חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

השקרים הקטנים של שלי יחימוביץ'

נושאים מועד ב', שיכון ושלטון מקומי ב 6.10.08 6:05

במקום לדון במהות, ממשיכים שני שקרים קטנים של ח"כ שלי יחימוביץ' להעסיק את מערכת הבחירות בתל-אביב. מעניין אם יחימוביץ' טרחה לפשפש מהו הפער בין מקבל השכר הגבוה בעיריית תל-אביב לבין שכר עובדי הקבלן

מאת: יהונתן קלינגר

אתמול, רואינה שלי יחימוביץ' בתכניתו של רזי ברקאי על הצעתה להגבלת שכר הבכירים במשק. הצעתה של יחימוביץ', שהיא מעניינת לכשעצמה אמנם, לא היתה מוקד השיחה; ברקאי שאלה מדוע חברת כנסת כל כך סוציאליסטית שמעוניינת גם בצדק חברתי תומכת ברון חולדאי לראשות עיריית תל-אביב. יחימוביץ טענה שרון חולדאי הוא ראש עיר טוב וכי דרוש ראש עיר ציוני, ולכן, למרות המרחק האידיאולוגי הקצר, זו אינה יכולה לתמוך בדב חנין.

יחימוביץ' המשיכה לטעון כי דב חנין אינו עומד בשירת התקווה (למרות שחנין טוען שזו אינה האמת) ושחנין מטיף לסרבנות; כך הגענו למצב בו שני שקרים קטנים של יחימוביץ' מעסיקים את מערכת הבחירות בתל-אביב במקום לדאוג לעובדי קבלן שמועסקים בעירייה או בעיות רציניות כמו סגירת מקומות בילוי ושבילי אופניים שאינם נגישים כמעט. אולם, יחימוביץ' מעדיפה שלא להתייחס לסוגיות אלו, אלא להתעמק בכמה ציוני חנין. מיותר לציין שציונות אינה נמדד בגודל הזקפה הלאומית, אלא דווקא במעשים לטובת העם השוכן בציון.

ברקאי, לרגע, כמעט ונכנע וסייע ליחימוביץ' וחבריה לבחון את זקפתו הלאומית של דב חנין כששאל את חנין לאחר שזה אמר שהוא עומד בשירת התקווה: בשירת התקווה, "האם אתה ממלמל אותה בשפתייך או ששפתייך עומדות דום?"

אגב שכר הבכירים, האם יחימוביץ' טרחה לפשפש מהו הפער בין מקבל השכר הגבוה בעיריית תל-אביב לבין עובדי הקבלן שם? (רמז) אולי העובדה שעיריית תל-אביב שילמה (בשנת 2003) 563,000 ש"ח בשנה על משכורתו של חולדאי אומרת משהו על השיוויון?

נערך על ידי מערכת עבודה שחורה
תגיות: , , , , , , ,

29 תגובות

 1. אוהד ק :

  אני לא מתומכיו של חולדאי, אבל יוצא שבמונחי 2003 משכורתו ברוטו של חולדאי (ולא עלות משכורתו) היא פחות מ-40 אלף שקל לחודש. סכום סביר בהחלט לאדם בתפקידו והוא בודאי אינו מתקרב למכפיל ה-40 גם ביחס לעובד הקבלן העשוק ביותר בעיריית תל אביב.

  עיני אינה צרה בכיסו של ראש העיר ובלבד והוא ישר ומשרת את תושבי עירו כהלכה. הבעיה היא שתחת הנהגתו העירייה הסתבכה בשתי פרשות השחיתות החמורות בתולדותיה (פרשת החניונים ופרשת היתרי הבנייה), בהן היו מעורבים הוא, מקורביו ואף סגנו וממלא מקומו. בנוסף לכך בתקופת כהונתו העירייה נהגה בדורסנות כלפי תושביה, החמירה את הפערים בין דרום ומזרח העיר לצפונה, המשיכה במדיניות תחבורתית אובדנית, הזניחה במשך 5 שנות כהונתו הראשונה את תשתיות הביוב ביפו ובכך גרמה לאסון אקולוגי ותברואתי חמור כאשר אלו קרסו ודלפו לים, הנהיגה מדיניות תכנון אורבני הזויה ועוד ועוד.

  במקום להתעסק ברטוריקה זולה דוגמת אלו של יחימוביץ' וחולדאי, כדאי להתחיל ולעסוק בנושאים אלו.

 2. מרק ק. :

  אני מבין שכמו אנשים דגולים אחרים בתולדות האנשות (סטיב גובס לדוגמא) – חנין מתכוון להסתפק במשכורת של דולר אחד בשנה. הרי ידוע שחנין תורם את כל המשכורת שלו מהכנסת כי שירות ציבורי הוא שליחות ועל שליחות לא צריך לקבל כסף.

 3. יהונתן :

  מרק,
  הייתי שמח אם היית מוסיף גילוי נאות כאן. לגבי חנין, אני לא יודע מה תהיה משכורתו לאחר שיהיה ראש עיר, אבל זה כבר הצהיר שהוא לא יעסיק עובדי קבלן בעיריה, בניגוד לחולדאי.

  אוהד,
  הפער בין מקבלי השכר הוא אנקדוטה קטנה, ובמונחי 2003 (כששכר המינימום אז היה 3,300 ש"ח) עדיין שכר משמעותי כזה הוא לא סימן לצניעות.

 4. יהונתן קלינגר | הזקפה הלאומית של שלי יחימוביץ' ‏ :: Intellect or Insanity‏ :

  […] [פורסם במקור ב"עבודה שחורה"] […]

 5. מרק ק. :

  יהונתן, איפה הגילוי הנאות שלך? איפה הגילוי הנאות של כל מי שכותב בעבודה שחורה כאילו שהוא לא בא מפוזיציה? הפוסט הזה מספיק מגוחך בפני עצמו מאחר שלמיטב ידיעתי לא ראשי העיר קובעים את המשכורת של עצמם והם צריכים אישור של משרד הפנים לכל הפחות.

 6. אורן :

  שכר סביר בהחלט.
  הבחור היה יכול לעשות חיל באזרחות ולקבל הרבה יותר מזה.
  שים לב לשכר מנכ"ל כפי שמופיע בסקר שכר עדכני:
  http://ethosia.co.il/knowledged.aspx?id=11&pid=78&mn=2

  לדעתי לגיטימי שראש עיר יקבל שכר גבוה יותר ממהנדס תוכנה מן השורה.

 7. יהונתן :

  מרק,
  איזה גילוי נאות? שאני תומך בדב חנין? אני לא עובד כטוקבקיסט עבור חנין ואני לא מקבל ממנו שכר.

  ולא ראש העיר הוא הבעיה, אלא העובדה שבעיר כמו תל-אביב יש מנכ"ל שמרוויח שכר שערורייתי (לעבודה במגזר הציבורי) בעוד שבאותה עירייה מנוצלים עובדים אחרים.

 8. אור ברקת :

  "הגילוי הנאות של כל מי שכותב בעבודה שחורה כאילו שהוא לא בא מפוזיציה?"

  מרק – שהם, ובעצם כל מי שכותב משהו איפשהו יוסיף דיסקליימר בראש העמוד – "יש לי עמדה ואני כותב עליה"?

  אתה באמת לא רואה את ההבדל?

 9. מרק ק. :

  אור, ודאי. אלא אם התבלבלתי עבודה שחורה הוא אתר "ליצירת קשר בין הבוחר לנבחר". אם היה פה שינוי והוא הפך להיות סניף של "כל העיר" אז פספסתי את הפוסט הזה.

  וגילוי נאות כמו שיהונתן מבקש: אני חושד שהחתולה שלי כותבת טוקבקים עבור חולדאי.

 10. מרק ק. :

  כלומר אם יהונתן בוחר להטיל רפש בחולדאי זה לא מינימום הכרחי שהוא יכתוב שהוא תומך של חנין, הרי חולדאי הוא אפילו לא בעל השכר הגבוה ביותר בעיריית תל אביב.

 11. אור ברקת :

  מרק – באתר הזה מתפרסמים מאמרי דעה, זה לא היה הראשון בהם. כבר מזמן זה לא במה רק לפרסום מכתבים לחברי כנסת.

  אני חושב שהנקודה של יונתן היא להצביע על צביעות מסוימת בתמיכתה של יחימוביץ בחולדאי המקדם דברים מנוגדים לתפיסת עולמה המוצהרת. הדיון לגבי האם שכרו של חולדאי ראוי או לא הוא סטייה מהנושא.

  שוב אם אתה לא רואה הבדל בין צורך בגילוי נאות מצד מישהו שתומך במועמד בצורה שדי ברורה מהמאמר לבין מישהו שיש לו קשר אם אינני טועה לחברה המסחרית ששכר המועמד השני כדי לקמפיין בשבילו, לא אני אצליח להראות לך את זה.

 12. ברוך :

  חנין הנו חבר המפלגה הקומוניסטית לטוב או לרע, לפעמים לטוב. ככזה הוא שליח של המפלגה לטוב או לרע כאמור לפעמים לטוב. כיום אנחנו מכירים ויודעים מה זה "ארגון חזית" ואיך זה עובד. אני משוכנע ב 100% שחנין יעבוד בשביל המפלגה הקומוניסטית. לפחות ואני בטוח שיותר מאשר בזמן שבו עבדו בשביל מפא", מפ"ם, חרות, מק"י. זה לא טוב זה רע זה מיותר זה לא לעניין. פעם הכיסוי היה "שלום" עכשיו זה "ירוק". הבעייה אינה שחנין הנו ציוני או לא. כבר לא ברור מה זה ציוני וכאדם אני מעדיף את חנין על כמה "ציונים". הבעיה היא שהוא שליח של ארגון שטובת תושבי תל-אביב אינה בראש מעיניו. ארגון שיחסו לכלל מדינת ישראל בעייתי ותל-אביב, עדיין, היא חלק מישראל. אין כזה דבר קומוניסט ניטראלי. זה נושא חשוב לדיון בדיוק כמו הביוב. ובאשר לטיעוני ספין, חנין אם וכאשר יהיה ראש העיר יעסיק עובדי קבלן בדרך זו או אחרת, אין לו כל יכולת חוקית או ניהולית לפגוע במשטר העבדות הזה. מי שאומר אחרת אומר לא אמת או שהוא חיי בעולם וירטואלי שכבר לא קיים יותר.

 13. רמי הוד :

  כתבת לעניין יהונתן.
  כל הפארסה הזאת ממש מביכה. רידוד הדיון לרמת הנמוכה והיצרית ביותר.
  חבל ששלי ממשיכה בכך במקום להתנצל על הסיכול הממוקד שהיא עושה לניסיון פוליטי מעמדי ייחודי.
  בכך הפסיקה שלי לפעול בתוך המתח המובן בין ניסיון להביא לשינוי מתוך מפלגה גדולה, פרגמטיות פוליטית ושמירה על עקרונות סוציאליסטים.היא מיקמה את עצמה בקצה של הקצה. טיעוניה לא עניינים ומתחמקים מדיון ערכי בשאלות מהותיות.
  יש לה יותר במשותף עם גדעון סער( שכמובן מהר להסכים איתה בעניין עיר לכולנו) מאשר עם דב חנין. זה תכליתו של כל העניין, של הרוח המפאיניקית הנושבת מכיוונה של שלי ומכיוונם של חבריה שבזים להתארגנות מעמדית ראויה.
  דב חנין אינו חייב לשיר את ההמנון אך הוא כן מחויב לכיבוד סמלי המדינה. על כך הוא הצהיר.
  הוא כן מחויב לניסיון להביא לשינוי רדיקלי בחייהם של האנשים בישראל- ובכך הוא למעשה עוסק בכל חייו הציבוריים-טוב בעיני, מכל דמות אחרת בזירה הפוליטית.
  הרי מהי תכלית השידוך בין דב לאהרון מדועל הליכודניק הממוקם במקום השני ברשימה? אמירה חד משמעית שזכויות חברתיות ומעמד הם ההגדרות הראשוניות והמשמעותיות ביותר מבחינה פוליטית. לכך שלי לא יכולה להתחבר. גם פואד לא.

 14. לרמן :

  ססאמק, כל האנשים האלה שיש להם עמדות. יהונתן, באיזו זכות אתה מחזיק בדעה בכלל? אתה עוד מתפאר בזה שיש לך דעה משלך ואף אחד לא שילם לך כדי שתחזיק בה? אני חשבתי שבעיר תל-אביב כבר ביטלנו את הרעיון המגוחך שלאנשים יש עמדות, דעות ושחלקם עשויים אפילו לא לתמוך בראש העיר המכהן.

 15. לרמן :

  בכלל יהונתן, לפני כל משפט שאתה מוציא או כותב מומלץ להוסיף "אני תומך בדב חנין לראשות עיריית תל-אביב-יפו".

  למשל זה יכול לבוא טוב בסיטואציה הבאה:
  "אני תומך בדב חנין לראשות עיריית תל-אביב-יפו, הפוך גדול, בבקשה" (במקרה שלך יותר מתאים אספרסו כפול)

 16. מתבייש בדוב חנין :

  כשסרבתי לשרת בצבא כתבתי מכתב לדוב חנין והוא ענה לי ועודד אותי לסרב. גם אני לא שר התיקווה ואני י ו ד ע שחנין לא שר התיקווה אי אפשר לשיר מילים שמדכאות ומשפילות את העם הפלשתיני. גם אני לא ציוני כמו דוב חנין וגם אני קומוניסט. אני מתבייש ומאוכזב על זה שבימקום להתעמת עם שלי יחימוביץ (שגם אותה אני אוהב ומעריך) על כל הדברים האמיתיים שהוא מאמין בהם הוא שולח אנשים כמוך יונתן שמיתעסקים בכוונה בשטות של עומד או לא עומד במקום להסביר לאנשים בכנות ובאומץ למה הוא לא שר התיקווה ולמה הוא עוזר לסרבנים ולמה הציונות היא גיזענות ולמה הוא קומוניסט ולא סוציאליסט כמו שהוא פיתאום ניהיה לטובת הפוליטיקה המלוכלכת. אני מיתבייש בך דוב חנין.

 17. חבר של שלי, מודה וגאה (תרתי משמע) :

  יהונתן דב חנין לא יכול ליהיות יותר ציוני ממישהו רק כי הוא בחור נחמד לדעתך (דרך אגב בעיני הוא לא נחמד ואני לא אוהב את ההתחסדות שלו ואת העובדה שהוא משקר באשר לעמדותיו האמיתיות), פשוט מפני שהוא לא ציוני בהגדרה. ציוני זה לא בן אדם טוב או לא טוב אלא הגדרה ערכית. אם דוב חנין יגיד שהוא ציוני יעיפו אותו מהמפלגה הקומוניסטית. מותר להיות לא ציוני במדינה דמוקרטית אבל ראוי לנהל ויכוח אמיתי ונוקב על שמאל לא ציוני מול שמאל ציוני כמו ששלי מנסה לנהל באומץ רב ביותר.

 18. חבר של שלי, מודה וגאה (תרתי משמע) :

  ואגב אני שמעתי את הראיון אצל רזי ברקאי ושני הציטוטים הם פשוט לא נכונים. שלי לא משקרת אף פעם, יש לה את התכונה המעצבנת הזאת לומר אמת. היא פשוט אומרת דברים שלא תמיד מתאימים לכולם ובטח לא מתאימים לקמפיין מלא השקרים וההתחמקויות של דוב חנין ואני חושב שהכותרת שלכם היא לא הגונה ולא עומדת בסטנדרטים עיתונאיים. כן כן אני יודע שזה אינטרנט אבל מכם אני מצפה ליותר מקללות חסרות בסיס בכותרת.

 19. עוברת אורח :

  לא ינום ולא יישן שומר החולדות.
  אין על הטוקבקיסטים של חולדאי, עובדים – מה זה עובדים, מוציאים את הנשמה – גם בשעות הקטנות של הלילה.
  16-18 – אל תתבייש, בקש תעריף לילה, זה מגיע לך!!!

 20. עובר אורח :

  אני מבין שכל מי שלא משתחווה לפני הקומוניסט האנטי ציוני דוב חנין הוא טוקבקיסט בשכר! די עם השטות הילדותית הזאת, תזכרו שאתם סך הכל שניים וחצי אנשים. תיכף תגידו שכל מי שלא יצביע לגורו החדש שלכם מקבל על זה כסף. די לטפשות.

 21. יהונתן :

  "חבר של שלי",
  אם דב אומר שהוא עומד בתקווה, ויש ראיות לכך שהוא אכן עומד, אני לא רואה דרך אחרת לקרוא לדבריה של שלי.

  לטעמי דב הוא ציוני כי הוא עובד למען המדינה שלו ואוהב אותה.

  אגב, "מתבייש בדוב חנין", אתה יכול אולי לשלוח לנו את המכתב מדב, זה יכול להעיר את עיניי.

 22. עמית-ה :

  אני חושב שהדיון הזה הולך לכיוון ששלי יחימוביץ' דחפה אותו.
  כיוון שדב חנין (על פניו) יכול להיות ראש-עיר בניגוד לנסיון שלנו עם חולדאי, היא מסיתה את הדיון לכיוונים חסרי משמעות.
  האם מילו מיינבינדר יותר פטריוט מאוּר? האם סנטור מקארטי יותר פטריוט מאיליה קאזאן?
  שאלה אידיוטית ואני ממש לא רוצה לפגוע באלו שנסחפים לעיסוק בה, זה מעיד על חנניות צעירה.

  בקיצור דב חנין ועיר לכולנו הם בעלי פוטנציאל להיות הדבר הכי טוב שקרה לתל-אביב מאז שתל יעקב ווייס אבן פינה ראשונה באחוזת בית.

  אני תמכתי תומך ואתמוך בשלי יחימוביץ' בין היתר משום שהיא יודעת לעשות מניפולציות.
  ואני מתנגד לדעתה בנושא חנין בדיוק כפי שהתנגדתי לדעתה בנושא אהוד ברק (נכון שמגדל הקריה ואקירוב כמעט אותו גובה אבל באקירוב פוטנציאל הנזק נמוך בהרבה).

 23. האזרח דרור :

  המילים הראשונות של הפוסט הן

  "במקום לדון במהות,"

  אז בואו נדון במהות. בואו נזכיר לתומכי חנין ולמתנגדים שלו למה החזון שלו הוא בליגה אחרת מעל מה שיש כרגע

  אפשר לקרוא מה שעשה ז'יימה לרנר בקורטיבה – אפשר לקרוא כאן

  אבל למה לקרוא , אפשר לראות
  תסתכלו בבקשה בסרט אגדה אורבנית

  http://video.google.com/videoplay?docid=-6316014627472245560&hl=en

  48 דקות של הצבעה על איך עיר יכולה להראות.

  אין לכם זמן – קטע קצר יותר שמדבר על תחבורת מעברים עם BRT –
  http://theworld.nana10.co.il/Article/?ArticleID=558421&typeid=30&sid=193&pid=48

  כעת אתם מבינים למה חולדאי מפחד מחנין?

  למי שרוצה עוד – יכול לראות על בוגוטה

  http://ecowiki.org.il/index.php?title=%D7%91%D7%95%D7%92%D7%95%D7%98%D7%94

  ומה שעשו בפורטלנד
  http://ecowiki.org.il/index.php?title=%D7%A4%D7%95%D7%A8%D7%98%D7%9C%D7%A0%D7%93%2C_%D7%90%D7%95%D7%A8%D7%92%D7%95%D7%9F

 24. עוד בלוג תל-אביבי » על קמפיינים, כסף ואנשים :

  […] הבא מוקדש לסמי עופר, פאר ויסנר, רון חולדאי, גדעון סער, שלי יחימוביץ’, מאיר שטרית ולכל שאר החברה’ שמריצים עלינו ספינים […]

 25. כרטיס אדום | בלוגיקה :

  […] אלא שהיא בחרה לתקוף את יריבה החדש באופן שקרי, בטענה שאיננה אמיתית כי חנין לא עומד לשירת ההמנון ומטיף לסרבנות; העוזר […]

 26. דרור :

  לפי מה שאתה כותב אז רבים מעשיה וכן כדאי להצביע לה

 27. אסתר עילם :

  אני מסתייגת בהחלט מהשימוש בביטוי "גודל הזקפה הלאומית" שהוא ביטוי פורנוגראפי מובהק. "השתלתו" בדיון על נושא זה או אחר לשם "המחשה", כביכול, נותנת לגיטימציה לתעשייה שכל עיקרה עיוות הצלם האנושי ושנאת נשים.

 28. איתי :

  אסתר שלום וברוכה הבאה,

  אני נתקלתי בביטוי הנ"ל בעבר אך ורק בהקשרים ביקורתיים שמצביעים (כמו כאן) על המתאם בין שוביניזם ובין לאומנות.

  אני לא רואה כיצד השימוש בביטוי נותן לגיטימציה לשוביניזם או ללאומנות.

  ההתייחסות לעניין ה"גודל" היא הפוכה לחלוטין מבתעשיית הפורנוגרפיה – שם מה שיותר גדול = יותר טוב, ואילו הביטוי הנוכחי יורק בפרצוף להנחה הזו והופך אותה למגוחכת.

 29. הדוברים של אהוד ברק • שוקי גלילי 101 :

  […] גם התערבותה הוולגרית של שלי יחימוביץ' במערכת הבחירות האמורה, נראית ברורה מאד. ברק הוא הרי […]

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.