postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » אהוד ברק, לוביסט אינו מוסמך לנהל מו"מ קואליציוני

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

אהוד ברק, לוביסט אינו מוסמך לנהל מו"מ קואליציוני

נושאים איכות השלטון, מכתבים ב 2.10.08 6:05

אפי אושעיה, בעבר ח"כ ויו"ר ועדת הבחירות של מפלגת העבודה, והיום מנכ"ל חברת הלובינג 'פוליסי', נשלח לנהל את המו"מ הקואליציוני של העבודה מול קדימה. טל וולפסון מתריע במכתב לאהוד ברק ונבחרי מפלגת העבודה כנגד מנויו של אדם המונע משיקולים זרים. בהמשך תשובה ראשונה מחה"כ שלי יחימוביץ'

לכבוד:

יו"ר מפלגת העבודה אהוד ברק,

העתקים: כלל חברי הכנסת מטעם מפלגת העבודה

שמי טל וולפסון, בן 25 מירושלים, סטודנט לכלכלה וחבר בועידת המפלגה.
לאחרונה פורסם כי ח"כ לשעבר אפי אושעיה מונה מטעמך כשליח למשא ומתן מול קדימה.
כידוע, מר אושעיה משמש כמנכ"ל חברת "פוליסי" – חברה המקדמת בעבור תשלום אינטרסים של בעלי הון במסדרונות השלטון (בתחתית המכתב העתקתי סקירה של החברה מתוך אתר האינטרנט שלה).

ברצוני לשאול האם לא מפריעה לך העובדה שאדם כזה, שמוּנָע באופן מובהק משיקולים זרים, מנהל את המשא ומתן מטעם המפלגה?
האם אתה לא חושב שבחירתו של הנ"ל לתפקיד עומדת בניגוד לרוח המפלגה, שאמורה לייצג את הציבור הרחב ולא רק מתי מעט?
האם אתה עומד לשנות את החלטתך בעניין?

המכתב עצמו ותשובתך יפורסמו באתר "עבודה שחורה", הנועד לחזק את הקשר של הציבור עם נבחריו.

סקירה על חברת Policy, מתוך אתר החברה:
"הכרות מעמיקה ואמיצה רבת שנים עם מקבלי ההחלטות ומוקדי הכוח, נוכחות קבועה של אנשי החברה במסדרונות הממשלה והכנסת, מערכת קשרים איתנה ושיתופי פעולה עם גופים מובילים מתחומי הממשל במדינות זרות, הבנה מערכתית עמוקה יחד עם חשיבה יצירתית ושימוש בכלל המיומנויות ומקורות המידע והידע בחברה, כל אלה – הם הכלים המרכזיים שמייצרים בסופו של יום ללקוחות החברה אפקטיביות פוליטית."

לתשובתך אודה,
בברכה,
טל וולפסון

___

תגובתה של ח"כ שלי יחימוביץ' למכתב:

טל שלום,

אני מתנגדת בתוקף למינויו של אפי אושעיה לשליח במשא ומתן הקואליציוני, ושמחה על שאלתך, המעידה על עירנות שלצערי אינה נחלת הכלל.
אושעיה הוא אמנם ח"כ לשעבר במפלגת העבודה, חבר המפלגה ומוסדותיה, ואף איש נבון ומוכשר שאני מעריכה באופן אישי, אבל מינויו של לוביסט בכיר ביותר ב"פוליסי", משרדו של בוריס קרסני העושה לובינג ומייעץ כמעט לכל עשירי המשק – הוא בגדר ליקוי מאורות. מפלגה המתיימרת להיות סוציאל דמוקרטית אינה יכולה לשלוח למ"ומ את נציגם של בעלי ההון, אשר יש לו ניגוד אינטרסים מובנה.

אתן לך דוגמא קטנה אחת: מפלגת העבודה, עם עופר עיני בראש החץ, נלחמת נגד סגירתה של הטלוויזיה החינוכית. הזכייניות קשת ורשת חומדות כבר מזמן את משבצות השידור של החינוכית המשודרות בערוץ שתיים. אושעיה מייצג את קשת ורשת כלוביסט מול הרגולטור. איך זה מסתדר? זה לא מסתדר.

בעמל רב וכנגד לחצים עצומים חוקקנו ח"כ גדעון סער ואני את החוק להסדרת פעילותם של לוביסטים, אשר נועד להגביל את כוחם של נציגי בעלי ההון הפועלים בכנסת, ומאלץ את משרדי הלובינג לפרסם את האינטרסים שלהם, ואת הלוביסטים לענוד תג המזהה אותם ואת לקוחותיהם.

אחרי מינויו של אושעיה קבלתי אסמס ציני בזו הלשון: "תדאגי שאושעיה יענוד תג של לוביסט כשהוא מנהל את המו"מ של מפלגת העבודה". אז נכון, חובת ענידת התג חלה רק במשכן הכנסת, אבל רוחו של האסמס הזה, כמו גם רוח מכתבך, מדוייקות להפליא.
נדהמתי מהמינוי הזה, והבעתי מחאה חריפה על כך בשיחה עם יו"ר המפלגה אהוד ברק. לצערי ההחלטה לא שונתה. נראה לי כי אם לא רק אני אלא חכ"ים ושרים נוספים, ואף חברי מפלגה וחברי מוסדות עירניים כמוך יביעו מחאה גורפת לא רק לעניין עצמו אלא לכל מה שהוא מסמל – יהיו לכך תוצאות. אתה יכול לראות בתשובתי אליך (שאתה רשאי לפרסמה) בקשה לעזרה, ואכן אני מבקשת את עזרתך ואת עזרת חבריך לכל הפחות בכתיבת מיילים ליו"ר המפלגה, לשרים ולחכ"ים.

בהזדמנות זאת אני רוצה לברך אותך על קבלת פרס דיקן האוניברסיטה העברית על פעילות חברתית באוניברסיטה. אני מקווה שפורום הסטודנטים לכלכלה שהקמת, אשר פועל באופן כה מוצלח, הוא סנונית המבשרת את בוא העידן הסוציאל דמוקרטי.

שלך, בהערכה רבה,
שלי יחימוביץ'

——————————————

קריאה נוספות:

אפי אושעיה מחבר בין הון לשלטון

נערך על ידי גל
תגיות: , , , , ,

31 תגובות

 1. גל ז. :

  מסכים עם שלי ועם טל לגמרי. לוביסט מנהל את המשא ומתן? אין גבול? מעניין לאן נעלמו כל "חבריה" האחרים במפלגה. לפעמים אני שואל את עצמי את מי עוד חוץ מאת שלי נוכל לסמן בפריימריס ומי עוד מסוגל להביע את דעתו בצורה כל כך ברורה ומדוייקת.

 2. רונן :

  ברק לא מצליח להסתיר את האמונות והאינסטינקטים החברתיים-כלכליים האמיתיים שלו.
  כמובן שרק שלי יחימוביץ' מסוגלת לצאת מולו בעניין הזה.
  כל שאר ה"סוציאל-דמוקרטים" שותקים את שתיקת כבשי הרש.
  אין כמוך, שלי.

 3. הראל לייבוביץ :

  אני לא מבין, כל שרי העבודה כל כך עסוקים שלאף אחד אין זמן לייצג את המפלגה במו"מ מול קדימה?

 4. נתן :

  חייבים למצוא אנשים שהם מנותקים מבעלי ההון לנהל את המשא ומתן על עתיד המפלגה והחברה.

 5. יעקב לקס (לקסי) - ערד :

  1. תודה לטל וולפסון;
  2. המהלך הזה של ברק ושל מי שמיעצים לו מציג פעם נוספת את המצב בו המפלגה נתפשת כסרח עודף הכרחי ומכביד בדרך אל השררה.

 6. דני בלוך :

  בתולדות מפא"י ומפלגת העבודה לא היה כדבר הזה. נכון, היו מקרים שבעלי רישיון לעריכת דין עסקו במו"מ – צדוק, שחל, ליבאי. אך הם היו אז חברי מוסדות המפלגה ולא לוביסטים או מייצגים לקוחות במשא ומתן מול הממשלה.

 7. אבי :

  אנחנו צריכים לצאת בקמפיין ששלי יחימוביץ תייצג את מפלגת העבודה במו"מ כי רק היא בעלת ערכים סוציאל דמוקרטים במפלגה.

 8. הראל לייבוביץ :

  עד אז המו"מ יסתיים ומפלגת העבודה כבר תהיה חלק מממשלת ליבני.

 9. אבי- חבר מרכז :

  מפלגת העבודה מזמן שכחה את האידיאולוגיה שלה וכך ממשיך ועושה יו"ר המפלגה לדעתי החזרה לשילטון תיהיה בתקופה שכזו אך ורק דרך הפאן החברתי , כלומר להמשיך וליישם הלכה למעשה את רעיון הסוציאל דמוקרטי וראו מה קורה כיום בארצות הברית.
  עם כל הכבוד לח"כ לשעבר חייבים לראות לנגד עינינו את האינטרס החברתי כלכלי של כלל האוכלוסייה ולא את האינטרס הכלכלי של בעלי הון, הרי מי שמגיע ביום הבחירות לקלפי היא אותה שיכבת אוכלוסייה קשת יום והאוכלוסייה מהמעמד הבינוני ולא אותם בעלי הון שמי שעושה עבורם את העבודה הם אותם חברי כנסת שאחד מהם חבר במפלגת העבודה שגדל על הרעיון המרכזי והינה הוא מייצג בעלי הון.
  ברק! תתעורר אתה רוצה לחזור להנהגת המדינה חשוב הכל דרך החברה!!
  אבי

 10. הראל לייבוביץ :

  מדוע לא מכנסים את מרכז המפלגה שיביע את חוסר שביעות הרצון מהיו"ר ברק? להשמיע קולות של מחאה על הניהול הקלוקל שלו מאז נבחר לתפקיד?

 11. איציק ארזוני :

  עד עכשיו אני זוכר את הנאום המרגש שנתנה שלי יחימוביץ' בראיון לגלי צה"ל מזמן, כשהיה את הפריימריז של ברק מול פרץ.

  איך שהיא הגנה על ברק שם, בדיוק כמו שהיא מגינה על חולדאי, שכבר אז היה ידוע בשטויות שלו, ודי היה ברור שיעשה טריקים שכאלה. אז כמו היום, המועמד הציני הזה ששם פס על אזרחים וציבור ודואג לאינטרסים צריךם של חבריו, זוכה לסנגוריה מעולה מצד שלי, והופך בפיה לסמל של השוויון והדמוקרטיה.

  מעניין…

 12. גל ז. :

  לאיציק ארזני, או שאתה ממציא, או שיש לך בעיית זכרון כי הדברים שאתה כותב אה… פשוט מצוצים מהאצבע. מעולם לא יכולת ללשמוע את שלי מסבירה למה ברק יותר טוב מעמיר א. כי שלי בחיים לא השמיצה את עמיר גם כשהוא איכזב את כולנו. ב. כי שלי בחיים לא דברה בהתלהבות על ברק. ג. וזה הכי חשוב לענייני הזכרון: בסיבוב הראשון בפריימריס ליו"ר המפלגה כשאיילון ברק ופרץ התמודדו שלי תמכה בעמיר. בסיבוב השני כשנשארו איילון וברק היא הודיעה שבלית ברירה אם היא חייבת לבחור ביניהם היא תתמוך בברק וגם הסבירה שהיא עושה את זה מתוך סלידה לאורח חייו ומתוך פער אידיאולוגי גדול אבל שכשנמצאים בפוליטיקה אסור להתחמק מבחירה. דרך אגב, אני ועוד עשרים פעילים שלה היינו אצלה בבית לפני ההחלטה והיינו שותפים לתהליכים שלה שאני יכול להבטיח לך שלא היו פשוטים בכלל. אז במינימום בן אדם, לדייק בעובדות. דרך אגב אני מבטיח לך שאם איילון היה נבחר כמות השטויות הייתה עוד יותר מביכה.

 13. אשדודי :

  ארזני לא ברור לי איך אתה יכול לזכור דבר כזה כי בפריימריס יחימוביץ' תמכה סיבוב ראשון בעמיר פרץ ובסיבוב השני היא במילא נפל כך שהראיון שאתה מתאר לא היה יכול להיתקיים…

 14. איציק ארזוני :

  טוב, אני לא אלחם על המידע הזה כי אין מקום להתנצחות.
  אבל בהחלט זכור לי ראיון עם יעל דן שבו מסבירה שלי בצורה מאוד הגיונית וראציונאלית על הפער העצום בין אידאולוגיה לרצון והסיכוי להיבחר… (בהקשר של פרץ וברק)

 15. אשדודי :

  איציק אריזוני עד כאן! עבודה שחורה זה אתר טוב מאוד כי יש בו היגיון וערכים! "בהחלט זכור לי" זה לא במקום עובדות. אתה רוצה להביע את דעתך תביע (מה דעתך בנושא אפי הושיה עוד לא הבנתי אבל את הדעה של שלי הבנתי)אתה יכול להגיד מה דעתך בלי להמציא דברים על שלי. אני חושב שאסור שלוביסטים יהיו במשא ומתן זה כל כך דפוק שאין לי מילים.

 16. אריה גור :

  בעבור חופן ג'ובות ברק היה יכול לשלוח את אשתו, למה דווקא את אפי אושעיה?

 17. דני בלוך :

  לגל ז. עם כל הכבוד שלי ותומכיה ואופיר פינס טעו בתמיכתם באהוד ברק מול עמי אילון. עם כל הביקורת על עמי הוא מגלה יותר נאממנות לערכים ולדרך מברק.

 18. ברוך :

  הבעייה האמיתית היא אוסף הדיבורים והמעשים המעידים שברק אינו ראוי. מדובר כאן בבחירות הבאות על מספר חברי כנסת של מפלגת העבודה בעל ספרה אחת. מישהו מדבר בכלל עם ברק? מה הן בדיוק הסיבות, המניעים, ההחלטות לשלוח את אושעיה? מי חוץ מברק החליט על כך? מה בדיוק הקו המנחה אותו ? זה מפחיד, פשוט מפחיד. ולאור המתחולל בעולם יש לנו כאלטרנטיבה, ספק שפויה, את ביבי שקבע שאין ולא תהיה רגולציה של מי שמנהל את כספי הציבור פידונותיו וגמלתו, מפחיד.

 19. יהל זמיר :

  חברי הכנסת של העבודה נבחרו בדיוק למטרה הזו, כדי לייצג אותנו בנושאים כמו מו"מ.

  מה פתאום שלוביסט, שמעניינים אותו דברים אחרים לגמרי, יישלח לייצג אותנו במו"מ? ברק נפל על הראש?

 20. איתי :

  יותר חשוב מה עושה ממשלה/מפלגה מאשר מי עומד בראשה. אם ממשלת לבני-ברק תהיה בפועל ממשלת ימין מדיני-בטחוני וימין כלכלי-חברתי כמו ממשלת אולמרט-פרץ, אזי החלפת הראשים אינה משנה דבר, ובסוף כרגיל נקבל את האורגינל = ביבי.

  באותה מידה – טל ושלי צודקים כמובן אך השאלה החשובה ביותר אינה מי מנהל את המומ אלא *** על מה נאבקים ***

  על הגדלת תקציב הבטחון (אהוד ברק) או על צמצומו והפניית כספים למטרות חברתיות (ברוורמן, מצע העבודה 2006)?

  על שכר מינימום 4600 שח (הבטחה מרכזית של מפלגת העבודה, רלוונטית למאות אלפי מצביעים) או על ראשו של פרידמן על מגש (שמעניין רק קומץ משפטנים ועיתונאים, רובם מצביעי מרצ ממילא).

  מן התקשורת קשה מאוד להבין מהם יעדיה של מפלגת העבודה במו"מ, ובוודאי שניסוח היעדים לא נעשה בצורה דמוקרטית בשיתוף חברי הסיעה או מוסדות המפלגה. זה ולא מינויו של אושעיה הלוביסט הוא הדבר החמור ביותר במפלגה שמתהדרת בכך שהיא דמוקרטית יותר מדיקטטורות בסגנון שס או ישראל ביתנו מימין או בלד ורעמ משמאל.

  לכן אני מבקש משלי יחימוביץ', עמיר פרץ, אבישי ברוורמן וכל חבר מפלגה שאכפת לו מיעדים סוציאל דמוקרטיים להיפגש במהרה, לשכוח לרגע ממשקעי העבר ולנסח מסמך דרישות סוציאל-דמוקרטי למשא ומתן עם קדימה. אני חושב שלאנשי יסו"ד כמו דני גוטויין ואלעד הן וגם למועמדים שלא נכנסו לכנסת כמו יובל אלבשן ותמי מולד חיו יכול להיות תפקיד מפתח בניסוח מסמך שכזה ובכינוס מרכז המפלגה כדי להקנות לו תוקף, גם אם בעיני ברק זה לא מוצא חן.

  חלשים לחוד – חזקים כאיגוד: נכון על הח"כים בדיוק כמו על עובדי הקבלן. אם חברי הכנסת הללו לא יצליחו לבנות ציר משותף מול ברק או במפלגה אחרת כל רעיונותיהם הטובים יישארו על הנייר.

  שלי יחימוביץ' מבקשת שנשלח מכתבי מחאה לאהוד ברק, אני טוען אחרת – שזו העת ללחוץ דווקא על מי שאנו תופשים אותם כמייצגים את עמדותינו, שיתעלו מעל שיקולי אגו ומהדילים שרקמו למען בחירתם האישית ויעשו מעשה אמיץ.

 21. יחיעם :

  לא סביר שלוביסט המיצג בעלי הון יהיה זה שיינהל את המשא ומתן הקואליציוני בשמי.
  על החתום: חבר מפלגת העבודה וסוציאליסט.

 22. דליה :

  הנושא עלה לדיון היום ברשת ב ברדיו. טל וולפסון, כותב המכתב לברק, רואיין על ידי קרן נויבך. הקרדיט היה לעבודה שחורה שפרסמה את המכתב ואת תשובת יחימוביץ. הכתב לעניני מפלגות יואב קרקובסקי ביקש את תגובת ברק, אך משרדו ביקש לא להגיב.
  (דרך אגב,נויבך הסבירה שעבודה שחורה הוא אתר העוסק בין השאר בזכויות עובדים.)
  השאלה שלי בעניין היא מדוע צריך אזרח להעלות את הנושא לדיון? היכן כל חברי מפלגת העבודה? האם להם לא מפריע שלוביסט ינהל מו"מ קואוליציוני? אין דיונים במפלגה? אין קבלת החלטות? ברק עושה הכל על דעת עצמו ולא מתייעץ עם חבריו למפלגה? האם מפלגת העבודה מתנהלת על פי החלטותיו האישיות של היו"ר? איפה הדמוקרטיה במפלגה?

 23. הגר שקד :

  ולמי שמעוניין להקשיב לראיון של טל וולפסון אצל קרן נוייבך – כאן

 24. איתי :

  בקישור שומעים תוכנית שלא מצאתי בה את הראיון. לדעתי בכלל מיום חמישי מיד אחרי ראש השנה.

 25. אורלי :

  מפלגת העבודה הולכת ומתרחקת מלהיות הבית שלי. הפקדת ניהול המשא ומתן בידי לוביסט המייצג את אנשי ההון הוא רק עוד מסמר לתוך ארון המתים שברק בונה למפלגה הזו. תודה לטל ולשלי על ניהול הקרב הזה. השאלה היא איפה שאר ח"כ של העבודה?

 26. עבודה שחורה » קולט אביטל: מינויו של אפי אושעיה פסול עקרונית :

  […] אהוד ברק, לוביסט אינו מוסמך לנהל מו"מ קואליציוני  25 אורלי, איתי, הגר שקד, דליה, יחיעם, איתי […] […]

 27. ראיון ברשת ב’ בעקבות מכתב ששלחתי » הגיגים - טל וולפסון :

  […] עליתי לשידור בתכנית הבוקר ברשת ב' בעקבות מכתב ששלחתי ליו"ר מפלגת העבודה. המכתב יוצא נגד מינוי לוביסט המייצג […]

 28. רון ו. :

  המונח "ליקוי מאורות" שבו השתמשה חברת הכנסת הנכבדה והמוערכת שלי יחומוביץ הוא אכן במקום, אין כאן הגזמה או פראפרזה, דברים כהוויתם. מה שמטריד אותי הוא כיצד מפלגה שלמה שותקת – לא ראיתי עדיין מחאה מצד חברי כנסת נוספים של מפלגת העבודה או בכיריה, מרכז המפלגה לא התכנס כדי לגנות את המהלך הבלתי נתפס הזה. נראה לי כי עוצמת הבוז והסלידה של רוב הציבור איננה מובנת ואינה מוערכת אצל אהוד ברק וראשי מפלגתו, אני מניח שכשנבחרי מפלגת העבודה ינתחו בעתיד "הפתעות בקלפי", המקרה הזה יהיה אחת מאבני הדרך לאובדן הדרך ולמעורר הרגשת בחילה וקבס אצל מה שנקרא "הרוב הדומם". המהלך הזה מזכיר את ימי "מושחתים – נמאסתם".
  רון

 29. עבודה שחורה » “עבודה שחורה” בתקשורת - אפי אושעיה אינו מוסמך לנהל מו”מ :

  […] אהוד ברק, לוביסט אינו מוסמך לנהל מו"מ קואליציוני  26 רון ו., אורלי, איתי, הגר שקד, דליה, יחיעם […] […]

 30. עבודה שחורה » יחימוביץ’, היי לוביסטית לשכר המינימום :

  […] ההדים שעורר המכתב של טל וולפסון בנושא המו”מ הקואליציוני, כותב איתי אשר מכתב נוסף […]

 31. איתמר כהן :

  יישר כוח לטל וולפסון ולשלי יחימוביץ'.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.