postpass act=ul view postpass עבודה שחורה » כולנו זאב שטרנהל

חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

כולנו זאב שטרנהל

נושאים דעות, מדיני-בטחוני ב 28.09.08 6:02

השבוע היינו עדים לסכנה שהימין הקיצוני מהווה על הדמוקרטיה הישראלית. נמרוד ברנע כותב על ניסיון ההתנקשות החושף שוב שאמנם בשני הצדדים יש טיפשים וחכמים, מושחתים וישרים, אידאולוגים ואופרטוניסטים – אבל רק בצד אחד יש אנשים המוכנים לאלימות פוליטית ולרצח פוליטי

"כל מי שחושב שמדובר ב"קומץ", "שוליים", "עשבים שוטים" – שיתעורר ויריח את תערובת הלאומנות והקנאות הדתית המנשבת בגדה המערבית ובישיבות ההסדר. מאז ההתנתקות, הציבור המתנחלי-אמוני מתרחק ממוסדות המדינה, דוחה את מנהיגיו המתונים, מתנכל לקצינים בכירים חובשי כיפה על כך ששיתפו פעולה עם "הגירוש". אפילו ישיבתו של הרב המתון יואל בן-נון עומדת בפני סגירה. הימין הקיצוני בארץ הוא איום ממשי על הדמוקרטיה ומדובר באיום שיש לו נציגות בכנסת."

לקריאת המאמר המלא של נמרוד ברנע באתר מפלגת מרצ-יחד – "כולנו שטרנהל"

לידיעתכם:משלחת רבני תנועת מימד בראשות ח"כ הרב מיכאל מלכיאור (עבודה- מימד) והרב ד"ר אריאל פיקאר תגיע היום לביקור תמיכה בביתו של פרופ' שטרנהל אשר נפגע בידי קיצונים יהודים. הביקור יתקיים היום, בשעה 15:30 בביתו של פרופ' שטרנהל בירושלים .

 

נערך על ידי מערכת עבודה שחורה
תגיות: , , , , , , ,

5 תגובות

 1. הראל לייבוביץ :

  המקרה של שטרנהל מזעזע.
  החברה שלנו לא למדה לקח מרצח רבין, ולא יעזור כמה ננסה לשכנע את עצמנו אחרת.
  מספיק היה לקרוא בסוף השבוע באחד המוספים של ידיעות אחרונות את הכתבה על המילואימניקים שהותקפו על ידי מתנחלי יד-יאיר. מרגיז ביותר. והכל קורה כי אין הנהגה מספיק אמיצה שמוכנה לפעול בנחישות נגד הימין הקיצוני.
  לא די להילחם בטרור האיסלאמי.
  חייבים להילחם גם בטרור מבית לו אחראים ארגוני הימין הקיצוני.
  המקרה של פרופסור שטרנהל הוא נורה אדומה לשנה החדשה. אבל אצלנו כרגיל, עד שמישהו לא ישלם על כך בחייו – לאף אחד ממקבלי ההחלטות לא יפול האסימון.

 2. ל רפי :

  שטרנהל נטל יוזמה להשתלח בקבוצה של אזרחי מדינה נאמנים, משום שדעתם ומעשיהם אינם נוחים לו ואמונותיהם אינן מקובלות עליו – "דמוקרט לתפארת".
  בשם חופש הדיבור הוא סבור שמותר לו להטיף לפגוע בהם (…ואחרי שעשה את הנזק הוא יתנצל בקול ענות חלושה וייצא ידי חובת ה"פוליטיקלי קורט" הידועה לשימצה), לגרשם מבתיהם, להרוס את חייהם, את פרנסתם ואת חיי הקהילה שבנו במשך שנים וללגלג על השקפתם ואמונותיהם – ועל כל אלה מגיעות לו, לדעתו ולדעת תומכיו השוטים, תודה והוקרה.
  לא דובים ולא יער!!!
  מי שמוציא את השד מהבקבוק, צריך לצפות לכך שהשד לא ישאר חד צדדי. יש לכך הוכחות היסטוריות למכביר.
  מובן, שאין להצדיק פגיעה פיסית. לא מפני "קדושת" חופש הדיבור, אלא משום קדושת חופש הפרט להגנה על חייו ושלומו. קדושה לה זכאים המתישבים בדיוק כמו פרופ' שטרנהל.
  בכל שאר התחומים, אילו פעלו הפועלים נגדו בחכמה, מן הראוי היה שימררו את חייו בדיוק באותו אופן ובאותם עיניינים בהם הוא ותומכיו השוטים פועלים נגד המתישבים, נגד חיילי צה"ל ונגד כל מי שאינו שותף להשקפת העולם שלהם. במידת הצורך ניתן גם לגייס כספים ותומכים בחו"ל ולהסתייע בהם ל"מלאכת קודש" זו – הכל עפ"י הדוגמה שנותן השמאל הקיצוני בישראל.
  הלקח האמיתי של האירוע צריך להיות שעומד להסתיים שלב זכויות היתר של השמאל בישראל. כל ההמצאות הפוליטיות שלו, יכולות וצריכות להיות מופנות לעבר פעיליו, על יסוד אותם נימוקים, באותם כלים, לפחות באותה עוצמה ובאותה תכיפות.
  יש רבים הסבורים שהשטרנהלים הם כיום האיום החמור ביותר על מדינת ישראל; האם יש מישהו מתומכי שטרנהל שסבור שאסור להם לנהוג בשטרנהל כפי שהוא מטיף לנהוג במתישבי יש"ע, משום שלדעתו הם סיכון? – שיקום וינמק!

 3. האזרח דרור :

  1. שישתלח. זה בדיוק זכותו , וכל שאר הסופרלטיבים לא חשובים.

  2. בשם חופש הביטוי אסור לו להטיף לפגוע בהם , אם אתה חשוב שזה מה שהוא עשה תדאג שיואשם בעבירה פלילית

  3. האם מי שקורא לפינוי התנחלויות מהגדה – צריך לפוצץ אותו?

  4. אתה כנראה לא מבין מה זה חופש הדיבור – זה החופש להגיד דברים שאתה רוצה (בלי לקרוא לרצוח מישהו או למוטט את הדמוקרטיה) – בלי שמישהו יאיים עליך במאסר או ברצח. – כלומר הגנה על שלומו וכו'.

  5. השימוש בדימויים לא עושה טוב לדיון הזה. מי שמתחיל לפוצץ אנשים שלא חושבים כמוהו, הוא זה שמוציא שדים מבקבוקים.

  6. זכות הימין להפגין נגד שטרנהל, למרר את חייו בצורה חוקית וכו'. אין לו זכות לפוצץ אותו.

  7. "ללגלג על השקפתם ואמונותיהם – ועל כל אלה מגיעות לו, לדעתו ולדעת תומכיו השוטים, תודה והוקרה." – הפוסל במומו פוסל. בסוף המשפט אתה עושה בדיוק מה שאתה מייחס לשטרנהל.

  8. "אלא משום קדושת חופש הפרט להגנה על חייו ושלומו. קדושה לה זכאים המתישבים בדיוק כמו פרופ’ שטרנהל." – אני שמח שעל זה יש אנשים רבים בשמאל ובימין שמסכימים. מי שפועל נגד דבר זה צריך להכלא.

  "יש רבים הסבורים שהשטרנהלים הם כיום האיום החמור ביותר על מדינת ישראל;"

  שטרנהל משכפל את עצמו?

  יש רבים הסבורים כי האיום החמור ביותר על מדינת ישראל הוא המתנחלים הדתיים.

  אני לא חושב שזה יהיה רעיון טוב שאנשי שמאל יתחילו לפוצץ אותם.

  השאלה – מי מסכן את עתיד המדינה – היא שאלה שנמצאת במחלוקת – תמיד. בין שמאל לימין. אפשר להתווכח עליה בצורה תרבותית, אפשר בצעקות, אפשר ביריות. נראה שמישהו חושב שהכיוון האחרון הוא כיוון רצוי.

  "האם יש מישהו מתומכי שטרנהל שסבור שאסור להם לנהוג בשטרנהל כפי שהוא מטיף לנהוג במתישבי יש”ע, משום שלדעתו הם סיכון? – שיקום וינמק!"

  – אני לא יודע אם אני מתומכי שטרנהל, אני מתומכי חופש הדיבור.
  – אני לא בטוח שמה שהוא אמר זה מה שחלק מהימין הקיצוני מפרשן אותו.
  – אם מישהו קורא לפגוע פיזית באזרחי המדינה – העונש שלו הוא לא מידה כנגד מידה – אלא פשוט ללכת לכלא על הסתה לאלימות.

  מישהו "שכח" שגם היה כרוז שאומר שצריך לפגוע בכל אנשי שלום עכשיו – לא רק בשטרנהל. – זה לא קשור לשטרנהל, אלא קשור ללגיטמציה שיש בקרב הימין הקיצוני ל"שכנע" את הציבור על ידי פיצוץ של מתנגדים בטוענות שונות ומשונות.

  זה מתכון לפאשיזם או למלחמת אזרחים – שני דברים שיגרמו להרס המדינה.

 4. יואב רובין :

  לאזרח דרור ובכלל
  כל מי שגר במאחז בלתי חוקי הוא פושע, כל מי שנוקט באלימות כלפי מישהו אחר ואפילו במקרה שזה מתנחל שפוגע בערבי הוא פושע. אלה אינם אזרחים נאמנים למדינת ישראל אלא אנשים שצריכים להשפט, להיות מורשעים, ולשבת בכלא.
  כל מי שמתנגד להחלטה חוקית של מדינת ישראל כמו למשל לסרב לפנות ישוב, צריך לעמוד לדין.
  את העקרונות הללו הימין משום מה לא מבין. השמאל דווקא כן, לכן כאשר אנשים מהשמאל מסרבים לשרת הם עומדים לדין (ובצדק) אך אנשי ימין משום מה עומדים לדין הרבה פחות.
  בכלל הרעיון הזה, שמדינה צריכה להתנהל לפי חוק, בכל השטחים שתחת ריבונותה (כולל בשטחים הכבושים) אינו מופנם משום מה בישראל ובעיקר לא בימין. כמו גם הרעיון הדי פשוט שלכל בני האדם ראוי שיהיו זכויות אזרח וזכויות אדם בסיסיות. המדרון החלקלק שנוצר הוא מה שמביא ליותר ויותר אלימות גם כלפי אזרחי ישראל פנימה.

 5. חברת מפלגת העבודה :

  בחור ישיבה לשעבר טען באזניי שטועים כל אלה החושבים שהמתנקשים בפרופ' שטרנהל באים מהימין המתנחל.
  לפי לשון הכרוז הוא הסיק שזוהי לשון פשקוויל האופיינית לישיבות ולכן או שאלה בני ישיבות ו/או חוזרים בתשובה.
  חומר מחשבה למחלקה היהודית בשב'כ.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.