חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

הדייג – לקט המלצות קריאה מס' 74

נושאים הדייג, עלו ברשת ב 23.03.12 17:15

מבחר תכנים מעניינים שהתפרסמו ברשת בשבוע החולף

חברה וכלכלה

"סופר סבא" הוא קואופרטיב מזון חדש שהוקם בכפר-סבא, במטרה לפתוח מרכול שיספק מוצרי מזון בסיסיים במחירים הוגנים. ניהול הקואופרטיב נעשה ע"י עובדים בשכר, וכחלק מאופיו החברתי של המיזם, יועסקו בו גם אנשים בעלי צרכים מיוחדים.

במסגרת הפרטת אתרי הגניזה של הארכיון הלאומי, גם מגילת העצמאות של מדינת ישראל תעבור לידיה של חברה פרטית. ד"ר חגי צורף מתריע ב"גלובס" שבקרוב יועברו לשם גם הפרוטוקולים של ישיבות ממשלה, דו"חות של ועדות חקירה ממשלתיות, ושלל חומרים מסווגים.

יצירת האמנות החדשה של עידו שטרן, "גולדסטיישן", מנסה להמחיש את תנאי העבודה המשפילים של עובדי תעשיית האלקטרוניקה בעזרת משחק מחשב סיזיפי עם מטרה חסרת משמעות.

חוק וסדר

ההפרטה היא החלם החדש: בתחילת השבוע נעקרה ממקומה אחת ממצלמות המהירות החדשות של משטרת ישראל. אך מכיוון שאין ביטוח, והחברה המתפעלת את המצלמות מתנערת מאחריות, המשטרה תישא במלוא העלות לתיקון הנזקים (יותר מרבע מיליון ש"ח).

סביבה

ביוני הקרוב יציג המשרד להגנת הסביבה תכנית מקיפה לכלכלה ירוקה בישראל, שתכלול הצעות להכשרת עובדים, תמריצים והמלצות לחקיקה. יחד עם הקשיים הצפויים עקב כך לתעשיות בישראל, ישנם ענפים במשק שדווקא צופים גידול בתעסוקה, כגון ענפי התחבורה, הבניה, החשמל והמים.

שלטון מקומי

ביום שני הקרוב, ה-26 למרץ, יתקיים במרכז מנדל למנהיגות בנגב (רח' בן צבי 10, באר שבע) ערב עיון ודיון ציבורי בנושא "החייאת העיר העתיקה בבאר שבע". במהלך האירוע יוצגו תוצאות מחקר של תלמידי הסדנה למדיניות עירונית במחלקה לגיאוגרפיה ופיתוח סביבתי של אוניברסיטת בן גוריון.

תרבות

ספר חדש מאת בליין הארלן, Escape from Camp 14, מגולל את סיפורו של שין אין גאון, שנולד וחי באחד ממחנות העבודה לאסירים פוליטיים בצפון קוריאה עד שנקרתה בדרכו הזדמנות נדירה לברוח.

הסרט התיעודי "מהפכן למרחקים ארוכים" עוסק בפעיל הפנתרים השחורים מומיה אבו-ג'מאל, שנידון למוות לפני 30 שנה בעוון רצח שוטר, ומאז נאבק על חפותו.

בעולם

יוזמה של מפלגה חדשה בפולין, יחד עם תנועת "איחוד השמאל הדמוקרטי", דורשת לקצץ בתקציבי הענק שהממשלה הפולנית מעניקה לכנסיה. באופן מפתיע, היוזמה זוכה לתמיכה של רוב הציבור, הסבור שהכנסיה עשירה דיה ואינה זקוקה לסיוע ממשלמי המיסים.

נערך על ידי דורון
תגיות: , , , , , , , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.