postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » מפלגת העבודה – פגישה ראשונה של "החוג הגאה"

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

מפלגת העבודה – פגישה ראשונה של "החוג הגאה"

נושאים מידע על פעילויות, פוליטי ב 12.01.12 3:01

החוג הגאה במפלגת העבודה ערך פגישה ראשונה של פעיליו. ניב סוניס, יו"ר החוג, מסכם ומסביר מה חשיבות הקמת החוג ומה הן מטרותיו

 ביום חמישי שעבר, החמישי לינואר, נערך מפגש הפעילים והפעילות הראשון של החוג הגאה. שמחנו מאוד להכיר את כמעט 40 (!!) הנוכחים והנוכחות הרוצים/רוצות לקחת חלק בפעילות החוג, בנוסף לטלפונים ומיילים מחברים וחברות נוספים/נוספות שלא יכלו להגיע.

היה זה מפגש היכרות, וככזה נגענו בדברים ראשוניים בלבד.

לאחר מינגלינג לצד חטיפים ושתיה שכולנו הבאנו ערכנו סבב היכרות קצר, רק כדי לדעת מי נוכח, למה, כמה וכו'.

משם המשכנו ל"מה זה החוג?" מטרותיו ומה נעשה עד כה. החוג הוכר רשמית במוסדות המפלגה רק לפני כ-6 שבועות. מה זה חוג? מסגרת ארצית תוך מפלגתית המאפשרת פעילות רעיונית ומעשית. בעצם, החוג הוא מה שנרצה, כולנו, שיהיה. לחוג שתי מטרות עיקריות- חיזוק מפלגת העבודה באמצעות הקהילה הגאה, וחיזוק הקהילה הגאה באמצעות המפלגה. ככל שנגייס יותר חברים וחברות הקהילה למפלגה, נחזק אותה ונגביר את השפעתה בכנסת ובחברה הישראלית. בנוסף, החוג ישמש מעין לובי פוליטי בתוך המפלגה אשר ישפיע על חברי וחברות הכנסת שלנו לפעול לטובת הקהילה. לשמחתנו, גם במפלגות אחרות ישנן מסגרות כאלה, ונפעל לשיתוף פעולה על מנת להגביר את כח הקהילה במסדרונות הכנסת.

רן לבנה (יו"ר אגודת הסטודנטים בת"א לשעבר) דיבר איתנו על המפקד וחשיבותו. המפלגה נמצאת בעיצומו של מבצע התפקדות גדול, שמטרתו להגדיל את מספר החברים והחברות במפלגה. רן הסביר את חשיבות המפקד למפלגה, ובנוסף את חשיבותו של מפקד איכותי בכל הנוגע לפריימריז ולחוג. בעצם, כל מסגרת במפלגה שתפקוד (או תהווה בסופו של דבר) מספר רב יותר של חברים וחברות, תהיה בעלת השפעה גדולה יותר במפלגה. הדבר מתבטא במספר מישורים, שהעיקריים שבהם הינם הבחירות למוסדות המפלגה (משמע- ועידת/מרכז המפלגה) והפריימריז לקביעת רשימת המפלגה לקראת הבחירות הכלליות לכנסת. בכך שנוכל להכניס א/נשים שלנו למוסדות המפלגה ולבחור בנציגים שאוהדים את מטרותינו לכנסת, נגביר את הכוחות הסוציאל דמוקרטיים והתומכים בזכויות הקהילה הלהט"בית במפלגה ובכנסת.

כל חבר/ת מפלגה חייב/ת ב"תקופת אכשרה" של חצי שנה לפני שיוכל/תוכל לבחור. הבחירות לועידה תתקיימנה באוגוסט, ולכן עד אמצע פברואר, נרצה לפקוד מספר רב של חברים וחברות.

 משם המשכנו לשיחה קצרה עם סער, בחור בן 17 מאריאל שסיפר לנו על הומופוביה אותה חווה ממורתו. קישרנו את הנושא לפעילותו העתידית של החוג בתחום החינוך, אחד התחומים אשר אנו רואים עצמנו מחויבים לקדמו.

 לקראת סוף המפגש הייתה שיחה פתוחה שנסובה סביב מספר צירים. ציר אחד היה מטרות החוג הפרקטיות- פרוייקטים, מבנה החוג, תקנון וכו'. ציר נוסף היה איך ייקבע הכל, באילו פורומים, מי מקבל ההחלטות ועוד.

לפיכך, קבענו שנערוך סדרת מפגשים שתעסוק בכך. המפגש הבא ייערך בתל אביב, באותו המקום- סניף המפלגה בברודצקי 15, בשני לפברואר, 20:00.

חשוב לציין שיערכו מפגשים גם במקומות אחרים ולא רק בת"א. לגבי נושא המפגש, נעדכן קרוב יותר לאירוע עצמו.

 לדף החוג בפייסבוק:

 http://www.facebook.com/Israeli.Labor.Party.LGBT.Circle

נערך על ידי רביב נאוה
תגיות: , , , , , ,

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.