוג כזה של הסתה יותר מכל עם אחר בהיסטוריה. הטרנד הימני הנאלח הזה ראוי להוקעה מוחלטת. יש להנהיג מדיניות הגירה מסודרת, כפי שהתריעו שלמה אבינרי, אמנון רובינשטיין ורות גביזון מזמן, באופן שימנע את התלקחותה של חבית נפץ משוסעת חברתית. אין, לעומת זאת, בשום אופן, להניח לימין קסנופובי, מרעיל ומטיף שנאה לתפוש על הבעיה האמיתית הזו טרמפ ולזהם את מדינת העם היהודי בגזענות.

  בימים אלו מפיצה המפלגה הניאו-נאצית ההונגרית כרזה שהינה העתק מדויק של קריקטורות מדר שטרימר, ובה קריקטורה נלעגת של יהודי שכיסיו תפוחים מכסף מטולטלת על ידי הונגרי חסון, גדול ממנו בהרבה, הנראה כארי יפה תואר. באופן מדהים, הונגריה מצויה כיום מבחינה תודעתית (כפי שמשתקף גם בדעות אנטישמיות מושרשות עמוק שכמה מחבריי הביעו מבלי להבין אפילו את משמעות דבריהם) באותו מקום בו הייתה גרמניה מצויה לפני כשמונים שנה.

  שתי מסקנות חדות וצלולות נגזרות מכך. שתיהן לאומיות ואוניברסליות בעת ובעונה אחת.

  האחת היא גינוי בלתי מתפשר של העיוות המוסרי האבסורדי המגולם בשלילת זכות קיומה של ישראל כמדינת העם היהודי, ונסמך על הצגה כוזבת של קיומנו כמובטח וככזה שאינו תלוי במדינה עצמאית – הצגה שהינה הבל מוחלט.

  המסקנה השנייה היא שבמדינת העם היהודי אסור שנסבול בשום אופן את הרעל הגזעני לו היינו קורבן במשך אלפיים השנים האחרונות. כשמיכאל בן ארי הכהניסט מכריז שהזרים רעבים לא ללחם, אלא לנשים; כשאנסטסיה מיכאלי מסבירה שהזרים הם סרטן המתפשט באומה; וכשאלי ישי גאון הדור מתריע מפני מלחמת שחרור שנייה נגד העובדים הזרים (כמי שנלחם בגבורה כדי להגן על קיומו של היישוב העברי במלחמת השחרור המקורית, ישי ויתר גיבורי ש"ס המשתמטים זכאים כמובן לערוך את ההשוואה היפה והמדויקת הזו בין עם הנאבק על חייו לבין חברה המתנכלת לחלשים ביותר שנקלעו אל תוכה) הם משחזרים ססמאות גזעניות מהזן המבחיל ביותר שנראה בהיסטוריה הקרובה. מיותר לציין שדברים אלו בדיוק נאמרו על ידי הנאצים על היהודים, תוך שימוש זהה במטאפורת הסרטן, בקריאה למלחמה ובאיום הנשקף מן הזרים ל"נשינו ובנותינו" (ע"ע חוקי נירנברג). במקום להקים תנועות נתעבות ("גירוש עכשיו") מוטב שדנון ויתר שותפיו לקואליציה יתרכזו בגיבוש מדיניות הגירה שקולה, אחראית וקונסטרוקטיבית. וכמו כן, שיתנו את דעתם לחוליי החברה הישראלית עצמה, שלא הזרים אלא מדיניות ההפרטה היא שחוללה אותם. התלהמות ארסית מהסוג הזה היא הטקטיקה הקבועה של הימין כדי לטשטש את המחיר שגובה מדיניותו שלו, המפרקת את העם באיצטלא אירונית של אולטרא-לאומיות ומנתבת את הצורך שלו בהשתייכות לא לאפיקים פנימיים של סולידריות חברתית, אלא לכאלו חיצוניים – של שלילת האחר.

 12. משתמש אנונימי (לא מזוהה) :

  רוב המסתננים מאפריקה אינם פליטים אלא מהגרי עבודה בלתי חוקיים וכן הם מביאים לפה עוד פשיעה (רצח, אונס, גניבות וכו) נוסף על הפשיעה הקיימת בארץ.

 13. עמית-ה :

  12, את דבריך צריך להוכיח ולערינו בנתיים מדינת ישראל לא בודקת מי הם ומה צריך להיות מעמדם.
  לגבי פשיעה יש לתיין כי על פי דיווחי המשטרה ומרכז המחקר והמידע של הכנסת הם פחות עבריינים מאזרחי ישראל(מצרף לינק כדי שתוכל לראות זאת).
  http://www.knesset.gov.il/mmm/data/pdf/m02844.pdf

 14. עמית-ה :

  וזאת תוצאת ההסתה הממשלתית
  http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4233445,00.html
  יורג היידר היה נהנה לראות את ממשיכי דרכו.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.