חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

מרד אזרחים נגד "מס תשובה" של 600 שקל לבית אב

נושאים חדשות, כלכלה ותקציב ב 10.05.12 0:00

יצחק תשובה מבין רק את שפת הכסף ולכן יש לדבר איתו בדרך שיבין  ולהכות בעוצמה ביד ששלח אל תוך כיסנו – להפסיק מיידית את התדלוק בתחנות "דלק" ורכישות ב"מנטה",  למשוך כספים מאקסלנס ולבטל את הביטוחים מחברת הפניקס

יצחק תשובה מסתמן כאחת האכזבות הגדולות בכלכלה הישראלית מאז ומתמיד. אדם שסימל את היושרה וההגינות הפך לסמל ההפוך של זלזול בוטה בציבור המשקיעים שנתן בו את מבטחו והשקיע בחברותיו.

אנו נמצאים בשלב קריטי במאבק על החזרת חובות דלק נדל"ן. עמדתו של תשובה ברורה וכוונתו להפוך ל"ספר" של כולנו ברורה. נגמר זמן הדיבורים והגיעה העת למעשים.

מי שחשב שהממשלה תציל את כספי החוסכים באמצעות "חוק התספורות" גילה שגם במקרה הזה האזרחים צריכים לקחת את גורלם בידיהם והעזרה לא תבוא מהפוליטיקאים.

היקף החוב העומד על הפרק הוא 2 מיליארד שקל. המשמעות היא שתשובה חייב בממוצע לכל בית אב בישראל 600 שקל, כשהוא שומר לעצמו את ה"זכות" להחליט כמה הוא נאות להחזיר. קשישים רבים וגם צעירים יותר היו שמחים לקבל בחזרה סכום זה אותו חסכו מעבודתם לימי הפרישה.

אנשי עסקים רבים שהלוו כספים מהציבור נושאים את עיניהם לראות איך יוכרע המאבק על חובות דלק נדל"ן. אם תשובה יצליח לצאת מהרפתקה זו ללא החזרת מלוא חובותיה עד השקל האחרון ולהמשיך להיות איש עסקים מרכזי בישראל, יהיה בכך אות לפתיחת הסכר עבור רבים. בתרחיש של הרעה במצב הכלכלה העולמית, נחזה בשיטפון של התכחשות לחובות על חשבון החסכונות של תושבי ישראל. המשמעות תהיה מיליארדים רבים שהציבור יאבד.

לתשובה יש מקורות הון רבים להחזר החובות מההכנסות הקיימות והעתידיות של נכסיו, אך במקום לטפל בחובותיו הוא העדיף להוציא הון עתק על חתונת בנו מנקרת העיניים ולשמור את הכספים שהרוויח וירוויח בכיסו. התנהלותו זכתה לביקורת רבה מצד השופטת אלשיך שלא היססה להגדיר אותה במילים קשות. זו התנהלות שחובה להוקיע ולנדות את האדם מהקהילה העסקית בישראל.

כפי הנראה תשובה מבין רק את שפת הכסף. עם אדם כזה שיחה על ערכים היא בזבוז זמן.

עלינו לפנות אליו אך ורק בשפתו ולכן יש לפעול כבר היום כדי שכל החברות שבבעלותו יאבדו מערכן:

1.     כולנו יכולים וצריכים להפסיק כבר היום את התדלוק בתחנות "דלק" ואת הרכישות בחנויות "מנטה" ולבטל את הדלקן.

2.     מי שמחזיק כספים באקסלנס צריך לדרוש להעביר את כל תיקי ההשקעות, קופות הגמל או קרנות השתלמות. יש מספיק חלופות בשוק שיתנו הצעות עם דמי ניהול נמוכים יותר. טפסי ההעברה זמינים באתרי האינטרנט של בתי ההשקעות וצריך לעשות זאת כבר היום!

3.     חרם צרכנים מוחלט גם על חברת הפניקס – לבטל מייד את כל הביטוחים ולהעביר לחברות ביטוח אחרות.

4.     חרם קונים על חברת הבניה אלעד והחברות האחרות שבבעלות תשובה ומשפחתו.

מעבר לגרימת הנזק לכיסו של תשובה, יש בכך הגנה עלינו כי כל קיום קשר מסחרי עם האיש, הפקדת חסכונות בידיו, ביצוע ביטוח באמצעותו וכל שכן רכישת דירה היא סיכון עצום, כפי שכתבה השופטת אלשיך שקבעה שתשובה התנהל בחוסר תום לב מובהק: "התנהלות זו… עליה להדליק נורות אדומות, לא רק אצל אלה שנכוו כעת, אלא גם אצל גורמים נוספים איתם ינהל מר תשובה מגעים."

לוח הזמנים להצלת כספי החוסכים בדלק נדל"ן הוא קצר ביותר ולכן צריך לפעול היום ולא מחר ולהעביר את המסר במהירות לכולם בתקשורת וברשתות החברתיות.

 בימים שכולנו מגלים אחריות צרכנית כלפי מחירי המצרכים ברשתות, עומד תשובה להכניס יד ארוכה לתוך כיסו של כל אזרח וליטול לעצמו כמה שנאפשר לו. עלינו להכות את היד הזו בעוצמה שלא תשכח ותהיה אות אזהרה לכל מי שחושב ללכת בעקבותיו!

נערך על ידי דליה
תגיות: , ,

2 תגובות

  1. ק. טוכולסקי :

    לא רעיוןרע, אני אאמץ אותו אישית לגבי קרן השתלמות שיש ליאני מקווה שאני לא אשאר לבד אלא שתשובה ושאר הכלבים יבינו שלנו נמאס.

  2. יונתן כ. :

    אין ספק שלמוטט מוסדות פיננסיים כדי להעניש טייקון זאת הדרך הרצויה.
    אני ממש מקווה שהכותב לא נוהג לשבת על ענפים כשהוא מחזיק מסור.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.