postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » עמיר פרץ – סיכום פעילות

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

עמיר פרץ – סיכום פעילות

נושאים עלו ברשת, פוליטי ב 25.01.12 6:01

 עמיר פרץ פרסם בבמה הרעיונית של מפלגת העבודה את סיכום פעילותו לשנת 2011

שנה חדשה בפתח ואני מבקש לנצל  את ההזדמנות ולסכם את שנת הפעילות האחרונה שעברנו.

בינואר 2011 התבשרנו כי אהוד ברק וחבריו עוזבים את מפלגת העבודה , צעד זה חיזק בקרב ארבעת חברי הכנסת שהלכנו ביחד (ח"כ איתן כבל, ראלב מגאדלה דניאל בן סימון ואנוכי)  כי עלינו להישאר במפלגה  ולהוביל מהלך לשיקומה של המפלגה  וכך היה.

באפריל 2011 , לאחר  שלושה חודשים שבהן תרתי את הארץ ,לאורכה ולרוחבה ונפגשתי אתכם חבריי היקרים , שמעתי את דעתכם , השמעתי את דבריי, החלטתי להתמודד על ראשות העבודה .

הרוח הגבית לה זכינו  חיזקה את התחושה שבערה בקרבנו כי אין לנו זכות לשמור על פרופיל נמוך בזמן שממשלת נתניהו מתנכרת לערכים הבסיסים עליהם הוקמה מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית.

"כיפת ברזל החברתית" ,תוכנית שנולדה מתוך מציאות חברתית כלכלית קשה שהביאה לשחיקה במצבן הכלכלי והחברתי של משקי הבית בישראל. מאות אלפי משפחות מתקשים לנהל את חייהם ללא צבירת גירעונות וחובות, ידם של זוגות ומשפחות צעירות אינה משגת  לשכור דירה  ולא כל שכן לרכוש דירה משלהם.

התמונה העגומה של משפחות נזקקות לא הייתה מנת חלקם של השכבות המוחלשות אלא גם של מעמד הביניים , למעלה ממיליון איש עובדים ונמצאים מתחת לקו העוני ,תושבי פרירפרייה שנדחקו לשוליים, מערכת בריאות שמיטיבה רק עם  העשירים , מערכת חינוך שאינה משיגה יעדיה  אך הולכת ומופרטת,שוק עבודה שמנצל עובדיהם בשכר רעב, מחירי המים,דלק,חשמל שהמריאו , כל אלה הציבו  את ישראל בראש טבלת אי שיוויון  העולמי  ,מציאות קשה זו הובילה אותי ואת צוות ההיגוי שכלל קבוצה גדולה של  דוקטורים (כל אחד המתמחה בתחומו ) מכל הארץ לשקוד ולכתוב את תוכנית כיפת ברזל החברתית.

בתוכנית 'כיפת ברזל חברתית', עלה  נושא הדיור כאחת הבעיות המרכזיות שיש לפתור.

בתוכנית  הצגנו  את 'מהפכת הדיור הזמין' שיש לחולל ודרכי הפעולה שיש לבצע על-מנת להשיג את אותו שינוי.  כמו  גם  חוק חינוך חינם מגיל 3 חודשים ועד לאקדמיה.

למי שמעוניין להיזכר- מצ"ב 'כיפת ברזל חברתית"- אנא קראו והעבירו לכל החברים שמבקשים ללמוד עוד על התוכנית.

ניתן לעיין בעיקרי התוכנית ישירות באתר האינטרנט של עמיר http://www.amirperetz.co.il/?page_id=513

התוכנית  נכתבה בפברואר 2011 , טרם יציאת  המחאה החברתית הגדולה  ,לצערי הרב,  גם בעת כתיבת שורות  התוכנית רלוונטית ודבר לא השתנה.

הישנות  מקרי פיטורי עובדים וסגירת מפעלים בפריפריה לא פסחו עלינו בקיץ האחרון ,

מפעלים כמו חיפה כימיקלים, פרי הגליל סלינה ועוד היו בין המפעלים אשר  במסגרת הדיונים בוועדת הכספים  בכנסת ניסינו למנוע בכל דרך את פיטורי העובדים ואת סגירת המפעלים בשל מצוקה כלכלית,  בכל אחד מהמפעלים ביקרתי  ונפגשתי עם העובדים  ,חברי ההנהלה בניסיון להביא לפיתרון שימנע את פיטורי העובדים,שרובם משתכרים שכר מינימום ורואים במפעל כביתם השני.

להמשך קריאה

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , ,

2 תגובות

  1. אחת העם עוקבת :

    קראתי בריכוז רב את עיקרי התוכנית(כיפת ברזל חברתית) של עמיר פרץ, ואלה הם, בדיוק!!! הדרישות של העם ופעילי המחאה בכל הארץ והפריפריות, מממשלת ישראל ומח"כ. הפיתרון הוא בר קיימא!העם לא מטומטם והעם לא ישלים עם הגזרות!לא נשתוק ולא נרתע עד, שהמאבק על צדק חברתי!וצדק חלוקתי!ימומבש!!!

  2. דנה :

    אם תבטיח להאבק!הלכה למעשה, על התוכניות,שהצגת,אנו פעילי המחאה נחזק אותך!!!ב

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.