חיפוש

חיפוש לפי מילות מפתח

פוליטיקאים, בואו לבדוק את הכוח הפוליטי של האתר שלנו

ארכיון

כוח לעובדים – ארגון עובדים דמוקרטי

מחאת האוהלים – האתר הרשמי

מגזין חברה

אירועים בשבוע הקרוב

אומרים לנו שיש מס אחר

הדייג – לקט המלצות קריאה מס' 62

נושאים הדייג, עלו ברשת ב 23.12.11 18:46

מבחר תכנים מעניינים שהתפרסמו ברשת בשבוע החולף
ליקט וערך: דורון קאלו

דת ומגדר

פאולה היימן, חוקרת היסטוריה יהודית בת זמננו באוניברסיטת ייל, נפטרה בשבוע שעבר בגיל 65. פרופ' היימן הושפעה רבות מהתנועה הפמיניסטית של תחילת שנות השישים, ונאבקה לקידום מעמד האישה ביהדות, כולל הסמכתן של נשים לרבנות.

שוק ההון

כך נראית השקעה נבונה: ג'ייק לודוויק, מייסד אתר הסרטונים Vimeo, גייס מיליון דולר וחצי עבור חברת הסטארט-אפ שלו, אבל אף אחד – כולל לודוויק עצמו – לא יודע מה היא מתכוונת לייצר.

חברה ורווחה

כאשר מדובר בגידול ילדים, הורים רבים מתמקדים בקשיים שלהם תוך אובייקטיפיקציה של הילדים. איילת עוז מסרבת לנהל את הדיון רק מנקודת המבט של ההורה, ומזכירה שמערכת היחסים עם הילדים היא דו-כיוונית.

המיצג $ של האמן האמריקאי מאן ברטלט ממחיש מהי אחריות ושקיפות: מדובר בגליון אלקטרוני פתוח לציבור, המדווח בזמן אמת על כל הוצאה והכנסה בחשבון העו"ש שלו.

טכנולוגיה

מדוע הוצאות הספרים מתנגדות לדיגיטציה של ספרי הלימוד? יהונתן קלינגר טוען שלא מדובר בחשש מאובדן זכויות יוצרים, אלא בשמרנות גרידא. אם יוכל כל אדם פרטי לכתוב ולהפיץ ספרי לימוד דיגיטליים כאוות נפשו, ההוצאות הגדולות יאבדו את השליטה בשוק.

בפרסומת חדשה לבגדי ים של H&M הודבקו ראשי דוגמניות לגופים שנוצרו במחשב, במטרה להוזיל עלויות. כנראה שמדובר בשיטה משלימה לטקטיקה המוכרת של הצגת דוגמניות ללא ראש, וכך להימנע מתשלום על שימוש חוזר בתמונה.

סביבה

מיכל מרגלית מדווחת מפאנל בניה ירוקה שהתקיים בשבוע שעבר בוועידת ישראל לעסקים של "גלובס". מסתבר שהדרך ליישום עוד ארוכה: התקן החדש לבניה ירוקה אינו מחייב, ועלותו הגבוהה מרתיעה רבים מהקבלנים.

תרבות

בשבוע הבא יתקיים ב"מולתקא-מפגש" בבאר שבע מיני פסטיבל סרטים בשם "באנו חושך לגרש". בין השאר יוקרנו הסרטים "בעבוס" של קעיד אבולטיף ו"שלטון החוק" של רענן אלכסנדרוביץ.

עשרות פאנקיסטים אינדונזיים נעצרו בשבוע שעבר ונשלחו לחינוך מחדש, במסגרת נסיונות של המשטר לאכוף חוקי דת. תלונה בנושא הוגשה לנציבות הלאומית לזכויות אדם במדינה, ובג'קארטה נאספו עשרות אנשים להפגנת תמיכה מול מטה המשטרה. פעולות מחאה נוספות התקיימו גם בארה"ב וברוסיה.

נערך על ידי לקסי
תגיות: , , , , , ,

תגובה אחת

  1. עמית-ה :

    הרעיון של H&M ממש מלהיב, אני מבין שבעתיד כדורגלנים יצאו עם לפטופ (עם פוטו-שופ כמובן) למסיבות.

השארת תגובה

חשוב: בקרת תגובות מופעלת ועלולה לעכב את תצוגת תגובתכם. אין סיבה לשלוח את התגובה שנית.

עקב תקלה טכנית האתר נופל וקם לסירוגין.

אנו ממליצים להעתיק תגובות (קונטרול+סי) לפני שליחתן, כדי למנוע מפח נפש אם האתר נופל בדיוק אחרי שהשקעתם בתגובה ארוכה.