postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » הדייג – לקט המלצות קריאה מס' 65

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

הדייג – לקט המלצות קריאה מס' 65

נושאים הדייג, עלו ברשת ב 13.01.12 2:39

מבחר תכנים מעניינים שהתפרסמו ברשת בשבוע החולף.

ליקט וערך: דורון קאלו

תרבות, חברה וכלכלה

ביום שלישי הקרוב תתקיים מול "בית האח הגדול" בנווה אילן הפגנה נגד יוקר המחיה, בזמן השידור החי של התכנית בערוץ 2. מארגני ההפגנה מבקשים להחזיר את עם ישראל לפרופורציות, רגע לפני שיתחלק למחנות "הפרחה", "הערס", "החילוני" ו"הדתיה".

האמן איתמר בורשטיין נדרש להסיר עבודה הכוללת מטוסים מקופלים משטרות כסף, שהוצגה במוזיאון "הרצלילנבלום" של בנק דיסקונט. הסיבה? בנק ישראל רואה בכך "שימוש לא ראוי". בורשטיין כנראה יצא בזול מהפרשה – הוא היה יכול להישלח לשלושה חודשים בכלא.

האתר "במחשבה שניה" מביא ראיון עם במאי התיאטרון יוסי יזרעאלי, שאחרי בימוי עשרות הצגות מיינסטרים החליט לפתוח דף חדש בפרינג'. כך מתאפשר לו לראשונה גם לשחק בהצגות פרי עטו.

בין השנים 1969-1999, יותר מ-1000 איש בבריטניה מתו כתוצאה מאלימות משטרתית. הסרט התיעודי Injustice עוקב אחר משפחות ההרוגים, ושואל מדוע אף לובש מדים לא נדרש לתת את הדין על מעשיו.

חינוך

ביום חמישי האחרון הלך לעולמו פרופ' אילן גור-זאב, מרצה וחוקר בפילוסופיה של החינוך מאוניברסיטת חיפה. פרופ' גור-זאב היה חבר ב"פורום להגנת ההשכלה הציבורית" מראשיתו, ופרסם ספרים ומאמרים רבים בנושאים כגון תיעוש האקדמיה, ביקורת פדגוגית ורב-תרבותיות.

פוליטיקה

גל אמיר תוהה מדוע גל החקיקה האחרון מקבל שוב ושוב את התג "פשיסטי". אם אכן כך הדבר, הצעות חוק אלו היו נותנות מעמד מרכזי למדינה – בעוד שלמעשה, הם חותרים תחת המדינה ומפריטים את המאבק האידאולוגי.

טכנולוגיה

ד"ר תמר עילם גינדין מספקת הצצה באינטרנט הכשר של איראן. כך, למשל, ניתן לגלוש בגרסאות "נקיות" של פייסבוק ויוטיוב בלי חשש מנשים חשופות שיער או תכנים מערביים מושחתים אחרים.

האתר "הכל שקרים" מביא מספר עצות מעשיות להתגוננות מתוכנות זיהוי פנים, בעזרת איפור, עיצוב שיער ואביזרי אופנה. האם כך ייראו פני הדור הביומטרי?

שלטון מקומי

מעטים שמים לב שדיור ציבורי בר-השגה נמצא כאן כבר שנים, אבל הוא לא מיועד לאנשים אלא למכוניות שלהם: החנייה בכחול-לבן, כידוע, היא נכס ציבורי שמחירי ההשכרה שלו מפוקחים ואחידים, בכל הארץ. אפילו על המדרכה מותר כבר לחנות חופשי בלילה (אבל אם תקים עליה אוהל, יעצרו אותך).

תמ"א 38 במתכונתה הנוכחית אינה כדאית מבחינה כלכלית בערי הפריפריה. פתרונות אפשריים: התאמת זכויות הבניה לשוק הנדל"ן, כך שמקומות פחות אטרקטיביים יקבלו זכויות-יתר, וכן ניוד של זכויות בניה בין ערים שונות.

סביבה

דורון צור מציג ב"דה מרקר" עוד אמת לא-נעימה: האנרגיה ה"נקיה" היא יקרה מאוד ובלתי כדאית מבחינה כלכלית. האלטרנטיבה היחידה לייצור חשמל היא אנרגיה גרעינית – ובסופו של דבר, הצורך הכלכלי ינצח את הפחד.

נערך על ידי דורון
תגיות: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

2 תגובות

 1. הדייג – לקט המלצות קריאה מס’ 65 – עבודה שחורה | האח הגדול 4 :

  […] הדייג – לקט המלצות קריאה מס' 65עבודה שחורהביום שלישי הקרוב תתקיים מול "בית האח הגדול" בנווה אילן הפגנה נגד יוקר המחיה, בזמן השידור החי של התכנית בערוץ 2. מארגני ההפגנה מבקשים להחזיר את עם ישראל לפרופורציות, רגע לפני שיתחלק למחנות "הפרחה", "הערס", "החילוני" ו"הדתיה". האמן איתמר בורשטיין נדרש להסיר עבודה הכוללת מטוסים מקופלים משטרות כסף, שהוצגה במוזיאון "הרצלילנבלום" של בנק דיסקונט. הסיבה? בנק ישראל רואה בכך "שימוש לא ראוי". בורשטיין כנראה יצא בזול מהפרשה – הוא היה יכול להישלח לשלושה חודשים בכלא. האתר "במחשבה שניה" מביא ראיון עם במאי התיאטרון … […]

 2. יונתן כ. :

  אני נגד ההפגנה הזאת,אנשים רוצים לצרוך את התוכנית הזאת,זכותם.

  גילוי נאות,אני רואה ה"אח הגדול" ולא בא לי שיפריעו לי באמצע התוכנית,לפני ואחרי,בכיף.

  גל החקיקה מקבל את הכותרת "פשיסטי" מאותה סיבה שחרדים צועקים "נאצים" זאת מסגרת ההתייחסות היחידה שיש לאנשים.

  אנרגיה גרעינית היא פתרון אחד מכמה,לא ה"פתרון" גם פחם(שמע ישראל) הוא פתרון וממנו יש מספיק למאתיים שנה לפחות ומי יודע אולי יצליחו לשפר פתרונות אחרים בתחומי השמש,הרוח,הביו מסה וכו'.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.