חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

מיכל האמוניה במפרץ חיפה – הפגנה מול בית המשפט

נושאים בריאות ואיכות סביבה, מידע על פעילויות ב 6.03.12 14:39

ביום רביעי 7.3.12 התקיימה הפגנה של "מגמה ירוקה", עמותת "צלול" והקואליציה לבריאות הציבור מול בית המשפט בחיפה, בו התקיים דיון נוסף בתביעה שמנהלת העירייה נגד מפעילי מיכל האמוניה בדרישה להעבירו מהמפרץ

מתוך ההודעה לעיתונות:

היום, ה-7 למרץ, התקיים בבית המשפט לעניינים מקומיים בחיפה, דיון נוסף בתביעה שמנהלת עיריית חיפה נגד מפעילי מיכל האמוניה במפרץ חיפה, בדרישה להעבירו מהמפרץ למקום אחר. המאבק של העירייה וארגוני הסביבה בראשות מגמה ירוקה, שמנהלים מאבק ארוך נגד המיכל המסוכן, קיבל בשבוע שעבר חיזוק משמעותי, כשהשר להגנת הסביבה גלעד ארדן, ושר התמ"ת שלום שמחון, הסכימו והצהירו, שיש להעתיק את מיקומו של מיכל האמוניה, מחוץ למפרץ חיפה.

השופטת בדיון החליטה להענות לבקשה נוספת של עורכי הדין של חיפה כימיקלים, לדחייה של חודש נוסף. כמו כן הוענק חודש הערכות נוסף, ולכן שני הצדדים ייפגשו לתחילת תהליך ההוכחות בתביעה, בתשיעי למאי. השופטת הזכירה במהלך הדיון, את העובדה שאכן קשה להתעלם מכך שהיו הצהרות בתקשורת של השרים שמחון וארדן, לגבי הצורך להוציא את המיכל ממפרץ חיפה, אך במהלך המשפט אין להתייחס ולהיות מושפע מההצהרות, אלא בית המשפט יכריע רק על סמך הוכחות. בכך בעצם נקבע שהצהרות שרי ממשלה לחוד, והתביעה של עיריית חיפה לחוד, והמאבק להוצאת המיכל ימשיך, כשהצהרות השרים הן כרגע בגדר המלצה.

פעילי מגמה ירוקה, בשיתוף עם עמותת "צלול" והקואליציה לבריאות הציבור, היו כתמיד בבית המשפט, הפגינו נוכחות רבה, וערכו במקום "מסיבת פורים" כשהם מחופשים ,על מנת להפעיל לחץ לזרוז ההליכים החוקיים נגד מיכל האמוניה, בתקווה שעם הגיבוי של שרי הממשלה, בית המשפט יגיע להחלטה להתחיל בהליך לסגירת ופינוי המיכל. הדיון התקיים באופן סמלי ביום של תענית אסתר, ונציגי מגמה ירוקה, הפגינו תחת הסלוגן "מלחמת המפרץ", שהפך לשם הרשמי בקמפיין המאבק שלהם להוצאת חומרים מסוכנים ממפרץ חיפה. המפגינים ערכו מיצג מעניין כשהציגו פעיל בחליפת אב"כ, תחת האמירה:"אני מוגן כבר מאמוניה. ואתה?"

נציג מגמה ירוקה אלכסיי נרדיוז'ב: "מה שבית המשפט קבע הוא שבעצם התביעה ממשיכה כרגיל, ולכן גם אנחנו נמשיך במאבק להוצאת מיכל האמוניה המסוכן מהחצר האחורית של תושבי חיפה והקריות".

 

נערך על ידי דורון
תגיות: , , , , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.