בואו להשתקף: פיילוט תוכן ב"שקוף"

יוזמת "שקוף" מזמינה אתכם להצטרף לאחת מארבע המחלקות בפיילוט התוכן המוקם בימים אלה

  • דסק עבודה ורווחה בראשות צביקה גוטליב
  • דסק ביקורת תקשורת בראשות דבורית שרגל וענת באלינט
  • דסק דיווח על מאבקים חברתיים בראשות דורון טימור
  • דסק מאמרים ובלוגים בראשות יונית מוזס

הזמנה לדסק עבודה ורווחה:

לכולנו יש דברים שמפריעים לנו בסביבה הקרובה, ברמה הארצית או העולמית. אם חשוב לך שאנשים ידעו מה קורה ומה מפריע לך, דסק העבודה והרווחה של שקוף הוא המקום בשבילך.
 
כאן אפשר לכתוב, לעניין ולספר לאנשים על עוולות שלטוניות, בעיות במקום העבודה, אפלייה, החלשה וכל דבר אחר שנראה לך מתאים.
 
בדסק מתנדבים אנשי מקצוע שיעזרו לך להפוך את הרעיון לכתבה/ידיעה חדשותית ויביאו לפרסומה. זה המקום ללמוד וללמד, על החברה, על עיתונות וגם לעשות משהו טוב בדרך. אנו זקוקים לעורכים מקצועיים, לכתבים, תחקירנים, בודקי עובדות ומומחים בתחומי העבודה והרווחה.

צביקה גוטליב

 

הזמנה לדסק סיקור מאבקים חברתיים:

מחקר שפורסם לאחרונה מגלה כי התקשורת הישראלית נוטה להתעלם משביתות ומאבקי עובדים, ולא פעם אף מקבלת את נקודת המבט של המעסיקים. 

אנחנו מזמינים אתכם להיות חלק מהשינוי שבמסגרתו נביא את קולם של אלה שצריכים להישמע. בכך נוכל לשנות את סדר היום החברתי, תוך הקפדה על אתיקה עיתונאית מחמירה, הכוללת דיוק בעובדות, הגינות ואחריות חברתית.

לדסק דרושים כתבים בעלי ניסיון מכל הארץ, עורכים מיומנים וצלמים.

המעוניינים להתנדב מתבקשים לפנות לדורון טימור.

 

הזמנה לדסק ביקורת תקשורת:

רשימת הבעיות המאפיינות את כלי התקשורת בישראל ארוכה. חלק ממנה ניתן לקרוא כאן.

אנו מבקשים להפנות את הזרקור למקומות שבהם התקשורת יוצרת רושם מוטעה אצל האזרחים, רושם שלא פעם נוטע ייאוש ואדישות, במטרה לסייע לכמה שיותר קוראים לצרוך את התקשורת בצורה ביקורתית, ואולי אף להשפיע על התנהגות התקשורת עצמה.

גישתנו היא שלתקשורת יש תפקידים רבים: בביקורת, בהגדלת השקיפות, במתן נחמה ברגעים קשים, ואף בנקיטת גישה בונה ומסייעת חברתית. את חלק מהתפקידים ממלאת התקשורת הישראלית היטב, ומתפקידים אחרים היא מתעלמת ממגוון סיבות.

כך, למשל, התקשורת לא תעסוק בהיקף נרחב בנזקים העצומים שגורמת תרבות הצריכה לחיינו, משום שהמודל העסקי שעליו היא נסמכת תלוי בפרסומות שהן המנוע של תרבות בעייתית זאת. אתר שקוף, כארגון ללא מטרות רווח, ינסה להאיר את הפינות שאותן לא מסוגלת התקשורת המסחרית לגלות.

אנו זקוקים למבקרי תקשורת חריפים, רצוי מאוד בעלי ניסיון בתחום, כמו גם לעורכים מקצועיים, לתחקירנים, בודקי עובדות, "טיפרים" וכן הלאה.

לפניות: דבורית שרגל

 

הזמנה לדסק מאמרים ובלוגים:

אנו שואפים שמדור הדעות של שקוף יבטא את אופיו של המיזם כולו, יהיה חדשני וייתן במה נרחבת יותר לקולות שכיום נשמעים בעיקר בשוליים.

למדור דרושים מסנני תוכן, בלוגרים, כותבים ייחודיים ועורכים מקצועיים.

להתנדבות יש לפנות ליונית מוזס

 

כמה הבהרות חשובות:

  • על אף שאנו מבקשים עזרה ממתנדבים, אנו מבקשים לשמור על אמות מידה עיתונאיות לכל דבר ועניין. על כן, כמקובל בעמותות מסויימות, לראשי הדסקים יש סמכות לראיין ולבחון מועמדים להתנדבות ולקבל כל החלטה ע"פ שיקול דעתם המקצועי.
  • העבודה תיעשה ברובה באמצעות התכתבות בפורומים שינהלו ראשי הדסקים.
  • מתנדבים שאין להם ביטחון בכך שיוכלו להתמיד בסיוע מתבקשים לוותר על הפניה עד שיהיו בטוחים. ניסיוננו מלמד שתחילת עבודה משותפת בהתנדבות והפסקתה לאחר זמן קצר מפריעה יותר ממועילה.

איך, איפה, מתי? כל הפרטים באתר שקוף

Tags: , , , ,

One Response to “בואו להשתקף: פיילוט תוכן ב"שקוף"”

  1. […] קריאה נוספת: פיילוט תוכן ב”שקוף” […]

Leave a Reply