חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

יעל גרמן: יש לאפשר גמישות בדיווח הנוכחות של המורים

נושאים חינוך ותרבות, מכתבים ב 23.01.12 6:07

מכתב זה הוא תשובה למכתב ועדי המורים בהרצלייה. הכותבת, ראש העירייה, גב' יעל גרמן, שותפה לעמדת המורים שאופי העבודה בעל יסודי, שונה מזה המקובל בסקטורים אחרים במשק, ויש לאפשר גמישות רבה יותר בדיווח הנוכחות של המורים.   אך היא מציינת שהמנדט לשינוי נמצא בוועדה המשותפת למשרד החינוך, האוצר, ארגון המורים

22  בינואר 2102
כ"ז טבת, תשע"ב

 

 

לכבוד
ועדי המורים בבתי הספר התיכוניים
הרצליה

שלום רב,

הנדון: מכתבכם אלי מיום 20/01/2012 – "עוז לתמורה"

1. רפורמת "עוז לתמורה" מהווה את אחת המהפכות החינוכיות המשמעותיות ביותר שהתקבלו במדינת ישראל.
שמעתי בקשב רב את החשיבות הרבה שאתם מייחסים לתוספת השעות הפרטניות לכל בי"ס, ומברכים על התרומה שלהם להצלחת תלמידנו.  אנחנו כבר רואים לשמחתנו סימנים ראשונים לחיזוק מעמדו של המורה בחברה הישראלית כפי שהדבר בא לידי ביטוי בנתוני הרישום הגדלים למכללות להכשרת מורים.

בתקופה האחרונה קיימנו דיאלוג רציף עם מנהלי בתי הספר ונציגי המורים, כדי לשמוע ממקור ראשון את תחושות המורים.
למדנו מכם רבות על הקשיים המתלווים ליישום הרפורמה, וכפי שהבטחנו לכם, העברנו את תחושותיכם לידיעת הגופים המחליטים במשרד החינוך.

כחלק מהדיאלוג עמכם ביקשנו מהמנכ"לית להתפנות מעיסוקיה הרבים, ולהיפגש עמכם, ולשמוע את קולם של מורי הרצליה.
אתם ודאי מעריכים, כמונו, את נכונותה להקשיב לכם ולשתף אתכם בעמדותיה.

במהלך הדיאלוג בינינו העליתם שורה ארוכה של נושאים שחלקם נמצא בתחום אחריותנו, וחלקם נמצא בתחומי האחריות של השותפים לחתימת ההסכם, משרד האוצר, משרד החינוך וארגון המורים.

בתחומים שהם באחריות הרשות, אנו עושים מאמצים כבירים לקצר את לוחות הזמנים, ולתת מענה הולם לצורך שהעליתם בפינות עבודה ראויות למורים.
כידוע לכם, אישרנו הוצאה עודפת (מעל לסבסוד משרד החינוך) בסך כ 3- מיליון שקלים לבניית פינות עבודה איכותיות למורים, כולל בניה נוספת, במקומות הנדרשים. נתנו הנחיות ברורות לזרז ככל האפשר את המהלך, והעירייה כולה על כל אגפיה השונים נרתמת להשגת המשימה. עם זאת, כולנו מבינים שתהליכים כאלה צורכים זמן ביצוע ולכן, אף נקבע בהסכם שיש להקים את פינות העבודה עד אוגוסט .2112 אנו מאמינים שבחודש מרץ יסתיימו העבודות שאינן דורשות בנייה חדשה.

בנושא השכר למורים, אנו יכולים להבטיח לכם נאמנה שכל מורה יקבל את שכרו המלא בהתאם להסכם "עוז לתמורה". אנחנו נטפל במהירות בכל טענה של מורה על פגיעה בשכרו.

בנושא התאמת "עוז לתמורה "למציאות בבתי הספר התיכוניים, ובעיקר הגמשה של שעון הנוכחות, ברצוננו להבהיר את הדברים הבאים:

אנו שותפים לעמדתכם שאופי העבודה של המורים בעל יסודי, שונה מזה המקובל בסקטורים אחרים במשק, ויש לאפשר גמישות רבה יותר בדיווח הנוכחות של המורים.
העלינו באופן הברור והתקיף ביותר את דעותיכם בפני הגורמים הבכירים ביותר. אני יודעת ממקור ראשון שיש אוזן קשבת לתחושותיכם, ומקווה שגם בנושא זה תהיינה בקרוב בשורות חיוביות.  עם זאת, אני חייבת להדגיש שהמנדט לשינוי בעקרונות עוז לתמורה אינו נמצא ברשות, אלא,  בוועדה המשותפת לנציגי משרד החינוך, ארגון המורים, והאוצר. אנו מבחינתנו נמשיך לעשות כל מאמץ לשכנע את הגורמים הללו.
הובא לידיעתי שבגלל חוסר הבהירות בנושא כה מורכב,  החתימו חלק מהמורים את שעון הנוכחות לפני השעה הרשמית לפתיחת הלימודים. בחודש זה באופן חריג,  לא נפחית משכרם של המורים שהתחילו את עבודתם בשעה מוקדמת יותר.  עם זאת, ברצוננו להדגיש שעד שלא תתקבל החלטה אחרת, שעת ההתחלה הרשמית במוסדות החינוך היא, 7:45  למעט תורני ביטחון יומיים.

לסיכום, ברצוננו להדגיש שוב שאנחנו רואים במורי הרצליה את חוד החנית במשימה הלאומית של קידום מערכת החינוך.

אנחנו בעיריית הרצליה נעשה ככל שלאל ידינו לקדם את מעמדם של המורים ולדאוג לרווחתם, מתוך אמונה עמוקה בחשיבותו של החינוך לעתידה של המדינה.

צר לי על נימות לא חיוביות שהתלוו למכתב ועד המורים,  ואנו מקווים שנוכל להמשיך בדרך שאפיינה את הרצליה מאז ומעולם, דיאלוג ושיתוף פעולה למען קידומם של תלמידנו.

בברכה,

יעל גרמן
ראש העירייה

העתקים:
גב' דלית שטאובר, מנכ"לית משרד החינוך
גב' טובה רפאל, סגנית ראש העירייה
מר יחיעם השמשוני, מנכ"ל העירייה
ד"ר אבי בנבנישתי, סמנכ"ל לנושא חינוך, מנהל אגף חינוך, רווחה, תנו"ס ובריאות
גב' אביגיל ראש-האי, מנהלת תיכון "דור"
מר נחום יעקב, מנהל תיכון "החדש"
גב' ציפי מל, מנהלת תיכון "היובל"
גב' אורית רוזן, מנהלת תיכון "הנדסאים"
גב' רחל חסון, מנהלת תיכון "הראשונים"

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , , , ,

2 תגובות

 1. דליה :

  יעל גרמן, ראש עיריית הרצלייה מסכימה שצריך להגמיש את שעון הנוכחות, אך היא לא הסמכות לקבוע בעניין. הסמכות היא של האוצר, כנראה. האם האוצר יסכים? למה שיסכים? הרי מדובר בהחלטה רוחבית לגבי סקטורים רבים. העניין הוא שגם בקרב הרופאים יש התנגדות לשעון הנוכחות. עדיין לא הגיעו להסכמות. נקווה שגם הרופאים וגם המורים ייאבקו נגד תופעת שעון הנוכחות.

 2. זיו :

  זה מאוד נחמד שיעל גרמן מסכימה כאשר אין לה סמכות.
  זה בדיוק כמו שאני מסכים שיורידו את מס הככנסה לכולם בחמישים אחוז ( צה איכפת לי להסכים?!).

  השאלה מה עושים עם זה?!

  ואת דעתי אני כותב עוד לפני שנחתם ההסכם פיזית:
  מדוע לא קוראים הסכמים לפני שחותמים עליהם?
  הרי הכל כתוב בהסכם שכל מורה ומורה שנכנס לעוז לתמורה בהרצליה חתם שקרא, הבין והינו מסכים.

  לעניות דעתי, מה שנשאר לאותם מורים לעשות ( ואני יודע מהשטח שמדובר בתופעה ארצית של התחרטות מורים על חתימתם) הוא פשוט לדרוש אפשרות לביטול ההתחייבות בטענה של "הטעייה".

  שמעתי שבאחד מבתי הספר של המגזר כל המורים באו לארגון המורים והחינוך בדרישה להוציאם מהרפורמה ( לא בקשה – דרישה!) ובקשתם אושרה – כנראה מחוסר ברירה ו/או רצון להתעמת עם מסה של מורים זועמים.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.