postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » "שיכון ובינוי נדל"ן" – עכשיו בספר ילדים

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

"שיכון ובינוי נדל"ן" – עכשיו בספר ילדים

נושאים בריאות ואיכות סביבה, חדשות, שיכון ושלטון מקומי ב 23.04.12 5:20

איכות הסביבה תמיד הלכה טוב עם קידום מכירות. ב"שיכון ובינוי נדל"ן" החליטו שהם גם צריכים לחנך את הילדים שלנו לשמור על הסביבה. ספר ילדים חדש ילמד אותם שחברות נדל"ן זה הדבר הכי סביבתי שיש

מאת רביב נאוֶה

חברת "שיכון ובינוי נדל"ן" לא מסתפקת בלהיות חברת הנדל"ן הגדולה בארץ, מומחי יחסי-הציבור והמיתוג שלה עמלים למצב אותה כחברה "ירוקה", "אקולוגית", "סביבתית" וכל המושגים האלה שמקצועני הגרין-ווש יודעים כל-כך טוב לרוקן מתוכן.

אתמול הפיץ משרד היח"צ של החברה קומוניקט עולץ שבישר:

"חברת 'שיכון ובינוי נדל'ן" מובילה זה  מספר שנים את כל נושא הבנייה הירוקה בנייה בת קיימא . עתה, כיאה לחברת הנדל"ן הראשונה שקיבלה תו תקן מצטיין לבנייה ירוקה , החליטה 'שיכון ובינוי נדל"ן  לעלות מדרגה' בכל הקשור לחינוך סביבתי והחליטה להעביר את המסר כבר לילדים בגיל הרך".

את התקן שמדובר עליו, אגב, "שיכון ובינוי נדל"ן" לא ממש קיבלה. היא ניסחה אותו, אימצה אותו ונתנה אותו לעצמה, אבל בזה אין שום דבר רע, להיפך. אנחנו בעד חברות שמקבלות על עצמן באופן וולונטרי סטנדרטים מחמירים של שמירה על איכות הסביבה.

"עליית המדרגה בכל הקשור לחינוך סביבתי" של "שיכון ובינוי נדל"ן" היא ספר ילדים בשם 'הסביבה בידיים שלנו', המספר על  חבורת גיבורי על בשם סופר פלאנט – גל יערה גאיה זוהר וארד – שפועלים יחדיו להציל את כדור הארץ מאסון אקולוגי.

ההודעה לעיתונות מגלה לנו גם כי "לכל גיבור כוח מיוחד משלו המתאים לאחד מחמשת האלמנטים הבסיסיים ביקום- אש, מים, עץ, אדמה ומתכת" ושהם עוברים "משימות חשובות שמטרתם להציל את כדור הארץ" (השגיאה הלשונית במקור).

עד שמישהו ילמד אותם על הטבלה המחזורית, יש כמה משימות שילדי "סופר-פלאנט"  יכולים לקחת על עצמם.

הם יכולים למשל להציל את שמורות עין אפק, עין נמפית וביצת כרי נעמן מסכנת ההתייבשות שנגרמת להם בגלל הקמת מתקן התפלה של "שיכון ובינוי" ליד כפר מסריק, או לפחות לשכנע את "שיכון ובינוי" לא לערער על הסכם הפשרה שהושג בוועדת הערר המחוזית ושנועד להבטיח שהשמורות לא תפגענה.

בפרק הבא, יכולים גיבורי-העל לסייע לתושבי קרית-מלאכי שעומדים לבנות להם תחנת-כוח מונעת בגז ליד הבית, וליד מיכלי הדלק והאמוניה שכבר נמצאים שם, וכל זה באזור שפעם בכמה חודשים נוחתות בו רקטות מעזה.

לסיום תוכל, אולי, חבורת סופר פלאנט לעזור לילדי זיכרון-יעקב, ובמיוחד לאלה משכונת "חלומות-זיכרון" של "שיכון ובינוי",  שבגלל קווי מתח גבוה שעוברים ממש בתוך השכונה שלהם, אין להם איפה להחליק על סקטים.

בהודעה ששלחו "שיכון ובינוי" מבטיחים כי "הילדים שיקראו את הספר יקבלו גם הם משימות מעשיות שבאמצעותן יוכלו הילדים לעודד את  הוריהם, להצטרף למשימה החשובה של הצלת כדור הארץ  ולשמור עליו" המשימה החשובה הזאת כוללת מן הסתם מגורים באחד הפרויקטים של החברה של אריסון. כך נראה  החינוך הסביבתי כשהוא נתון לחסדי ה"אחריות התאגידית".

נערך על ידי רביב נאוה
תגיות: , , , , , ,

תגובה אחת

  1. לקסי :

    שו"ב בעקבות הישועים.
    הישועים בימי הבינים הציעו להורים: תנו לנו את ילדיכם בגיל ארבע , נחזיר לכם אותם אחרי שנים ספורות (בכדי שיוכלו לסייע בפרנסת המשפחה).
    הילדים שחזרו היו קתולים נאמנים עד סוף חייהם

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.