חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

כפר שלם – הזמנה לאוהל המחאה

נושאים מידע על פעילויות, שיכון ושלטון מקומי ב 17.01.12 1:04

בימים שני עד רביעי (16-18 בינואר) מהשעה 15:00 יפעל בשכונת כפר שלם (רח' מדמון, דרום ת"א) אוהל מחאה, הכולל תערוכה המתארת את ההתיישבות בשכונה משנות החמישים ועד ניסיונות הפינוי היום

להלן ההודעה לעיתונות של פעילי המחאה:

מחר, יום ב', 16.1, יוקם אוהל מחאה והסברה בשכונת כפר שלם על ידי תושבי השכונה וחברי הפורום לצדק חברתי. באוהל המחאה תוצג תערוכה המתארת את השתלשלות האירועים מאז הגעתם של התושבים לשכונה בשנות ה-50' ועד היום.

בתערוכה תוצג משמעותו הציונית הגדולה של כפר שלם בראשיתה של המדינה החדשה. התערוכה מדגישה את תחושת הגאווה העצומה של התושבים המקימים ומציגה בתמונות ומלל כיצד שינתה המדינה את מדיניותה והעדיפה את התעשרות הקבלנים על חשבון התושבים. התערוכה חושפת את חייהם של תושבי כפר שלם אשר לאורך חייהם נמצאים בסכנת פינוי מתמדת וכיצד תושבים רבים הסכימו להתפנות מרצון כאשר היה קיים קריטריון מוסכם לפינוי. עוד תציג התערוכה כיצד משלב מסוים, ובחסות עיריית תל אביב וחברת 'חלמיש', הופכים תושבי השכונה לפולשים בעיני המדינה זאת על אף שאין אף קריטריון קיים לפינוי החל משנת 95'.

יוזכר כי לאחרונה התקיימו הפגנות רבות בכפר שלם לאור פינוי שתוכנן לחודש דצמבר 2011, אך נדחה בשל החלטת בג"ץ להקפאת הפינוי ל-90 יום. עם זאת, חרב הפינוי עדיין מאיימת על חייהם של התושבים רבים וללא קריטריון קבוע לפיצוי הם עלולים להישאר ללא קורת גג.

"הפכו את התושבים לפולשים, הפכו אותם למסיגי גבול. הבחירה של המדינה, עיריית ת"א וחברת חלמיש להמשיך להתעמר באוכלוסיה המוחלשת- כי פשוט אפשר- היא עצובה וכואבת ולא הייתה מתאפשרת במקום אחר", אומר עמיחי סטינגר, חבר בפורום לצדק חברתי וממובילי המאבק, " השתלשלות העניינים, כפי שמוצגת באוהל ובתערוכה, מוכיחים שוב את צדקת הדרך של התושבים וגם את חוסנם כאשר ילחמו בפינוי ללא קריטריון בכל הדרכים החוקיות העומדות לרשותם".

האוהל פתוח לקהל בין הימים שני עד רביעי (16-18.1) החל מהשעה 15:00 ועד שעות הלילה וימוקם ברחוב מדמון בשכונת כפר שלם. תושבי השכונה ופעילי הפורום לצדק חברתי ידריכו באוהל ויספרו את סיפורו של המקום וסיפורם האישי.

נערך על ידי דורון
תגיות: , , , , , , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.