חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

חוק פנסיה חובה: הצלחה של העבודה או מכבסת מלים של הירשזון?

נושאים מכתבים ב 30.03.07 1:36

לכבוד
אהוד ברק
ח"כ עמי איילון
ח"כ אופיר פינס
ח"כ דני יתום
שר הבטחון עמיר פרץ

שלום רב,

הנדון: חוק פנסיה חובה

א.נ.

הכנסת אישרה את התוכנית הכלכלית של שר האוצר, הכוללת – בין שאר מרכיביה – גם חוק פנסיה חובה. לכאורה מדובר בהצלחה של מפלגת העבודה – שאחד העקרונות המרכזיים שחרטה על דגלה במהלך בחירות 2006 היה חוק פנסיה חובה.
אלא שמבט על החוק, כפי שהועבר בכנסת, ועל דבריו של שר האוצר הירשזון, והשוואתם למצע מפלגת העבודה מעוררים מספר שאלות, שאשמח לשמוע את התייחסותך אליהן.

1. כיצד יש לתת, במסגרת חוק פנסיה חובה, פתרון פנסיוני לאוכלוסיות הזקוקות לו יותר מכל – עובדים שהעסקתם אינה סדירה, עובדי קבלן ועובדים במשרה חלקית? האם לטעמך החוק הנוכחי עושה זאת? אם לא, כיצד יש לתקנו?

2. כיצד בכוונתך להבטיח שחקיקת חוק פנסיה חובה לא תהיה אלא עלה תאנה להצדקת הקיצוץ בקצבאות הזקנה, והבטחת עוניים של הבלתי מועסקים גם בזקנתם?

3. כיצד בכוונתך לפעול על מנת להבטיח שכספי הפנסיה שיאספו במסגרת חוק זה לא יונחו על קרן הצבי הבורסאית, ובכך יועמד עתידם של מליונים בסימן שאלה כדי להבטיח את רווחיהם של מעטים?

4. האם חוק פנסיה חובה צריך, לטעמך, להבטיח גם את עתידו של מי שמדינת ישראל הזמינה כדי לבצע את העבודות שאזרחיה אינם רוצים לבצע? כיצד יש לתת פתרון פנסיוני למהגרי עבודה?

5. כיצד בכוונתך לפעול כדי ליישם את עמדותיה של מפלגת העבודה, כפי שאתה תופס אותן וכפי שהן מיוצגות בתשובותיך למכתב זה, בחוק פנסיה חובה?

תודה,
אודי מנור
מכללת אורנים

נ.ב. מכתב זה נשלח במסגרת יוזמת "עבודה שחורה", שמטרתה לקדם דו שיח פומבי וענייני בין בוחרים לנבחרים. המכתב – ותשובתך – יפורסמו באתר עבודה שחורה.

נערך על ידי מערכת עבודה שחורה
תגיות: , , , , , , , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.