postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » הדייג – לקט המלצות קריאה מס' 73

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

הדייג – לקט המלצות קריאה מס' 73

נושאים הדייג, עלו ברשת ב 16.03.12 12:23

מבחר תכנים מעניינים שהתפרסמו ברשת בשבוע החולף

כלכלה וחברה

התקציב לקליטת עולי אתיופיה ספג לאחרונה קיצוץ של 5.5 מליון ש"ח. בנוסף, רבים מהכספים המוזרמים (כביכול) למען קליטת עולי אתיופיה מוחזר בסופו של דבר לאוצר. לעומת זאת, תכניות קליטה שאינן רלוונטיות לעולי אתיופיה כמעט ואינן מקוצצות. אפרת ירדאי קוראת לילד בשמו: משרד הקליטה, לטענתה, הפך בהנהגת סופה לנדבר למשרד סקטוריאלי ומפלה.

לאור המחקר של בנק ישראל על מעמד הביניים, שאול אמסטרדמסקי תוהה כיצד בעצם יש להגדיר את המעמד החמקמק הזה. לפי בנק ישראל, גם מי שמרוויח 4000 ש"ח בחודש שייך אליו. לעומתו, ד"ר דני גוטליב מהביטוח הלאומי טוען שהמעמד הבינוני פשוט נעלם, כך שנכון להיום יש בישראל שני מעמדות בלבד: גבוה ונמוך.

חינוך

משרד החינוך עורך בימים אלה ניסוי בפתיחת איזורי הרישום במספר ערים. במשרד טוענים שהמטרה היא להציל את החינוך הציבורי ממערכת החינוך הפרטית. התוצאה בשטח: מאבקי שיווק בין בתי הספר, מהם מרוויחים בעיקר תלמידים מהעשירונים העליונים.

טכנולוגיה

מבקרים שהגיעו לכנס SXSW באוסטין, טקסס, נתקלו בחידוש: ספקית אינטרנט מקומית ציידה הומלסים במשדרי ווי-פיי, וחולצות תואמות עם מסר פרסומי וסיסמה להתחברות, כך שמי שחפץ לגלוש בחינם נאלץ למחול על כבודו ולשבת בצוותא עם דרי הרחוב.

מני ורסס נתקל בתוכן שיווקי מוסווה באתר הילדים "מוגובי". האתר, שמתיימר לבנות עבור הילדים עולם וירטואלי נקי מאלימות ושפה לא נאותה, מנסה להגניב בדלת האחורית את הבית של הקוטג' ואת קרטון החלב של תנובה, כמובן ללא אזכור מפורש של המותג.

נדל"ן

זכרונות מהבועה: "דה מרקר" פירסם השבוע את סיפורה של נערה אמריקאית בת 14, שרכשה בעזרת הוריה בית להשקעה ב-12,000 דולר בלבד. מדובר בבית בפלורידה הכולל שלושה חדרי שינה, ששוויו בשיא בועת הנדל"ן היה כ-100,000 דולר.

בריאות וסביבה

מדינת קולורדו נחשבת לבריאה ביותר מבין מדינות ארה"ב, בעיקר הודות לפעילות גופנית. האדריכלית גושיה קונג הקימה את ארגון "דנוור הולכת" על מנת לוודא שהמגמה החיובית תימשך, ולהפוך את העיר דנוור לידידותית יותר להולכי רגל.

חוק ומשפט

החוק נגד דואר זבל אינו חל על עמותות, מה מאפשר להן לשלוח בקשות לתרומות ולבצע שיחות טלפון אוטומטיות ללא הפרעה. חנן כהן חושב שהגיע הזמן לשנות את המצב, ומפרסם קול קורא למשפטנים למצוא דרכים חוקתיות לתבוע את העמותות הללו על הטרדה.

בבאר שבע חיים אלפי מוסלמים, ואין להם היכן להתפלל. המסגד היחיד בעיר, היושב בשטחו של מוזיאון הנגב, משמש חלל לתערוכה העוסקת בהתפתחות מבנים ממשלתיים בעיר, ללא כל אזכור לשימוש המקורי של המבנה. זאת בניגוד לפסיקת בג"ץ מהשנה שעברה, המחייבת את העירייה להפוך את המבנה למוזיאון לתרבות האיסלם.

 

נערך על ידי דורון
תגיות: , , , , , , , , , , , , , , ,

תגובה אחת

  1. יונתן כ. :

    לפעמים דווקא אנשי החינוך הם האנשים הכי מקובעים שאפשר למצוא…ההתנגדויות לפתיחת אזורי הרישום נראות מוזרות (בלשון המעטה) החל ב"בחירה תמיד פוגעת בשוויון" וכלה ב"חינוך זה לא מוצר זה דבר מעורפל".

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.