חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

פינוי כפר שלם – דיון בבג"צ

נושאים חדשות, שיכון ושלטון מקומי ב 23.01.12 6:00

בג"צ ידון היום בעתירתם של מובילי המחאה החברתית נגד פינויי תושבי כפר שלם. העותרים מבקשים כי יקבע קריטריון לפיצוי הולם ובמקביל עד שיקבע שלא יתרחשו פינויים

היום בשעה 11:30 תגיע לדיון גורלי בבג"צ עתירתם של מובילי המחאה החברתית, בהם: דפני ליף, סתיו שפיר, תנועת דרור ישראל, המחנות העולים ועמ"י (מהפורום לצדק חברתי) וח"כ לשעבר רן כהן בנושא פינויי תושבים בכפר שלם.

העותרים מבקשים מביהמ"ש לתת צו מניעה כל עוד לא נקבעו כללים לבחינת זכאותם של תושבי כפר שלם להמשיך ולהתגורר במקום או לחלופין לקבל פיצוי הולם שבמסגרתו יוסדר הדיור עבורם.

תושבי שכונת כפר שלם מפונים מבתיהם על ידי חברת 'חלמיש' בהליכים משפטיים. מדובר בתושבים שהינם אנשים קשי יום ולהם יכולות מועטות להתמודד נגד האמצעים הכוחניים שמפעילה חברת 'חלמיש'.

כזכור, 'חלמיש' הוקמה כחברת שיכון בבעלות משותפת של עיריית ת"א ומדינת ישראל, ונועדה למצוא פתרונות דיור חלופיים לשכונות העיר שבהן איכות הדיור נמוכה. כמו כן, היא עוסקת במתן דיור ציבורי לזכאים בעיר ת"א. אחד מפרוייקטי הדגל שלה הוא שכונת כפר שלם הנמצאת בדרום מזרח העיר, שם לדבריה נמצאות עתודות קרקע לבנייה חדשה של אלפי דירות חדשות. דירות אלו צפויות להכניס כסף רב ליזמים.

כמו כן, יוזכר כי בחודש האחרון הורה בג"צ, בעקבות הפנייה, על הקפאת הפינויים למשך 90 יום. העותרים מקווים כי בג"צ ימשיך להקפיא את הפינויים עד שיגובשו קריטריונים לפיצוי.

"לצערנו במדינת ישראל הזכות לדיור הפכה לזכות להתעשרות מנדל"ן למעטים". אומר עמיחי סטינגר מהפורום לצדק חברתי, "לוקחים אנשים מביתם וזורקים אותם פשוט לרחוב במקום להעניק להם דיור חלופי. מה שנורא בכל הסיפור זה שמי שעושה זאת זו חברה של העירייה ומשרד השיכון. אנחנו מקווים ומאמינים שבג"צ ייתן כאן צדק לתושבי כפר שלם."

דפני ליף: "לא ייתכן מצב שבו המדינה מפנה תושבים מבתיהם, זורקת אנשים מהאוהלים לספסלים, ובו בזמן לא דואגת לפתרונות דיור מינימאליים. כולי אמונה שבית המשפט יעשה צדק חברתי מחר עם תושבי כפר שלם."

נערך על ידי דליה
תגיות: , , , , ,

תגובה אחת

  1. עמית-ה :

    ונשיא בית המשפט המחוזי בנצרת החליט כי מאהל המחאה בקריית שמונה הוא חלק מהזכות לחופש הביטוי וביקש מהעירייה להגיע להסכמה עם הדיירים.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.