חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

אילן גילאון: אורי יוגב מנוע מלשמש יו"ר דירקטוריון ברכבת

נושאים חדשות, פוליטי, תחבורה ב 20.03.12 4:02

 

ח"כ גילאון חשף תכתובת שהגיעה לידיו החושפת כי יוגב תיאם את נסיעתו לגרמניה עם חברת בומברדיה

מאת רביב נאוה

ח"כ אילן גילאון (מרצ) הציג הערב במליאת הכנסת מסמך החושף כי יו"ר הדירקטוריון בפועל, אורי יוגב, תיאם את נסיעתו לגרמניה עם חברת בומברדיה.

 יוגב השתתף בפגישת מו"מ שהתקיימה בחודש ספטמבר 2010 בגרמניה בין חברת בומברדיה לבין הרכבת. שמו של יוגב הושמט מהפרוטוקול בעברית של הפגישה והימצאותו התבררה מהפרוטוקול שערכה חברת בומברדיה. יוגב טען שהגיע לפגישה "במקרה"אולם התכתובת החדשה שהגיעה לידי ח"כ גילאון מוכיחה כי היה תיאום בין בומברדיה לבין אורי יוגב, בנוגע לשהותו במלונות ביחד עם חברי צוות המשא-ומתן. המסמכים מציגים התכתבות בין נציגת חברת בומברדיה לבין העוזרת האישית של יוגב בחברתו White Water. המסמך סותר את טענתו של יוגב בפני היועץ המשפטי, כי הגיע לפגישת המו"מ במקרה. לדברי גילאון, התכתובת מהווה תשתית ראייתית לניגוד עניינים הפוסל את יוגב מלשמש כיו"ר הדירקטוריון, לפי חוק החברות הממשלתיות.

"יוגב מנוע מלשמש כיו"ר דירקטוריון רכבת ישראל. הממצאים החדשים מחייבים את פסילתו מתפקיד זה בשל ניגוד עניינים", אמר ח"כ גילאון. הוא הוסיף כי "שר התחבורה והנהלת הרכבת סטו מהמסילה. על רקע הפרטת הרכבת מרחפת עסקה אפלה בין הנהלת הרכבת לחברת בומברדיה. הקורבן לקשר הרקוב והמושחת הוא לא אחר מהציבור ומעובדי הרכבת. אסור לממשלה להפריט את הרכבת במחטף ולוותר על הנכס הציבורי".

פרשת הנסיעה לגרמניה – שתוכננה יחד עם צוות המו"מ

נערך על ידי רביב נאוה
תגיות: , , , , ,

8 תגובות

 1. מנחם לוריא :

  כמה לא מפתיע – הרי לא היה זה סוד שיוגב נבחר בשל קשרים ובשל אמונתו הפוליטית ונאמנותו לשלטון ולא כי הוא האדם הנכון במקום הנכון.

  מנחם

 2. דחוף מאוד :

  שר התחבורה לא מבין כלום מהחיים שלו הוא חייעל סקרים של הציבור. אבל האמת היא כזאת ששום תחזוקה טובה או לא טובה תשנה את הצפיפות או רמצ דיוק הרכבות כי לדוגמא הנתח של התקלות בתחזוקת הנייד הוא רק 15 אחוז בשנה לדוגמא תקלות האיתות הן 16 אחוז ואף לא מדבר עליהם למה כי זה כבר מופרט לקבלן שהיום רוצים להחזיר לעובדי הרכבת שעושים את עבודתם נאמנה בכל סוגי התחזוקה. ציבור יקר עובדים עליכם בעניים תזכרו שגם עוד שנתיים יגידו לכם סיבה אחרת ותשכחו את נושא עובדי הקבלן.

 3. דחוף מאוד :

  שר התחבורה לא מבין כלום מהחיים שלו הוא חיי על סקרים של הציבור. אבל האמת היא כזאת ששום תחזוקה טובה או לא טובה תשנה את הצפיפות או רמת דיוק הרכבות כי לדוגמא הנתח של התקלות בתחזוקת הנייד הוא רק 15 אחוז בשנה לדוגמא תקלות האיתות הן 16 אחוז ואף לא מדבר עליהם למה כי זה כבר מופרט לקבלן שהיום רוצים להחזיר לעובדי הרכבת שעושים את עבודתם נאמנה בכל סוגי התחזוקה. ציבור יקר עובדים עליכם בעניים תזכרו שגם עוד שנתיים יגידו לכם סיבה אחרת ותשכחו את נושא ההפרטה של הקרונות להתעוררררררר

 4. ה א מ ת :

  הנהלה כושלת והעובדים משלמים את המחיר
   
  ציבור יקר האם שאלתם את עצמכם מי אשם בשירות הגרוע שאתם מקבלים ברכבת? מי אשם שאתם נוסעים ברכבת כמו סרדינים בקופסת שימורים? מי אשם שרכבות לא מגיעות בזמן? האם העובדים אשמים או הנהלת הרכבת? אז בואו וקבלו קצת אינפורמציה מדויקת על התנהלות רכבת ישראל ושר התחבורה ישראל כץ.
  בשנת 2000 רכבת ישראל החליטה להחליף את כל קטרי הנוסעים לקטרים פנורמיים חדשים.קטרים טובים וחזקים בעלי כוח סחיבה ואמינים עלו כ-5 מליון דולר בארה"ב. הנהלת רכבת ישראל ושר התחבורה החליטו שזה יקר נסעו לספרד וביקשו שיבנו קטר לישראל במחיר שלא יעלה על 2.5 מיליון דולר. מה עשו הספרדים לקחו מכולה (קונטיינר) הרכיבו לו מנוע וגלגלים וקראו לו קטר. ולמה אני מספר לכם את הסיפור הזה תדעו בהמשך.
  שאלה: למה לא מוסיפים קרונות ברכבות שיהיו יותר מקומות ישיבה?
  תשובה: מפני שלקטר שקראתם בסיפור אין מספיק כוח סחיבה ליותר מ-8 קרנות. גם ב-8 קרונות הוא  לא מצליח לפתח מהירות. הקטר הזה צריך לנסוע בין 8-10 ק"מ להגיע למהירות של 140 קמ"ש וגם זה בתנאי שאין גשם והמסילה יבשה.
  עוד סיפור קטן לידע כללי, רכבת ישראל רכשה עכשיו מחברת בומברדייה 152 קרונות דאבל דק (רכבת דו קומתית) בא שר התחבורה אדון כץ שחיכה לשעת כושר בכדי להפריט את הרכבת כינס מסיבת עיתונאים ומכר לציבור סיפור יפה שהוא קנה קרונות דאבל חדשים ואת התחזוקה שלהם הוא מעביר ליצרן חברת בומברדייה. הסיפור הוא שהוא לקח את התאונות שהיו ברכבת כגון: הרכבת שעלתה באש בשפיים (רכבת ic-3) ועוד רכבת שירדה מהפסים בכפר מנחם והשליך את כל הרפש על עובדי התחזוקה ברכבת. מה ששר התחבורה לא סיפר לכם ששתי הרכבות האלה עברו תיקון אצל היצרן שהוא כמובן חברת בומברדייה ואותו תיקון כשל והביא לתאונות. עוד דבר לידע כללי:- ברכבת ישראל יש 150 קרונות דאבל דק שעובדים כמה שנים טובות. מ"ס העובדים ברכבת שמטפלים בכל הקרונות האלה מדימונה עד נהריה עומד על 30 איש. מה הסיפור של שר התחבורה להכניס עוד 30 איש לרכבת שיטפלו ב-150 קרונות הנוספים. מה ששר התחבורה לא מספר לכם שברכבת ישראל מ"ס התקלות שיש בקרונות דאבל דק עומד על אפס תקלות. אם רכבת דאבל דק נתקעת זה אומר שהקטר תקוע ולא הקרונות.
  פתאום שר התחבורה התעורר וגילה שיש גם רכבות משא שמכניסות הרבה כסף אז למה לא לתת אותה לעוד משפחה עשירה אולי תשובה או דנקנר או משפחת עופר למה יש חברים?
  ציבור יקר אל תגידו שלא הזהרנו שברגע שיבוא קבלן וייקח את הרכבת כל הליקויים לא יתוקנו .הקבלן לא קונה קרונות והקבלן לא משקיע בבטיחות את הקבלן מעסיק כמה כסף הוא יגרוף לכיס. ותהיו בטוחים שכרטיס הנסיעה יכפיל את מחירו בתוך זמן קצר. כמו שקרה בבריטניה לאחר ההפרטה.
  עוד דבר קטן:- אם חשבתם שחברת בומברדייה מביאה מהנדסים מחו"ל שיעבדו על הקרונות אתם טועים. העובדים הם ישראלים שיעבדו בשכר מינימום ומה שמצחיק שהנהלת רכבת ישראל רוצה שהקבלנים יעבדו במוסכי הרכבת ועובדי הרכבת ילמדו אותם את העבודה.

 5. מנחם לוריא :

  ה א מ ת:

  תודה על המידע! 🙂 אני פניתי לרכבת ישראל בשאלה שקשורה בקטרים שלה וקיבלתי תשובות שמאששות,אחד לאחד,את הדברים שכתבת פה (למעט הפן של החיסכון הכספי).

  אתה מוזמן ליצור קשר איתי את המייל שלי יש במערכת של עבודה שחורה או פשוט תקיש על השם שלי בתגובה ותגיע לבד למייל – חיסיון מובטח.

  אתה שואל איך הציבור "קונה" את הסחורה הפגומה של מר כץ? יש לזה הרבה סיבות הינה שלוש:

  1. כשנוסע מגיע לרכבת בבוקר ומגלה שיש שביתה,וקורא בעיתון שהעובדים השביתו את תנועת הרכבות הוא לא חושב יותר מידי ומאשים את הש"ג. אם אח"כ השר,ירום הודו,מלהג על עובדים שידם קלה על השלטר הינה לך איך הציבור חושב שרק העובדים אשמים…

  2. מי שנוסע בקרונות ה IC-3 שומע את טירטור המנועים וחושב שמדובר באוטובוס על מסילת ברזל. כשהדבר הזה נתקע בגלל ששופץ על ידי בובמרדייה ונעשה כמו שהפרצוף שלהם נראה או (ויותר סביר) כמו שהאוצר שלנו עם מוסר התשלומים הירוד שלו שילם, ושוב מיד שומע את השר מלהג על קרונות שלא תוחזקו (קרונות לא קטרים אני כנוסע שומע את פמפום המנוע וכץ לא ממן מבחין בין קרון לקטר,למערך רכבת ולבטיחות) אז הוא קונה את הסחורה במשקל ובזול.

  3. הציבור בישראל חושב שאת עובדי הרכבת,עובדי חברת החשמל,עובדי הנמלים צריך להעלות על בואינג להמריא ל 30 אלף רגל לפתוח את הדלתות ולהשליך אותם לים,רצוי איפה שיש כרישים,בדיוק כמו שעשתה החונטה בארגנטינה למתנגדיה. למה? כי בישראל 2012 עבודה מאורגנת ועד עובדים זה פשע נגד האנושות – כי ככה מחנכים פה כבר 40 שנה.

  מנחם.

 6. אורי יזהר :

  ישראל כץ הוא מומחה לתככים בליכוד, ותו לא. מינויו לשר תחבורה הוא טעות ליהוק חמורה שהעשתה על-ידי נתניהו מסיבות פנים ליכודיות ואנחנו צריכים לאכול את התוצאות העלובות, לא רק ברכבת, אלא גם בתחבורה בכלל.
  כל הכבוד למי שמפגין נגד כוונות ההפרדה של כץ ויוגב. גם אני עשיתי משהו בנידון, אבל זה לא מספיק. הפגנה מול הדירקטוריון לא תביא לתוצאות כי מקבלי ההחלטות בדירקטוריון הזה אינם ניתנים ךשכנוע. המאבק צריך להיות על דעת הקהל. לשם כך צריך לארגן מבצע נרחב של הפגנות וחלוקת פליירים בו זמנית בכמה תחנות מרכזיות של הרכבת – בתל אביב, חיפה, ירושלים, באר שבע, ועוד. מי לוקח את המשימה על עצמו?
  ולבסוף, למנחם לוריא: מי שזרק יריבים פוליטיים ממטוס לים אינו איינדה אלא הגנרלים מהחונטה ששלטה בארנטינה בשנות השבעים. בין הנזרקים היו לא מעט יהודים. איינדה היה נשיא סוציאל דמוקרטי שהצבא הצ'יליאני בפיקוד הגנרל הרודן פינושה, בסיוע הסי.איי, איי, האמריקני עשה נגדו הפיכה בצאית ב-1973.
  איינדה התאבד כאשר הצבא צר על מעונו הרשמי ויש הטוענים שהוא נרצח על-ידי שליחי פינושה. לאחר ההפיכה שלט פינושה כדיקטטור אכזרי בצ'ילה תקופה ממושכת.

 7. מנחם לוריא :

  אורי,
  תודה על התיקון – זה מה שקורא כשכותבים מהזיכרון.

  מנחם

 8. יאיר :

  כנהג קטר משא חשוב לי מאוד היה לי לקרוא את דבריכם ולהבין שישנם עוד אנשים שפויים במדינה במיוחד לאחר 9 ימי שביתה והיד עוד נטויה.
  בקשר לקטרים,ישנם גם קטרי משא משנות ה70 ועד לפני שנה נהגנו בקטר שהיה שבי ממלחמת יוה"כ, ולמי שלא יודע רכבות משא סוחבות חומרים מסוכנים כשבמידה וחס וחלילה קורה משהו ערים שלמות מפונות ואנחנו מתריעים מדי יום ביומו על הכשלים הבטיחותיים מדי יום אבל את רכבות המשא לא מעניין אף אחד העיקר שהכסף נכנס והרבה.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.