היהודים החדשים של העיתונות הכלכלית

ק. טוכולסקי תוקף את העיתונות הכלכלית שמוצאת בוועדי העובדים את השעירים לעזאזל, ומנסים להפנות את המחאה החברתית נגדם

היהודים החדשים של העיתונות הכלכלית

במשך מאות בשנים מילאו היהודים, בעיקר באירופה לחלקיה אבל גם במקומות אחרים בהם היה מיעוט יהודי משמעותי את התפקיד האומלל של כליאת הברק לזעם ההמונים. במשך מאות בשנים חלק לא מבוטל מהתפרצויות הזעם של 99 האחוזים שבתחתית הפירמידה מצאו עצמם משככים את זעמם בפוגרומים/עלילות דם/פרעות. האליטות,  האחוז הבודד של ימי הביניים וראשית העת החדשה נהנו מהאפשרות של הסתה כנגד האחר והזר כאמצעי להסחת דעתו של ההמון מאויביו/מנצליו האמיתיים. לשם כך שימרו האליטות ומנגנוני השליטה הדתיים/תרבותיים שלהם את האנטישמיות, שכלול של שנאת הזר הקמאית, ושמרו על היהודים כאויב. הטריק הזה שימש לא רק נגד היהודים ובמקומות אחרים וזמנים אחרים נמצאו עוד אויבים כמו צוענים או בונים חופשיים וכמובן שמשלב מסוים גם קומוניסטים ושאר דורשי תיקון, אבל היהודים היו האויב, זה שהשנאה כלפיו ברורה והאחריות שלו היא לכל, מהעלמות של ילדים בודדים ועד מגפות, מניצול העמלים ועד זיהום הנשים. בכל היו היהודים אשמים. היום בארצנו במדינת היהודים כבר אי אפשר להאשים את היהודים בהכל ואפילו באווירה הגזענית הנוכחית הציבור בישראל שבהחלט מסוגל למצוא את עצמו מאשים גורם אחד בX וגורם שני ב-Y כבר לא יאמין באויב קמאי שאשם בהכל. החברה שלנו בהחלט מסוגלת למפגנים של קסנופוביה או עוינות כלפי חרדים/ערבים/מזרחיים/אשכנזים/עולים/ותיקים/נשים אבל אין אויב קמאי.

רק בתחום אחד יש עדיין מי שמנסה להציג לנו את ה"יהודי החדש", בתחום הכלכלי. לפי בכירי העיתונות הכלכלית, למי שלא הבין עדיין ב-4 שנות המשבר הכלכלי האחרונות, לכל תחלואי ארצנו יש כתובת אשמה אחת, לא ה"שיטה" הכלכלית הכושלת פעם אחר פעם, או ה"טייקונים" ששואבים את ההון לכיסיהם ומחליפים אותו בניירות חסרי ערך, לא ה"בנקים" שמלווים לעשירים ולוקחים מכל השאר ולא ה,ממשלה" שמאפשרת לזה לקרות. מי שאשמים בכל הם ה:יהודים, סליחה מי שאשמים בכל הם הוועדים. הוועדים הם היהודים החדשים כי ההתקפות של משרתי ההון, תועמלני הבורסה וחסידי הקפיטליזם הניאו-ליבראלי על העבודה המאורגנת אינן מפתיעות והן למעשה הגרסה הישראלית-כלכלית לאנטישמיות המסורתית.

בשבועות האחרונים שיסו גיא רולניק וסמי פרץ פעם אחר פעם כנגד וועדי עובדים ועבודה מאורגנת ופחות או יותר האשימו את הוועדים בכל כשל וחולי של הכלכלה הישראלית ובאחריות לפערים החברתיים שהובילו למחאה, הגדיל לעשות רולניק בסוף השבוע האחרון כשהוא מכתיר את המחאה כהצלחה ומכתיב את התנאים להמשך הצלחתה: בלי להיות פוליטית, בלי להיות מזוהה עם מפלגות קיימות וכמובן בלי שום קשר לעבודה המאורגנת. אם רולניק צודק וכך נראית המחאה, לא פלא שעד כה השגייה מסתכמים במחיר הקוטג' וב-2 נקודות זיכוי להורה לילד עד גיל 3 ולא בשום הישג שהוא יותר מפירור. כך רוצים בדה מארקר את המחאה, פול גז בניוטרל בלי איום אמיתי על המפרסמים בדהמארקר ועל האדונים של עיתונאי דהמארקר, בלי אפשרות שלא הבורסה תכלה את כספי הציבור ובלי סכנה לשלטון בעלי ההון. לכן מסמנים עיתונאי החצר של ההון למוחים התמימים את האויב האמיתי, העבודה המאורגנת והוועדים הגדולים. זה התפקיד של הרולניקים והפלוצקרים, לתת לאליטה שעיר לעזאזל, להסיט את הציבור ממי שאשם באמת במצבו ולהסית את הציבור כנגד אויב מדומה שיספוג את זעמו. את התפקיד המסורתי של כוהני דת ממלאים היום עיתונאי הכלכלה, זה נכון לפולחן השוק החופשי וזה נכון להסתה שלהם נגד איגוד מקצועי.

לא האיגודים דחפו את הפנסיות שלנו לבורסה, ולא האיגודים קיצצו את הקצבאות והורידו מסים לטייקונים וחברות, לא האיגודים ניפחו את בועת שוק ההון ואחריה את בועת הנדל"ן ולא האיגודים מכרו את נכסי המדינה בפרוטות וכן הלאה וכן הלאה, האיגודים שומרים על העובדים שלהם מפני עבדות הקבלן, הם חומת המגן של השכיר מפני ההעסקה הבלתי ישירה. הבעיות האמיתיות עם האיגודים והעבודה המאורגנת בישראל לא קשורות לפגיעה במשק או כל שקר אחר אלא דווקא להתחשבות שהם מגלים במצוקות ותחלואי השיטה הקיימת במקום להתמקד בשמירה על זכויות העובדים ובהחלפת השיטה. משרתי ההון בעיתונות הכלכלית רוצים שנחשוב שהאיגודים אשמים ושהעבודה המאורגנת היא אויב בדיוק בגלל שהם יודעים מה החשיבות שלהם במאבק נגד בעלי הון. לכן כל מי שכורך את האיגוד המקצועי באחריות למשבר הנוכחי או ליוקר המחייה או לכל דבר אחר שטייקונים, משרתיהם בשלטון ותאגידים גורמים, עושה זאת כדי לפגוע במאבק ולמוסס את המחאה. אה כן ושלא יעבדו עליכם!

Print Friendly, PDF & Email

Tags: , ,

4 Responses to “היהודים החדשים של העיתונות הכלכלית”

 1. אבי הגיב:

  בהצלחה!

 2. ההסתה הפשיסטית נגד המעוזים האחרונים של העבודה המאורגנת(20% מאורגנים היום מול 80% בזמן מפא"י),עובדת מצויין אצל הכי דפוקים,העניים לסוגיהם ועובדי הקבלן.
  את הטייקונים שבוזזים אותם הם לא רואים,אבל את את העובדים המאורגנים שנהנים מתנאים משופרים ,הם רואים גם רואים,ובוודאי בתוך מקומות העבודה,שם הם קורבנות ההפרד ומשול של משטר הפרטה הליכודי והמשת"פים של הנהגת ההסתדרות מימי ישראל קיסר,רבין והסוס הטרויאני שלו בהסתדרות-"חיים חדשים בהסתדרות"-ןכלה ברמון,פרץ ועיני.

  יש אובייקט לתסכול-היהודים באירופה,וה"טייקונים" מהעבודה המאורגנת.
  צריך לשאול את סמי פרץ,פלוצקר ורולניק מה דעתם על ×”"טייקונים" החדשים שצצים מול עיניהם–8 הוועדים החדשים של העתונאים.

 3. יפתח גולדמן הגיב:

  ק. תן לינק למאמר הזה של רולניק עם "שלושת הלאוים"!
  יפתח

 4. עמית-×” הגיב:

  כל מילה אמת, אבל אני מבקש בכל לשון של בקשה לשכוח את כל הדברים הנכונים האלו בעוד 5-10 שנים. כשתעברו ברחוב ותראו את סמי פרץ או גיא רולניק מארגן את המזרון בתוך קופסת הקרטון בה הוא גר תזמינו אותו בבקשה לצלחת מרק חם.
  נכון שעכשיו הם עבדים לבעלי ההון וחסידים שוטים של הרבי המת אבל ההוויה גם אצלם תקבע את ההכרה.
  עוד מעט כשעיתון הארץ ימכר לאוליגרך נוסף והם ימצאו את עצמם כותבים רק בתוך טפסים של מחלקת הרווחה.
  כשיתברר להם ש"השוק של צעירים בלבד" זאת לא סיסמה קפיטליסטית זאת עובדה.
  כשיגלו שהיכולת לכתוב תחזיות כלכליות שמתגשמות כמו הורוסקופ בקצה המוסף פשוט לא דרושה בעולם הריאלי.
  הם ימצאו את עצמם כמו כל גיבור טרגי של מחזה קלאסי בחוץ, ללא פרוטה על שמם וכל העכוזים שהם מלקקים היום יעברו מעליהם ללא הנד עפעף.
  כשיחפשו קרטון עבה מתוצרת איכותית להתכרבל מפני החורף הישראלי שנוח רק לבעלי בתים, הם יצטרכו את הסמפטיה שלנו ואנחנו ניתן אותה כי הומניזם שורשיו עמוקים וצמרתו מצלה על כולם.

Leave a Reply