חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

גזירת המע"מ בוטלה- שביתת המטפלות בוטלה

נושאים זכויות עובדים ותעסוקה, חדשות, חינוך ותרבות ב 21.05.12 20:38

איגוד המשפחתונים:" גזירת המע"מ מעידה על התעלמות המדינה מזכויותנו. אין מנוס מהעסקה ישירה למטפלות"בוטלו השביתה וההפגנות שנועדו למחר

תמונה מוטבעת 1

וועדת הכספים של הכנסת דנה  בשבוע שעבר (15.5.12) בכוונת רשות המיסים לגבות ממטפלות משפחתוני התמ"ת מע"מ- לראשונה מאז הוקמו המשפחתונים לפני 30 שנה. עבור 3000 המטפלות משמעות ההחלטה היא צמצום משכורתן הממוצעת עד כדי 3537 ש"ח בלבד. בדיון נקבע כי לא יהיה שינוי בסטטוס קוו של מעמד המטפלות מול רשויות המס. ביקורת חריפה נמתחה בוועדה בקרב כלל ח"כים על דפוס ההעסקה הייחודי של המטפלות, שאינן שכירות אך כפופות להנחיות מגבילות של התמ"ת שאינן מקובלות עבור עצמאיים. יו"ר וועדת הכספים ח"כ גפני  סיכם עם נציגי האוצר על תחילתם של דיונים להסדרת מעמדן של המטפלות.
קיומו של הדיון הביא לדחייתה של השביתה שיועדה לימים ב'-ד' בשבוע שעבר. ביום ג' (15.5.12) התכנסה אסיפת נציגות משפחתוני התמ"ת בתל אביב  ובה הוחלט על ביטול השביתה בשבוע הבא. במקביל מתכוון איגוד מטפלות משפחתוני התמ"ת להרחיב את המאבק ולחתור להעסקה ישירה ע"י המדינה.
"אנחנו לא שכירות אך גם לא עצמאיות" אומרת עליזה ידעי מראשי איגוד המשפחתונים. "איזה עצמאי לא זכאי לשבת שבעה ?לא זכאי לבחור את ימי החופש ומחוייב בהוצאות תפעול של אלפי שקלים?" איגוד מטפלות משפחתוני התמ"ת מאוגד בכוח לעובדים מאז 2008. למעלה מ-2300 כבר מאוגדות באיגוד שרשם שנתיים האחרונות מספר הישגים  ובהם תוספת מצטברת של כ-10% בשכר המטפלות. כ-15000 ילדים מרביתם באזורי פריפריה מטופלים במשפחתונים. שכר המטפלות משולם במשולב ע"י משרד התמ"ת ותשלום ההורים- בהתאם ליכולתם הכלכלית. (כשליש מילדי המשפחתונים מגיעים ממשפחות רווחה) . " אנחנו ממלאות תפקיד חברתי חשוב" מסכמת ידעי. "אך לא ייתכן שבשל התעלמות המדינה מזכויתנו, נהפוך בעצמנו לאימהות למשפחות רווחה".

נערך על ידי לקסי
תגיות: , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.