חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

שביתת מאבטחים במודיעין

נושאים זכויות עובדים ותעסוקה, חדשות ב 19.05.12 21:39

ועד מאבטחי מודיעין העובדים בחב' "מיקוד" והמאוגדים ב"כוח לעובדים" יחלו מחר בהשבתה חלקית עקב הרעת תנאיהם

החל מיום א': וועד המאבטחים במודיעין יחל בשביתה ללא הגבלת זמן

וועד המאבטחים של חברת מיקוד במודיעין המאוגדים בכוח לעובדים יחלו ביום א' (20.5.12) בפעולות השבתה . 100 העובדים המבצעים כ-75% מעבודות האבטחה בעיר, ישביתו בתחילה את פעילות המחסומים הליליים בכניסה לישובים מכבים ורעות ואת סיורי הרכב בעיר מודיעין. וועד המאבטחים היה לוועד עובדי הקבלן הראשון בתחום האבטחה המנהל משא ומתן מול חברת הקבלן. באוגוסט 2011 החל המו"מ מול הנהלת החברה. "כבר במפגש הראשון התחייבה הנהלת מיקוד להעניק לעובדים את כל הזכויות שלא מומשו עד אז". " מסביר נעם ווקס יו"ר וועד המאבטחים" היום אנו יכולים לומר כי לא רק שהמצב לא תוקן, בתחומים רבים המצב החמיר: בחודש אפריל מחקה החברה את כלל ימי החופש והמחלה של העובדים ומאז לא החזירה מבלי לספק הסבר.

המאבטחים ב"קבוצת מיקוד" כוללים סיירים – קבוצה של כ -20 סטודנטים/ יוצאי צבא שעובדים כסיירים (בסיורי רכב) ובמחסומים; כ-80 עובדי מוס"ח(מוסדות חינוך) -עובדים מבוגרים (פנסיונרים בחלקם) המועסקים באבטחת בתי הספר  וכן מוקדנים העובדים "כתף אל כתף" עם עובדי עירייה. לצד הקיצוץ בחופשות , ממשיכה החברה (בניגוד להבטחותיה) להפר מספר סעיפים בצו ההרחבה להסכם הקיבוצי בתחום השמירה ובהם: דרישה מעובדים לכסות בעצמם את אגרת הנשק [1] וניכוי דמי חבר להסתדרות חרף חברותם בכוח לעובדים.

לעובדים טענות חריפות גם כלפי עיריית מודיעין, במיוחד  על תנאי העבודה הפיזיים של המאבטחים בבתי הספר: עמדות שמירה רבות בהן מבצעים העובדים את תפקידיהם ("בוטקה") נעדרות תנאים בסיסיים כגון מחסה מפני השמש. בחלקן- ניילון מהווה מחסה, ואין כל  נקודות חשמל . העובדים חשופים לפגעי מזג האוויר, תוך סכנה ממשית לבריאותם. "זו פשוט בושה שאנשים שיכולים להיות הסבים שלנו, עובדי בכל מזג אוויר ללא עמדת שמירה, ללא חימום או קירור ללא קורת גג בשמש קופחת/ בגשם שוטף ללא חשמל או מים. זו החובה המוסרית שלנו כאזרחי העיר ובוודאי כוועד לדאוג להם". מוסיף ווקס.

בכוונת וועד המאבטחים להחריף את השביתה ולהרחיבה גם לאבטחה בבתי הספר במודיעין, במידה ותמשיך חברת מיקוד להפר את זכויותיהם. במקביל מתכוון הוועד להחריף את המחאה כנגד העירייה. כזכור, באוגוסט 2012 ייכנס לתוקפו חוק "אכיפת דיני העבודה" המטיל אחריות על פגיעה בזכויות עובדי קבלן על מזמין השירות(עיריית מודיעין במקרה זה)."עד היום נמנעה עיריית מודיעין מלהיפגש עימנו" מסביר ווקס."יתרה מכך- כאשר שבתנו, העבירה העירייה את משימות האבטחה לחברת האבטחה השנייה בבעיר. עושה רושם כי העירייה טרם הפנימה את החוק החדש, ומעדיפה להתעלם מתושבי העיר שמגנים על בטחון תושביה".
_____________________________
[1]
סעיף 19.2- לא יישלם עובד יותר ממחצית עלות אגרת הנשק

נערך על ידי לקסי
תגיות: , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.