יובל חינוך ועשר המכות של מורי הקבלן

הודעה לעיתונות של דובר התאחדות הסטודנטים מספרת על פעילות מחאה שערכו בתל אביב סטודנטים מסמינר הקיבוצים והמשמרת הצעירה של מפלגת העבודה

הבוקר יצאו סטודנטים לחינוך מאגודת הסטודנטים של סמינר הקיבוצים יחד עם פעילי "המשמרת הצעירה" של מפלגת העבודה למחות כנגד העובדה שגם בחופשת הפסח הזו עדיין מעסיקים מורי קבלן שלא יקבלו משכורת בזמן החופשה. הסטודנטים והפעילים עמדו מחוץ לבית הספר עירוני א' בתל אביב ומול העירייה וחילקו לתלמידים, מורים, הורים ועוברי אורח את "עשר המכות" של חברת מורי הקבלן "יובל חינוך בע"מ"- חברת הבת של עיריית תל אביב.

טללית קיצוני, יו"ר אגודת הסטודנטים בסמינר הקיבוצים מסרה:  "העירייה, בחסותו של משרד החינוך, ממשיכה להפריט את החינוך בתל אביב ולפגוע בנכס החשוב ביותר שלה-המורים, על מנת לחסוך עלויות. כמעט כל סטודנטית חדשה שתיכנס למערכת תמצא את עצמה מועסקת ע"י חברת קבלן שתפגע בזכויותיה. הסטודנטיות לחינוך לא מוכנות להיכנס למערכת שלא מוכנה לקחת אחריות על העסקת מוריה."

מיכל בירן יו"ר המשמרת הצעירה הוסיפה: "שיטת עובדי הקבלן בחינוך ובהוראה התעצמה לממדים מפלצתיים, אבל השטח מתחיל להתעורר ולהיאבק על זכויותיו. אנו כמשמרת הצעירה של מפלגת העבודה תומכים, מצטרפים ויוזמים מאבקים למען שיפור תנאי ההעסקה של עובדים אלו. נמשיך להיאבק עד שנשיג שינוי מדיניות שיביא לפתרון הבעיה, במסגרתו יוחזרו כל המורים ושאר עובדי הקבלן להעסקה ישירה".

בין המכות שהסטודנטים והפעילים חילקו מחוץ לבתי הספר ולעירייה:

1.      מכת חופשות – כשהילדים יוצאים לחופשת הפסח, המורות שלהם לא מקבלות שכר!

2.      מכת שעות "אפקטיביות" – כשהמורה ב"יובל חינוך" בודקת מבחן, היא לא מקבלת שכר, ×›×™ משלמים לה רק על שעות הוראה פרונטאליות.

3.      מכת גמישות ניהולית – המורה המועסק על ידי "יובל חינוך" חשוף לפיטורים שרירותיים.

4.      מכת חילופי מורים – אם המורה של "יובל חינוך" התבקשה להחליף מורה חולה בכיתה אחרת, היא לא תמיד מקבלת על ×–×” שכר!

5.      מכת התנדבות כפויה – הייתה שיחת הורים לאחד המורים בבית הספר? המורה דיבר בטלפון עם ההורים? סביר להניח שהוא לא קיבל על ×–×” שכר.

6.      מכת חוזים אישיים – שמעת על הרפורמות של עוז לתמורה ואופק חדש? אז זהו, שהן ממש לא רלוונטיות, ×›×™ המורים של "יובל חינוך" לא נכללים בהסכמים הקיבוציים.

7.      מכת תיאומי מס – ×–×” הגיוני שמורה מקבלת מספר תלושי משכורת על אותה עבודה, וצריכה לעשות עליהם תיאום מס?!

8.      מכת החופש הגדול – בחופשת הקיץ המורה יצטרך לחפש "חלטורות", ×›×™ הוא לא מקבל שכר.

9.      מכת פיטורים מחזוריים – בכל שנה המורים מפוטרים, ומועסקים מחדש בשנה שאחריה, וכך אינם יכולים לצבור ותק וקידום.

10. מכת המעמדות בחדר המורים – המורים מחולקים למורים סוג א' (המועסקים ישירות ×¢"×™ משרד החינוך) ומורים סוג ב' (המועסקים ×¢"×™ חברת הקבלן "יובל חינוך", חברת קבלן של עיריית תל אביב).

Print Friendly, PDF & Email

Tags: , , , , , ,

3 Responses to “יובל חינוך ועשר המכות של מורי הקבלן”

 1. אבנר הגיב:

  מיכל בירן. אי אפשר גם וגם. הפטרונית שלך,יחימוביץ', היא תומכת, שותפה ובת ברית של חולדאי. שאחראי לחרפה של "יובל החינוך" כמו גם העסקה קבלנית של מאות מאבטחים, מנקים, עובדות סמך, גננים ועוד.
  עד מתי אתן פוסחות של שני הסעיפים ?

 2. מיכל הגיב:

  מיכל בירן שלום

  מפלגת העבודה יש לה ראש עיר בתל אביב .מפלגת העבודה היא שמנהלת את העיר .
  בבוטות של קפיטאליזים חזירי מפתח מר רון חןלדאי את המערכת של יובלי חינוך .

  מצד אחד את , שלי וחולדאי מדברים על סוציאל דמוקראטיה , אך מצד שני , אתם תורמים לגידול סרטני ממאיר בשם יובל חינוך .

 3. לא סולח לשלי ולחולדאי הגיב:

  שלי יחימוביץ מתוך מחויבות לרון חולדאי לא אמרה אף לא מילה אחת על העסקה של מאות מורים ביובלי חינוך בתנאי חרפה .

  שלי יחימוביץ יכולה לשפוך טונות של מלל על חברה שוויונית , היא לא תפתח את הפה ותאמר לרון חולדאי תן מופת של יובלי חינוך המכבדים את המורה . מעניקים לו תנאים סוציאליים .

  בחג החרות , רון חולדאי מתאכזר כלפי מאות מורים שיקבלו משכורת עלובה . כי הם עובדי מערכת שתתן להם בחודש אפריל רק תמורת השעות שעבדו.

Leave a Reply