חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

הסתדרות המורים – סיעת נח"ל מתנגדת לתקציב

נושאים זכויות עובדים ותעסוקה, חינוך ותרבות ב 9.01.12 3:35

להלן דבר סיעת נח"ל בוועידת מרכז ההסתדרות המורים ב-28 לדצמבר 2011, בה קראה הסיעה לחברי ההסתדרות להצביע נגד התקציב משיקולים של התנהלות בלתי תקינה וחוסר שקיפות

ברשות המזכ"ל מר יוסי וסרמן, מ"מ מר גד דיעי, חברי סיעת נח"ל וחברי המרכז היקרים, חנוכה שמח ובע"ה שיאירו נרותינו באור העשייה החינוכית לעתיד המורים בישראל.

במלוא הצניעות והענווה, אנו מביאים כאן את עיקר דברנו מתוך שליחות נאמנה לציבור עובדי ההוראה.

בטרם נתייחס לאישור התקציב, ברצוננו להתייחס לשתי נקודות אור שעלו לאחרונה:

נקודה ראשונה: סיעת נח"ל פנתה במכתב לשר החינוך לקיים דיון דחוף בנושא ’’אופק חדש”, השחיקה העצומה,הבאגים הרבים וכד', שמחנו מאוד לשמוע שהמזכ"ל דורש לפתוח את הסכם "אופק חדש" כבר בשנת 2012 וכך יש לעשות ולעמוד על כך ואנו נתמוך בשמחה.

נקודה שניה: בעקבות עצומה שהוביל נציג נח"ל מר אודי פריד ועליה חתמו למעלה מ 6,000 מורים בדבר השעון הביומטרי להחתמת  המורים – שמחנו לשמוע כי העניין כרגע בהקפאה ואנו מקווים מאוד, כי עניין השעון כולל הקוד האישי יוסר כליל מסדר היום. אם רוצים החתמה של מורים יש להיות הוגנים ולשלם עבור שעות נוספות למורים שלוקחים עבודה הביתה או מתבקשים לבצע אותה בבי"ס. החתמת כרטיס לא יכולה להיות חד כיוונית.

ועכשיו לתקציב:

 • כפי שהבטחנו ואמרנו, סיעת נח"ל פועלת מתוך שקיפות מוחלטת, צדק ויושר הם כנר לרגליה. לדעת סיעת נח"ל ולעומדת בראשה הגב' גילה קליין – כך לא צריך מרכז להתנהל באישור תקציב. הודעה על קיום דיון במרכז התקבלה לחברים רק בתאריך 11\12\25, ומסירת חוברות התקציב התקיימה באותו היום, שעות ספורות לפני ההצבעה לאישור התקציב. כאנשי חינוך וכשליחים מסורים ונאמנים המייצגים למעלה ממאה אלף עובדי הוראה – כיצד ניתן להתייחס ברצינות ובמקצועיות לאישור עשרות הסעיפים התקציביים בפרק זמן כה קצר? ברור לכולנו, כי ההתייחסות לרוב חברי המרכז, היא התייחסות כחותמת גומי ותו לו, אחרת איך ניתן להסביר את העובדה שדברים מתנהלים בחיפזון, בפזיזות ובדיסקרטיות מוחלטת עד לכמה רגעים לפני ההצבעה? בחוברת התקציב מופיע, כי תקציב הסתדרות המורים רשום ומוגש בשיתוף עם כל אגפי המרכז ובשיתוף הסניפים בארץ – ולא כך הוא.

 • סיעת נח"ל דורשת חשיפת מקבלי המשרות בהסתדרות המורים – מהמזכ"ל ועד אחרון הפקידים – כולל הוצאות רכב, אש"ל, כרטיסי אשראי וכד' – שקיפות כבר אמרנו?

 • ישנם פעילים במס' מקומות בארץ שלא נבחרו אפילו בסניפיהם, ומקבלים שכר מהסתדרות המורים. מי מחליט על כך ומה המפתח לחלוקת המשרות? אנו דורשים לדעת במדוייק עפ"י איזה מפתח מחולק התקציב לסניפיהם, ועפ"י איזה מפתח מחלקים ראשי הסניפים את תקציבם למורים. זו בקשה לגיטימית וטרוויאלית – שוב, שקיפות היא שם המשחק בתקציב.

חברי מרכז יקרים – אנו פונים אליכם כאנשי חינוך, רגע לפני שתרימו אצבע/יד גורלית בעד/נגד התקציב: חישבו היטב! האם יש משמעות אמיתית להיותי חבר במרכז זה? האם אני בובת מריונטה המופעלות ללא שיקול דעת אישי ולו במקצת? ואם תאמרו בליבכם – "אנו סומכים את ידינו על חברי ההנהלה שינהלו את התקציב בצורה מיטבית", אז אם כך מה המקום של ההתכנסות כאן? בעבור מה אנו נדרשים להצביע? זוהי החלטה משמעותית ביותר מכדי שתופקד בידי מספר מצומצם מאוד של חברים, לכן המייסדים חשבו שיש מקום חשוב ומכובד לכל חבר מרכז בהצבעה זו.

חברי מרכז יקרים – רגע לפני שאתם מצביעים, שהאצבע/יד לא תרעד לכם. מדובר כאן בעשרות ומאות מליוני שקלים לשנה, חישבו כי אתם נדרשים עכשיו לחתום על משכנתא אישית שלכם. עובדי ההוראה שלחו אותנו כנציגים ראויים ומסורים לקבל החלטות נבונות מתוך שיקול דעת אישי. יתכן כי התקציב ראוי וטוב, אך סיעת נח"ל קובלת על דרך ההתנהלות הכושלת והמכוונת עד לרגע זה, חוסר השת"פ, וחוסר שקיפות ציבורית וממלכתית. בהצבעתנו בעוד מס' רגעים אנו שותפים מלאים להחלטה.

ברצוני לספר לכם על אירוע אחד שמלמד על התנערות מאחריות:

"לאחר הבחירות האחרונות הגעתי לישיבת תא המנהלים הארצי כחבר מן המניין, כפי שהייתי במשך שנים (החוקה אומרת שהגוף הנבחר ימשיך לכהן עד לבחירת הגוף החדש). כשהתברר למר וסרמן שהגעתי, הורה ליו"ר תא המנהלים הארצי  – שהתנהגה כאחת מנציגותיו ולא כמייצגת מנהלים – לקיים את הישיבה במשרדו בלעדיי. לאחר דין ודברים בינינו וכשהראתי לפניו את חוקת הסתדרות המורים (הזו) וקבלתי על התנהגותו אלי, שהיא בניגוד גמור לכתוב בחוקה בסעיף ב בפרק 7 (שעליה כל אחד מחברי המרכז חתם ואישר) אומר לי המזכ"ל: "מה זו החוקה הזו? מי חתום עליה? עו"ד כתבו אותה, היא לא מחייבת אותי."

ואם זו ההתייחסות לחוקה, שההתנהלות לכתיבתה הייתה מאוד דומה לאישור התקציב – הכל בפזיזות ובחיפזון, ולא מתוך שת"פ אמיתי – לא פלא שבסופו ישנה התנערות ממנו.

חברי מרכז – אנו פונים אליכם בפעם האחרונה:

אנו קוראים לכל אחד באופן אישי – התנתקו מהחשיבה הקבוצתית/סיעתית, וחישבו על משקל ומידת אחריותכם בכלכלה נכונה של כספי ציבור עובדי ההוראה. אנו נצביע נגד ומבקשים כי תצטרפו להצבעתינו. אנו נמצאים בעידן בו תם הקונצנזוס העיוור בהסתדרות המורים. סוף סוף יש סיעה לוחמת בעד האמת, הצדק והשקיפות.

"לעולם תהיה יד ימין מקרבת" – אנו מזמינים אתכם לשת"פ מלא, כן ואמיתי.

"ושמאל דוחה" – לא נשתף פעולה בהתנהלות לקויה ולא אחראית.


חנוכה שמח ומלא אור,

סיעת נח"ל

נערך על ידי דורון
תגיות: , , , , ,

5 תגובות

 1. אורה ש. :

  כל הכבוד לסיעת נח"ל – יישר כוח! להילחם בשחיתות בכל הכוח ולא לוותר למושחתים שגנבו לכם את הבחירות ועכשיו מנסים להמשיך לשים יד בכיסם של המורים ועל חשבונם. אוכלי חינם נמאסתם! כל ההנהגה הישנה – הביתה!!

 2. מ.יצחק א. :

  אסור לחשוש ולהתיאש.
  תמשיכו לפעול ו"להציק" להם שידעו שיש גוף שבודק אותם כל הזמן.
  חבורה עתיקה ומדושנת ממנעמי השלטון.כל הכבוד לנחל.מעריץ אתכם

 3. מירו-מחנך :

  כל הכבוד לך גילה ולכל נציגייך.
  אנו איתכם .
  המכתב למרכז המושחת נכון וראוי.

 4. מורה בישראל :

  עובדים עלינו בפנים והם חושבים שאנו לא יודעים.
  אמ"ד,גמלאים,ערבים ואמי כולם יד אחת לשחיתות המתמשכת בהסתדרות המורים.
  הם לא נקראים מורים-הם מורים שהיו בממוצע לפחות לפני 20 שנים -אלה נציגים?
  בושה לנו כאנשי חינוך שאלה נציגינו ולא משנה מאיזה סיעה הם מגיעים ,
  רק נחל קבוצה אותנטית ואמיתית ליצוג הולם שלנו.

 5. אדם בן אברהם-מורה מקצועי :

  טוב שיש קבוצה שדואגת לנו באמת.
  תומך בכם -נחל.
  יש לעצור את המושחתים מהסתדרות המורים.שמאים זקנים הדואגים לעצמם בלבד.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.