חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

הדייג – לקט המלצות קריאה מס' 69

נושאים הדייג, עלו ברשת ב 11.02.12 0:00

מבחר תכנים מעניינים שהתפרסמו ברשת בשבוע החולף

כלכלה וחברה

ילד בן 13 מהכפר מג'דל שמס ברמת הגולן מחה בפייסבוק על מחיר הכניסה הגבוה לאתר החרמון – ונעצר בחשד להפרת סדר. הנער בסך הכל ביקש למחות שלמרות שהוא גר בקרבת ההר, מעולם לא זכה לבקר בו.

לדעתו של מנכ"ל "אינטל" ישראל, הדבר הגרוע ביותר שיכול לקרות הוא מציאת גז טבעי או נפט בישראל. השקעה בהיי-טק ובחינוך טכנולוגי, לטענתו, היא כדאית הרבה יותר ותבטיח את עתידם של הדורות הבאים.

תרבות

עפרי אילני ממליץ על הספר "המסע לאוגנדה", המגולל את סיפורה של המשלחת הציונית לבדיקת תכנית אוגנדה ב-1905. דו"ח המשלחת מגלה שהתושבים המקומיים היו מודעים לתכנית ההתיישבות היהודית, והחלו לפעול לסיכולה.

כתבה ב-npr מתארת את מסע הבילוש של סטודנט באוניברסיטה ברוד איילנד, בעקבות הקלטה של נאום בלתי ידוע עד כה של מלקולם X – שהתארח באותו קמפוס 50 שנה מוקדם יותר.

טכנולוגיה

האתר "אקטיביסמוס" מדווח שמספר ערכים בויקיפדיה נערכו ע"י גורמים ממשלתיים, ביניהם אלו של דפני ליף, העולים מאתיופיה, אביגדור ליברמן ו"שלום עכשיו" .

עידו קינן כותב על המוסר הכפול של ספקיות האינטרנט: מצד אחד, הן מוכרות אינטרנט מהיר בידיעה ברורה שהוא מיועד להורדות פיראטיות; מנגד, הן משבשות במכוון את הורדות הקבצים בנימוק של פגיעה בזכויות יוצרים ועומס על הרשת.

לאור ההנפקה הצפויה של פייסבוק בוול סטריט, כמה מס צפוי מארק צוקרברג לשלם? די הרבה, מן הסתם (כ-2 מיליארד דולר), אבל מדובר בסכום פעוט יחסית להון הכולל שהוא מחזיק במניות – ועל הון זה הוא אינו משלם מס בכלל. הדבר נכון גם לבכירים נוספים בתעשייה כמו סטיב ג'ובס ז"ל, מנכ"ל "אפל", ולורנס אליסון מ"אורקל".

סביבה

יואב לרמן טוען שחברת "בטר פלייס" מקדמת בעזרת המכונית החשמלית את התלות המוחלטת ברכב הפרטי, מה שצפוי להחריף (במקום למנוע) את תאונות הדרכים, הפקקים, המחסור בחניה וזיהום הסביבה. השבוע גם התבשרנו ש"בטר פלייס" מקבלת רוח גבית ממשרד האנרגיה והמים, המחייב את בעלי המכוניות לטעון את המצברים ממתקנים נייחים ולא מרשת החשמל הביתית.

הקרן הקיימת מעוניינת להרחיב את השטחים המוגדרים כיער באיזור בית קשת, ונתקלת בהתנגדות של החברה להגנת הטבע – הטוענת שהורדת הדירוג של שמורת טבע למעמד של יער חושפת את האיזור לפגיעה סביבתית.

תוך 8 שנים ישראל תצטרך להתמודד לראשונה עם בעיה של עודף מים, כתוצאה מהתפלת מי ים. אך עוד חזון למועד – בינתיים מאגרי המים של ישראל נמצאים בגירעון של מיליארד וחצי מ"ק.

בעולם

השבוע נפטרה החיילת האחרונה ששירתה במלחמת העולם הראשונה. פלורנס גרין שירתה בחיל האוויר המלכותי הבריטי כעובדת מטבח סמוך לסוף המלחמה, ושירותה הוכר באופן רשמי רק בשנה האחרונה.

נערך על ידי דורון
תגיות: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

תגובה אחת

  1. מעין :

    צריך להיות "לדעתה" של מנכ"ל אינטל ישראל. גם בכתבה עצמה יש התעלמות תמוהה מכך שמנכ"ל אינטל ישראל היא אישה.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.