postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » גננות מחנכות – הסתדרות המורים והארגון החדש בהתנגשות חזיתית

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

גננות מחנכות – הסתדרות המורים והארגון החדש בהתנגשות חזיתית

נושאים חדשות, חינוך ותרבות ב 28.03.12 1:34

לפני מספר שבועות פורסם בתקשורת כי גננות המתנגדות לרפורמת "אופק חדש" הקימו את "ארגון גננות מחנכות". נציג הסתדרות המורים מזהיר את הגננות מפני הארגון, ויו"ר הארגון מגיבה בחריפות

מכתב נציג הסתדרות המורים (לחצו להגדלה)

תגובת "גננות מחנכות":

כ"ח באדר תשע"ב 22 מרץ 12

 גננות יקרות,

מאז הקמת "ארגון הגננות המחנכות" קבלנו מאות הודעות תמיכה ובקשות להצטרפות לארגון ואנו מודות לכן על כך. אנו נרגשות מכך שסוף סוף נזכה כולנו לייצוג הולם המתאים לחשיבותנו במערכת החינוך ולא נשמש עוד כמחלקה זניחה בהסתדרות המורים.

לצערנו, עם הקמת ארגון הגננות נזכרו בהסתדרות המורים שאנו קיימות אבל לא במובנים החיוביים. מעבר לאיום ולהפחדות שאנו חוות כמעט מדי יום הגדיל לעשות יו"ר סניף בת ים של הארגון יהושע קרני ולכנות אותנו "ארגון קיקיוני", לצערנו זו הייתה התייחסות הסתדרות המורים אלינו, ציבור הגננות לאורך כל השנים.

זו אותה הסתדרות המורים שהזניחה את בקשותינו, לא הבינה או שלא רצתה להבין את החשיבות והצורך בגיבוי רבבות הגננות חברות הארגון, וזו אותה הסתדרות מורים שהכניסה את הגננות ל"אופק חדש" ללא הצדקה פדגוגית וללא התחשבות בדעתנו.

כיום, הסתדרות המורים כבולה בהסכמים קיבוציים מול המדינה והיא הפכה לגוף שכבר לא יכול לשרת את הצרכים של ציבור הגננות. הגיע הזמן שנצא לחופשי ונדרוש את מה שמגיע לנו, לציבור הילדים והוריהם ובצדק רב. חינוך קדם יסודי טוב יותר, תנאי העסקה הוגנים יותר, הגיע הזמן שבמדינת ישראל יבינו כי גננות אינן שמרטפיות וכי תרומתן חשובה לא פחות מכל שלב אחר במערכת החינוך, יסודי או על יסודי.

באשר להוצאת לשון הרע הבוטה כפי שעולה מהאיגרת של מר קרני, אנו נשקול באילו צעדים יש לנקוט כדי שאולי מישהו בהסתדרות המורים יבין שלגננות יש כבוד מקצועי, לא ניתן לאיש לפנות אלינו עוד בלשון בוטה ומעליבה כפי שעשה איש הסתדרות המורים במכתבו.

שלכן,

דורית חזן יו"ר ארגון גננות מחנכות

נערך על ידי מערכת עבודה שחורה
תגיות: , , , ,

17 תגובות

 1. אביגיל :

  כל הכבוד לאומץ הלב של הגננות שלא מפחדות! הגיע הזמן להראות את האמת בפנים

 2. עופרה :

  למרבה הצער המהלך של הקמת ארגון הגננות החדש הוא לא צודק ולא חכם. הגננות כבר מאוגדות בארגון רב עוצמה והשפעה ויכולות לרתום אותו לאינטרסים שלהן. מה שהגננות-מחנכות לא מספרות לחברות שמצטרפות אליהן הוא שהסתדרות המורים תמשיך לייצג אותן עד שהן יהפכו לארגון יציג. כמה גננות צריכות לעבור בשביל זה? הן לא אומרות.

 3. דלית :

  אז קדימה להיות חלק משינויי משמעותי בחינוך בישראל

 4. אורנה :

  ארגון גננות מחנכות, הוקם לאחר אין ספור פניות של גננות להסתדרות המורים, שהושבו ריקם. לגננות יש לכאורה ארגון אך הוא אינו מייצג אותן. הוא אפילו לא כולל את מקצוען בהגדרת שמו. במשך שנים רבות, התעלמה הסתדרות המורים מהגננות. בשנים האחרונות, עם החלת "אופק חדש" הפגיעה בגננת, בשכרה, בתנאי עבודתה, בפנסיה שלה, היא כאין וכאפס לעומת הפגיעה בילד הגן ובהוריו. נחתם הסכם קיבוצי גרוע ביותר, הוצג כהסכם שכר אך בפועל זהו הסכם שפגע בשכר ופגע באיכות החינוך. סעיפים בהסכם מוסתרים מהעין ואיש אינו מתכוון לחשוף אותם למרות בקשות חוזרות. הסתדרות המורים זורה חול בעיני הגננות, זה ארבע שנים, בהבטחות שוא לתגמול עבור שעות עבודה רבות שמתקיימות מעבר לשעות העבודה הפרונטליות. זהו המגזר היחיד שנדרש לעבור השתלמויות על חשבון הזמן הפנוי, לעבוד בזמן חופשה ללא תמורה וללא הוצאות נסיעה אל מקום העבודה. זהו המגזר היחיד שנדרש למצוא לעצמו מחליף בעת מחלה, והנ"ל תוך התעלמות מוחלטת מהזלזול שנוקט משרד החינוך כלפי הגננת החולה, בהתעלמו מהוראות שהוא עצמו קבע ופרסם (הוראות חוזר מנכ"ל משרד החינוך).במשך שנים ובאופן יום יומי, פונות גננות חולות לעזרת הגוף שאמור לייצג אותן , אך לשוא. ארגון הגננות המחנכות לא השלים עם ההתעלמות של הסתדרות המורים ממיוצגותיו, מהעובדות המשלמות סך כ-8,000000 ₪ בשנה ולא מקבלות ייצוג. גננות נתקלות בבעיות מנהליות, משוועות לעזרה, לייעוץ משפטי ואינן נענות כלל. ארגון גננות מחנכות החל לטפל לפני מספר חודשים בתחלואי הייצוג , לדאוג לגננות באשר הן ולדאוג לאיכות החינוך בגיל הרך. כל גננת יודעת בדיוק שרק ארגון של גננות ייצג גננות. הגננות קצו בחוסר הייצוג, בחוסר הכבוד לחינוך הקדם יסודי. הגננות יודעות מהו משקלו של החינוך הקדם יסודי ומהי חשיבות הרצף החינוכי. ארגון גננות מחנכות, נותן כבוד לגננת כאשת חינוך מן השורה הראשונה. לא עוד זלזול והתעלמות מהגיל הרך והשלב הקריטי בו חינוך איכותי , גננת עם ראש זקוף וילד שכל צרכיו נענים הוא הכרחי.

 5. לילי :

  כל הכבוד לארגון גננות מחנכות על כי לקח אחריות ודואג לאינטרסים של הגננות, בניגוד להסתדרות המורים (לא הסתדרות הגננות!)שלא ידעה לייצג את הגננות כפי שמגיע להן.

 6. חנה :

  אתן לא מכירות את החוקים העוסקים בארגון יציג
  גם אם תהיינה 1000 חברות בארגון החדש הוא אינו בעל מעמד חוקי כל שהוא. ארגון יציג צריך שיהיו חברים בו רוב העובדים אצל המעסיק.
  מה שאומר שאכן הוא מהווה עד אותו רגע ארגון קיקיוני שהמעסיק לא יכול לנהל אינתו שום משא ומתן לגבי תנאי עבודה.

 7. אורנה :

  לארגון גננות מחנכות שיתוף פעולה ותמיכה ארגונית מארגון המורים. מטרתנו, להיות ארגון יציג. ארגון גננות מחנכות, מקבל ייעוץ משפטי מאחד ממשרדי עו"ד המובילים בארץ בתחומו. מטרתנו, להפוך לארגון יציג, מדיר שינה כבר עכשיו מראשי הסתדרות המורים, והראייה, התגובות שלמעלה.

 8. רותי. ב. :

  כגננת שלקחה חלק בשני מפגשי היכרות של "ארגון גננות מחנכות" שנערכו לאחרונה, עליי לציין כי מייסדות הארגון הקפידו על שקיפות מלאה (שאין אנו מורגלות לה בהסתדרות) ועל מתן מענה לכל שאלה. בין היתר הוסבר לגננות ע"י בא כוח הארגון, משרד עו"ד אריאל שמר, מהמובילים בארץ בדיני עבודה, כי הפיכת הארגון לארגון יציג תלויה אך ורק בנו הגננות. ככל שיצטרפו יותר גננות כך יקוצר התהליך. בשלב הבניים, ימשיכו הגננות להתנהל ע"פ ההסכם הקיבוצי "אופק חדש", מה שנכון למצבן גם היום. אך הבשורה הגדולה היא בהקמת ארגון חדש, עצמאי, ייחודי שייתן מענה לאוכלוסיית הגננות בישראל. זה הזמן לקום ולעשות מעשה !!! מאסנו בהסתדרות שאינה מייצגת אותנו באופן הולם. זהו גוף גדול ומסורבל שמזמן שכח מהי דאגה לאיכות החינוך בארץ ומהי דאגה לעובדיו. אין פלא שהגננות חשות מקופחות – כוחן האלקטוראלי בהסתדרות עומד על פחות מ- 5%. ברור שכגוף יציג ההסתדרות דואגת למרבית חבריה = המורים. ארגון הגננות מורכב מ- 100% גננות ופועל למען גננות ולשיפור איכות החינוך בגיל הרך. ברור לכל בר דעת כי ההסתדרות תעשה כל שלאל ידה, כדי להכשיל מהלך זה (עזיבת הגננות היא בראש ובראשונה הפסד כלכלי להסתדרות). לכן, אני קוראת לכן, חברותיי הגננות, להצטרף לארגון שהוקם למענכן, להרים ראש, לדאוג לעתידכן ולמעמדכן. זוהי הזדמנות שלא תחזור. אין לכן ממה לחשוש. מציעה לכן להגיע לכנסים של הארגון החדש. לשמוע ולהשמיע. זו זכותכן וחובתכן בראש ובראשונה לעצמכן. שיהיה לכולנו בהצלחה.

 9. חנה :

  עכשו הכל ברור
  ארגון המורים העל יסודיים שם לו למטרה לפגוע בהסתדרות המורים ולכן הוא משתף פעולה תומך ארגונית כספית ומממן גם ייעוץ משפטי בהקמת ארגון גננות חלופי.
  גם אם כגננת חשבתי בכיוון ברגע שחשפתם שהארגון עומד אחריכן אעשה הכל למנוע את כל מי שאוכל מבין חברותי להצטרף ליוזמה הבוגדנית הזו.

 10. לילי :

  יוזמה בוגדנית? האם אנחנו במדינה טוטאליטרית? לא חתמתי ברית דמים עם ההסתדרות! זכות כל אדם להחליט לאיזה איגוד מקצועי להשתייך אם בכלל, ארגון המורים העל יסודיים תומך בהחלטת הגננות, שהגיע הזמן שיהיה להן ארגון משלהן, תומך ועוזר – מה רע בזה?

 11. אורנה :

  למי מהגננות שאיכות החינוך בראש מעייניה, לא תהסס לעבור לאיגוד מקצועי שזהו דיגלו. בארגון המורים חברים מעל 50.000 אנשים משכילים ואידאליסטים שהגננות שמחות להעזר באירגונם. דברי הבל ודיבה רק ירחיקו את הגננות מהסתדרות המורים. תודה על עזרתך, חנה.

 12. דליה :

  כל הכבוד לארגון הגננות המחנכות. לצערי מהכירותי את חברותי הגננות, רובן מאד אפטיות, נגררות , פחדניות ולא אוהבות שינויים, יחד עם זאת בגלל ההרעה הדרמתית בתנאים בשל אופק חדש,והיחס המזלזל כלפינו, אנו חייבות לעשות שינוי, אין לנו ממה לפחוד, עד היום הסתדרות המורים לא גיבתה אותנו , זלזלה בנו ובעקבותיה המפקחות וההורים, זה צו השעה לעבור לארגון הגננות המחנכות.
  ישר כח

 13. אורי :

  אני כמובן בעד המורים, אבל בעידן של כל איש ואישה העושים מקסימום לביתם, נראה שהם מפרקים לנו את הצורה…

 14. אילנה אליאב :

  הצטרפו לעשרת אלפים : המורות, הגננות, המנהלות, עו"ה מסיעת נח"ל שהתמודדו בבחירת האחרונות במטרה להוות אלטרנטיבה להוביל שינוי הארגון שלנו שאינו שומר על זכויותינו ואפילו פוגע בזכויות שהשגנו בעבר. בואו נלכד כוחות
  . היכנסו והרשמו באתר נח"ל נציגות חדשה לעובדי הוראה.
  www. nahal.co.il

 15. אתם בוכות מה יגידו הגננות החרדיות על השכר העלוב :

  מסכנות יש מהם עובדות בעמותות ממש משכורת רעב

  וגם על זה מברכות ניסינו לבקש להצטרף לאירגון לא רצו לצרף אותנו בגלל שהגננות לא שובתתות..בקיצור אוכלים אותנו ..רק כשתהיה אהבת חינם אמיתית תהיה גאולה לכולנו בכל המגזרים..אירגון גננות חרדיות שמחה בוסי

 16. דורית :

  אכן,לא סתם אמר רן ארז שגם אילו היה שיכור לא היה חותם על הסכם כזה,הוא כבר אז ידע היטב מדוע הוא אומר את זה.
  גננות יקרות ,אנו לא נמצאות במדינה טוטאליטרית(רוצה להאמין בכך),ואין לאף אחד זכות לאיים עלינו,זכותנו להתאגד ולעמוד על הזכויות שלנו.
  נציגי המשרד שמהלכים עלינו אימים לא היו מסכימים לתנאי העסקה כאלה למורות
  .אלתפחדו,כוחנו באחדותנו,אם נקום ונמחה ולא נשפיל את ראשנו ונקבל כל הוראה שמונחתת על ראשנו,נצליח.
  זכורנה ששתיקה וכניעה יגרמו להרעה נוספת בתנאי-העבודה ובשכר.
  בקצב הזה לא ירחק היום שיחתמו בשמנו על הארכת יום הלימודים עד השעה 7 בערב.

 17. nissim :

  התייעצות

  שלום לכולם אני נסים מנהל אתר גרופי ובחודש הקרוב אנחנו מקבלים הזמנה של כ500 ערכות קריוקי איכותיות ויחודיות
  עלתה לי המחשבה שזה מוצר שיכול להתאים ולעזור מאוד לקהל הגננות והמורים
  גם בכדי לא להוציא את הגרון ובנוסף להפעלות וכינוסים בגן זה מושלם.
  מה שאני רוצה לשמוע זה מה אתם חושבים/ות והאם יש לכם/ן מושג על כנסים או השתלמויות שאני יכול להגיע להציג את המוצר לגננות?…
  תודה מראש
  נסים 052703700

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.