חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

משה כחלון, אחריות לוקחים – לא משליכים

נושאים זכויות עובדים ותעסוקה, מכתבים, רווחה ושירותים חברתיים ב 7.02.12 1:03

עובדי חסות הנוער נמצאים במאבק מול העמותות המעסיקות. שר הרווחה מעדיף להישאר מחוץ לעסק

מאת יעל סיני

ביום חמישי האחרון ערכנו, איגוד עובדי חסות הנוער, הפגנה אל מול קריית הממשלה בתל אביב. הנפנו שלטים  בהם היה כתוב: "כששר הרווחה בחצי משרה אנחנו בחצי מהתנאים" , ו"כחלון הבטחת – הגיע הזמן לקיים". קריאות אלו באו להעביר מסר אחד מפורש- משרד הרווחה הינו חלק בלתי נפרד מהמשא ומתן שאנו מקיימים עם העמותות- אותות וענ"ב לשיפור תנאי העסקתנו. זעקנו ביחד לאוזניה האטומות של המדינה לקחת אחריות על נזקי ההפרטה שהיא יצרה, להיות חלק בסכסוך. למה? מכמה סיבות: הסיבה הראשונה היא בגלל שמעל לתשעים אחוז מהתקציב של העמותות מגיע ישירות ממשרד הרווחה לתפעול אתם שירותים שהמדינה אמורה להעניק לאזרחיה החלשים. הסיבה השנייה היא שעמותות אותות וענ"ב אינן מחזיקות את שלל המסגרות לנוער בסיכון בחסד אלא על פי מכרז שזכו בו, מכרז אותו מפרסם משרד הרווחה אחת לכמה שנים. במכרז מפורטים התנאים אותם קובע המשרד להפעלת המסגרות. כלומר, העמותות מחויבות לעמוד בתנאים שהציבה המדינה.  אם עוד לא השתכנעתם הסיבה השלישית היא ששתי סיבות אלו מאפשרות למדינה ולעמותות לעשות דבר אחד פשוט- לזרוק את האשמה על הצד האחר.

 בשנת 1993, הייתי בכיתה ב'. אני וחברה טובה היינו עסוקות במלחמה קשה עם ילד שהיה קטן מאיתנו בשנה, ובאיזה קרב מדרגות מיותר הילד התגלגל במדרגות והתחיל לבכות. שתינו ידענו שאנחנו אשמות באותה מידה אבל כל אחת האשימה את השנייה במקרה וניסתה להתנער מאחריות. זה לא עבד על המורה שלי שהחליטה להעניש את שתינו- ובחומרה. אוח איזה שטויות אנחנו עושים כשאנחנו ילדים…

מפתיע ששר הרווחה התראיין אתמול ואמר:" הבעיה המרכזית היא, שזה מול העמותות ו… יש אנשים בדרך ש… גוזרים חלק מזה. אני לא אוהב את זה אתה יודע… לא נעים לי מהעמותות אני עובד איתם. הלוואי ומשרד הרווחה היה עובד ישירות מולם והכל היה נראה אחרת".

כן כן, אולי לא מדובר כאן בילדה טיפשה בת שמונה, אלא בשר הרווחה- פוליטיקאי משומן, אבל מה ששמעתם כאן זו שוב התנערות מהאחריות. אז די, חלס. אנחנו לא בגן ילדים. אין כאן שדון רע שגונב את הכסף או איזה פקידה אכזרית שגוזרת קופון, אלא שר רווחה שמאפשר את זה. אדון כחלון היקר, ברור לכולנו שהעמותות אינן צדיקות, וברור לכולנו שאנחנו במשא ומתן קשה וארוך. אבל קח אחריות גם אתה, אי אפשר כל היום להאשים אחרים ולהרים כתפיים בתמימות ילדותית ולהגיד "לא נעים לי- אבל זה אשמתם, אני לא קשור לזה". אתה קשור לזה, אתה אחראי. והפתרון הטוב יהיה – לשלוח מסמך אחד , חתום בשמך שמסיר את העמימות ואומר- כן, אני, שר הרווחה, לוקח אחריות על המדיניות האכזרית של קודמי בתפקיד, ואני משנה את המציאות- X כסף מועבר לטובת שיפור תנאי העסקה של העובדים, כי אכפת לי.

נערך על ידי רביב נאוה
תגיות: , , , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.