postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » שאול מופז וגילה אדרעי – המזרחים בראש והיחס אליהם

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

שאול מופז וגילה אדרעי – המזרחים בראש והיחס אליהם

נושאים פוליטי, פוליטישוק ב 1.04.12 2:06

שאול מופז המזרחי ניצח בבחירות הפנימיות ב"קדימה". הוא ראש המפלגה הגדולה ביותר בישראל. למרות הניצחון הסוחף, העיתונות לועגת לו והסוציאל דמוקרטים שותקים. האם זה משום שהוא מזרחי? אל גילה אדרעי, מנהיגת פועלים, מתייחס שר התחבורה באופן כוחני. העיתונאי ציפר משמיץ, והסוציאל דמוקרטים שותקים

מאת: הני זובידה


Damn if you Do and Damned if You don't

 שוב, אולי אני צריך לכתוב, באופן טראגי שוב, מזרחי זוכה בראשות מפלגה בדיוק כשהיא כבר לא רלוונטית או נופלת מגדולתה. היסטורית זה קרה כבר, מספר פעמים: הראשון לעשות זאת היה מיודענו פואד, הוא נבחר ליו"ר מפלגת העבודה המזרחי הראשון בשנת 2001, לפניו דרך אגב מעולם לא היה יו"ר מפלגה גדולה מזרחי בישראל מעולם! אולם פואד שרד שם רק שנה, פקק, לאחר תבוסתו של ברק, חברי מפלגת העבודה חשו "יותר בנוח" להעמיד את מצנע בראש להתמודדות בבחירות 2003, להפסיד וללכת הביתה רק על מנת להחזיר את שמעון פרס הנצחי. הפלא ופלא במפלגת העבודה זה קרה שוב! ב-2005 נבחר עמיר פרץ ליו"ר המפלגה, ולראשונה בתולדות מדינת ישראל הוא גם עמד בראשות המפלגה לבחירות, אולם זה היה ברור כי אין הוא חלופה אמיתית לתפקיד ראש הממשלה.

בחירות אלו הסתיימו בניצחונו של אולמרט, "בריחה" של עשרות אלפי, ויש הטוענים מאות אלפי קולות לקדימה, רבים מהם כאלו שנטען כי הם לא יצביעו לעבודה בראשות עמיר פרץ, והוא לא טמן ידו בצלחת, לקח את התפקיד שהכין אותו לכישלון. כמובן אותה מפלגה העמידה בראשה כעת את שלי יחימוביץ לאחר קרב שהזכיר לא במעט את הפריימריס הקודמים בקדימה בהן התעופפו אמירות גזעניות ללא הרף, כמובן באופן לא ישיר.

הסיפור של קדימה הוא קצת שונה, מפלגה חדשה, מוקמת על ידי אריק שרון, שלא מצליח לממש את חזונו, אך הופך את אולמרט לראש הממשלה, רק על מנת ללכת הביתה בשל לחץ בלתי פוסק של ציפי לבני שיורשת אותו בקמפיין של ניגוחים מול מופז, וגזענות בלתי מוסווית של המנגנון שלה, וזאת להזכירכם, הספיק רק לניצחון דחוק ברוב של 431 קולות! בסיבוב השני בין השניים, ממש השבוע, התכונן מופז טוב הרבה יותר, הוא לא ניצח את לבני, הוא פשוט הביס אותה בפער שלא ניתן כלל לערעור. מופז ניצח ב-90% מסך הקלפיות, לבני ניצחה בתל אביב, קדימה צורן, רמת השרון, כפר סבא, הרצלייה, הוד השרון ופתח תקווה, מלבד לערים אלו לא הצליחה לבני לנצח בשום עיר חשובה, ובאופן כללי הוכתה שוק על ירך בכול המגזר הערבי ובכול הפריפריה בדרום ובצפון כאחד. (את תוצאות הפריימריס המלאות ניתן לראות באתר קדימה ממש כאן)

 ומיד לאחר הניצחון הכריז מופז, להזכירכם, עדיין ראש המפלגה הגדולה ביותר בישראל כי הוא מתכוון לקחת על עצמו את דגל המחאה החברתית! האם אי פעם שמענו הצהרה כזו מפי פוליטיקאי שמוביל את המפלגה הגדולה ביותר בכנסת? התשובה היא לא, וכולם מוזמנים לבדוק אותי. והעיתונאים, מה הם עושים? כמובן שמים ללעג וקלס את דבריו. הכותרות זועקות "מר מחאה" וצילומים של מופז בכותל מקשטים כל עיתון יומי. ומחנה הסוציאל דמוקרטים, הוא שותק, במקום לצאת בהצהרה חד משמעית, "מר מופז אם תעמוד בדבריך אנו מאחוריך!" אני שומע גלים של ספקנות וחוסר אמונה. ואני היום רק שואל מדוע? האם ניתנה לו הזכות ליהנות מהספק? ואם לא, שוב אני רק שואל: מדוע? ואם הוא היה נקרא אולי מצנע, האם הוא היה מקבל את ההזדמנות להוכיח? והכי חשוב, האם יתנו לו כעת לנוע קדימה ולהוביל את המפלגה לבחירות? והאם לבני תהיה מפסידה טובה יותר ממנצחת ותדע להמשיך במפלגה? ימים יגידו…

מעניין לעניין, ואולי באותו עניין אני רוצה לעבור לרכבת. רכבת ישראל הינה אחד הקרבות המעניינים ביותר בנושא זכויות עובדים ואנטי-הפרטה. את המאבק הזה מובילים שניים, עופר עיני והגברת גילה אדרעי. אכן, גילה היא לא בדיוק חנה בבלי, אבל הרי כולנו יודעים שחנה בבלי לא לכלכה את הידיים ברכבת ישראל ופעלה מול השיטות החצי מאפיונריות של משרד האוצר, התחבורה או פוליטיקאים שבכול כוחם ניסו לפרק את הגוף, להעיף את העובדים ולהפריט את הרכבת. בזמן שחנה בבלי ישבה ושתתה תה עם חברותיה, גילה אכלה פלאפל בזמן ההפסקה מבית משפט, לא, היא לא הייתה בקפה ג'ו כמתמחים, היא אכלה פלאפל שהפך ממש לארוחת מרורים.

שר התחבורה מדבר עליה בצורה כוחנית ומגעילה: "ריסקתי את גילה אדרעי לרסיסים.." כך הוא אומר מעל לדפי העיתון. בשפה שראויה יותר לאדם שמקצועו חיסול אנשים מאשר שר בכיר בממשלה הוא מתייחס אליה, הוא מייחס לה ברוטאליות וכמובן התנהגות גסה. מעניין מה חנה בבלי הייתה אומרת על כך? אבל לא רק ישראל כץ "עדין הנפש" מאבד את שלוותו, גם אנשי תקשורת משתלחים כאחרון הברברים בגילה, כך למשל עושה בני ציפר מהארץ במאמר שכותרתו "גאולה דרך הביבים". כל אותם טהרנים וצדקנים, כולל ציפר, מתייחסים לסגנונה של גילה אדרעי, אולם כולם נוקטים בלשון גזענית שובניסטית ומכוערת, ומגדיל לעשות ציפר, הוא "הורג שתי ציפורים באבן אחת" הוא מאחד להן את גילה אדרעי למרגלית צנעני. אך לא די לו, לבלעם בזאת הוא ממשיך ואוסף אותם אחת אחד, עמיר פרץ ""עסקן-צעקן של ועד עובדים" ועוד כהנה וכהנה.

ולי יש רק שאלות! האם אמירותיו של שר התחבורה הם מנגינה נעימה לכל אוזן? היכן כל אותם סוציאל דמוקרטים שיצאו להגנת מנהיגי הפועלים? ומדוע בלעם ציפר, מאגד לו את כל המזרחים מהשירה, צנעני, מהפוליטיקה פרץ, ומהעבודה אדרעי לקבוצה אחת, הייתכן שהוא גזען? האם יש סיכוי שהשינוי והעמידה הנחושה בשם אלפי עובדים, וההצלחה העבירה אותו על דעתו? מדוע זהו גורלה של גילה אדרעי "שהפרה צו בית משפט" אולם גורלם של המתמחים "יפי הבלורית והתואר" שעשו בדיוק את אותו הדבר הוא שונה? מי יודע אולי למישהו פתרונים, בינתיים נתענג על כתיבתו של בלעם ציפר ושלום על ישראל…

חג שמח

הני

לבלוג של הני

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , , ,

44 תגובות

 1. פעיל :

  שלום הני,
  הסוציאל דמוקרטים נאבקים נגד הפרטת רכבת ישראל ומביעים סולידריות עם העובדים, ביניהם עם גילה.

  http://publictrain.wordpress.com/

  השאלה היא איפה הבלוגרים נמצאים בזמן הזה.

 2. ליאור שוורץ :

  הני ,אולי מהפעמים הבודדות שאני מסכים איתך,קראתי את הגיגיו של בני ציפר בקשר לגילה אדרעי,ונחרדתי מגזענות לשמה במסווה של אנטלקטול .פשוט שטויות.
  הוא מחפש תרבותיות במהפכות ,וחשוב שמזרחים מנהלים מהפכות ומאבקי עובדים לא תרבותיים. אני חייב לציין בצער רב האדם פשוט (ויסלחו לי הקוראים) אידיוט,גזען מהסוג הגרוע ביותר.
  (דרך אגב אני אמור להיות אשכנזי,לטעמי לא חשוב בתפיסה סוציאליסטית)

 3. הני זובידה :

  הי פעיל, אני צווח מכל מקום שרק נתן לחשוב עליו תן מבט בבלוג שלי, לגבי השאר…שתיקה…לגבי הס"ד, לא שמעתי יותר מידי מתייצבים מאחרוי גילה או מופז, אבל יכול להיות שאני לא שומע הכול…

  ליאור, ימות המשיח…אני שמח שיש לנו את בני ציפר על מנת להסכים אחד עם השני…אכן אידיוט גזען ולא מבקש סליחה מאף אחת/ד…

 4. רמי הוד :

  היי הני,
  התיאור שלך הוא שאתה ממש יחיד בזירה, צדיק בסדום ( "לגבי השאר..שתיקה") זה מעט יומרני, בלשון המעטה, עם כל הכבוד. אני מרכז את מטה המאבק נגד הפרטת הרכבת, שפעל בשבועות האחרונים בשיתוף פעולה מלא עם הועד, הפגין יחד איתו ובלעדיו, חילק חומרי הסברה ברחבי הארץ ועוד. הפעילות הזאת מתבצעת מחוץ לבלוגוספרה, עם כל הכבוד ושותפים לה סוציאליסטים ממפלגת העבודה, ממרצ, מהתנועה הירוקה, פעילי ממאבק סוציאליסטי ותנועות נוער . סולידריות מצריכה להיות שם עם האנשים, גם עם גילה, וזה מה שעשינו ואנחנו ממשיכים לעשות בשבועות האחרונים. מוזמן להיכנס לאתר של "מטה המאבק בהפרטת הרכבת" ולקרוא עוד. קצת ענווה וחיבור לפעילויות וההתארגנויות שכבר פועלות בשטח ( שוב, לא ברשת) לא תזיק. הביקורת שלך נכונה ומדויקת, אבל מכאן ועד להציג עצמך כקול בודד הדרך רחוקה מאוד.

 5. לקסי :

  הני,
  1. במאבק הרכבת.
  המזרחי הימני אורי יזהר מחלק דפים נגד ההפרטה בתחנות.
  אז נכון מרכז המטה הסוציאל דמוקרטי, האשכנזי אורי יזהר ממלא פיו מים שמקבל מהבעלים של חברת מים (אחד אורי יוגב).

  2. וזה לא בסרקזם כמו הקודם.
  לא די שאדם יהיה מזרחי ויכריז שהוא הולך להוביל את המחאה החברתית, צריך "עוד משהו" וזה כנראה חסר ברזומה הציבורי של רא"ל (מיל) שאול מופז, יו"ר המפלגה הגדולה ביותר בכנסת.
  עד עכשו לא קראת דברים שלי בדיוני מזרחיים-מערביים כאן.
  נדמה לי שהפעם, בעניין שאול מופז ואי התייצבות הס.ד. מאחוריו, הפעם טעית.
  להתראות בחג.

 6. עמית-ה :

  המתקפות על גילה אדרעי היו שובניזם מכוער שבוטא באופן הרבה יותר גרוע מחוסר הנימוס של גילה גיבורת מעמד הפועלים.
  בעניין מופז אין לי מה לומר בנושא הבן אדם הוא עוד מאותו חומר שיש לנו בשפע ממנו, פוליטיקאים שמיצגים שום אינטרס חוץ מאשר אינטרס של פירסום עצמי.
  נכון שנגד מופז כמו נגד עמיר פרץ קמה זעקת הגזענים אבל דחילאק הני זה הדבר היחיד שאני יכול לומר לטובת מופז (שהוא סובל מאפליה).

 7. הני זובידה :

  הי רמי, זו לא הייתה הכוונה, אבל אתה יודע לעמוד שם איתה במאבק על ההפרטה עדיין לא אומר שאתה או מי מחבריך מגבים אותה מול אותם גזענים!!!! אלו הם שני דבריםשונים ועדיין לא שמעתי אותך אומר משהו נגד…אבל יכול להיות שאלו רק האוזניים שלי…

  הי לקסי, מה שלומך? איזה כיף היה לפגוש אותך!!! 🙂
  והתשובה: 1. לחלק דפים נגד ההפרטה זה עדיין לא לצאת נגד הגזענות, ועל כך היו לי כמה וכמה שיחות עם אורי יזהר שעדיין מסרב בתוקף אפילו להכיל שיח זה…לצאת נגד גזענות לא קשור בשום הפרטה!
  2. לגבי מופז, אני לא אומר עשה או לא, אני אומר טוען שרוצה לעשות, מעניין למה מאחורי רבין כולם הסכימו להתייצב, מה היה לו שונה ברזומה? אולי שם המשפחה? כל שאני אומר הוא תנו סיכוי שווה יפשל ניכנס בו יחד, אבל ככה מראש לזלזל ולדחות נראה לי בעייתי בייחוד עם הטיעונים שעולים בנושא…

  נקווה להתראות בחג.

  הי עמית, מה אני יכול להגיד על מופז יא חביבי? שאני לא מאמין לו? שאני חושב שהוא יעשה מה שעשו לפניו? כל שאני אומר שוב תנו לו צאנס…יצליח אחלה לא יצליח נקרע אותו יחד, טוב?

 8. מיכאל לינדנבאום :

  שאול מופז אינו טירון בפוליטיקה,ועד עכשיו ,לא במשרד התחבורה ולא בקדימה,ולא בהצבעות בכנסת, הוא לא עשה דבר שאפשר להגדירו כפעילות סוציאל דמוקרטית.
  היהפוך נמר חברבורותיו? אולי!.
  לגבי רבין ,אתה צודק באבו-אבוה. רבין ז"ל היה אויב מורעל של העבודה המאורגנת ,והיה מלך ההפרטה בתקופת כהונתו.
  ניאו-ליברל זה יזם את הכנסת שכירי החרב שלו,רמון ופרץ להסתדרות ,כדי להרוס אותה מבפנים תחת השם "חיים חדשים בהסתדרות".
  האיש הזה ניהל את מסע ההפרטה ןההשמדה הכלכלית של חברת "פז" ועובדי "פז" ומאות המפוטרים ועשרות האנשים שמתו נשיברון לב טרם זמנם ,לא יסלחו לו לעולם.

 9. חקלאי :

  1. מופז אינו ס"ד!הוא כן הוכיח יכולת תחחנות פוליטית וכן הוכיח חוסר נאמנות למצע הליכוד כשרץ מטעמו לכנסת. מופז הוא פוליטקאי שסרח ועליו לפנות את הזירה הפוליטית יחד עם שאר חברי סיעתו.

  2. גילה אדרעי היא מנהיגת פועלים באחד המפעלים הממשלתיים המושחתים ביותר בישראל! היא מעורבת בנפוטיזם בדיוק באותה רמה של ההנהלה נגדה היא יוצאת! כשהסיאוב והשחיתות מונעים פעילות תקינה של השירות הציבורי ההפרטה כמעט בלתי נמנעת. אותה בעיה קיימת גם בשירות התעסוקה והיא הסיבה לכל חברות כח האדם ומהגרי העבודה.
  צריך להפריט לתקופה מוגבלת, למשל לעשור לנקות את המערכות ואולי אח"כ להלאים חזרה.

 10. דני זמיר :

  הני אם אני מבין הטיעון שלך הוא שהעוינות וחוסר הפירגון למנהיגים פוליטיים וציבוריים נובע ממוצאם. כמו כן אתה טוען שהס"ד הישראלים כשלו בכך שלא יצאו להגנתה של אדרעי, והסיבה שלא עשו זאת היא גזענות גלויה או סמויה.
  אני חושב שקיימת בעייה בסיסית ועמוקה בחברה הישראלית, אחת מהן, במיתאם שיש בין מוצאו של אדם לסיכוייו להגיע לעמדה דומיננטית בה . אבל הדוגמאות שהבאת רלבנטיות רק באופן חלקי: מופז הוא פוליטיקאי אופורטוניסט של חבורת עסקנים נטולת אג'נדה ואין שום מקום לפרגן לו רק בגלל שמשפחתו באה מאירן. לא כך המצב לגבי גילה אדרעי שכמו רוב ראשי הועדים שצמחו מבין העובדים גם באה מרקע "מזרחי" וגם מתמודדת עם מציאות אישית לא פשוטה. בהתנגדות לאדרעי יש סממנים רבים ומובהקים של גזענות הגם אני משוכנע לחלוטין שעיקר ההתנגדות נובעת מעצם חוסר היכולת של הישראלים לסולידירות עם עובדי הרכבת בלי קשר להיבט של המוצא הוא דרמטי ודווקא בעניין זה הפעילים הס"ד משמיעים את קולם וגם עושים (כפי שתיאר רמי הוד) באופן די בולט ולכן הביקורת נראית לי מוגזמת.
  עם זאת אי אפשר להתעלם מכך שכמו בעבר כשעמיר רץ לראשות העבודה, גם עכשיו כשאדרעי מובילה מאבק חיוני ומשמעותי, חלק מההתנגדות הבסיסית הוא גזעני נטו- גם אם לא מוצהר ככזה ולא מודע לעצמו- ונכון להמשיך ולחשוף את קשר השתיקה שבין אי פרגון לדמויות ציבוריות הנאבקות למען האזרחים והעובדים ברמות השתכרות נמוכות, כאשר דמויות אלו באות מרקע זהותי ברור.

 11. רביב נאוה :

  מהרגע ששאול מופז הפך ל"חברתי" השיח החברתי חזר שנים אחורה. הוא שוב מנגח את נתניהו ש"נולד עם כפית כסף בפה" ושולח את הח"כים להפגין נגד מחירי הדלק (בלי לומר מה הוא היה עושה באותו מצב. איזה כיף להיות ראש אופוזיציה). האם צריך לתמוך בזה רק כי הוא מזרחי?

  לגבי גילה אדרעי, לא קראתי את ציפר, אבל קראתי אחרים. אין ספק שחלק מהיחס אליה נובע מגזענות ושוביניזם. חלק אחר נובע מההתנהגות שלה וחלק נוסף – מהיחס שמקבל פה כל מנהיג עובדים שיוצא למאבק.
  הדברים שלובים זה בזה, והשאלה המצערת באמת היא למה אין שום ראש-וועד אשכנזי. האשכנזים לא נמצאים מספיק בזירה הזאת (מעדיפים את הממסד הפוליטי ואת המאבק דרכו כנראה) וזה חבל.

 12. הני זובידה :

  הי מיכאל, כל מה שאני אומר הוא תנו צ'אנס, למה לרבין שהיה אחד ממלכי ההפרטות, ושבר את העבודה ובעיקר את ההסתדרות נתנו ואפילו היום עושים עליו סרטים כמה היה חברתי….ואילו מופז אפילו צ'אנס לא? מה ההבדל? שני רמטכלי"ם, שני מנהיגי מפלגות – מצאו את ההבדלים!!!!

  חקלאי, מה שמפריטים לעולם לא חוזר!
  שנית, מניין אתה יודע הכול? והכוונה היא על חיזוי העתיד? מה יש אסור לתת סיכוי? מעניין אם כך דיברת על המתמחים? או על שופטי בית המשפט העליון? למה אדרעי היא מושחתת? כי אתה אומר? ובכן אני אומר שאתה טועה ושהיא יונה צחורה ואין שום רבב שדבק בה…מה כעת? עשה טובה טול קורה מבין עיניך….

  דני, קצת קשה היה לי להבין את הסלאלום של הטיעון, אבל אני חושב שיש גזענות, וכי זה מתבטא נגד מנהיגים פוליטיים ומנהיגי עובדים מזרחים, אבל היה קשה להוציא את זה כמו שצריך אז עטפת את העניין בשכבות של שמיכות לעמעם את ההסכמה, כמו גם ביקורת עלי שאני מגזים…ובכן דני, אני רואה את זה הכי פשוט שכיש גזענות היא כמו הריון או שיש או שאין, ואין מצב באמצע, כמו שלא ניתן להיות חצי בהריון.
  לגבי השאלה האם הגזמתי או לא, אני אל רואה אף אחד יוצא חוצץ נגד בני, בלעם הגזען, ציפר (חוץ כמובן מהמזרחים המודעים) האם אתה רואה מישהי/ו? אני אשמח לקבל עידכון….

  רביב, אני לא טענתי כי צריך לתמוך במופז רק משום שהוא מזרחי, זה לסובב את הטיעון באופן עקום! כל שטענתי הוא שלא צריך לצאת נגדו במסע הכפשות גזעני רק כי הוא כזה…ואם מישהו צריך לנסות קצת להגן עליו עד שיראה אם השתנה או לא הם בחלקם הס"ד…אבל למה לטפח ציפיות…היד על ההדק והתשובה היא אוטומטית….ושוב לגבי החלק השני של תשובתך, שים לב לסיבוב אין לך היכולת להגיד בפה מלא כי יש בעיה אתה שוב מסיים עם העובדה שאשכנזים לא מנסים ועדי עובדים ומצטער על כך כאילו הם היו עושים עבודה טוב יותר…אתה יודע למה אין אשכנזים בוועדי עובדים? כי הם לא היו חלק מהעבודה כמו המזרחים! המזרחים הם אלו שנשלחו לעבודות הדחק ועם השנים הם שיפרו אותם והפכו אותם למקומות ששווה לעבוד בהם בעוד האשכנזים התרכזו בפוליטיקה ובאקדמיה, וכעת הם מנסים לקחת גם מוקד כוח זה מידי המזרחים….

 13. איתן קלינסקי :

  אני מעריץ את גילה אדרעי על נחישותה במאבק עובדים נגד מערכת משומנת של תקשורת ושררה שלטונית , ואני בז לשאול מופז -"אני נשאר בליכוד" ומחר הוא בקדימה .

  אני בז לשאול מופז , ששלוש שנים בקדימה היה נתון לדממה חברתית ולפתע העלה מהאוב את הנושא החברתי .

  היחס החיובי לגילה אדרעי לא התייחס למוצא עדתי זה או אחר .

  היחס השלילי לשאות מופז לא התייחס למוצא עדתי זה או אחר .

  אודה , שבגלל עודף שוביניזם גס ובוטה של התקשורת נגדה , מצאתי עצמי חש מחויבות רבה יותר לכתוב מעל כל במה בזכותה של גילה אדרעי , יושבת ראש וועד עובדים , המהווה דוגמא ומופת לעמידה לימין אלו שבחרו בה .

 14. מיכאל לינדנבאום :

  לאיתן,
  כמוך אני מעריץ את גיבורת מעמד הפועלים המאורגן גילה אדרעי,ואני בז לאויבי העבודה המאורגנת ,המשת"פים של פושעי ההפרטה,שכמו פרחחי רחוב מתייחסים בגזענות בלתי נסבלת ובשנאת נשים למנהיגת עובדים אשר דואגת לבוחריה ולא משתפת פעולה עם ההפרטה תמורת ג'וב או בצע כסף.

 15. דני זמיר :

  הני אני לא קורא את ציפר איתך הסליחה, ולצאת חוצץ נגדו זה לשים אותו במקום חשוב שהוא איננו בו אז מה הקטע?

  סוגיות חברתיות אינן קשורות להריון ובכלל הנסיון שלך לחתוך סוגייה חברתית באמירות חותכות אילו האמת המוחלטת איתך , לא משכנעת ולא מוסיפה לטיעון.

  הסוגייה היא מורכבת גם מגזענות וגם מדברים אחרים. לקחת את מופז כמקרה להוכחת הגזענות זאת בדיחה לא מצחיקה.

  ועוד משהו: "גינוי" של ציפר מתחיל להריח כמו פוליטיקלי קורקט אמריקאי. כל בלוגר וכל טור שכותב צריך להתחיל לנזוף בו אם הוא אידיוט? מתי יהיה זמן לעבוד ….

 16. רביב נאוה :

  הני, את מה שיש לי לומר אני אומר בפה מלא. היחס לגילה אדרעי נובע, לדעתי גם מהיותה מזרחית, אבל לא רק. צר לי.
  צר לי גם על כך שאין אשכנזים בהנהגת העובדים. מה לעשות? בעניין הסיבות, אגב, אני די מסכים אתך.
  הפרשנות לפיה כל מה שאני רוצה הוא להדיר את המזרחים גם מהתחום הזה היא פרשנות שלך. רק תגיד לי מי בדיוק מנסה? אני? ההסתדרות? כוח לעובדים? מי?

 17. הני זובידה :

  איתן, הרי גם לך וגם לי ברור שזה "קצת" מחוץ לגבולות מה שאמרת…ואני חושב שיש תמומות דעים לגבי המוצא והגזענות…נו טוב אתה יותר טוב מכולם…

  מיכאל לא הבנתי אתה בעד גילה ונגד גזענות? או שאתה בעד גילה והעד גזענות? יש החלטה….

  דני, לא הפסדת כלום, אך שוב זה ממש כמו ליטמון את הראש בחול. ציפר קיים והוא מייצג רבים ולמאוד לא טובים..התעלמות ממנו ממש כמו נגזענות לא תפתור את הבעיה…הניסיון שלי הוא לחא לחתוך סוגיה חברתית אלא את עניין הגזענות, וזו שוב ובאופן חד וחלק או שקיימת או שלא, אין באמצע….אני לא לוקח את מופז להוכחה, אלא כעוד נדבך….ואין פה שום PC להפיך יש כאן אמריה מאוד ישירה נגד גזענות משהו שאתה לא מצליח לנפק בפה מלא למרות כל מאמציך…תשדל אולי זה יצא בסוף.

  רביב, אני מסכים, ומאוד ברור לי שלא רק! אין מה להצטער על כך, אולם אני טוען שהגזענות עומדת שם במלוא כיעורה, ורבים מסרבים להכיר בקיומה….אני מצטער אם חשבת שאני אומר שאתה מנסה להדיר את המזרחים משם, לא לזאת התכוונתי…אני קורא ולא רואה זאת, אולם עיני המתבונן הן החשובות, אז הנה הבהרה אני לרגע לא טוען שזה אתה, זו האליטה ההגמונית שמנסה לעשות זאת, אני מציע שתקרא מה ישראל כץ שר התחבורה אמר על גילה אדרעי ותבין למה אני מתכוון. אני מקווה שההבהרה הייתה ברורה מספיק….

 18. דני זמיר :

  הנ אתה יכול להמשיך להתעלם מההערות שלי זה בסדר, גם זו דרך, גרועה אמנם, להתמודד עם ביקורת.

 19. הני זובידה :

  דני אתה צודק, אני מצטער, אנא אמור לי מה לכתוב ואני אכתוב. אתה יודע מה יש לי משהו טוב יותר, כתוב אתה ותחתום בשמי…מה שתחליט…נראה לי שזו הדרך הטובה ביותר להצתמודד עם מה שאתה אומר….ובא לציון גואל….

 20. דני זמיר :

  הני, אין לי כוונה להגיד לך מה לכתוב. אני כן מתכוון להגיד לך מה אני חושב על דברים שכתבת , והאגרסיביות המתלהמת שלך (שמופעלת נגד כל מי שמעיר לך משהו) לא מזיזה לי ולא מרתיעה אותי, אם כבר ההפך.
  המקום שהתמקמת בו מטעם עצמך בתגובות שלך, ולא בפעם הראשונה, של "המזרחי שמחלק לאשכנזים ציונים על איך הם מוכיחים שהם לא גזענים" פשוט מגוחכת. אם אתה נהנה לגחך את עצמך, תפאדלו.

 21. איתן קלינסקי :

  עוד כמה משפטים לכותב המאמר

  שם משפחתי מסגיר שאניבן למשפחה אשכנזית.

  אני מעיד על עצמי כ"מי שנגוע במחלה" של התייחסות לאנשים לא על פי מוצאם העדתי וגם לא על פי מוצאם הלאומי י.

  אני מעריך , יותר נכון מעריץ , את גילה אדרעי רק בגלל מה שאמרה ומה שעשתה .

  אני מסתייג משאול מופז ממה שאמר , ממה שעשה וגם ממה שלא עשה . ואין לזה קשר למוצא של עדה .

  אם אני קורא את מצע קדימה , המתייחס להיחלצות הרפואה מכל תחלואיה על ידי הקמת תאגידי בריאות ומיזמי בריאות , מלים מכובסות להפרטה , הרי אני זועם על כל מנהיגי קדימה כולל שאול מופז , שהוא מנהיג של מפלגת הפרטה .

  ושיהיה לנו פסח שמח

 22. מיכאל לינדנבאום :

  "כולל שאול מופז , שהוא מנהיג של מפלגת הפרטה ."
  מילים כדורבנות איתן קלינסקי.

 23. הני זובידה :

  דני, אני מציע שתביט על התגובות המתלהמות והטיפשיות שלך…אם אתה רוצה להגיד כל דבר בצורה כזאת זכותך, אתה חייב מראה מול הפנים אתה אלים, לא מקשיב ומתנשא! והמילה האחרונה בתגובה שלך מראה על אורינטליזם גועלי…הייתי עונה ביידיש אם הייתי יודע איך, אבל אני לא רוצה להגחיך את עצמי…ולבסוף ציונים תחלק בבית או בעבודה לא לי! לא מתאים לך אל תקרא!!!

 24. הני זובידה :

  איתן, ולמה אתה חושב ולו לרגע שאתה מייצג את כולם? למה אתה חושב שהדרך שבה אתה חושב היא זו ששורה ברחבי כל הס"ד? האם אתה באמת אומר לי שאתה מאמין שכך הוא?
  הלוואי וכולם היו חושבים כמוך, הייתי שמח לכתוב על דברים אחרים, אך הרי גם אני, עם שם משפחתי שמעיד עלי שאני לא אשכנזי, וגם אתה יודעים שלא כך היא, אז על מה ולמה כל הדרמה….

  ומה יהיה אםם שאול מופז ישנה את מה שכתוב שם? מה יקרה אם הוא יעשה פניית פרסה? מה אז? הרי ברור לי ולך כי הוא לא מקבל את הקרדיט לא משום שאנשים קראו את מצע קדימה….ועל כך אני מלין…על התגובה הפבלובית ועל הסיבה שבה היא נעוצה…

 25. לוריא מנחם :

  הני,

  לגבי גילה אדרעי אני מסכים איתך. נוסיף: היא,ורק היא,הגיעה להישגים מאוד מרשימים בהסכם עם האוצר. מתחת לאפו של המפריט הלאומי יוגב,היא הכניסה את עובדי הקבלן שעבדו בקופות להיות עובדי חברה. בהסכם עצמו,למרות שחתמו על הסכם לאי שביתה למשך שלוש שנים,יש לקונה המאפשרת להשבית את הרכבת במסגרת מאבקי הזדהות עם גופים אחרים. וכאן ההישג האמיתי של גילה. ממחר היא יכולה להשית את הרכבת מבלי להרע לנוסעים ע"י כך שפשוט תורה לקופאיות לא לקחת כסף עבור כרטיסי הנסיעה. הרכבת תיסע ותסב למדינה נזק כלכלי גדול מאוד – ונזק דרך הכיס מאוד מובן למפריטים בע"מ,וגם יהיה חביב העם.

  לגבי ישראל כץ. האיש כסיל אחד גדול,גזען עריץ וחסר עמוד שידרה…להוסיף,או לחסוך לעצמי מליון וחצי ש"ח הוצאות דיבה…? לא צריך לקחת אותו ברצינות – הוא לא לוקח את עצמו ברצינות כל עוד פורסים לו שטיח אדום במרכז הליכוד.

  לגבי שאול מופז: עשה לי טובה אין למוצאו של האיש דבר וחצי דבר לעובדה שאין לו קבלות משום תפקיד צבורי שהוא עשה – והוא עשה לא מעט ורמים מאוד. במבחן המעשה שאול מופז דומה עד זהה לישראל כ"ץ עסקן מפלגתי זחוח שמדבר ומדבר ומדבר ולא עושה שום דבר. אין לו קבלות כשאול מופז האיש המטכ"ל,הפוליטיקאי וכל השאר להג חסר משמעות. שיביא תוצאות אולי אז אעמוד לצידו ולא בגלל שהוא מזרחי, אלא בגלל שהוא מביא תוצאות. כל מי שבוחן את מעשיו מגלה שהוא חסר מעש ולהגן לא קטן בכלל,שלא לדבר על פטפטן לא קטן בכלל – והוא יכול לצעוק שהוא חברתי עד מחר הבחירות לא הולידו שאול מופז חדש רק פטפטן חדש – עד שיוכח אחרת.
  אין שום סיבה שמי שדרכו או משנתו הפוליטית היא סו"ד יעמוד לצידו של מופז שמשנתו הפוליטית היא ניאו ליבראלית פר אקסלנס. האיש לא שינה את עורו אלא מנצל הזדמנות ללהג למי שרק רוצה דברים שהוא,שאול מופז,חושב שיגרמו לאותו אחד,או רבים,לשלשל בכלפי את הפתק של הנכון במחינתו. ואחר"כ,כדרכו של מופז הרמטכ"ל וגם הפוליטקאי ינוח עד לבחירות האחרות שכשרירי הפה והלסת שלו לא ינוחו וימשיכו להנפיק פנינים שצר המקום מלהכיל אותם עכשיו. אל תתבלבל אין שאול מופז חדש יש שאול מופז שמלהג עצמו לדעת כדי שיבחרו בו ואת כפפת העשייה לא הרים מעולם.

  מנחם.

 26. הני זובידה :

  לאנונימי, אני מוכן להיות הראשון שיוקיע את מופז אם לא ישעה את מה שהבטיח, אבל שים לב כל השיח סביבו אינו שיח של חישוקו להבטחותיו אלא שיח של ניגוח עדתי…אני גם חושב שהוא לא יעמוד בלחצים אבל עד אז אני מוכן לתת לו קרדיט ולבחון את מעשיו….לגבי השאר לא נמשיך ע"מ שלא לקבל תביעת דיבה….

  וגילה, נשמה איזו מנהיגת פועלים תותחית!!!!!

 27. לקסי :

  שלום הני,
  אודות גילה, אין מה להוסיף לשבחים שהיא מקבלת, פה ובמקומות אחרים, אפשר רק להצטרף.
  אודות מופז, מסתמן אצלי כוון פרשני לדבריך: "שאול מופז ראוי לתקופת חסד בשל מוצאו המזרחי".
  זו אינה עמדתי, אבל אני יכול להבין אותה. זה בערך "תנו צ'אנס לזה שנולד-בלי-כפית-הכסף".
  נגד עמדה זו (אם השערתי נכונה) מסתערים כאן רוב הכותבים שאומרים משהו כמו "היו לו כבר הרבה צ'אנסים ומסוכן לתת לו עוד אחד בדיוק בגלל עצמתו הנוכחית, כי מעמדתו זו הוא יכול להזיק למאבק החברתי הרבה יותר".

 28. הני זובידה :

  לא לקסי, זה לא מה שאני אומר!!!! אני אומר תנו לו צאנס כמו כל אחד אחר, ואל תפנו לו עורף בשל מוצאו או כל דבר אחר (במקרה זה מוצאו….!!!)

 29. מנחם לוריא :

  הני,

  אני כבר לא אנונימי …

  לגבי גילה אין ספק שהיא הצליחה ובגדול וזה בגלל שהיא עבדה קשה ולא קשור לשד העדתי. אני מקווה שתדע לנכס לעצמה ולעובדי הרכבת את ההצלחה ולמנוע עוד הפרטה של הרכבת…

  לגבי מופז: נו באמת,לתת לו צאנס למה? הוא איש ציבור שכשל פעם אחר פעם ובעיקר בשל חוסר מעש ולהג שיצר ציפיות ולא סיפק את הסחורה. למה אתה רוצה שאתן לו צ'אנס – להיות ראש ממשלה חסר מעש ומלהג עצמו לדעת – אחד כזה כבר יש לנו קוראים לו ביבי/ברק/נתניהו כבר בעצמו לא יודע איך קוראים לו. אפשר לתת צ'אנס למי שבא "טלית שכולה תכלת" ומצהיר שכוונותיו כאלה ואחרות. אי אפשר לתת שום מנדט למי שהיה רמטכ"ל,שר ביטחון,שר תחבורה, יו"ר ועדת החוץ והבטחון ובכולם כאחד – כשל במבחן התוצאה. אדם שהשקפת עולמו כוללת נאמנות להוא עצמו לא יכול לקבל שום הזדמנות שנייה לתפקיד כה חשוב כראש ממשלה. בל ננשכח שגם בתפקידיו הקודמים היה האיש איש ציבור,הבטיח דיבר ועשה כלום. ממשלה שעושה כלום יש כבר 40 שנה בישראל הגיע הזמן להגיע אל הארץ המובטחת ואת המושה הזה להשאיר בעבר הירדן ממש כשם שעשו למשה המיתולוגי.

  בשני המקרים,של משה המיתולוגי והבשורן החדש "משה" מר חברתי מופז הנושא העדתי לא היה שיקול בהשארתם בעבר הירדן. ואת הנושא העדתי,או אם תרצה השיוך השבטי,לא המציאו בישראל 1948 אלא עוד הרבה מאוד זמן לפני כן – תראה המקורות שלנו. מופז,בשל מעשיו וללא קשר לשיוך העדתי של,מקומו ב"עבר הירדן" ממש כמו מושה – זה שהתעצבן ושבר את לוחות השיש…

  אוי,תראה איזה פלא: שאול (המלך) שאת שמו נושא מר מופז,הובא על ידי ההנהלה הראשית לאחד את השבטים והוא בן לשבט בנימין. כשזה לא כל כך הלך לו שלחה ההנהלה אחד ג'ינג'י שיעשה קצת סדר,יעשה ולא רק ידבר אבל הוא מהשבט המתחרה – יהודה. את התוצאות כולנו יודעים. ושאול זה?

  איך שקיבל את הבשורה מההנהלה מיד אץ רץ לכותל לשיחה עם בורא עולם – בוודאי ביקש שקצת ימתין עם הג'ינג'י מהשבט המתחרה – כדי לתת לו…סכוי. ואם לא די בפליאה הזו אץ רץ שאול המודרני אל המיקרופונים חבוש בכיפה כדי לציין את הבשורה החברתית שלו…

  לא יודע מה איתך אני דווקא מעדיף את הג'ינג'י שכבר יגיע לעשות וימעט בדיבור ובעניין כיפות ומקרופונים פתוחים – אני מעדיף,אם כבר,כיפה אחרת זו מברזל ולא בסיגנון הקיים אלא בפן החברתי. לא מאמין להצגת התכלית הזו ברור לכולם למי היא מכוונת – אני מניח שיטרח גם ללטף את זקנו של האיש המתאים כדי להשלים את ההסדר עם ההנהלה שהחל לעשותו ברחבת הכותל…

  מנחם.

 30. דני זמיר :

  הני,אם מה שמעניין אותך זה קרבות תרנגולים קנה מראה ותנהל שם קרב רציני מול מי שמשתקף בה.

  בעניין מופז: אך אחד לא זילזל או ניגח אותו בגלל מוצאו, אלא בגלל שהוא עסקן אופורטוניסט גם אם הוא מזרחי.

  המילה "תפאדל/ו" היא חלק מהשפה שלי כמו גם המילים "אהלן" "כיף?" "נאדה"
  "ביי" ועוד.
  נסה לעבוד על הרעיון שמותר להשתמש בהשפעות לשוניות של שפות אחרות בלי לקטלג את זה ואם זה לא מוצא חן בעיניך, אז יש לזה ביטוי מתאים באידיש. אם תרצה אעביר לך בחינם.

 31. לקסי :

  יסורי ורטר הצעיר

  עוד מלה על ורטר…
  ב-30 במרס כתב בטורו:
  "שאול מופז נמצא כעשר שנים בפוליטיקה. איש אפור, קודר, לא שופע הומור, לא נדיב בחיוכים, חידתי. מי שמכיר אותו מגלה אדם שונה: צנוע, מתעניין, חביב, יסודי מאוד. כמה שנים היה שר הביטחון תחת אריאל שרון, שנהג לומר עליו: "כששאול שלנו נכנס לחדר בבסיס צבאי, החיילים מיטיבים את מדיהם". בסגנונו המיוחד ביקש שרון לציין את הכבוד שחיילים ומפקדים רוחשים למופז."
  טור חנופה מבחיל בעודפי השמאלץ והסכרין.
  האיש אינו "סתם-גזען" כמו שפרשו כאן לפני כשניתחו את השתלחותו בגילה אדרעי, הוא "סתם-חנפן".

  ומאידך קראו: תזכורת בנוגע למופז מה שכותב עליו גדעון לוי

 32. איתן קלינסקי :

  אני בז לבחירות בקדימה ולאיש שנבחר .

  בדיר אל אסעד , בה הצביעו 21 אזרחים לקדימה בכנסת ה-18 לפתע חלה בה תמורה מפיעה , 1299 אזרחים הצביעו בבחירות לראשות קדימה… ולמעלה מ-90% לשאול מופז .

  בתל אביב "הקטנה" הצביעו בסך הכל כ-1100 אזרחים בבחירות לקדימה . בחיפה הקטנה הצביעו כ-600 .

  כן , אני בז לכל מה שמייצג שאול מופז , ואין לזה קשר למוצאו המזרחי .

 33. מיכאל לינדנבאום :

  זה פשוט סכנה לדמוקרטייה, כל התופעה של קבלני קולות.
  במצב הנוכחי כל טייקון יכול ל"שמן" כל פוליטיקאי מהימין כדי ש"ייבחר" בקולות קנויים.

 34. הני זובידה :

  מנחם, אין לי שום בעיה שאתה שם אותו בכפיפה אחת עם כל אותם ניאו0ליברלים ואין לי שום בעיה שאתה לא מוכן לתת לו צ'אנס, אולם, זכור האיש מנסה לעשות משהו אולי עדיף להקשיב לו תחילה ולשמוע מה יש לו לומר? לא יודע, מה הוא עשה בכותל, זהוא מין טקס כנראה של צנחנים הם אוהבים לגשת לשם ולהביט לרקיע בעיניים נוגות…

  לגבני ג'ינג'ים, לא יודע ברגע שהם כותבים את הספר הכול שקרים, שוכחים שהם רצחו את חברם לקחת את אישתו, שוכחים שהם היו נואפים גנבים ורוצחים בדם קר ומנסים להבליט רק את השקרים שהם רקמו סביבת עם אותם סופרים בתשלום….אני אישית מעדיף אנשים ישירם שהם אחת בפה ואחת בלב…

  דני, בחיך, עזוב, לא מתאים לך אל תקרא ואל תבלבל את המוח הכי טוב. אין לי מה להוסיף מלבד, הפוסל במומו פוסל…סלאמת וכל טוב….

  לקסי, את הביקורת של לוי אני מבין, זוהי ביקורת על עברו של האיש ופועלו, ועם זאת אין ויכוח, השאלה האם יחליף נמר חברבורותיו ישנה כמעט כמו הנמרים…כל שאני אומר הוא, החלטה להקשיב לו או לא אינה שאלה של מוצא, ואת זה גדעון מטיב להדגים…בחינת מעשי עבר היא לגיטימית כמו גם אי רצון לקבל אותו על סמך הבטחתו…פסילתו על בסיס מוצא אינה לגיטימית…

  איתן, זכותך, אולם זאת השיטה שיש לנו, ואני נוטה לקבל אותה כמות שהיא. אם התל אביבים והחיפאים לא רוצים להתפקד זכותם, יעשו זאת אנשי דיר אל אסעד גם זכותם! שאלתי היא מה מפריע לך בכך? שמופז הצליח לגייס חברים במגזר? זה לא בסדר שהערבים מכריעים? שהוא עבד קשה מאוד בשטח? מה הבעיה? אינני מבין…זכותך לבוז לקדימה ולמופז, אני רק רוצה להבין למה?!?!? שהרי ציפי לבני, שלי יחימוביץ, וגם בנימין נתניהו נבחרו באותה שיטה, גם אובמה דרך אגב, אני אומר לך — ואני צריך לדעת שהרי זהו אחד מתחומי העניין שלי בחירות ומועמדים….

  מיכאל, אתה מטיח האשמה מאוד כבדה….אני הייתי נזהר, אתה יודע יש דיבה ועוד…אתה גם מאוד צבוע וטוען שזה קורה רק בימין, למה? מניין אתה יודע זאת? אני לא מבין, הון שלטון עובד רק בימין? וברק מה? מי בחר בו? רומנים? סינים או הודים? הוא נבחר בפרימריז במפלגת העבודה!!!!! ואם אתה לא מחשיב אותה ימין למרות שאבין אם תגיד שכן, יש איזושהיא בעיה עם הטיעון שלך….או שאולי אתה רוצה לומר מופז כן עשה וליבני לא (ואני לא אומר שאתה אומר זאת אני רק שואל!!!!) ואז השאלה היותר בעיתית היא למה? למה מופז כן וליבני לא? ….

  רוצים לדבר על השיטה אהלן וסהלן אבל זה שווה טור אחר….

 35. דני זמיר :

  הני אם אתה לא מסוגל להתמודד עם ביקורת אל תבקר אחרים.
  (אגב, באותו הקשר מעניין שסלאמאת אצלך זה לא אוריינטליזם, טוב ברור אצלך זה אותנטי אצלי זה אוריינטליזם, נו שוין).

  דוגמה קלאסית עכשיו: קלינסקי מביא לך עובדות ואתה מגיב בתשובה הכי לא רלבנטית בעולם. באילו יישובים יחימוביץ או לבני או נתניהו קיבלו יותר קולות ממצביעי המפלגה שלהם לכנסת? ואם מישהו בפריימריז של מפלגה אחרת קיבל יותר, הרבה יותר קולות ממצביעים לכנסת בעד המפלגה שבמסגרתה נערכו הפריימריז אז זה בסדר?
  אם כולם גונבים ורוצחים אז רצח וגניבה זה דבר מוצדק?
  אם בכל העולם המערבי המיעוט שודד את נכסי הרוב אז צריך למחוא לזה כפיים גם כאן? איזה מן הגיון זה לגזור את הרצוי מהמצוי?

  ובכלל, כסוציאל דמוקרט לא מפריע לך השימוש המכשירי שעושים קבלני קולות באוכלוסיות מוחלשות?

 36. מנחם לוריא :

  הני,

  תפריד,בבקשה,בין להקשיב לבין לומר אמן. להקשיב למופז אני מוכן. להאמין לו קשה לי מאוד – כאמור: על סמך העשייה בעבר. לתת לו צ'אנס ולבחור בו כי הוא פתאום מאוד "חברתי" – תעשה לי טובה אני לא סומך עליו בגרוש,בעיקר בשל העבר.

  גם נתניהו קם היום בבוקר וסיכם את שלושת שנות שילטונו. לפי הסיכום שלו בשנה שנותרה עד הבחירות יהיה פה מאוד משעמם כי כל היעדים הושגו והכל כל כך טוב שבא… לבכות:).

  אין לי דרך לבדוק אם שאול מופז הוא מאותם נמרים שכן שינו חבברבותיהם. אני יכול לבדוק אותו רק על פי העבר – ובבדיקה הזו הוא כשל,ובלא שום קשר למוצאו אלא בקשר ישיר לפועלו. כנ"ל לגבי הגאון התורן נתניהו/שטייניץ וחבר מרעיהם.

  לשפוט את מופז רק על פי מוצאו? על מה ולמה. אין קשר בין המוצא שלו לקרוב,או למעלה,מעשייה ציבורית שהאיש עשה. והוא עשה,על האיכות אפשר להווכח על המהות לא. וסיבה שנייה: כמוני וכמוך גם למופז לא עמדה הפרבילגיה לבחור מאיזה רחם להגיח.

  כל זה משאיר לי כלי אחד לשיפוט: ארבע,או יותר,עשורים של עשייה ציבורית והישגים אין. למה שאסמוך עליו,כי אמר?…

  כאמור,להקשיב לו אני מוכן. לקבל את ההסברים שלו לעבר בעמוס בכלום,שלא לדבר על כישלונות – אני מוכן. לקבל הסבר מניח את הדעת מה השתנה בשבוע שעבר שפתאום הוא חושב שכדאי לי לתת לו את היה המדינה – גם לזה אני מוכן להקשיב,כי המוצא שלו לא מעניין אותי בכלל.

  לצערי דווקא מופז עצמו עושה פלסתר במוצא שלו וההליכה לכותל,כמו גם,הצהרת הכוונות מתחת לכיפה שחורה,כמו גם הביקור אצל חוזה המדינה – תסלח לי זה מסר רדוד מאוד שמנסה לגעת המכנה משותף מאוד נמוך ורומז רמז עבה מאוש שבעניין מופז,מה שהיה הוא שיהייה והנמר הזה לא שינה חבבורותיו,רק התעורר בבוקר וקצת שאג.

  הקיץ האחרון חלף בדיוק לפני 7 חודשים. היו כמה פוליטיקאים ששמחו לפוטו אפ באוהלים של רוטשילד וקיבלו יחס בהתאם. מופז? אפילו את הדבר הבזוי הזה לא עשה. דממה אחת גדולה באה ממנו. ומה קרה? הוא הביס את ליבני בבחירות לרשות המפלגה (המפלגה לא המדינה שיחוס על החייט) ופתאום הוא חברתי ואני צריך להאמין לו?

  כיו"ר ועדת החוץ והבטחון (אחרי שהחליף כוכב אחר מהמפלגה שלו שהורשע בפלילים) איזה צעד חברתי עשה מופז? חוץ מפעם אחת שסירב לאשר אוטומטית בקשה להגדלת תקציב הבטחון,וגם אחרי שעשה שרירים התדמם כמו דג,הוא לא עשה דבר וכנ"ל לגבי כיפה אחרת,כיפת ברזל,שלבסוף שנורר האליל נתניהו כסף מהדוד סם לקנות עוד אחת ושם אותה בפאתי ת"א – כי גם אצלו הדיבורים כנהר והמעשים כמדבר.

  טוב. מבטיח לך שאקשיב לו. גם אבני הכותל מקשיבות לצנחן(*) המהולל…

  (*) מתוך 36 שנות שירות 22 שנים היה בתפקיד שקשור עם חטיבה 36 (הצנחנים) וגם זה עם הפסקות באמצע כך שכמחצית משירותו היה צנחן והשאר לא.)

  מנחם.

 37. איתן קלינסקי :

  להני זובידה היקר ערב טוב

  לא מפריעה לך עוצמת הפער בין 20 קולות בכנסת ה-18 לקדימה לבין הצבעת כ-1300 קולות בבחירות לוועידה וכמעט כולם רק בעד…. .

  אם , לדעתך , עוצמת הפער הזו עומדת במבחן הביקורת של סבירות ותקינות פוליטית ?

  אני חושב שלא . …ומה שנותר שנשאר חלוקים בדעותינו .

  אינני מחסידיה של שלי יחימוביץ . אבל לא היתה קלפי אחת ששלי יחימוביץ קיבלה יותר בבחירות ליו"ר ממה שקיבלה מפלגת העבודה .

  ולסיום פתח את אתר "קדימה" ותטייל על פני התוצאות בשורה של כפרים ערבים . דיר אל עסאד זה רק מקרה אחד שדליתי מרבים רבים .

 38. הני זובידה :

  דני שוב אתה צודק בהכול, אין ספק על פיך יישק דבר, והשימוש במילה היה רק להראות כמה מגוחך אתה שוויין…לך תעמוד מול מראה תענה לעצמך ובא לציון גואל…

  מנחם, כפי שאמרתי כבר אם שופטים אותו על פי הרקורד שלוף אין לי ספק שרבים יטילו בו ספק, ואין לי בעיה עם זה! אולם אלו שטוענים נגדו טיעונים חסרי שחר הנובעים מגזענות עם זה יש לי בעיה…זכותך ואין לי שום בעיה שלא תאמין לו…

  לאיתן קלינסקי היקר לילה טוב! לא, לי מפריעה עוצמת הפער…ראיתי גרועים מאלו, ספר לי מר קלינסקי מהי עוצמה שעומדת במבחן הביקורת של הסבירות והתקינות הפוליטית? לא יודע אולי לך יש תרמומטר בבית ואתה יכול לספר לנו כולנו מהי?!?!? זו השיטה, יש לך טובה יותר בבקשה הבא אותה לכאן ונדעה ש….האמן לי שראיתי את התוצאות ואני יודע כי מופז עשה עבודת שטח מאז הפריימרי האחרונים בשטח, על מנת לוודא את ניצחונו, ומה הבעייה בכך? על מה אתה מצר? מה לא מסתדר לך? התגובה שלך לא ברורה לי כלל ועיקר…כפי שאמרת נישאר חלוקים בדעותנו….

 39. הני זובידה :

  נ.ב. איתן רק שלא תגיד שהוא גנב את המפלגה….

 40. הני זובידה :

  תיקון טעות, משפט ראשון: *כמה מגוחך אתה, שויין…

  מצטער…ולא כפי שמופיע….

 41. דני זמיר :

  הני חג שמח וראה ברכה בעמלך.

 42. הני זובידה :

  הנה עוד מישהי שכתבה קצת על מה שקרה בעקבות בחירתו של מופז ותו לא…

  http://www.haaretz.co.il/opinions/1.1677172

 43. רביב נאוה :

  אוף-טופיק מוחלט:
  האם אפשר, לפחות בדיון על עדתיות והדרה, לקרוא ליישובים בשמם המדויק, גם אם הם בפריפריה ושל ערבים?
  דיר-אל-אסד, לא אסעד ולא עסאד. בית-אריה.

  זאת לא רק קטנוניות, למרות שזה נראה ככה. שיבושי שמות ואי-דיוקים ג"ג הם חלק מהמאפיינים של היחס של התקשורת (והמרכז בכלל) לפריפריה.

 44. הני זובידה :

  הי רביב מסכים לחלוטין אני רק מצטט את הכותב…על מנת שיהיו סימוכין מדויקים…

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.