חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

על כמה דברים שהתרחשו השבוע בפוליטיקה

נושאים זכויות עובדים ותעסוקה, פוליטי, פוליטישוק ב 19.02.12 2:03

האם ראוי שמנהיג פועלים יסכים לא להשבית את המשק שלוש שנים? במי מדבר סרה יאיר לפיד? על כך במאמר, ועוד על מאבק ועד עובדי הרכבת, שהוא המאבק של כולנו, ועל שתיקת שלי יחימוביץ בעניין עובדי הקבלן

מאת: הני זובידה

 

ואתם רוקדים (בג'נקי?)

הנה כמה דברים שקרו השבוע בפוליטיקה הישראלית וכולנו המשכנו בחיינו כאילו כלום.

1. עיני ניסה להציג את עצמו שוב כמנהיג פועלים, נלחם את מלחמתם של עובדי הקבלן, חתם על הסכם מביש שהמשיך להחזיק את עובדי הקבלן ללא פנסיה מסודרת ללא עבודה קבועה וללא ההטבות להם זקוק כל עובד ועובדת, ולקינוח, חתם על התחייבות שלא לשבות בשלוש שנים הבאות! ואני שואל איזה מנהיג פועלים חותם על דבר כזה? מה הוא השיג לעובדי הקבלן? וכמה עובדי קבלן מועסקים על ידי ההסתדרות?

2. יאיר לפיד החליט להציג את עיקרי משנתו, כן, כן, הבן של טומי עמד ואמר את דברו. ואני וחברי עופר אריאן כבר הצענו לו לשתוק עד הבחירות, אבל לצערנו הוא לא מקשיב לנו, וככה הוא מאבד גובה לאט לאט. זה נשמע לא רע מה שהוא ואמר, אלא אם אנחנו מתחילים להיטפל לקטנות, כמו למשל, הוא לא מדבר על אף אחד סרה בשם המפורש מלבד שר השיכון אטיאס! אתן מבינות? הוא נכנס באטיאס, לדבריו "הכסף הולך לדירות לחברים של אריאל אטיאס ולתספורות של הטייקונים." הוא לא מדבר בשם המעמד הנמוך, המוחלש, הוא שוב מדבר בשם מעמד הביניים, הוא ממשיך ללכלך על ש"ס ויהדות התורה (!) מבלי לדבר על מי שמנהיג את המדינה, הליכוד ולפניהם העבודה. מתחת לשיח הזה עומדת המון גזענות שתחשף יותר ויותר. אני לא מכיר ראש ממשלה אחד שהדתיים כופפו את ידיו לעשות משהו שהוא לא רצה. לא, נערי האוצר, לא אשמים במצב, זהו ראש הממשלה שנותן להם לעשות מה שהוא רוצה. מי שמדבר על מעמד הביניים, והטייקונים שלא ילך עם שליחיהם בתור נציגיו לכנסת, יש משפט כזה על אבנים ובתים מזכוכית. מעשה אבות סימן לבנים, אותה גזענות ואותה שנאת דתיים, עברו 15 שנים וכלום לא נשתנה, אה, סליחה רק השם השתנה זה כבר לא טומי זה יאיר….

3. מאבקי עובדים אכזריים מתרחשים כאן, עובדי קבלן וגם עובדי הרכבת (אליהם עוד נחזור), ומי תומכת בעיני או מחרישה בעניין עובדי הקבלן? ובכן התשובה לצערי היא יושבת הראש של מפלגת העבודה, שלי יחימוביץ. איפה את שלי? הכיצד תמכת והסברת מהן הישגי השביתה האחרונה? מהם אותם הישגים? הקליטה של עובדי קבלן על ידי המעסיקים הפרטיים, בעוד הממשלה לא תעשה זאת? העובדה שיש רבבות של עובדי קבלן המועסקים על ידי ההסתדרות? מדוע לא לצאת חוצץ נגד הפרקטיקה של העסקת עובדי קבלן באופן גורף, גם בהסתדרות? ומה עם עובדי הרכבת? למה לא לצאת ולתמוך בהם? קשה, קשה מאוד היא הפוליטיקה, מתחילים החשבונות, והאידיאולוגיה קצת זזה הצידה…

4. רבים דיברו על עובדי הרכבת ועל השביתה המוצדקת שלהם. אני בעיקר רוצה לתת צלצול השכמה לכל אלו שיושבים וצועקים על עיכובי הרכבת, וכל אלו שצועקים שיש לפרק את ועד עובדי הרכבת ולהפריט להפריט ולהפריט. ישנו הסיפור הידוע של בריטניה, ואני יודע שלא רבים מבינים מה קרה שם. אז הנה בשני חלקים סרט על החורבן שעשתה ההפרטה למה שנחשבה על ידי רבים כמערכת הרכבות הטובה בעולם:

חלק 1

חלק 2

וכמובן התובנה. הפרטה אינה מתכון לשיפור שרות או שיפור מוצר, לעיתים הפרטה פשוט הינה הרס של מוצר ציבורי טוב שזקוק לעוד קצת טיפול על מנת להפוך למצוין. כעת הממשלה עושה כל אשר בידיה על מנת להשניא את עובדי הרכבת ורכבת ישראל על הציבור על מנת שיקל עליה להפריט את מערך הרכבות של ישראל, וכאן המקום להזכיר כי אנחנו שילמנו מכיסנו על הרכבת, מהמיסים שלנו, והרכבת הזו היא שלנו! מה שיקרה הוא שימכרו אותה תמורת נזיד עדשים לאנשים שהרכבת מעניינת אותם כקליפת השום, הם יסחטו אותה כלימון למקסם רווחים ובעוד 20 או 30 שנה נקבל חזרה את אותה הרכבת במצב קטסטרופלי, לפחות אל תגידו "לא אמרתם לנו!" אם אתם מבינים צאו ותמכו בוועד עובדי רכבת ישראל, הם נאבקים את המאבק של כולנו.

וכמובן, אי אפשר בלי לציין את הגועל שבה מתנהלים עיתונאים ושאר מיני גזענים ביחסם לגילה אדרעי. לכל אלו שבטוחים וטוענים בלהיטות כי אין בעיה של גזענות ומזרחים הנה הטור של שי ניב: "מה מפריע לנו בגילה אדרעי?" לי זה ברור ולכם?!? מעניין מה ההבדל בין גילה ועובדי הרכבת בנושא בית המשפט לעבודה לבין המתמחים? מה ההבדל בין פלאפל ג'ינה, לבית קפה כזה או אחר. מעניין מה נשמע הפעם?

5. ולסיום, קדימה! קדימה מספקת לנו המון כותרות, יחסית למפלגה שרבים מנבאים לה התרסקות הפעילות מראה ההפך. לבני ומופז זה כבר סיפור ישן, עדיין ממחנה לבני נשמעים הקולות האנטי מזרחים בכול הנוגע למופז, זה מקבל גוון קצת עצוב/מצחיק בעיני "הוא לא מנהיג" "אין לו את זה" ועדו כל מיני מילים נבובות, כאילו ציפי כבר הנהיגה אותנו דרך משברים ועוד, ומופז מעולם לא היה בתפקידי הנהגה כמו למשל רמטכ"ל ועוד. אולם לא בכך עסקינן, "הבשורה" מגיעה מכיוונו של שלומי לחיאני, האיש והאגדה, ראש עיריית בת ים, האיש שלקח את בת ים מלאת הסטיגמות והבעיות והפך אותה לפנינה! אותה ראש עירייה בישראל (!) שנעצר אל מול מצלמות כל הערוצים האפשריים בישראל באחת ההדלפות המכוערות ביותר שידעה מדינת ישראל ממשטרת ישראל, כאחרון העבריינים, ועדיין לא הוגש נגדו כתב אישום! הוא שוקל להתמודד לראשות קדימה, ומכריז ריש גלי שהוא יהיה ראש ממשלת ישראל. מי יודע? אולי אנחנו צופים בישראלי האמיתי? אם הוא הצליח בבת ים יש סיכוי שיצליח ברמה הלאומית? ימים יגידו, מה שבטוח לא משעמם בקדימה.

לבלוג של הני

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , , , , , , ,

27 תגובות

 1. מעין דותן :

  שלי יחימוביץ' שתקה בעניין עובדי הקבלן מספר לכולנו הני.

  אז הנה כמה דוגמאות לשתיקה רועמת:

  http://www.shelly.org.il/node/6368

  http://www.shelly.org.il/node/6371

  http://www.shelly.org.il/node/6336

  טוב, נו, יחסית ל"שתיקה" זה די רועש.

  אבל למה להיכנס לדיון ענייני כשאפשר פשוט להכפיש?

  אם רוצים להתווכח על הטקטיקה אז אפשר.

  אבל ברמה האסטרטגית שלי אמרה את זה בקול הברור ביותר – אני שואפת ואמשיך להיאבק כדי שלא יהיו עובדי קבלן בכלל. העוול המוסרי הוא בעצם העיוורון לעובדים שעובדים אצלך יום יום ואתה פטור מהחובה להיות אחראי להם כי הם מסופקים על-ידי קבלן.

 2. רמי :

  אז כל מי שהוא מזרחי יזכה לתמיכתו של מר זובידה. אני מזרחי, תמוך בי לראשות הממשלה!

 3. הני זובידה :

  דותן יש לך אחלה קריאה סליקטיבית! אבל זה בסדר גם את זה לא אכעפת לי להסביר לך, שלי החרישה, מילאה פיה מים, או לא אמרה דבר בחר את המועדף עליך כאשר התחוללה השביתה ואלפי עובדי קבלן מועסקים על ידי ההסתדרות וגם לאחריה ימשיכו להיות מועקים על ידיה…למה שלי לא אמרה דבר? אולי משום שיש לה איזה שהוא עניין שלא להגיד דבר בשל עיני? או ההסתדרות על המנגנון שלה?
  מעניין דותן כמה סלקטיבי ניתן להיות!!!!!!
  נו טוב יחסית לאמרה נראה שיש כאן שתיקה גדולה…אבל למה להכפיש כאשר אפשר לעוות הכול?

 4. הני זובידה :

  רמי, נתחיל בשם, או הני או ד"ר זובידה תחליט אתה אני מעדיף הני!

  לעניין התפקיד, לצעיר אני לא תומך בך לשום תפקיד, אבל אני גם בטוח שלא פוסל אותך לתפקיד בשל מוצאך וזה ההבדל בינינו!!!!

 5. הני זובידה :

  * לצערך…

 6. איתי :

  מעין,

  טכנית אתה צודק, היא לא שתקה. הבעיה היא במה שנאמר ובמה שלא נאמר על ההסכם שנחתם בסוף. אם היו מראים לך ציור שלדעתך הוא מכוער ושואלים לדעתך, מה היה עדיף – שתגיד שהוא יפה או שתשתוק?

  רמי, בעיה בתיאוריה שלך.
  אילו הני היה תומך בכל מזרחי, הוא היה צריך לפרסם פה מאמר סנגוריה על עופר עיני, ולטעון שהמתקפות כלפיו מכיוון השמאל הסוציאליסטי האשכנזי (ק. טוכולסקי למשל) הן על בסיס עדתי-גזעני.

  הני, בעיה בתיאוריה שלך.

  אם התקשורת היתה שונאת נשים מזרחיות חזקות, לא היינו רואים מצד אחד מתקפות משתלחות נגד ההשבתות שמובילה גילה אדרעי ומצד שני אמפאתיה רבה, אפילו בביביתון, לפעולות הנטישה של ועד האחיות בראשות אילנה כהן.

 7. הני זובידה :

  איתי, אם תשים לב לא טענתי שזה רק מובל מאינטרסים אתניים…אבל הרי אין לך ולי ספק כי כשזה מגיע לעובדי הרכבת הנושא העדתי הוא אספקט מרכזי…וזו לא רק גילה אלא גם המוני המזרחים שעובדים ברכבת ו"עושים שם שוק"….בניגוד לאחיות שנחשב למקצוע מכובד וטוב, וגם אם קרה והייתה תאונה ועלתה לראש הארגון מזרחית (אבל אתה יודע היא עיראקית שזה מזרחי לייט…ואני מקווה שיבינו את ההומור ואם לא אז לא נורא) ויש מזרחית בראש הארגון זה עדיין ארגון של "אנשים (נשים) משכילים" ולא כמו "המאפיה של עובדי הרכבת…"

 8. אלמוג :

  מסכים לחלק מהטענות שהוצגו. אטיאס, לחיאני ומופז ראויים לכל גינוי ובוז גם אם הם מזרחים. לא כל מי שהוא ממוצע מזרחי הוא אדם איכותי וראוי. אטיאס, לחיאני ומופז הם אנשים לא ראויים (אתה לא חושב שקצת תתבייש אחרי שיתברר שלחיאני מעורב בפרשיות שחיתות)

 9. מעין דותן :

  הני, נתחיל בשם, אני או מעין או מר דותן. אני אישית מעדיף מעין.

  אני לא מבין מה לא ברור באמירה המפורשת של שלי יחימוביץ' – התנגדות לכל העסקה קבלנית באשר היא, אמירה שההישגים של השביתה הם חשובים וחלקיים ושיש עוד דרך ארוכה לתיקון המצב וכולנו כחברה נושאים באחריות לתיקונו ואי-אפשר להסתמך רק על ההסתדרות.

  ברור שיש גם אינטרסים פוליטיים. אבל את הכוח הפוליטי ששלי יחימוביץ' צוברת היא מנצלת לטובת מאבק למען העובדים. בהחלט לא הייתי רוצה ששלי יחימוביץ' תהיה צודקת וחלשה ובכך תחליש את המאבק למען העובדים. מי שרוצה מפלגות צודקות לשיטתם וחלשות בציבור – מוזמן. הם מסתובבות באופן סיטונאי
  בשוק הפוליטי – מרצ, חד"ש, התנועה הירוקה.

  העבודה לעומת זאת היא המפלגה השנייה בגודלה על-פי הסקרים ומהווה אלטרנטיבה ס"ד משמעותית.

  איתי,

  לדעתי ההסכם לא משול לציור "מכוער" אלא לציור לא מספיק יפה. אני מקווה שאתה לא מזלזל במה שהושג בהסכם.

 10. הני זובידה :

  אלמוג, אני מסכים מי שאשם אשם! ללא כחל וסרק. אולם לחיאני טוען לחפות נמתין לראות, למרות שאין לי אמונה כבירה בבית המשפט הישראלי.

 11. הני זובידה :

  מעיין, לגבי השם אתה פנית אלי בשם תואר, מר. אני הסבתי את תשומת ליבך שאני לא מר, או ד"ר זובידה או הני, להחלטתך.
  מעבר לנקודה זו אין לי מה להבהיר לך יותר.
  באיחולי הצלחה…
  הני

 12. מעין דותן :

  למקרה שלא שמת לב רמי פנה אליך בתואר מר זובידה ולא אני.

 13. הני זובידה :

  סליחה, מר דותן!
  טעות שלי.
  ושוב, אם אתה לא רואה את ההתנהגות הסלקטיבית של שלי בעניין עובדי הקבלן ובעיקר מה שקורה עם עיני, אין לי מה להוסיף….מצטער התשובה לא משתנה.
  בברכה
  הני

 14. תומר ישראלי :

  מעין. שלי אכן לא שותקת בנושא עובדי הקבלן. היא רוצה שיהיו פחות מאלה ותולה בממשלה את הסיבה לקיומם. אבל שלי מקפידה להתעלם מתפקידה של ההסתדרות בהיווצרות התופעה. ההסתדרות נטשה בשנות ה90 (או אולי קודם) את מקומה בשמירה על העבודה המאורגנת. היא איפשרה חוזים נפרדים לעובדים ותיקים וחדשים ולא התקוממה כאשר החלו ההפרטות. ונמשכו ונמשכו… מעבר לכך, ההפרטות הם שהקלו את שיפור תנאיהם עוד ועוד של העובדים שנותרו מאוגדים.
  אז זהו, שזו ממש אותה הסתדרות שהיום פתאום כאילו אכפת לה מעובדי הקבלן, אז למה שנאמין?
  כל עוד שלי לא תתחיל לדרוש מההסתדרות עצמה לקחת אחריות ולאמץ לתוכה את העובדים הלא מאוגדים – גם במחיר של ויתור על תנאי הותיקים (שלעיתים גובלים בשחיתות או מעבר לכך), עד אז כל אמירותיה ישארו בגדר תלונות שולויות וחסרות השפעה מהותית שתחולל שינוי.

 15. מיכאל לינדנבאום :

  למעין דותן,
  כמוך אני חושב ששלי יחימוביץ צריכה להנהיג גם את המפלגה וגם את המדינה.

  לעומת זאת אני לא חושב שיש להתפאר בהסכם שהושג.היתה שביתה כללית ובסופו
  של דבר אולי יהיו 800 עובדי קבלן שיעברו להעסקה ישירה ,במדינה שבה מספר עובדי הקבלן,מיקור חוץ,וחוזים אישיים מקפחים,ומועסקים על ידי עמותות ,מתקרב למליון איש.
  יותר מזה,ועד עובדי הרכבת מנהל מלחמה נואשת על כבודם של העובדים,ובינתיים אני לא רואה שעיני הולך להשבית את המדינה על נושא עובדי קבלן .
  זריקת עידוד של מפלגת העבודה לעובדי הרכבת הנלחמים בגבורה ,לא היתה מזיקה כלל.

 16. דני זמיר :

  תומר מה הקשר בין ההסבר ההסטורי שלך לתקיפה את שלי על כך שלא דיברה מספיק בקול רם? שלי הותקפה בעניין ההסכם כאילו היא אחראית לעבויד הקבלן…. לא יאומן. לדעתי, בעניין הזה הני טעה.

  לגבי אדרעי, אני חושב שגם אם היו קוראים לה ברקוביץ והיא היתה בלונדינית אשכנזיה פרפקט, ורוב עובדי הרכבת היו אשכנזים (לא יודע למה הני קבע שהם לא) הישראלים היו יוצאים נגדה כי הישראלי הממוצע מוכן ללכת להפגנה הירואית של 300,000 איש ולדרוש צדק חברתי אבל לא מוכן לוותר מילימטר על הנוחות שלו בשביל עובדים מנוצלים.
  זאת סתם עצלנות קיצרת רואי, חסור מועדות ואגואיזם אנושי פשוט ולא שד עדתי, לפחות לא במקרה הזה.

 17. דני זמיר :

  הגהה:-
  עובדי קבלן
  חוסר מודעות

 18. יונתן כ. :

  דני,איך אתה מסביר את התמיכה של הציבור בשביתת הרופאים שגם גרמה לחוסר נוחות לעומת חוסר התמיכה בשביתת עובדי הרכבת?

 19. תומר ישראלי :

  דני. שלי אכן מדברת ואפילו בקול רם. לצערי היא פשוט לא מדברת לעניין ולכן זה לא חשוב כמה חזק מדברים. יותר חמור מזה, היא לא נוקטת שום פעולה אפקטיבית אלא מתריסה באוסף של תלונות כלפי הממשלה. בזה היא ממש מצטיינת אבל זה ממש לא גורם לשינוי אלא מקבע אותנו כאופוזיציה קנטרנית.
  מה היא יכולה לעשות? לחבור להסתדרות ולהחזיר אותה למה שהיתה אמורה להיות: ארגון עובדים שמייצג את כלל העובדים בכל ארגון, לתבוע מההסתדרות לקיים צדק חברתי בין העובדים לבין עצמם ולנסות ולנקות את הארגון משיקולים זרים ושחיתות.
  לדעתי רק באמצעות ההסתדרות מפלגת העבודה באמת תצליח להשפיע על תהליכי ההפרטה, לתמוך במאבקים ובשביתות עד להשגת תוצאות משמעותיות.

 20. עמית-ה :

  אני לא יודע למה הציבור לא תומך בגילה אדרעי לדעתי מדובר בגיבורה אמיתית.
  אני גם לא יודע למה תמכו ברופאים, אולי זה עזר שהשביתה של הרופאים הייתה פחות מוגדרת ופחות התקיימה.
  נראה לי משונה איך הרופאים, הסטודנטים, האחיות, העובדים הסוציאלים, המורים … שהם הציבור לא תומכים בשביתות שהן הנשק היחיד של החלש.

 21. איתי :

  עמית,

  "אני לא מבין למה הציבור לא תומך בגילה אדרעי" זה בדיוק כמו "אני לא מבין למה הציבור לא מצביע בהמוניו למרצ/לחד"ש/למפלגת העבודה/לתנועה הירוקה".

  הפתרון הלא אפקטיבי לשאלה הזו הוא לחשוב כמו בן אהרון שהעם מטומטם וצריך להחליף אותו, או לחלופין להאשים כל מיני גורמים חיצוניים שמטמטמים את העם (התקשורת של בעלי ההון, הפוליטיקאים מהימין).

  פתרון אפקטיבי עובר לדעתי בהכרה שיש גם משהו טעון תיקון בהתנהגות של המחנה שלנו אם הוא מייצר כ"כ הרבה עוינות. ללכת ראש בקיר עם תחושה שהצדק עימך ושיום אחד כולם יבינו את זה – לא מועיל. ע"ע מרצ.

  לעצם העניין, מי שנתקע על הרציף ומאחר שעות לעבודה/לילדים לא יראה בעובדי הרכבת "חלשים" ולא ממש יימצא במצב להביע סולידריות.

  קיבולת הסולידריות של הישראלי הממוצע ממילא אינה גבוהה ומי שמותח את החבל יותר מדי לא מקבל סולידריות, נהפוך הוא. מרגע שחוצים את הקו העדין השביתה מתחילה לשרת את שוחרי ההפרטה.

  אפשר להמחיש זאת בדוגמה עוד יותר קיצונית של "מבחן סולידריות" – עשרה יהודים שמאלנים שתומכים עקרונית בכל ליבם בהפסקת האפליה נגד הערבים אזרחי ישראל נוסעים בואדי ערה וחוטפים מטר אבנים.

  כמה מהם יצאו מהאוטו ויחבקו את ה"גיבורים" המקופחים וכמה יקללו אותם וייחלו שיקבלו עונש חמור?

 22. מעין דותן :

  כמה נקודות:

  1. אני לא מתפאר בהסכם אלא פשוט טוען שהוא טוב יותר מהמצב שהיה קודם.

  2. שלי יחימוביץ' מדברת בקול רם ומציבה אלטרנטיבה בזירה הציבורית למדיניות הכלכלית. בעיניי זה הישג משמעותי וחשוב שרוב גדול של הישראלים מזהים את שלי יחימוביץ' עם מחוייבות לצדק חברתי.

  3. את ההסתדרות אפשר וצריך לבקר על תפקידה ההיסטורי ויש לי ביקורת. אבל אני ממש לא מצפה משלי יחימוביץ' לפתוח חזית עם עופר עיני וההסתדרות. זה לא חכם, זה יוצר מאבקי כוחות בתוך המחנה ובסופו של דבר מחליש את כלל העובדים.

  4. האויב הגדול ביותר של הטוב הוא הטוב ביותר. לפעמים נדמה שדווקא כשהציבור מזהה אלטרנטיבה סוציאל-דמוקרטית ראויה נחלצים סוציאליסטים מקצועיים להסביר לו ש"אלו לא באמת סוציאליסטיים". כשהביקורת היא לשם השיפור ומתוך הבנה שגם אם לא הכל מושלם אצל שלי יחימוביץ' היא מייצגת אלטרנטיבה סוציאל-דמוקרטית אז זה סביר. אבל הרבה פעמים את רוב האנרגיה משקיעים הסוציאליסטים המקצועיים כנגד שלי יחימוביץ' במקום כנגד ביבי, קדימה, לפיד וכו'…
  וזאת הכשלה של כלל המחנה הסוציאל-דמוקרטי.

 23. דני זמיר :

  איתי, בפעם המי יודע כמה ולמרות שזה שולי, יצחק בן אהרון מעולם לא אמר שצריך להחליף את העם ושהעם מטומטם- הציטוט המומצא והשקרי הזה שמשוחזר שוב ושוב לא הוגן ולא הגון כלפי האיש והדרך שהוא ייצג.

  בן אהרון אמר בשידור חי, באולפן ערוץ 1 של 77 בלילה של המהפך שהוא אינו מכבד (מלשון לא נותן כבוד כבוד לא מלשון לא מקבל) את תוצאות ההצבעה שמעידות על קיצרות הבנה ועל הצבעה של רבים וטובים נגד האינטרסים של עצמם.

  והוא צדק.

  לעניין עצמו אין לי מה להוסיף על דברי מעין.
  לגי השביתה ברכבת ויסח הציבור לעומת היחס לשביתת הרופאים: אני חושב ששביתת הרופאים בחלקים נרחבים שלה בעקיר בוספה, היתה חזירות לשמה וזכתה לתמיכת הציבור מהחרדה הלא תמיד מודעת: עובדי רכבת נראים אנשים קשי יום ומתלהמים שאפשר להכשיר במהירות ולהחליף. רופאים לא נתפסים ככה ונראים שקולים ומלומדים לכן בעיני הציבור, אז אם הם שובתים "בטח" יש סיבה טובה.
  העובדות הן שההסכם עשה סדר וצדק עם הפריפריה, ושהשכר הגבוה מאד משתכר רופא צעיר, והעבודה שבתי החולים השעירים והחזיקם במרכז הארץ הובילו את ההתנגדות, מעמיד סימן שאלה אמיתי על הצדקת התנהגות הרופאים, בניגוד למצב ברכבת שבו שר התחבורה והנההלה מוכיחים בזמן אמת את הצדקתה של השביתה.

 24. דני זמיר :

  לגבי
  ויחס
  בעיקר
  בסופה
  העשירים והחזקים
  וההנהלה

 25. עמית-ה :

  איתי
  זה נכון שאנשים לפעמים מצביעים נגד האינטרסים שלהם (הצבעה נגד העבודה ומרץ הייתה צודקת בכל פרמטר), עדיין זה לא אומר שאני מבין למה הם עושים את זה.
  גם אני כמוך מחפש דרכים להסביר ולקרב אנשים למדיניות סוציאל דמוקרטית ואני מבטיח להשתמש בכל תשובה טובה שאקרא.

 26. דני זמיר :

  ההצבעה "נגד" העבודה ומרץ היתה צודקת בכל פרמטר חוץ מבפרמטר אחד. שולי אפעס.
  טובתה ועתידה של מדינת ישראל.
  וד.א. גם בזה שלי יחימוביץ אשמה.
  בדוק.

 27. מיכאל לינדנבאום :

  ל (26 ),
  לא יודע מה זה טובתה של מדינת ישראל,אבל מה שבטוח שאנשים ירו לעצמם ברגל .
  שלי היא הדבר הטוב ביותר לעתיד הציבור בארץ,אין ספק,אבל לא היה מזיק אם למפלגה היתה אמירה בקשר למאבקם של עובדי הרכבת בהפרטה.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.