חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אומרים לנו שיש מס אחר

חוק איסור צריכת זנות – הפרטת שרות מבחן

נושאים מכתבים, רווחה ושירותים חברתיים ב 22.02.12 2:04

לאחרונה עבר בקריאה טרומית "חוק איסור צריכת זנות וטיפול בקהילה". בדברי ההסבר לחוק מוסבר כי "התכנית תופעל בידי ארגונים לא ממשלתיים בשיתוף משרד הרווחה".  כלומר, הטיפול יהיה מופרט. העברת הטיפול לידיים פרטיות מכרסמת בשרות המבחן, ודומה במשמעותה להפרטה של כלא, שנפסלה בבג"צ. להלן מכתב שנשלח לח"כ יחימוביץ

 

לכבוד: ח"כ שלי יחימוביץ' – יו"ר מפלגת העבודה

הנדון: חוק איסור צריכת זנות וטיפול בקהילה

שלום רב

כחברת מפלגת העבודה, שמחתי לקרוא במייל השבועי שאת מתנגדת לתופעת הזנות ורואה בה מוסד שחברה מתוקנת צריכה להוקיע. כמוך, אני רואה בה תופעה פסולה, אשר יש לטפל בה בכל דרך אפשרית: חינוכית, טיפולית, וחוקית.

אולם, כסטודנטית לעבודה סוציאלית אני מוצאת לנכון להתריע בפניך על הפרטה של עוד שרות חברתי הכלולה בהצעת החוק שעברה בקריאה טרומית. בדברי ההסבר לחוק נכתב שהטיפול בלקוחות הזנות יעשה על ידי תוכנית חינוכית. עוד נכתב כי "התוכנית תופעל בידי ארגונים לא ממשלתיים בשיתוף משרד הרווחה". כלומר: הטיפול יהיה מופרט.

בישראל מתקיימים שירותי מבחן, שמטרתם לספק חלופה שיקומית לענישה של עבריינים אשר הסיכוי לשקמם גבוה. שרות זה מתקיים עוד מימי המנדט הבריטי, והוא יסוד מוסד של שירותי רווחה בכל מדינה דמוקרטית. הטיפול באותם עבריינים אשר יעברו על חוק איסור צריכת זנות צריך להיות זהה לטיפול בעוברים כל עברה אחרת, כלומר: עליו להיעשות במסגרת שרות המבחן.

העברת הטיפול בסוג מסוים של עבריינים לידיים פרטיות הינו כרסום בשרות המבחן, ודומה במשמעותו להפרטה של כלא, אשר נפסלה לא מזמן בבג"צ.

בנוסף, מי כמוך יודעת מהם התנאים של העובדים בשירותים מופרטים. אומנם העובדות הסוציאליות אשר עובדות בשרות המבחן לא נהנות ממשכורות גבוהות, אך הן לכל הפחות עובדות מאוגדות, הנהנות מיציבות תעסוקתית.

כמובן שעלינו להתנגד להפרטה של שירותי הרווחה ולדרוש כי הטיפול בעברייני חוק איסור צריכת זנות יעשה במסגרת שרות המבחן.

כל טוב

עדי אנגרט-רז

נערך על ידי דליה
תגיות: , , ,

7 תגובות

 1. ק. טוכולסקי :

  עדי שלום
  אין טעם לחלק את עור האכיפה שלא תהיה. כבר למעלה מעשור לפי סעיף 203ג לחוק העונשין יש הפללה של לקוחות הרוכשים שירותי זנות מקטינים. נו אז יש חוק, אז מה. אין הפללה כי למשטרה אין יכולת לאכוף את החוק וגם לא לפרקליטות.

 2. יונתן כ. :

  אין רצון. למשטרה אף פעם לא הייתה בעיה של יכולת.

 3. ק. טוכולסקי :

  יונתן אני לא בטוח שאתה צודק, זה לא פשוט להוכיח תשלום עבור זנות אם מסתירים את זה. מה תעשה כשהקטין אומר לשוטר לא קיבלתי כסף זה היה בהסכמה?
  גם בשבדיה החוק המפואר נתקל באותה בעיה, אבל על זה לא מדברים כי במקום להשקיע בהוצאת העוסקים בזנות מהעוני, מחוקקים חוקים מפוצצים שלא ממש מצליחים.

 4. יונתן כ. :

  גם אני לא בטוח שאני צודק ובכל זאת כשהמשטרה רוצה היא מצליחה.

  תראה עבירות סמים,בעבירות סמים יש קונה ומוכר שדי מעוניינים לעשות עסקאות(מצב מאוד דומה לזנות מכיוון וזה לכאורה פשע ללא נפגעים וברגע העסקה שני הצדדים מעוניינים בה) ואיך שהוא המשטרה מצליחה לעשות אלפי מעצרים בשנה,בכל מה שקשור לזנות מעצרים בודדים(למעט סגירת בתי בושת שדווקא יש לא מעט מכיוון והם מפריעים לשכנים).

  גם בפשיעה אצל חרדים וערבים המשטרה תמיד אומרת שקשה לה אבל רואים שכשיש לחץ פוליטי או תקשורתי פתאום מצליחים.

  מהסיבות האלו אני לא חושב שיש בעיית יכולת.

  לגבי שיקום וחוקים מפוצצים,פוליטיקה היא אומנות האפשרי(אין לי מושג מי אמר את זה אבל הוא צדק) נכון צריך הרבה יותר,צריך עוד מחויבות של המדינה ועוד תקציבים ועוד הכל אבל עושים מה שאפשר,אני בטוח שאם החוק היה עולה מאה מיליון ש"ח בשנה הוא לעולם לא היה עובר.

  זה חוק טוב כי הוא במוטיבציה של הלקוחות וגם אם לא יביא לשיקום הוא אולי ימנע דרדור לזנות,אולי.

 5. יונתן כ. :

  נ.ב.
  אסור לנו להיות סלחנים לכשלון של גופים ומוסדות,אם המשטרה,הצבא,מכבי אש או ביטוח לאומי כושלים בתפקידם אסור לגלות סלחנות ולומר "זה קשה" החיים קשים ובשביל זה הם שם.

 6. ק. טוכולסקי :

  אנימזכיר לך יונתן שכולם מודים שהמשטרה מיגרה את הסחר בנשים מחו"ל, אז לא צריך תמיד להגיד המשטרה אשמה.
  המשטרה גם לא באמת מצליחה להתמודד עם תופעת הסמים כי הצריכה נשארת יציבה ולכן אלפי מעצרים בשנה לא משנים בעצם כלום.

 7. יונתן כ. :

  זה שהמשטרה הצליחה למגר את הסחר מחו״ל רק מראה שכשרוצים מצליחים.

  אם המשטרה הייתה מפסיקה לרדוף אחרי סמים קלים( ולמרות הקלישאה הידועה יש סמים קלים,שזהים לאלכוהול) היה לה את הכוח והיכולת לרסק את הזנות ועוד מגוון של פשעים אבל כשמפנים את המאמץ לניפוח סטטיסטיקות בעזרת מעצרי סמים לא נשארת יכולת.

  למרות שזה נראה שאני מבקר את המשטרה אני רוצה להדגיש שהבקורת שלי היא כלפי הממשלה שלא מכוונת את המשטרה.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.