חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

כך תהפוך שלי יחימוביץ' לראש ממשלה ב 2012

נושאים על עצמנו, פוליטי ב 3.05.12 6:05

נדב פרץ מנתח את המצב הפוליטי ואת השינוי בחברה הישראלית ויוצא בהימור נועז אך מנומק היטב ולא בלתי סביר: גוש השמאל ינצח את גוש הימין בבחירות הקרובות, ושלי יחימוביץ' תיכנס לבית ראש הממשלה

מתוך המאמר המקורי:  גברתי ראש הממשלה יחימוביץ'

בקיץ 2011, התחילו הרבה תהליכים משמעותיים בישראל. אולי התהליך המשמעותי ביותר והעמוק ביותר הוא הפוליטיזציה של החברה הישראלית, ובפרט – הפוליטיזציה של שאלות כלכליות בישראל. מאז קיץ 2011, שאלות כמו מחיר הקוטג', מחיר החשמל, גובה המס ותנאי ההעסקה שלנו – הפכו להיות משאלות שמעסיקות את היחיד לשאלות חברתיות, פוליטיות. ובראש שני הגושים הגדולים עומדים מייצגים מובהקים של שתי הגישות הכלכליות המנוגדות: בנימין נתניהו ושלי יחימוביץ'. לא צריך עבודת קמפיין מורכבת כדי להעביר את המסר שהבחירות האלה הן על השאלות שבהן עסקה המחאה החברתית. שכדי לקדם את הערכים שתמכו בהם 87% מהישראלים, צריך לקום לקלפי ולעשות מעשה. מעבר של חמישה מנדטים מצד לצד הוא לא אתגר גדול, בתנאים האלה.

כמו שאמרתי, זה תרחיש סביר אבל לא תרחיש בטוח. והמטלה הזו – אם אכן הבחירות בפתח – מוטלת על כתפינו. לשכנע את המכרים שלנו שלא הלכו להצביע בסיבוב הקודם, אבל ישבו באוהלים ברוטשילד, שחשוב לעשות את המאמץ. לשכנע את ההוא שהצביע לליברמן 'כי צריך לשמור על הביטחון', שהמשכורת שלו וגובה המשכנתה שלו חשובים יותר, והוא צריך להצביע בשבילם הפעם. לא צריך לשכנע אותם להצביע לעבודה – הצבעה למרצ או לחד"ש היא אפקטיבית באותה המידה – אבל צריך לשכנע. כי הפעם אפשר באמת לעשות שינוי.

 

נערך על ידי יוחאי
תגיות: , ,

7 תגובות

 1. אלי סתוי ציר העבודה :

  כמי שלמד להכיר מקרוב את דרך התנהלותם של מר בנימין נתניהו כראש ממשלה וח"כ שלי יחימוביץ כיו"ר מפלגת העבודה , מנסיוני ומבחינתי אין לי כל בטחון שאכן ח"כ שלי יחימוביץ תגשים ותיישם את מטרות המחאה הצודקת ביותר בתולדות ישראל כמועמדת לראשות ממשלה טוב יותר מאשר ראש הממשלה המכהן מר נתניהו ואני מבחינתי בפרוש יודע את הסיבה המרכזית לטענתי שקשורה בתחום בו אני מוביל את המחאה מול יוקר המחיה בענף המזון בישראל .

 2. יונתן כ. :

  נקווה שיתגשם.

 3. מיכאל לינדנבאום :

  לסתוי ידידי,
  אני מתפלא שאתה מתייחס במידה שווה לביבי ושלי.
  המאבק שאתה מוביל ,ובצדק,מול יוקר המחיה בענף המזון,היה צריך להוביל אותך למסקנה ,שמי שאחראי למצב העגום הוא משטר ההפרטה של ביבי.
  ביבי ראש הממשלה והוא הסיבה לכל המצוקה של יוקר המחיה.
  תן את הכח הפוליטי לשלי ואתה תראה שהמצב ישתנה בהרבה לטובה כאשר שלי תהיה ראש הממשלה הבאה שלנו.

 4. משתמש אנונימי :

  התיזה בהחלט מעניינת, אבל אין בה התייחסות לעובדות הבאות:

  ההערכה שהבחירות הבאות יעסקו הרבה בשאלה החברתית כלכלית היא אמנם לגמרי ריאלית, כי עובדה שהיח"צנים של הליכוד כבר עובדים חזק בכיוון.

  שרים וחכים של הליכוד חוזרים ומדקלמים מזה זמן את המנטרה: "המממשלה הזאת היא הממשלה היותר חברתית מזה זמן רב", ברור שלא מדובר באיזה אקט ספונטני מבודד.

  הם מדקלמים את המנטרה הזו תמיד בצירוף איזה דוגמה מעורפלת שלא לגמרי ברור אם היא נכונה עובדתית.

  הם מצליחים להעביר את המנטרה הזאת בקלות בכל אמצעי התקשורת ללא תגובות ביקורתיות וכמעט ללא שאלות מצד המראיינים.

  ברור שהמנטרה הזאת המדוקלמת כאמור ע"י התזמורת של הליכוד כבר זמן רב, תזכה בבחירות להגברה בליווי מספר רב של דוגמאות ל"הוכחה", תוך פיזור מסך עשן מבלבל (מושגית, עובדתית, עקרונית. למשל: הזינוק במחירי החשמל יוצג כנובע מכוח היתר של ועד עובדי חברת חשמל שמסכל בתמיכת ההסתדרות של עיני ושל שלי כל ריפורמה הכרחית + יותר מרמז של קריצה לקשר בין החבלנות של הנ"ל והאי וודאות מסביבנו וההשפעתה על מחיר הגז, שמחייבים ריפורמה יותר מתמיד).

  ככלל תככב "הריפורמה" ככיסוי לכל מהלך של הפרטה ושינויים ניאו-ליברליים ברמת המקרו, תוך הדגשת נקודות ספורדיות ברמת המיקרו כמו הקצאות תקציביות לפעוטונים נניח, בלי להזכיר את ה"תגלחת" הרוחבית בכל המשרדים לצורך המימון.

  כל זה – כבר קורה מזה מספר חודשים, לא המצאתי כאן כלום, וזה יתעצם במהלך מערכת הבחירות.

  נדמה לי שאני לא מזהה לכך תגובה הולמת. כדי לשנות את היחסים בין הגושים נחוצה העברת מצביעים שמאלה, לא מספיקה להערכתי חזרת מצביעים שהדירו רגל מהקלפי בפעם הקודמת.
  וכדי שתנועה כזאת שמאלה תתרחש יהיה צורך לשבור את תשתית השקרים של הימין.

 5. כך תהפוך שלי יחימוביץ' לראש ממשלה ב 2012 « "צדק חברתי" ,מחאה, :

  […] http://www.blacklabor.org/?p=44938 […]

 6. גיא חמד :

  העבודה הייתה חברה בממשלת נתניהו הזו, ותהיה חברה בממשלת נתניהו הבאה. זו פנטזיה חביבה לחשוב על יחימוביץ' כמועמדת ריאלית לראשות הממשלה, אבל זה לא יקרה. אפיו אם שלי לא תשב בממשלת ביבי (והיא תשב, כי את ההסכמים הם סוגרים עכשיו, וכדי להיות רה"מ בעתיד היא זקוקה לניסיון מיניסטריאלי שרק ביבי יכול לתת לה – אופורטוניזם צרוף כמובן, אבל לא מפתיע). גם אם היא לא תשב בממשלתו, להחליף אותו היא לא תחליף. מי שרוצה לראות סיכוי כלשהו להפלת נתניהו צריך להצביע לקדימה. מי שרוצה לוודא שהשמאל באופוזיציה שיצביע למרצ. העבודה היא עבודה בעיניים.

 7. ציפי לבני, גוש המרכז – שמאל וממשלת "אחריות" לאומית :

  […] על שיחות שלום עם אבו-מאזן? ועל מה יתנהלו שיחות השלום האלה? או אולי הבסיס יהיה כלכלה ס"ד?  אולי על שינוי שיטת המשטר (הבייבי של ציפי וליברמן, שהם חברים טובים וכבר ישבו יחד בממשלה אחת)? או אולי על גיוס חרדים (הלבנים נגד השחורים תרתי משמע)? מהו התפקיד של הגוש בכוח המפואר הזה – חסימת חקיקה פשיסטית? אופוזיציה חזקה ומאורגנת תחסום את החקיקות האלה, אם תעבוד כמו שצריך ולא תשב בחיבוק ידיים כפי שעשתה לבני. או אולי בלימת גזירות כלכליות? ראינו את ממשלת האחדות הלאומית של פרס-שמיר ואת נזקיה שעליהם אנחנו משלמים עד היום. וראוי לשים לב – כשלימור לבנת נשלחת מטעם ביבי להפריח את בלון הניסוי של ממשלת אחדות זה סימן שביבי חושש. זה סימן של"גוש" יש פוטנציאל לגבור על הימין (ראה מאמרו של נדב פרץ )  […]

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.