חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

למה בעצם להצביע לדב חנין?

נושאים מועד ב', שיכון ושלטון מקומי ב 13.10.08 6:08

יהונתן קלינגר, בטורו השבועי, מתפנה מההתגוששות הרגילה של מערכת הבחירות כדי לפרוס את כל מגוון הנימוקים שהניעו אותו לבחור בדב חנין כמועמד שלו לראשות עיריית תל-אביב

בחירות הן עניין הפכפך, מדי פעם אתה נתקע במאבק שאתה עצמך יזמת ולא מבין שאתה עסוק מדי בקמפיין שלילי או בלהאביס את יריבך בדיסאינפורמציה עד כדי שאתה שוכח מה המטרה האמיתית שלך, והיא להסביר מדוע כן לבחור במועמד שלך. כשזה קורה לך, אתה יודע שאתה כבר בדרך הנכונה, אבל לא מספיק.

לכן, ואולי כדי להבהיר פעם אחת מדוע אני תומך בדב חנין, החלטתי שראוי לאגד את מעט הדברים שבגללם אני מאמין שדב חנין יהיה ראש עיר נהדר לתל-אביב. חשוב לציין שאני תומך ומסייע לדב להבחר בצורה אקטיבית, אבל אני לא מקבל כסף על עבודתי עבורו. כפי שהסברתי לסבתי לא מזמן, אני רוצה שדב חנין יבחר כיוון שבחירה שלו תעשה לי יותר טוב ותגרום לכך שאני אוכל לגור בעיר הזו, קרוב אליה ולבקר אותה יותר.

סביבה:
דב חנין העביר את חוק אוויר נקי (ביוזמת עמרי שרון) שיביע לאט לאט לצמצום זיהום האוויר במדינה. חוק אוויר נקי מכיל קנסות יעילים, כך שלראשונה אין למפעלים תמריץ לזהם ויוכל סוף סוף לאפשר הגשת כתבי אישום נגד מפעלים מזהמים. הצד השני של החוק הוא חוק המזהם משלם, שיזם ח"כ חנין, מטיל קנסות אפקטיביים על מי שמזהם ומאפשר למנוע מצב בו רווחי לזהם. (ההבנה כאן חשובה כאשר הקנסות הם זניחים ולא תמיד מסייעים לממשלה לאכוף).

תחבורה:
דב חנין יפעל למען תחבורה ציבורית בשבת ויפעל להטבה עם רוכבי האופניים. בתור מי שנע בתל-אביב לא מעט, החשיבות של שני הנושאים האלו גדולה מאוד, אני רוכב על אופני ונתקל לעיתים בלא מעט בעיות הכרוכות בהגעה ממקום למקום. חשיבותה של התחבורה הציבורית היא בכך שמרגע שאני יכול לדעת שאני יכול להסתדר בלי רכב, אני חסך אלפי שקלים בחודש, כלומר: תחבורה ציבורית יעילה עבורי משמעה לא רק עזרה לסביבה, אלא גם עזרה לכיס האישי שלי. כרגע, כל פעם שאני צריך להגיע לצד השני של תל-אביב אני צריך לתפוס לפחות אוטובוס וחצי, לא נעים בעליל (שלא נדבר על להגיע להרצליה פעם בשבוע).

זכויות עובדים:
דב חנין הצהיר שלא יעסיק עובדי קבלן בעיריה. בעידן שבו שירות מענה טלפוני נבחן ביעדים כמותיים והחברות שמספקות את השירותים מתוגמלות לא על ידי איכות המענה אלא על פי כמות השיחות, דווקא החזרת השירותים האלו לידי העירייה יבטיחו שנוכל לקבל שירות יותר טוב ומקצועי ולא למצוא קבלנים שמעוניינים לבנות על גבנו וגבי עובדיהם הון קטן. חשוב להבין כמה רע להיות עובדי קבלן (או נותני שירותים) כאשר ישנם הם משוללי זכויות, קביעות ובעצם תחושת השייכות שלהם למקום העבודה הינה פחותה. בין הפעילים בתנועת עיר לכולנו נמצא אלון לי גרין, מי שאיגד את עובדי הקופי בין והביא למהפכה בהעסקת עובדי בתי הקפה בישראל.

כלכלה:
כי כשדב חנין קורא להלאמת בנקים קוראים לו קומוניסט, אבל כשג'ורג' בוש עושה את זה, הוא מציל את המדינה. (תודה! לרמן). דב חנין רוצה להתחיל מהפכה באחריות המדינה לאזרחיה, ולהתחיל את המהפכה מלמטה. זה לא משנה אם זה לאפשר לסטודנטים לגור בעיר, או לקדם את החינוך בעיר, דב יודע איך עושים את זה ומאיפה אפשר למצוא את המימון. האינטרס הוא לאו דווקא יותר דוחות חניה, אלא קנסות על העבריינים האמיתיים: חריגות בניה, זיהום אוויר ועוד.

שקיפות וקשר עם הציבור:
דב חנין עונה לאימיילים ששולחים לו, וכשהוא פגש בלוגרים, הוא עשה זאת כדי להקשיב להם. עד היום, לא ראינו מועמד לראשות עיר שנעזר באזרחים שתומכים בו ומבין כמה חשוב להיות קשוב לציבור שבוחר אותך. אולי הדבר החשוב ביותר בישראל שחברי הכנסת שוכחים ממנו הוא כמה הקשר עם  הבוחר הוא לא רק סעיף הוצאות אלא משהו שיש לבצע בסך הכל.

הסיבה האמיתית לבחירה בדב חנין היא דב חנין עצמו, דב מוכיח את עצמו כמועמד הטוב ביותר לראשות העיר וכמי שיכול לשמור על אופיה הייחודי. אני הולך ב11.11 להצביע לדב, ואני מקווה שגם אתם.

נערך על ידי נדב פרץ-וייסוידובסקי
תגיות: , , , , ,

13 תגובות

 1. שאול :

  דב חנין הוא המועמד הנעלם. גם בעיר לכולנו מדרגים אותו במספר אפס. וזה אכן יהיה מקומו. במקום להשאר ולהוביל את המאבק יום אחרי הבחירות הוא יעלם והמצביעים ישארו עם סיעה שאף אחד לא יודע מי היא ומה היא.

  עם כל הכבוד לעשייתו של דב, יש בה משהו לא יאה ולא ראוי. אי אפשר לרקוד על כל החתונות.

 2. עומר :

  יש גם אופציה נוספת – דב הוא אכן המועמד הראוי לראשות העיר והוא היחיד שיכול לאיים על חולדאי. עם זאת, בהצבעה לסיעה ניתן להצביע גם לרשימות אחרות אשר יש להן רקורד של עשייה למען התושבים, או יותר נכון לחברת המועצה עם רקורד עשייה הגדול ביותר בקדנציה האחרונה – מיטל להבי מ"מרצ". כפי שדב הוא הפרלמנטר המצטיין בכנסת, כך מיטל היא חברת המועצה המצטיינת במועצת העיר ת"א-יפו. בחירה של דב חנין + מרצ היא הבחירה האופטימלית. מי שלא מכיר את האתר שלה כדאי להכנס ולהיווכח בעשייה הרבה.

 3. יהונתן קלינגר | למה כן להצביע לדב חנין? ‏ :: Intellect or Insanity‏ :

  […] [פורסם במקור ב"עבודה שחורה"] […]

 4. תומר רזניק :

  מסכים לכל מילה מדברי עומר (וגם עם מה שיונתן אמר) – דב הוא המועמד הראוי ביותר לראשות העיר וכולי תקווה שיזכה בבחירות. עם זאת, עיר לכולנו נראית לי כתנועה שלא תחזיק מעמד מבחינה פוליטית, בשל הניסיון שלה לעשות פוליטיקה ללא-פוליטיקה – שהוא לדעית ניסיון נפסד. הרשימה של מרצ, מבחינת הרכבה האנושי, היא לדעתי הרשימה הטובה ביותר, וכן מדובר ברשימה מפלגתית, עם גב ארגוני-ממסדי מאחוריה, מה שמקנה לה "קיימות" פוליטית.

 5. יהונתן :

  תומר ועומר,
  מהיכרות עם מיטל אני יכול לומר בוודאות שהיא חוללה מהפכה בתל-אביב ועשתה לא מעט. מיטל עצמה הצליחה לשנות את מרצ לטובה ולהפוך את המפלגה מעוד קול בקואליציה למפלגה שמצליחה להשפיע.

  הבחירה בדב חנין יחד עם פתק למרצ היא לא בחירה רעה, ואני לא יכול להגיד שגם אני לא התלבטתי (ואני כן) עד שפגשתי את שאר הצוות של עיר לכולנו. במיוחד בגלל תמי זנדברג שיושבת ברשימה ומבחינתי היא נכס למפלגה הזו גם כן.

  אני מקווה שמיטל ודב יצליחו לבנות קואליציה איכותית שתשנה את פני העיר ואני אשמח אם תפרסמו את תמיכתם, כרשימה, בדב.

  שאול,
  דב לא יעלם אחרי הבחירות אם לא יבחר לראשות העיר. דב יהפוך להיות חלק פעיל מתנועת 'עיר לכולנו' שתהיה חלק ממועצת העיר ופעילה בכל המערכת. הוא לא חייב להיות חבר מועצה בשביל זה, והוא לא חייב להיות חבר מועצה בשביל לשנות ולעשות דברים.

 6. נדב פרץ :

  יהונתן – מהתגובה שלך לא ברור שתמי היא מועמדת למועצה מטעם מרצ…

 7. יהונתן :

  נדב,
  תמי היא מועמדת מטעם מרצ, היא מוכשרת וראויה ואני ממליץ עליה בחום לכל משרה ציבורית.

  מצטער על אי הבהירות.

 8. איל :

  אחיי התל-אביבים, עוד תשתו את מי הירקון מידי דוב חנין ומפלגתו,
  מאחורי תפאורת הקרטון בעלת השם והחזות של מפלגה מוניציפאלית תמימה מסתתרת היטב הכוונה האמיתית- הרצת מועמד לראשות העיר תל אביב, התומך בזכות השיבה והמגיע ממפלגה המתהדרת בפוסט או באנטי- ציונות. למפלגה כזו בתל אביב אין סיכוי לעבור את אחוז החסימה, גם ביום טוב. כיום, חנין מרגיע ומבטיח שבסך הכול יתעסק רק בבעיות הביוב שלכם. אבל, מתחת למכסה הביוב מסתתרת לה אידיאולוגיה קומוניסטית רדיקאלית, אנכרוניסטית המתובלת בהרבה עלים ירוקים לטשטוש הטעם, ממפלגה החותרת תחת חיינו העירוניים במעטה של פודל צפוני.
  ראשית, צריך להזכיר כי תל אביב הייתה מיום היווסדה עיר גנים, עברית, ציונית וליבראלית, עיר הנושאת את חזון איכות החיים והנהנתנות, הרבה לפני שמישהו חלם בירוק. אנו התל-אביבים, החיים בעיר הזו ונושאים את רוחה באש, במי הביוב ובעשן האוטובוסים, מהווים בה את הרוב השקט. איננו מיוצגים בבבואה התל-אביבית הנשקפת מן המקומונים ולעתים אף זוכים ליחס כשל חיות נדירות -"מה, באמת נולדת פה?!" אנחנו הילידים, ה"נייטיבס" התל-אביבים, אלו שינקו מקו 5 וחרשו את הרחובות בסקטבורד, אלו שהיו עם העיר גם בשנים הקשות בהם אמנם מחירי הדירות והשכירות היו ברצפה אבל הייתה הזנחה ובריחה מהעיר, בני המעמד הבינוני, הנרמסים ומנוצלים על-ידי אופורטונסטים מכל קצות הקשת הפוליטית, המנצלים את השאננות הנינוחה שלנו לצרכיהם הפוליטיים, בשעה שעבורם זו רק מקפצה למקום אחר.
  המשך הבלוג ב: http://bartal.cafe.themarker.com/

 9. דרור יהודה :

  החשיבות של דב חנין כמועמד לראשות העיר שהוא מעלה לדיון מועמדי ראש העיר סדר יום ריאלי ("אג'נדה") אחר, בעיקרי בעיות העיר.
  בתחבורה, במדיניות הדיור הבינוי ושטחים ציבוריים, בהתנהלות מקיימת של העיריה(התכוונות לבעיות האקולוגיות), בהעצמה ושויון לחלקי אוכלוסיה שהעיריה "לא סופרת" היום.

  רון חולדאי יצטרך לבסוף להתייחס ברצינות לכך.

  כאישיות המובילה בסדר היום האקולוגי בארץ, בשנים האחרונות (באירגונים הסביבתיים ובחקיקה בכנסת) – לדב חנין רקורד מוכח ומובנה (לא מרעית עין) הנותן לו את המעמד הראוי להיות מועמד לראש עירית ת"א – יפו.

  מכיון שהוא אינו נשאר במועצה אם לא יבחר, כמו שנכתב כאן קודם, יש לבחור לשם ברשימה ברת קיימה, איכותית, מגובשת, עם רקורד עשיה והמסגרת של מר"צ, בהנהגת חברת המועצה המצטיינת ב5 השנים האחרונות, מיטל להבי, שהאג'נדה שלה חופפת לזו של דב חנין, והיא קידמה אותה עוד הרבה לפניו.

  ולהשתלחויות של איל:
  בחוסר סימוכין לכל הגיבוב שלך על כוונה "החותרת תחת חיינו העירוניים ", נשאר רק לבדוק את הרקע הפסיכולוגי שלך להקריץ תאוריות קונספראטיביות, ולא להתמודד עם עיקרי סדר היום החדש.

  תל אביב היתה באמת "עיר גנים" – שהיום אינם בליבה (0.5 מ"ר לאדם במקום 7 כראוי). שיכוני העובדים ברי השגה היו אחד מנדבחיה.
  בתור ילדים הסתובבנו בה חופשי, והגענו לכל מקום, מי באופנים ומי באטובוס, בזול ובקלות יחסית לילדים (ומבוגרים) היום.

 10. אבי :

  מר"ץ היא מפלגה צפונבונית שמתעסקת רק באיכות סביבה אך לא בתנאי העובדים. כך לדוגמה, במצע שלהם הם לא מזכירים כלל את בעיית עובדי הקבלן וכיצד יש לטפל בבעיה זו משום שלא אכפת להם.

 11. צחי :

  תומר ועומר,

  מרצ ישבה בקואליציה של חולדאי. היא שיתפה איתו פעולה כשהוא מכר את העיר לכרישי הנדל"ן, היא שיתפה איתו פעולה כשהוא העדיף את הרכב הפרטי על התחבורה הציבורית, היא שיתפה איתו פעולה כששכר הדירה עלה ועלה והעיף את הצעירים והעניים מהעיר – למה שאנחנו נשתף איתם פעולה?

  עיר לכולנו לא מנסה ליצור "פוליטיקה ללא פוליטיקה". היא מנסה ליצור פוליטיקה אחרת. פוליטיקה בלי תרומות מבעלי הון, בלי שחיתות, עם דמוקרטיה פנימית שמאפשרת לתושבים להשפיע.

  בעיר לכולנו יש פעילים משכונות העוני של הדרום, פעילים מהקהילה הגאה, פעילות פמיניסטיות, פעילי זכויות עובדים ופעילי איכות סביבה. מה יש במרצ? מיהם שנצביע להם?

  בעבר היו למרצ שמות מרשימים ברשימה, כמו יעל דיין ואיתי פנקס. זה הביא להם בוחרים. היום, מה יש להם? רקורד עגום של שיתוף פעולה עם חולדאי? רשימה בלי שמות? פוליטיקה שמתנהלת בדיוק כמו כל המפלגות האחרות, עם קשר בין הון לשלטון?

  ב- 11.11 אני שם בקלפי שני פתקים: דב חנין ועיר לכולנו.

 12. איתמר :

  יהונתן קלינגר,

  אני מסכים עם כל מה שכתבת, אבל שכחת את הדבר הכי חשוב שדב חנין ועיר לכולנו רצים עליו לבחירות: דמוקרטיה עירונית.

  צורת הארגון של עיר לכולנו היא בעזרת פורומים: פורום עבודה ורווחה, פורום סביבה, פורום חינוך, פורום נוער, פורום הומולסבי, פורום דרום העיר וכו'…

  המטרה של הפורומים, שכל אחד מהם בוחר באופן דמוקרטי נציג להנהגת הארגון, היא שכל תושב בעיר יוכל להשפיע על המדיניות.

  בעיר לכולנו אין תשלום דמי חבר, אלא אדם מתקבל לתנועה על ידי ביצוע פעילות למענה. ככה שומרים על הפרדה מוחלטת בין הון לשלטון.

  והרי הון ושלטון זו הבעיה הכי גדולה של השלטון המקומי, וגם של הארצי. בנאדם יכול להיבחר רק על סמך זה שהוא גייס מספיק תרומות. עיר לכולנו ודב חנין מביאים פוליטיקה אחרת: בלי תרומות, בלי עסקים מתחת לשולחן – רק עם עבודה התנדבותית.

  זאת דמוקרטיה אמיתית. זה נסיון לגרום לתושבים של העיר, גם אלה שאין להם כסף, להשפיע על העתיד שלה. וזאת הסיבה העיקרית שאני אצביע לחנין ועיר לכולנו (לא שהסיבות שבמאמר לא טובות).

 13. סלבריטאים קוראים לתושבי תל אביב לצאת מהבית ולהצביע (אני בעד!) | טל גלילי :

  […] [פורסם במקור ב"עבודה שחורה"] fastswfembed("http://www.youtube.com/v/mAZ0jos3dyg&color1=0xb1b1b1&color2=0xcfcfcf&fs=1",425,344,'465-0'); […]

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.