חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

שנתיים (טובות) לעבודה שחורה – פרק שלישי

נושאים על עצמנו ב 28.09.08 6:05

לפני שנתיים נולד אתר "עבודה שחורה". עתה, רגע לפני שהוא לוקח פסק זמן והולך "לעשות לביתו", מסכם איתי אשר, ממקימי האתר, שנתיים של עבודה שחורה לעיתים אך תמיד מרתקת 

ערב ראש השנה תשס"ט, אני לוקח פסק זמן מאתר עבודה שחורה והולך לעשות לביתי.

אל תדאגו, אני לא הולך להרצות תמורת מיליונים ברחבי העולם, למכור נשק באפריקה או להקים חברת לוביסטים.

יש דברים בבית ובעצמי שצריך לטפל בהם. דברים שהעיסוק באתר הזה במשך יותר משנתיים היו מצד אחד בריחה נעימה וממכרת מהם, ומצד שני אימון מרתק לקראתם.  

רציתי להגיד תודה רבה ושנה טובה לאנשים שבידיהם אני משאיר את המפתחות:

להגר שקד, שנשאה באחריות על ניהול האתר למשך תקופה ארוכה, תקופה בה מצד אחד עלה מאוד קצב התכנים לפרסום (ויחד איתם גם מספר הקוראים) ומצד שני עוד לא נוצרה חלוקת עבודה מסודרת בין מספר אנשים מחויבים. התוצאה הייתה עומס עצום עליה, כי בדיוק כמוני היא העדיפה במקרים רבים לעשות בעצמה את העבודה השחורה שהייתה אמורה להיות בכלל באחריות מישהו אחר. בתור סגנון לניהול עסק הגישה הזו כנראה לא בריאה, אבל בלי זה כנראה שלא היינו מגיעים לשום מקום. למרות אובדן האמון המוחלט שלה ביכולת של מפלגת העבודה (לה הצביעה בבחירות האחרונות) להוות כלי לשינוי פוליטי-חברתי אמיתי, הגר הכירה בפוטנציאל של תקשורת ישירה ועניינית בין אזרחים לחברי כנסת (ממפלגות שונות). זה התבטא לא רק בדוגמה אישית אלא בכל ההתייחסות שלה כעורכת ראשית, גם לחברי הכנסת וגם לטוקבקיסטים באתר.

לנדב פרץ, שלקח את השרביט מהגר כשיצאה לחופשה. סיבות משפחתיות מונעות מנדב להיות מעורב יותר בכתיבת מכתבים לחברי הכנסת במפלגת העבודה ובכלל. על ה"מגבלה" הזו הוא מפצה במילוי התפקיד החשוב מאין כמותו של בעל שיקול הדעת והחשיבה העניינית, שעוצר אותנו ממעשים פזיזים. מבין חברי המערכת כיום, נדב הוא אולי היחיד שניחן בשילוב הנדיר של הבנה מעמיקה במהות מדינת הרווחה מצד אחד ושל היכולת להסביר אותה בצורה שכל אחד יוכל להבין, גם אם אין לו תואר בכלכלה או במדע המדינה. ולא פחות חשוב – בזכות העבודה של נדב האתר שלנו עבר כמה קפיצות מדרגה משמעותיות בתחום העיצוב, והוא נראה היום הרבה פחות כמו בלוג ויותר כאתר חדשות. 

ליוחאי עילם, שלקח גם הוא חלק במעשה העריכה, ואחרי שעיצב לנו את האתר תרם מכישוריו (בהתנדבות כמובן) גם לאתר "כוח לעובדים" ובנה את אתר הבחירות המעולה של חיים אורון ממרצ (ששבק חיים יום אחרי הבחירות).

לדליה בלומנפלד, שהקימה את צוות החינוך של האתר. הצוות בהנחייתה של דליה מקדיש זמן רב לאיסוף מידע ועיבודו לכתבות מקיפות על תהליכים במערכת החינוך. ההצלחה של דליה וחבריה בפרסום חומרים (חלקם ממש "סקופים" שהפכו בהמשך לכתבות בעיתונות) ובמשיכת מורים לאתר הייתה כל כך גדולה עד שיש החושבים היום בטעות שאנחנו אתר למורים. דליה גיבשה מעגל הורים ומורים תומכים, שחלקם כבר עברו את השלב האבולוציוני של קוראים או טוקבקיסטים, והתחילו להגיע לישיבות בכנסת, לדווח ממסיבות עיתונאים של פוליטיקאים ולתת דוגמה למעורבות מסוגים שונים לכל המורים שהגיעו לכאן (בעיקר בגלל הדיון המתמשך בנושא "אופק חדש"). בשבועות האחרונים גם דליה הצטרפה לצוות העורכים הראשיים של האתר. 

לתורני העריכה שלנו – גל, נגה, חגי ולפניהם דודי, טל ויובל, הנושאים בנטל הקשה והלא מתגמל של מחויבות לתורנות קבועה פעם בשבוע. אני מקווה שתתקדמו במהרה לתפקיד של עורכים שבועיים (זה תלוי רק בכם) – יותר השקעה אבל גם הרבה יותר עניין וסיפוק.

לכותבי הטורים הקבועים – דניאל, יהונתן, דורון ואיתמר. רק מי שכותב בעצמו לקהל קוראים מכיר את המחויבות הנדרשת לתדירות קבועה של פרסומים, ועוד בימים קבועים. בנוסף לכך יהונתן תורם ידע בייעוץ משפטי, ודניאל מקדיש מזמנו בסדנאות ומפגשים בנושא עריכה ועבודה עיתונאית לחברי המערכת ולאחרונה גם לצוות חינוך.  

להראל שיזם ומקדם את רעיון טורי חברי הכנסת, לנמרוד – "מראיין הבית" שלנו

לשי מ"כוח לעובדים" ו"המכללה החברתית-כלכלית" שפתח כאן רק השבוע פורום לזכויות עובדים, וליואב, לשעבר יו"ר ועד המאבטחים בבי"ח קפלן, שמקדיש זמן רב למענה לשאלות בנושא זכויות מאבטחים, תחום שבו הפרת החוק הפכה לנורמה. 

ולכם הקוראים, שנותנים לחבורה הגדולה הזו את הכוח להמשיך בעבודה השחורה.

————————————————-

ואנו מוסיפים –

תודה עצומה לאיתי שדחף ודירבן, התעקש והיה כאן מהרגע הראשון.

שנה טובה ופוריה.

כבר מתגעגעים…

צוות עבודה שחורה

 

לקריאת כל הפרקים:

לפרק הראשון

לפרק השני

 

נערך על ידי דליה
תגיות: , ,

8 תגובות

 1. שונית :

  איתי היקר,
  כבר שנתיים אני מלאת התפעלות ממך – מהזמן, האנרגיות, המרץ, ההתמדה, התבונה, העשייה – שאתה משקיע באתר הזה, וסוחף אליו ולעשייה שכרוכה בו עוד ועוד אנשים.
  בזכות אנשים כמותך, וכמו החבורה היקרה שהתקבצה כאן, אני חשה : עוד לא אבדה תקוותנו…

  תודה רבה לך ולכל העוסקים בעבודה השחורה, באידאליזם עקשני ובמסירות כה רבה.

  ושנה טובה לכולנו!!!

  שונית

 2. איתמר כהן :

  איתי,
  שוב תודה רבה ויישר כוח לך ולכל העושים "מאחורי הקלעים" של האתר על היוזמה, החזון וההקרבה.

 3. טל :

  איתי, האתר וגולשיו חבים את הצלחתו בייחוד לך. מאחורי כל קבוצה של אנשים נמצא תמיד אדם שדוחף לזה שהרעיון יתממש ולא רק ישאר באויר, ובעבודה שחורה זה היית אתה.
  כשם האתר – הפעלתו השוטפת היא לעתים קרובות אכן עבודה שחורה שלא מתגמלת בטווח הקצר, אך במבט לאחור אתה יכול להביט ולטפוח לעצמך על השכם. אז כל הכבוד, תודה בשם כולנו ושיהיה בהצלחה!!

 4. שושי פולטין :

  איתי תודה,
  נדמה לי שאת שהותי כאן אני יכולה לזקוף במידה רבה לזכותך (וגם כמובן להגר).
  תודה ושנה טובה!
  (אוף, אי אפשר להוסיף כאן באתר כל מיני שנות טובות מנצנצות…אז תדמיין)

 5. אלעד הן :

  איתי,

  התווכחנו לא מעט, והרגזת אותי לא פעם, אבל פעם אחרי פעם, בעקשנות, דירבנת אותי לקידום העניינים שיקרים לכולנו.

  תודה על השותפות.
  תעשה חיים ותחזור בכוחות מחודשים.

 6. נמרוד ברנע :

  מי שצריך להגיד לו פה תודה זה איתי על התרומה האדירה שלו ל'עבודה שחורה'. יש הרבה אנשים שתורמים ועוזרים לעבודה שחורה אבל איתי הוא מאלה שאפשר להגיד שבלעדיהם העסק הזה לא היה קיים בכלל.

 7. דני בלוך :

  לאיתי ולכל צוות עבודה שחורה ולגולשים:
  תשס"ט – תהיה שנת סוציאל-דמוקרטיה טובה.

 8. עמית-ה :

  כמו בבדיחה הישנה: כולכם צודקים.
  אחל'ה אתר שנבנה ע"י אחל'ה אנשים.
  אני מצרף את הברכה שלי לשנה הזאת.

  שנה טובה

  קשוחה יותר מפלדה
  גמישה יותר מגומי
  גבוהה מהשמים
  עמוקה מהמים
  לכל כיווני הרוחות
  כאן שם, בכל מקום
  ומתחזקת לאורך הזמן
  ———
  התקווה
  ——–
  עם התקווה הזאת
  היסוד הכי חזק בעולם
  אנחנו מאחלים לכם
  שנה טובה

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.